Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Σοφακι σου ευχομαι ολόψυχα να μην ερθει η καταραμενη κοκκινομουρα  🤬🤬 και το σαββατο ενα θετικο τεστ και μια τεραστια χοριακη 😘😘😘

Τα ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ ευχομαι κ για σενα!!! Συντομα θα ξερουμε κ οι 2 κοριτσακι μου! Αν ειμαστε ακομη 2 ή θα γινουμε 4!!! Χαχαχαχαχα 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η toulipa8 είπε:

Την έκανες κιόλας;;;καλέ ποτέ πρόλαβες??άντε τέλεια!! Όλα άψογα να πάνε από εδώ κ πέρα, εννοείται να προσπαθήσεις κ εσύ γιατί να μην προσπαθήσεις??εγώ βάσει ωορρηξίας ΔΕΝ περιμένω Πέμπτη αλλά τα νιώθω όλα κανονικά οπότε με βλέπω για τον επόμενο μήνα!

Γρηγορο πιστολι ειμαι!!!χαχαχα..ηθελα να τελειωνω!!! Το μονο αρνητικο οτι δε μπορω να ξεκινησω προσπαθειες πριν τον Απριλη.. 

Μακαρι να μη σου ερθει..αλλα κ ετσι να ειναι..τον επομενο μηνα ,παμε δυναμικα!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια!!!!

Τι κάνετε; Πως περάσατε το Σ/Κ σας;;; Εγώ δεν πρόλαβα να μπω πολύ γιατί έτρεχα λίγο!!!

Σήμερα πήγα στη γυναικολόγο και μου έφυγε ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ άγχος! Είδαμε και τον αμνιακό σάκο αλλά και τον λεκιθικό σάκο! Μου έγραψε κάποιες ελάχιστες εξετάσεις αίματος (τον Αύγουστο-Σεπτέμβριο είχα κάνει όλα τα προγεννητικά οπότε είμαι καλυμμένη και δεν χρειάζομαι πολλές). Θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες και λογικά αν όλα πάνε καλά, θα δούμε - ακούσουμε κάτι παραπάνω!

@tzina819 Πολύ χαίρομαι που έκανες την επέμβαση και είναι όλα καλά! Θέλω να είσαι χαλαρή κι ήρεμη και να κάνεις τις προσπάθειές σου κανονικά και θα έλεγα να κάνεις γενικά προσπάθειες όχι μόνο στις γόνιμες!!! Ότι θέλεις εσύ για το πινακάκι! Θέλεις να σε βάλουμε αργότερα μήπως και το βλέπεις εκεί και αγχώνεσαι;;; ότι μου πεις!

@LadyP Καλώς όρισες κορίτσι μου! Καλή αρχή στην προσπάθειά σου! Όντως με το που ξεκινάει κάποιο κορίτσι ελεύθερη επαφή παρατηρεί και το παραμικρό πονάκι που ίσως πριν δεν είχε παρατηρήσεις ή όντως δεν είχε! Όλες μας νομίζω το έχουμε περάσει αυτό!!! Καλή επιτυχία!!!!

@Mari84 Γεια σου κορίτσι μου!! Κι εγώ το ίδιο, χαχαχα .Το μόνο που σκέφτομαι είναι πως θα περάσει η ώρα να πάει 8 να σχολάσω να πάω σινεμά!! :lol: Μακάρι να έχουμε ευχάριστα!!!! Ανυπομονώ!!!!!! 

@Elenitsa92 Kαλά κορίτσι μου δόξα το Θεό είδαμε ενδομήτρια κυηση[smilie=love9.gif] Εσύ πως πάς;;;;;

Δημητρουλα μου τι καλα αυτα που μας περιγραφεις..ολα θα ναι τελεια🙏!!!!!⚘🦋 Να σου πω, αν δε γελατε 😅βαλε με 12/5 .. εως τοτε οπως εχω ξαναπει μπορει να μην υπαρχει βεβαια και η συγκεκριμενη συζητηση..χαχαχα🤗 ..Οχι δε με αγχωνει..καθως ξερω την κατασταση. :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η tzina819 είπε:

Γρηγορο πιστολι ειμαι!!!χαχαχα..ηθελα να τελειωνω!!! Το μονο αρνητικο οτι δε μπορω να ξεκινησω προσπαθειες πριν τον Απριλη.. 

Μακαρι να μη σου ερθει..αλλα κ ετσι να ειναι..τον επομενο μηνα ,παμε δυναμικα!!! 🙏

Μπράβο σου κορίτσι μου!!καλά έκανες και ξεμπέρδεψες, τι είναι καλέ ο Απρίλης? τίποτα 3 μήνες και ούτε!!!

Λίγες μέρες έμειναν να μάθω , αν και το σωματάκι μου μου λέει να μην χαιρομαι γιατί θα την δω την ανεπιθύμητη !Θα ρθει για όλες μας η στιγμη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

@Mari84 περιμένουμε τα ευχαρισταααα [smilie=love7.gif]

Καλημερααααααααααα κοριτσιααααα μουυυυυυ...!!!!!

Εχω κανει απο το πρωι 2 τεστ και τα δυο εχουνε απο τα πρωτα 3 λεπτα μια αχνη αλλα κοκκινη γραμμη!!!

Σας τραβηξα φωτο αν και δεν πολυφαινεται στην φωτο...

Στις 6 το απογευμα θα παρω τηλεφωνο να μαθω τα αποτελεσματα της χοριακης !!!!!

IMG_20200129_093524_493.jpg

IMG_20200129_094151_585.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι πως δεν φαίνεται τίποτα στην φωτο.
Έχεις καθυστέρηση; 
Περιμένουμε τη χοριακή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Καλημερααααααααααα κοριτσιααααα μουυυυυυ...!!!!!

Εχω κανει απο το πρωι 2 τεστ και τα δυο εχουνε απο τα πρωτα 3 λεπτα μια αχνη αλλα κοκκινη γραμμη!!!

Σας τραβηξα φωτο αν και δεν πολυφαινεται στην φωτο...

Στις 6 το απογευμα θα παρω τηλεφωνο να μαθω τα αποτελεσματα της χοριακης !!!!!

IMG_20200129_093524_493.jpg

IMG_20200129_094151_585.jpg

ΑΧ κοριτσάκι μου!!!!!!!!!!!!! Μακάρι περιμένω με αγωνία!!!!!!!!!! Στην 1η δεν φαίνεται κάτι αλλά στη 2η υπάρχει κάτι πολύ αχνό!!! Να μας ενημερώσεις να κάνουμε πάρτυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@Sofia33 : 28-31/1

@toulipa8 : 1/2

@Mari84: 1/2

@Dimitra24: 16/2

@Elenikon :  21/2

@Elenitsa92 : 22/2

@St33: ?

@tzina819 : 12/5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Καλημερααααααααααα κοριτσιααααα μουυυυυυ...!!!!!

Εχω κανει απο το πρωι 2 τεστ και τα δυο εχουνε απο τα πρωτα 3 λεπτα μια αχνη αλλα κοκκινη γραμμη!!!

Σας τραβηξα φωτο αν και δεν πολυφαινεται στην φωτο...

Στις 6 το απογευμα θα παρω τηλεφωνο να μαθω τα αποτελεσματα της χοριακης !!!!!

IMG_20200129_093524_493.jpg

IMG_20200129_094151_585.jpg

Με το καλό κορίτσι! Περιμένουμε όλες να χαρούμε με τη χαρά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@Sofia33 : 28-31/1

@toulipa8 : 1/2

@Mari84: 1/2

@Dimitra24: 16/2

@Elenikon :  21/2

@Elenitsa92 : 22/2

@St33: ?

@tzina819 : 12/5

Βάλτε με και εμένα στο Τυχερό σας πινακακι! Δεν περιμένω 6/2!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@Sofia33 : 28-31/1

@toulipa8 : 1/2

@Mari84: 1/2

@LadyP: 6/2

@Dimitra24: 16/2

@Elenikon :  21/2

@Elenitsa92 : 22/2

@St33: ?

@tzina819 : 12/5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; Είχαμε κάτι δυσάρεστα αυτές τις μέρες και δεν έχω διαβάσει τίποτα ίσα ίσα μπήκα να πω μια καλημέρα. @Mari84 με το καλό να μας φέρεις όμορφα νέα!! Κορίτσια για τις υπόλοιπες θα διαβάσω τα νέα σας σιγά σιγά κ θα επανελθω. @Dimitra91 πως είσαι;; :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ομορφα ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας ❤❤❤❤

Ειμαι στην δουλεια και σας διαβάζω αλλα δεν προλαβαινω να απαντησω σε κάθε μια ξεχωριστά 😙😙    

Η αλήθεια ειναι πως στην φωτο αδικούντε πολυ !!! Απο κοντα είναι πολυ πιο εντονα.

Ειμαι και 4 μέρες πριν την περιοδο 😶😶    

Ελπιζω να εχω καλα νεα και να γίνει χαμουλης μετα 🤯🤯🤯🤯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Κοριτσακια μου ομορφα ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας ❤❤❤❤

Ειμαι στην δουλεια και σας διαβάζω αλλα δεν προλαβαινω να απαντησω σε κάθε μια ξεχωριστά 😙😙    

Η αλήθεια ειναι πως στην φωτο αδικούντε πολυ !!! Απο κοντα είναι πολυ πιο εντονα.

Ειμαι και 4 μέρες πριν την περιοδο 😶😶    

Ελπιζω να εχω καλα νεα και να γίνει χαμουλης μετα 🤯🤯🤯🤯

Στο εύχομαι!!!να έχεις μια τερρραστια χοριακή!![smilie=love7.gif] περιμένουμε με ανυπομονησία!

η αλήθεια είναι οτι είναι νωρίς οπότε λογικό να είναι και αχνή η γραμμή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η dage είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; Είχαμε κάτι δυσάρεστα αυτές τις μέρες και δεν έχω διαβάσει τίποτα ίσα ίσα μπήκα να πω μια καλημέρα. @Mari84 με το καλό να μας φέρεις όμορφα νέα!! Κορίτσια για τις υπόλοιπες θα διαβάσω τα νέα σας σιγά σιγά κ θα επανελθω. @Dimitra91 πως είσαι;; :)

Κούκλα μου, καλά είμαι, σαν να μην είμαι έγκυος βασικά! Απλά το σπαστικό τώρα είναι 1ον ότι δεν πρέπει να ανεβαίνω σε μηχανή 2ον Πρεπει να πλένω 1000000 φορές τα φρούτα και τα λαχανικά μου και 3ον το κρέας μου πρέπει να είναι τέρμα ψημένο (ήμουν του ρεαρ)

Αλλάααα όλα αυτά είναι τίποτα μπροστά στην υγεία του εμβρύου μας!

Εσύ πως είσαι; Ελπίζω να είναι περαστικά τα δυσαρεστά σας και όλα καλύτερα απο εδώ και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η toulipa8 είπε:

Μπράβο σου κορίτσι μου!!καλά έκανες και ξεμπέρδεψες, τι είναι καλέ ο Απρίλης? τίποτα 3 μήνες και ούτε!!!

Λίγες μέρες έμειναν να μάθω , αν και το σωματάκι μου μου λέει να μην χαιρομαι γιατί θα την δω την ανεπιθύμητη !Θα ρθει για όλες μας η στιγμη!!!!!

Ναι κοριτσι μου γλυκο!!! Θα ερθει η στιγμη για ολες μας..🦋🦋🦋💟💟💟💟 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα , δεν άντεξα κ έκανα τεστ τώρα που γύρισα από την δουλειά, που να μην έκανα!! Έχει μια άχνη γραμμουλα κ έχω σκάσει τώρα γιατί λέω φταίει που δεν ήταν πρωινά τα ούρα;;είναι θετικό;;πως μπορώ να το ανεβάσω να το δείτε;δεν θέλω ακόμα να κάνω χοριακη γιατί δεν έχω ακόμα καθυστέρηση κ αν δεν θα απογοητευτω πολυυυυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα , δεν άντεξα κ έκανα τεστ τώρα που γύρισα από την δουλειά, που να μην έκανα!! Έχει μια άχνη γραμμουλα κ έχω σκάσει τώρα γιατί λέω φταίει που δεν ήταν πρωινά τα ούρα;;είναι θετικό;;πως μπορώ να το ανεβάσω να το δείτε;δεν θέλω ακόμα να κάνω χοριακη γιατί δεν έχω ακόμα καθυστέρηση κ αν δεν θα απογοητευτω πολυυυυ!

Βάλτο φωτό προφίλ αν κι ένα θετικό τεστ όσο αχνό και να είναι δείχνει εγκυμοσύνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Βάλτο φωτό προφίλ αν κι ένα θετικό τεστ όσο αχνό και να είναι δείχνει εγκυμοσύνη

Σε ευχαριστώ πολύ το βρήκα νομίζω!Δεν το πιστεύω γιατί νιώθω το νιώθω το σώμα μου πράγματικα σαν να  είναι να αδιαθετησω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

IMG_20200129_170823.jpg

Βρε αγάπη μου τί αχνή γραμμή μας λες....καραμπίνα το θετικό τεστ έχεις καραεγκυος είσαι!!!! Άντε αύριο πρωί πρωί για χοριακή και πάρε το γιατρό σου τηλέφωνο... Με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Κοριτσι μου αυτο ειναι καραθετικο !!!!!!!!!!

Εισαι έγκυος ❤❤❤❤ 

Σε ευχαριστώ πολύ!!δεν το πιστεύω με τίποτα ήμουν τόσο σίγουρη ότι θα αδιαθετησω που μέχρι κ το folidex σταμάτησα αυτή την βδομάδα!εγώ θα συνεχίσω να περιμένω μέχρι το Σάββατο!

Πηγές εσύ για χοριακη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Βρε αγάπη μου τί αχνή γραμμή μας λες....καραμπίνα το θετικό τεστ έχεις καραεγκυος είσαι!!!! Άντε αύριο πρωί πρωί για χοριακή και πάρε το γιατρό σου τηλέφωνο... Με το καλό!!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!Δεν έχω ακόμα καθυστερήση κ λέω να περιμένω μέχρι Σάββατο για την χοριακη! Γιατί δεν το πιστεύω με τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια....μόλις παρέλαβα τα τέστ ωορρηξία!!  Δυστυχώς πήγα κ εχθές για υπέρηχο και δεν εντοπίσαμε τίποτα...δεν δείχνει να θέλει να κάνει ωορρηξία αυτός ο κύκλος! 😢 Να σημειώσω ότι είναι ο πρώτος κύκλος που παρακολουθούμε!  Είπα στη γυναικολόγο να ξεκινήσω τέστ σπίτι κ όταν εντοπίσω ότι κάτι πάει να γίνει να την πάρω να πάω να κάνουμε υπέρηχο για επιβεβαίωση!! Τελικά άδικα τόσα χρόνια προσπαθώ...γτ μάλλον δεν έκανα στοχευμένα και ίσως να μην γινόταν ωορρηξία όπως πίστευα!!  Θέλω μια βοήθεια με τα τεστακια παρακαλώ 🙏🙏🙏 ποτέ πρέπει να τα κάνω ς; Έχει ώρες συγκεκριμένα;; Και πόσο συχνά;; Ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️ 
    • Υπομονή κορίτσι μου🙏 τι τραβαμεεεεε μετράμε τις μέρες σαν τους φαντάρους🤪 εγώ μετράω τις μέρες για να γυρισει ο σύντροφος από την δουλειά και να φανταστείς χθες εφυγε 😩 επίσης δεν ξερω και ποτέ θα αδιαθετησω λόγω απόξεση α και είμαι στην τσίτα ! Εύχομαι την μεγάλη Παρασκευή να μας πεις τα ευχαριστα κορίτσι μου❤️
    • Κορίτσι μου για να θεωρηθεί ΣΠΩ πρέπει όπως σου είπε να έχεις υπερυχογραφικη εικόνα πολυκυστικών, ακανόνιστο κύκλο και οι ορμονολογικές να μην φυσιολογικές ! Όμως πρόσεξε τα ανδρογονα μπορεί είτε είναι αυξημένα είτε είναι χαμηλά ( εμένα ας πούμε έπεσαν το τελευταίο διάστημα ενώ ήταν στα φυσιολογικά ) και επίσης πρέπει να κανεις και καμπύλη ζαχαρου και ινσουλίνης ! Εμένα η καμπύλη ινσουλίνης δεν ήταν πολύ καλή καθώς είναι στο όριο για υπερινσουλιναιμια ! Δεν ξερω εν τις έχετε κάνει αυτές τις εξετάσεις ! Αν όχι καλό θα ήταν να τις κανεις γτ επηρεάζουν στη συληψη και την ποιότητα της ωορρηξιας! Εμένα λόγω του οτι έπεσαν τα ανδρογονα από πυι κατάλαβα θα μπυ δώσει κάποια αγωγη δεν ξερω ακόμη τι θα μου πει μετά το πασχα που έχω ραντεβού μαζί του! Τώρα δεν ήθελε να μου δώσει ακόμη λόγω του ότι οι ορμόνες είναι επηρεασμένες από την εγκυμοσυνη! Ααα επίσης έχω και αυξημένη ΑΜΗ λόγω ΣΠΩ !
    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...