Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ε εντάξει όμως δεν είναι κ η πιο αξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης.. ποτε δεν ξέρεις! Εγώ περιμένω να μην μου έρθει την Παρασκευή κ έχω λίγο άγχος.. αν κ νομίζω πως θα μ έρθει γιατί πέρα του ότι είναι λίγο ευαίσθητο κ πρησμένο το στήθος όπως κάθε μήνα άλλωστε γενικά δε νιώθω τπτ άλλο.. άσε π αν νιώθω κάτι μπορεί να είναι κ η ιδέα μ όποτε δε θέλω να το σκέφτομαι σαν συμπτωμα για να μην απογοητευτω.. είπα αυτό το μήνα να περιμένω την πρώτη νερα καθυστέρησης π είναι το Σάββατο για να κάνω ένα τεστ.. 🤔

Σου εύχομαι να μη σου έρθει για τους επόμενους 9 μήνες !!! Καλά κάνεις και δε δίνεις σημασία σε άλλα συμπτώματα ... Και εγώ από τον προηγούμενο μήνα που  έδινα βάση και στο παραμικρό σύμπτωμα είπα ότι δε θα το ξανακάνω γιατί ήμουν τόσο σίγουρη ότι θα είμαι που απογοητευτικά παρά πολύ όταν μου ήρθε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Κορίτσια έτσι κουβέντα να γίνεται.Το σκέφτομαι αρκετό καιρό!...όσες είστε ή όσες προσπαθείτε να μείνε έγκυες....ξέρετε τι θα κάνετε νε την δουλειά σας;!

Αν θα συνεχίσετε,αν θα σταματήσετε;;;

Εγώ πρωί απόγευμα είμαι τώρα και μου βγαίνει το λάδι....που να μείνω και έγκυος και να έχω συμπτώματα!

Αν σε έχουν ασφαλισμένη και με όλα τα νόμιμα εννοείται ότι δικαιούσαι την άδεια τοκετού και μετά το εξάμηνο του ΟΑΕΔ. Μην αγχώνεσαι σύμφωνα με το νόμο ήμαστε καλυμένες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ χτες είδα λίγο καφέ και νομίζω ότι είναι λίγο κίτρινα τα υγρά μου. Έκανα χοριακη και περιμένω τα αποτελέσματα στις 4... Δυστυχώς δεν έχω καλό προαίσθημα.... Μου έγραψε και από χτες προγεστερόνη η οποία με έχει στείλει αλλά δεν νομίζω δυστυχώς να κάνει δουλειά. Ας ελπίζω ότι απλά είναι τυχαία καφε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια τί κάνετε Πως είστε? Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε αν είναι φυσιολογικό κάθε φορά που κάνω μια δουλειά η σκουπίζω η στέκομαι όρθια για λίγη ώρα να με πιάνει πόνος στην μέση μου γιατί φοβάμαι 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

εγω ειμαι φυσικοθεραπευτρια κ δουλευω σε μια εταιρεια με κεντρα μασαζ...ηδη μας εχουν ενημερωσει οτι οταν μενουμε εγκυες και αφου παμε σε γιατρο τους ενημερωνουμε ωστε να ξερουν ποτε να σταματησουμε..κ προσωπικα που ειχα μιλησει με το αφεντικο μου αλλα κ την υπευθυνη που εχουμε σε καθε καταστημα φυσικα κ σε περιμενουν οποτε θες να γυρισεις κ μπορεις να δουλευεις οτι βαρδια θελεις( δουλευουμε απογευμα κ διαλεγουμε εμεις ποσες ωρες θελουμε γιατι πληρωνομαστε με βαση ποσα μασαζ κανουμε!!) αν χρειαστει να λειψω επισης δεν εχουν θεμα γιατι απλα δεν πληρωνεσαι οταν λειπεις ...εξαλλου αν μείνω εγκυος πρωτα ο θεος πιστευω οτι μεχρι 6 μηνων βια 7 να μπορω να δουλεψω λογω οτι θα με ενοχλει η κοιλιά στο μασαζ

Εμείς ασχολούμαστε με τα αγροτικά ο άντρας μου δηλαδή εγώ δεν δουλεύω κάπου αλλού απλά όσο μπορούσα τον βοηθουσα αλλά τώρα δεν κάνω τίποτα ..και μετα την γέννα πρώτα ο θεός επειδή δεν έχω βοήθεια να μου το κρατάει κάποιος πάλι δεν θα δουλεύω. Αν και θα προτιμούσα να δούλευα κι εγώ κάπου να είχα συνεισφορά στο σπίτι.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Γωγω 98 είπε:

Εμείς ασχολούμαστε με τα αγροτικά ο άντρας μου δηλαδή εγώ δεν δουλεύω κάπου αλλού απλά όσο μπορούσα τον βοηθουσα αλλά τώρα δεν κάνω τίποτα ..και μετα την γέννα πρώτα ο θεός επειδή δεν έχω βοήθεια να μου το κρατάει κάποιος πάλι δεν θα δουλεύω. Αν και θα προτιμούσα να δούλευα κι εγώ κάπου να είχα συνεισφορά στο σπίτι.💗

κ μεις δεν εχουμε καποιον κοντα...οι γονεις μας μενουν μακρια..πιστεύω πρωτα ο θεος αν κανω παιδακι θα μας βοηθανε καπως...αλλα ουτως η αλλως εχουμε αντιθετα ωραρια με τον αντρα μου οποτε αν μειωσω τις ωρες πιστεύω θα το βολεψουμε καπως...ας ερθει εκεινη η ωρα κ θα το δουμε...ας μην αγχωθω κ για αυτο απο τωρα🤣🤣🤣..παντως ειναι δυσκολο να μην εχεις βοηθεια απο καπου σε τετοιες περιπτωσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Εγώ λέω ότι είναι ευκαιρία να τα ξαναβρείτε στο κρεβάτι.  Ορμά του απόψε και ότι βγει... Οι άντρες δεν πολυσκέφτονται και πολύ μη νομίζεις...θα ενδώσει... χαχαχαχα

Τον ξεζούμισα σήμερα!!!! ☺☺☺☺

Με περίμενε πως κ πως να γυρισω σπιτι....

Ελπίζω να το προλαβαμε αν έκανα ωορρηξία..!!!!        

στις πριν 17 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Κοριτσι μου... αν εισαι 100% σιγουρη οτι ειναι ο ανθρωπος που θελεις να κανεις παιδι μαζι του (που λογικα ειναι αφου το εχετε ηδη ξεκινησει) και δεν ξερω αν ο λογος ειναο σημαντικός η οχι αλλα συμφωνω με την @Taggeris!Ασε στην ακρη τα πησματα και τον εγωισμο κανε εσυ την κινηση να τα ξαναβρειτε στο κρεβάτι!  Να παρουν φωτια τα σεντόνια!  Κι εμεις πριν μερικα χρονια ετσι ημασταν καθως ειμαστε και οι 2 λιγο εγωιστες αλλα ενταξει το εχουμε βρει αρκετά  μπορω να πω και εχουνε ηρεμησει!

Ναι κορίτσι μου εννοείται πως είμαι σιγουρη πως Θέλω να ειναι ο πατέρας των παιδιών μου.

Ημαστε 7 χρόνια μαζί αχώριστοι.

Απλα όταν θα μανουριασουμε κραταμε λιγο μουτρα....

Μετα ομως ημαστε μελι γαλα ❤       

Και εκείνος ξερω οτι μεσα του στεναχωρήθηκε που δεν ειχαμε επαφες 2 μερες γιατί ξερει οτι ειμσι στις γόνιμες και γι'αυτό με περιμενε σήμερα παρόλο που ηταν πολυ κουρασμενος.            

στις πριν 17 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Πραγματικά είναι ο μόνος άνθρωπος το αγόρι μου που δεν μπορώ ούτε στιγμή να του θυμώσω ακόμα και αν έχει αυτός λάθος,σκέφτομαι πως θα ήταν αν τον έχανα...και έτσι κάνω πίσω...!!!

αφηστε τα πείσματα και βουρ στο πατσά 😂😂😂που λέμε στο χωριό μου.. Όταν εμείς θέλουμε οι άντρες είναι απλά τελειωμένη υπόθεση.  

Τα δωσαμε ολα σημερα 💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪

Ετσι είναι οπως τα λες!!!! 😉😉😉😉 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Λοιπόν η μαμά μου μού είχε πει παλαιότερα πως ο άντρας μπορεί να είναι η κεφαλή του σπιτιού, η γυναίκα όμως είναι ο λαιμός κ γυρνάει το κεφάλι όπου θέλει! Σοφό! 😂

Σωστή η μαμα της Σοφιας!!!!!!!

Κατι ξέρουν οι παλιές !!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γωγω 98 είπε:

Εμείς ασχολούμαστε με τα αγροτικά ο άντρας μου δηλαδή εγώ δεν δουλεύω κάπου αλλού απλά όσο μπορούσα τον βοηθουσα αλλά τώρα δεν κάνω τίποτα ..και μετα την γέννα πρώτα ο θεός επειδή δεν έχω βοήθεια να μου το κρατάει κάποιος πάλι δεν θα δουλεύω. Αν και θα προτιμούσα να δούλευα κι εγώ κάπου να είχα συνεισφορά στο σπίτι.💗

Φυσικά και θα συνεισφέρεις μεγαλώνοντας ένα μωράκι....Εγώ πρώτα με το καλό να μεινω και θα σταματήσω την δουλειά...μωρε είναι δύσκολο να έχεις και δουλειά και μωρό...Σου τρώει ενέργεια που κατά την γνώμη μου καλό είναι να δίνεται σε ένα μωρό...θα έρθει ο καιρός και θα συνεισφέρεις κ εσυ οικονομικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Denizz @Γωγω 98 

Kορίτσια !!!! Για όλους έχει ο Θεός και μια χαρά θα τα καταφέρουμε!!!!! Αρκει να κάνουμε ότι μας κάνει εμας ευτυχισμένες! Γιατί έτσι θα έχουμε και σύζυγο ευτυχισμένο και παιδί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Δήμητρα μπράβο είσαι από τις τυχερές χωρίς συμπτώματα! Όλα καλά πηγαίνουν! Θετική σκέψη!!

Εγώ αδιαθετησα εχθές. Όπως και τον προηγούμενο κύκλο που ήταν 28 ημέρες το ίδιο και σε αυτόν! Μάλλον άλλαξε ο κύκλος μου μετά το καθυστέρηση που ειχα.Τι να πω.. Θα μιλήσω ξανά με τη γιατρό και βλέπουμε ..Οπότε αν συνεχίσει έτσι ο κυκλος περιμένω λογικά 17/03.

Εχθες;; Ναι κορίτσι μου άλλαξε μάλλον ίσως ευθύνονται και οι ελεύθερες επαφές! Υπολόγιζες τις γόνιμες αυτο το μήνα ή είχατε γενικά ελεύθερες επαφές;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Εχθες;; Ναι κορίτσι μου άλλαξε μάλλον ίσως ευθύνονται και οι ελεύθερες επαφές! Υπολόγιζες τις γόνιμες αυτο το μήνα ή είχατε γενικά ελεύθερες επαφές;;;

Καλημέρα κορίτσια και καλή Τσικνοπέμπτη!!

Εχουμε σε όλο τον κύκλο πάντα επαφές έτσι κ αλλιώς αλλά ξέρω ποιες μέρες είναι οι γόνιμες με βάση τον κύκλο που έχω..Παντως ο κύκλος μου ενώ ήταν 30-32 μέρες περίπου με 1-2 μέρες πάνω κάτω διαφορα ,τους τελευταίους δύο κύκλους έχω ακριβώς 28 μέρες κυκλο. Όλο αυτό  μετά τη διαταραχή του κύκλου (που πρώτη φορά είχα).Μίλησα και με τη γυναικολόγο  κ μου είπε οτι είναι φυσιολογικό και ότι μετά από μια διαταραχή στρώνει ο κύκλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μουυυ !!! Εμένα μου ήρθε χθες οπότε τώρα βάλτε με λογικά για 17/3 σύμφωνα με την εφαρμογή στο κινητο μου μιας και μεγάλωσε ο κύκλος μου .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυ !!! Εμένα μου ήρθε χθες οπότε τώρα βάλτε με λογικά για 17/3 σύμφωνα με την εφαρμογή στο κινητο μου μιας και μεγάλωσε ο κύκλος μου .. 

Καλημέρα!! Κ εμένα μάλλον αύριο θα μ έρθει κ ο Θεός ξέρει πόσο κλάμα θα ρίξω για άλλον ένα μηνα! Αρχίζω κ πιστεύω ότι μετράω λάθος τις μέρες κ γενικά τον κύκλο μ.. δεν μπορώ να καταλάβω από ποια μέρα ξεκινάμε να μετράμε κ που τελειώνουμε.. Επίσης μπερδεύομαι με τις γόνιμες κ την μέρα ωορρηξίας.. νιώθω έναν πόνο στις γόνιμες αλλά πως μπορώ να ξέρω μετά από ποσες ώρες θα συμβεί η ωορρηξία? Αυτό το μήνα λοιπόν Εκτός από τις βιταμίνες pregnacare conception που θα αρχίζω να παίρνω από σήμερα σκέφτομαι να πάρω κ τεστ ωορρηξίας.. εχω δοκιμάσει εφαρμογές αλλά η κάθε μία μου δείχνει διαφορετικές μέρες κ Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω ποσες μερες διαρκεί ο κύκλος μου γιατί μάλλον το μετράω λάθος κ Επίσης δεν είναι κ σταθερός.. εσύ ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλημέρα!! Κ εμένα μάλλον αύριο θα μ έρθει κ ο Θεός ξέρει πόσο κλάμα θα ρίξω για άλλον ένα μηνα! Αρχίζω κ πιστεύω ότι μετράω λάθος τις μέρες κ γενικά τον κύκλο μ.. δεν μπορώ να καταλάβω από ποια μέρα ξεκινάμε να μετράμε κ που τελειώνουμε.. Επίσης μπερδεύομαι με τις γόνιμες κ την μέρα ωορρηξίας.. νιώθω έναν πόνο στις γόνιμες αλλά πως μπορώ να ξέρω μετά από ποσες ώρες θα συμβεί η ωορρηξία? Αυτό το μήνα λοιπόν Εκτός από τις βιταμίνες pregnacare conception που θα αρχίζω να παίρνω από σήμερα σκέφτομαι να πάρω κ τεστ ωορρηξίας.. εχω δοκιμάσει εφαρμογές αλλά η κάθε μία μου δείχνει διαφορετικές μέρες κ Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω ποσες μερες διαρκεί ο κύκλος μου γιατί μάλλον το μετράω λάθος κ Επίσης δεν είναι κ σταθερός.. εσύ ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς?? 

Δε χρειάζεται κορίτσι μου να κλαίς ... Όταν είναι να έρθει το μωράκι  θα έρθει να το ξέρεις .. Είναι λογικό να στεναχωριεσαι αλλά μέχρι εκεί μη σε ρίχνει κάτω ... Και επίσης μην είσαι τόσο σίγουρη πως θα σου έρθει αύριο!! Εγώ πιστεύω πάντως πως δε θα σου έρθει ... Τώρα από το λίγα που ξέρω και εγώ ο κύκλος ξεκινάει από τη μέρα που έρχεται η περίοδος και τελειώνει την πρώτη μέρα της επόμενης περιόδου  ... Τώρα οι γόνιμες μέρες και η οωρρηξια υπολογίζονται ανάλογα με τον κύκλο ... Εγώ προσωπικά την οωρρηξια μου την καταλαβαίνω γιατί έχω τσιμπήματα είτε δεξιά είτε αριστερά ... Εγώ έχω την εφαρμογή το ημερολόγιο μου λέγεται , ένα ροζ βιβλιαράκι έχει ως εικονίδιο .. εμένα πέφτει πάντα μέσα απλά τους δύο τελευταίους μήνες που έχω ελεύθερες επαφές μεγάλωσε ο κύκλος μου και αποδιοργανωθηκε λίγο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dimitra24 Εντάξει δεν κλαίω αλλά απογοητεύομαι πολύ! Όσο κ αν προσπαθώ να λέω δεν πειράζει τον επόμενο μήνα, κουράστηκα, βαρέθηκα κάθε μήνα τα ίδια! Πόσο μάλλον αυτό το μήνα που έχουμε κ εγώ κ ο σύντροφός μου γενέθλια κ πίστευα ότι θα μας ερχόταν αυτό το υπέροχο δώρο! Αλλά μπα.. το θέμα είναι ότι νιώθω κ εγώ αυτές τις κράμπες τις γόνιμες μέρες κ έχουμε κάθε μέρα επαφές για να μην χάσω την ωορρηξία αλλά κ πάλι τίποτα! Τώρα θα είναι ο 5ος μήνας προσπαθειών! Δηλαδή δε θα μπορούσα ποτε να φανταστώ ότι θα είχα φουλ ελεύθερες επαφές τόσο καιρό σχεδον σε καθημερινη βαση κ δε θα εμένα έγκυος, εγώ που αγχωνομουν ακόμα κ για τα προσπερματικα υγρά! Τι να πω αν ειναι να μην μείνω έγκυος μόνο κ μόνο επειδή το σκέφτομαι κ το προσπαθώ, ε ας μην έρθει ποτέ! Κ αυτό που με τρελαίνει είναι ότι δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια! Δεν είναι κάτι που είναι στο χέρι μας αν συμβεί ή όχι εγώ αυτό κατάλαβα. Ίσως είναι θέμα τυχης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

@Dimitra24 Εντάξει δεν κλαίω αλλά απογοητεύομαι πολύ! Όσο κ αν προσπαθώ να λέω δεν πειράζει τον επόμενο μήνα, κουράστηκα, βαρέθηκα κάθε μήνα τα ίδια! Πόσο μάλλον αυτό το μήνα που έχουμε κ εγώ κ ο σύντροφός μου γενέθλια κ πίστευα ότι θα μας ερχόταν αυτό το υπέροχο δώρο! Αλλά μπα.. το θέμα είναι ότι νιώθω κ εγώ αυτές τις κράμπες τις γόνιμες μέρες κ έχουμε κάθε μέρα επαφές για να μην χάσω την ωορρηξία αλλά κ πάλι τίποτα! Τώρα θα είναι ο 5ος μήνας προσπαθειών! Δηλαδή δε θα μπορούσα ποτε να φανταστώ ότι θα είχα φουλ ελεύθερες επαφές τόσο καιρό σχεδον σε καθημερινη βαση κ δε θα εμένα έγκυος, εγώ που αγχωνομουν ακόμα κ για τα προσπερματικα υγρά! Τι να πω αν ειναι να μην μείνω έγκυος μόνο κ μόνο επειδή το σκέφτομαι κ το προσπαθώ, ε ας μην έρθει ποτέ! Κ αυτό που με τρελαίνει είναι ότι δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια! Δεν είναι κάτι που είναι στο χέρι μας αν συμβεί ή όχι εγώ αυτό κατάλαβα. Ίσως είναι θέμα τυχης

Γεια σου κοριτσι μου εγω ειμαι απο αλλο θεματακι αλλα που κ που σας διαβαζω. Εμεις προσπαθουσαμε 8 μηνες περιπου κ 15 φλεβαρη εκανα τεστ κ ειχα θετικο. Να σ πω πως ήταν ο μοναδικος μηνασ ο Γενάρης π δεν τ σκεφτηκα καθολου γτ ειχα τη μεση μ με ποναγε απίστευτα κ επαθα κ μια μολυνσουλα εκει κατω οποτε κανα 2 φορές στις γόνιμες τη μια πλυθηκα κ μετα σε ολες τις αλλες πλενομουν  κ τωρα π το ειχα σχεδπν απιθανο κ δε τ σκεφτηκα τσουυυπ... οποτε υπομονη κ προσπαθησε να μη τ σκεφτεσαι τοσο πραγαμτικα ξερω ποσο δυσκολο ειναι. Αλλα μην απογοητεύεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου εγω ειμαι απο αλλο θεματακι αλλα που κ που σας διαβαζω. Εμεις προσπαθουσαμε 8 μηνες περιπου κ 15 φλεβαρη εκανα τεστ κ ειχα θετικο. Να σ πω πως ήταν ο μοναδικος μηνασ ο Γενάρης π δεν τ σκεφτηκα καθολου γτ ειχα τη μεση μ με ποναγε απίστευτα κ επαθα κ μια μολυνσουλα εκει κατω οποτε κανα 2 φορές στις γόνιμες τη μια πλυθηκα κ μετα σε ολες τις αλλες πλενομουν  κ τωρα π το ειχα σχεδπν απιθανο κ δε τ σκεφτηκα τσουυυπ... οποτε υπομονη κ προσπαθησε να μη τ σκεφτεσαι τοσο πραγαμτικα ξερω ποσο δυσκολο ειναι. Αλλα μην απογοητεύεσαι 

Καλησπέρα! Οι μόνες στιγμές που το σκέφτομαι είναι όταν πλησιάζει η περιοδος.. εκεί εχω μια λαχτάρα κ μια ανυπομονησία να δω τι θα γίνει! Έχουμε επαφές όλο το μήνα γιατί το θέλουμε δεν γίνεται μόνο για τη σύλληψη οπότε σε όλη τη διάρκεια των γονιμων ημερών ειμαι ήρεμη χαλαρή δεν το σκέφτομαι κ απλά περιμένω! Κ όταν λέω το σκέφτομαι δεν εννοώ ότι αγχώνομαι κ τρελαίνομαι, ίσα ίσα που ειμαι χαρούμενη κ θετική ότι αυτή τη φορά θα έχει έρθει.. Κ έρχεται η περιοδος τελικά κ εκεί με πιάνει μια τρομερή θλίψη κ απογοήτευση.. Γιατί όσο περνάει ο καιρός τόσο σκέφτεσαι το "γιατί δεν μενω εγκυος" ενω ολα ειναι φυσιολογικα.. Μήπως πρεπει να κανω κ μια σαλπιγγογραφια κ ο σύντροφός μου ένα σπερμοδιαγραμμα? Δεν αντέχω να περιμένω άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλησπέρα! Οι μόνες στιγμές που το σκέφτομαι είναι όταν πλησιάζει η περιοδος.. εκεί εχω μια λαχτάρα κ μια ανυπομονησία να δω τι θα γίνει! Έχουμε επαφές όλο το μήνα γιατί το θέλουμε δεν γίνεται μόνο για τη σύλληψη οπότε σε όλη τη διάρκεια των γονιμων ημερών ειμαι ήρεμη χαλαρή δεν το σκέφτομαι κ απλά περιμένω! Κ όταν λέω το σκέφτομαι δεν εννοώ ότι αγχώνομαι κ τρελαίνομαι, ίσα ίσα που ειμαι χαρούμενη κ θετική ότι αυτή τη φορά θα έχει έρθει.. Κ έρχεται η περιοδος τελικά κ εκεί με πιάνει μια τρομερή θλίψη κ απογοήτευση.. Γιατί όσο περνάει ο καιρός τόσο σκέφτεσαι το "γιατί δεν μενω εγκυος" ενω ολα ειναι φυσιολογικα.. Μήπως πρεπει να κανω κ μια σαλπιγγογραφια κ ο σύντροφός μου ένα σπερμοδιαγραμμα? Δεν αντέχω να περιμένω άλλο 

Κοιτα εμεις κατεβαίνουμε ελλαδα για πασχα κ ειχα πει οκ θα παω  για εξετασεις οταν κατεβω για πασχα  γτ μαλλον κτ εχω 8 μηνες τωρα  κ τσουυυυπ να το θετικό.. θα ερθει κοπελα μ . Αλλα δεν ειναι κακο να κάνεις εξετασουλες κ εσυ κ ο συντροφοσ σ. Αν κ οι γιατροί νμζ λενε μετα τον χρονο αναλογα την ηλικια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/2/2020 at 11:31 ΠΜ, ο/η LadyP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ χτες είδα λίγο καφέ και νομίζω ότι είναι λίγο κίτρινα τα υγρά μου. Έκανα χοριακη και περιμένω τα αποτελέσματα στις 4... Δυστυχώς δεν έχω καλό προαίσθημα.... Μου έγραψε και από χτες προγεστερόνη η οποία με έχει στείλει αλλά δεν νομίζω δυστυχώς να κάνει δουλειά. Ας ελπίζω ότι απλά είναι τυχαία καφε.

Kαλημέρα κορίτσι μου! Καλή Τσικνοπέμπτη

Τι έγινε πήρες την χοριακή σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/2/2020 at 12:06 ΜΜ, ο/η Γωγω 98 είπε:

Γεια σας κορίτσια τί κάνετε Πως είστε? Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε αν είναι φυσιολογικό κάθε φορά που κάνω μια δουλειά η σκουπίζω η στέκομαι όρθια για λίγη ώρα να με πιάνει πόνος στην μέση μου γιατί φοβάμαι 😕

Νομίζω ότι είναι στα φυσιολογικά πλαίσιο αυτό μην ανησυχείς απλά συζήτησε το με τον γυναικολόγο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@toulipa8 :   Θετικό 🤰

@Sofia33 :    Θετικό 🤰

@LadyP      Θετικό 🤰 

@Γωγω 98 :  Θετικό 🤰 

@Sofia0294 : 21/2

@Elenitsa92 : 22/2

@Denizz : 29/2

@St33: ?

@Mari84:  5/3

@ntinaki83 : 15/3

@Dimitra24: 17/3

@Elenikon :  17/3

@tzina819 : 12/5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλημέρα!! Κ εμένα μάλλον αύριο θα μ έρθει κ ο Θεός ξέρει πόσο κλάμα θα ρίξω για άλλον ένα μηνα! Αρχίζω κ πιστεύω ότι μετράω λάθος τις μέρες κ γενικά τον κύκλο μ.. δεν μπορώ να καταλάβω από ποια μέρα ξεκινάμε να μετράμε κ που τελειώνουμε.. Επίσης μπερδεύομαι με τις γόνιμες κ την μέρα ωορρηξίας.. νιώθω έναν πόνο στις γόνιμες αλλά πως μπορώ να ξέρω μετά από ποσες ώρες θα συμβεί η ωορρηξία? Αυτό το μήνα λοιπόν Εκτός από τις βιταμίνες pregnacare conception που θα αρχίζω να παίρνω από σήμερα σκέφτομαι να πάρω κ τεστ ωορρηξίας.. εχω δοκιμάσει εφαρμογές αλλά η κάθε μία μου δείχνει διαφορετικές μέρες κ Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω ποσες μερες διαρκεί ο κύκλος μου γιατί μάλλον το μετράω λάθος κ Επίσης δεν είναι κ σταθερός.. εσύ ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς?? 

Καλημέρα κορίτσι μου!

Δεν θέλω να απογοητεύεσαι γιατί αυτό δεν βοηθάει. Καταλαβαίνω ότι μία θλίψη υπάρχει όταν αδιαθετείς αλλά λίγο προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι τόσο έντονα!!!!Το ξέρω ότι είναι κλισε αυτο που λέω αλλά είναι πολλές φορές αποδεδειγμένο ότι όταν είσαι χαλαρή σου έρχεται το νινι. Οπως είπε και η @Evie2 όταν το βγάλεις απο το μυαλό σου τότε σου έρχεται! Όλοι οι γιατροί σου λένε αν στο 12μηνο δεν έχεις μείνει τότε κάνεις περαιτέρω  εξετάσεις! Επίσης μην κυνηγάς μόνο τις γόνιμες και ειδικα εφόσον λες ότι δεν έχεις σταθερό κύκλο! Αν παρακολουθείς το θεμα μας απο την αρχή θα έχεις διαβάσει για την δική μου περίπτωση και πως εκανα πολύ πολύ καθυστερημένη σύλληψη. Τεπ εχω 2/12 ενώ τώρα είμαι 8εβδ.+2ημερών (βαση τεπ θα έπρεπε να είμαι 12εβδομάδων) /Παρ όλο που δεν είχα ιδιαίτερα άστατο κύκλο. Απλά έκανα ωορρήξία όποτε να τανε. Οπότε το λέω και το ξαναλέω να έχετε επαφές γενικά! Καθ όλη τη διακρεια του κύκλου!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!

Δεν θέλω να απογοητεύεσαι γιατί αυτό δεν βοηθάει. Καταλαβαίνω ότι μία θλίψη υπάρχει όταν αδιαθετείς αλλά λίγο προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι τόσο έντονα!!!!Το ξέρω ότι είναι κλισε αυτο που λέω αλλά είναι πολλές φορές αποδεδειγμένο ότι όταν είσαι χαλαρή σου έρχεται το νινι. Οπως είπε και η @Evie2 όταν το βγάλεις απο το μυαλό σου τότε σου έρχεται! Όλοι οι γιατροί σου λένε αν στο 12μηνο δεν έχεις μείνει τότε κάνεις περαιτέρω  εξετάσεις! Επίσης μην κυνηγάς μόνο τις γόνιμες και ειδικα εφόσον λες ότι δεν έχεις σταθερό κύκλο! Αν παρακολουθείς το θεμα μας απο την αρχή θα έχεις διαβάσει για την δική μου περίπτωση και πως εκανα πολύ πολύ καθυστερημένη σύλληψη. Τεπ εχω 2/12 ενώ τώρα είμαι 8εβδ.+2ημερών (βαση τεπ θα έπρεπε να είμαι 12εβδομάδων) /Παρ όλο που δεν είχα ιδιαίτερα άστατο κύκλο. Απλά έκανα ωορρήξία όποτε να τανε. Οπότε το λέω και το ξαναλέω να έχετε επαφές γενικά! Καθ όλη τη διακρεια του κύκλου!!!!!

 

Δήμητρα μου πίστεψε με δεν έχω κάνει τίποτα λάθος όλους αυτούς τους μηνες! Έχω κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις οι οποίες ήταν τέλειες, εχω επαφές όλο το μήνα Όχι μόνο τις γόνιμες, μετά την επαφή παραμένω ξαπλωμένη, προσέχω τη διατροφή μου, γυμνάζονται σχεδόν 4 φορές τη βδομάδα, δεν αγχώνομαι απλά παρακολουθώ τις γόνιμες μέρες, επίσης νιωθω ποτε εχω ωορρηξία, κ ειμαι 26 χρονών υποτίθεται ότι η γονιμότητα είναι στο ανώτατο σε αυτή την ηλικια! Δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να πηγαίνει λάθος.. τι να πω.. Τέλος πάντων τυχερά είναι όλα σε αυτή τη ζωη! Αν έρθει κάποια στιγμή φυσιολογικά  καλως αν όχι υπάρχουν κ άλλοι τρόποι.  😊 εσύ πως είσαι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες!!καλη τσικνοπεμπτη!! @Sofia0294 ολες αγχωνομαστε οταν ειναι να ερθει η περιοδος ...εδω αγχωθηκα εγω που ημουν στο 1ο μηνα προσπαθειών κ ηξερα οτι δεν παιζει να γινει τοσο ευκολα..αλλα πραγματικα ξερω πολλες κοπελες που εμειναν εγκυος γιατι δεν το σκεφτονταν καν...απλα ξεκιναγαν τις επαφες κ επειδη ήταν σιγουρες αρα κ χαλαρες οτι δεν θα πιάσουν εύκολα τους τυχαινε...εισαι πολυ νεα κ θα σου ερθει κ εσενα ...στο ευχομαι συντομα απο καρδιας😊!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

@Dimitra24 Εντάξει δεν κλαίω αλλά απογοητεύομαι πολύ! Όσο κ αν προσπαθώ να λέω δεν πειράζει τον επόμενο μήνα, κουράστηκα, βαρέθηκα κάθε μήνα τα ίδια! Πόσο μάλλον αυτό το μήνα που έχουμε κ εγώ κ ο σύντροφός μου γενέθλια κ πίστευα ότι θα μας ερχόταν αυτό το υπέροχο δώρο! Αλλά μπα.. το θέμα είναι ότι νιώθω κ εγώ αυτές τις κράμπες τις γόνιμες μέρες κ έχουμε κάθε μέρα επαφές για να μην χάσω την ωορρηξία αλλά κ πάλι τίποτα! Τώρα θα είναι ο 5ος μήνας προσπαθειών! Δηλαδή δε θα μπορούσα ποτε να φανταστώ ότι θα είχα φουλ ελεύθερες επαφές τόσο καιρό σχεδον σε καθημερινη βαση κ δε θα εμένα έγκυος, εγώ που αγχωνομουν ακόμα κ για τα προσπερματικα υγρά! Τι να πω αν ειναι να μην μείνω έγκυος μόνο κ μόνο επειδή το σκέφτομαι κ το προσπαθώ, ε ας μην έρθει ποτέ! Κ αυτό που με τρελαίνει είναι ότι δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια! Δεν είναι κάτι που είναι στο χέρι μας αν συμβεί ή όχι εγώ αυτό κατάλαβα. Ίσως είναι θέμα τυχης

Κουκλίτσα μου καλησπέρα...νιώθω την λαχτάρα σου...και εγώ 26 είμαι και προσπαθούμε 4 μήνες.περιμενω σε λίγες μέρες να μην αδιαθετήσω!!!

και εγώ έχω κουραστεί και έχω απογοητευτεί παράλληλα αλλά επειδή το θέλουνε πολύ θα το προσπαθούμε κάθε μήνα με τον ίδιο ενθουσιασμό..

Τα μωρά δεν έρχονται κατά παραγγελία δυστυχώς κάνε λίγο υπομονή και εσυ και εγώ και είμαι σίγουρη πως θα έρθει και σε εμάς!!!

να σε ρωτήσω τι εξετάσεις έχεις κάνει ;και πως και μπήκες σε αυτή τη διαδικασία τόση μικρή και με λίγους μήνες μόνο προσπαθειών ;;

 

εγω είπα 3-4 μήνες να περιμένω και μετά εξετάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...