Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις σιγουρα....Δεν πρέπει να ασχολούμαστε με συμπτώματα γιατί είναι πολύ νωρις. Η καθυστέρηση είναι το πρώτο αξιόπιστο σύμπτωμα. Μακάρι να μην σου ξαναέρθει για 9 μήνες και να μας πεις ευχαριστα😊

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!!!!

Ευχομαι και σε εσενα απο καρδιας οτι καλυτερο ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Καλημερα κορίτσι μου! Πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα! 😍Μπορείς να πάρεις τις ταινίες hometest που ειναι και οικονομικά. Εγώ τα παίρνω από το "mother to be". Ανάλογα πόσες μέρες είναι ο κύκλος σου θα ξεκινήσεις να τα κάνεις λίγο νωρίτερα από τη πιθανή ωορρηξία ώστε να προλάβεις την αύξηση της ορμονης. Τα χρησιμοποιείς όπως ένα τεστ εγκυμοσύνης απλά η γραμμή αποτελέσματος πάντα βγαίνει στα συγκεκριμένα και είναι άχνη. Όταν η γραμμή αποτελέσματος γίνει ίδια με τη γραμμή ελέγχου ή πιο σκούρα τότε είναι θετικό. Όταν δεις λοιπόν θετικό τεστ στις επόμενες 24-36 ώρες θα γίνει η ωορρηξία οπότε εάν έχεις επαφές σε αυτό το διάστημα αυξανεις τις πιθανότητες . Επίσης στις οδηγίες αναγράφει ότι δεν πρέπει να το κάνεις με τα πρωινά ούρα. Οι οδηγίες που έχει είναι πολύ κατατοπιστικές.

Όταν η γραμμή γίνει ίδια ή πιο σκούρα μόνο τότε σημαίνει πως θα γίνει η ωορρηξία? Συγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις αλλά δεν έχω ιδέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Γνωμη μου για τα τεστ, ειναι να ξεκινησεις τη 10η μερα. Καθε μερα την ιδια ωρα, ιδανικα να ειναι μεσημεριανη η ωρα. Να τα κολλας σε ενα χαρτι με ημερομηνιες απο κατω ωστε να βλεπεις την αλλαγη στο χρωμα. Να μη σταματησεις οταν γινει η γραμμη ιδια με την γραμμη ελεγχου. Καλυτερα να κανεις και τις 2-3 επομενες μερες ωστε να εισαι σιγουρη οτι εγινε η ωορρηξια σωστα. Επισης γνωμη μου ειναι να κανεις σεξ μερα παρα μερα μετα το τελος της περιοδου ανεξαρτητως της ωορρηξιας. Επισης, αν εχεις χρονο και διαθεση, πριν σηκωθεις απο το κρεβατι το πρωι μετρα τη θερμοκρασια σου (απο το στομα καλυτερα), καθε μερα την ιδια ωρα και σημειωνε τις θερμοκρασιες. Προσοχη ομως να μην εχεις μιλησει, σηκωθει, φαει, κλπ κλπ. Εγω ακολουθω και θερμοδιαγραμμα παραλληλα με τα τεστακια κυριως για να ελεγξω την καλη λειτουργια των ορμονων μου! Αν κανεις και αυτο με τη θερμοκρασια, πες μου να σου πω πως θα το εξηγεις. 

Ευχαριστώ! Λέω να ξεκινήσω με τα τεστ πρώτα. Δηλαδή αν η γραμμή δεν γίνει ίδια σημαίνει ότι δεν έχει γινει η ωορρηξία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Ευχαριστώ! Λέω να ξεκινήσω με τα τεστ πρώτα. Δηλαδή αν η γραμμή δεν γίνει ίδια σημαίνει ότι δεν έχει γινει η ωορρηξία??

Οχι, πρεπει η γραμμη να ειναι ολοιδια η πιο σκουρα απο τη γραμμη ελεγχου. Θες να σου ανεβασω φωτο απο τα δικα μου για να καταλαβεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia33 είπε:

Οχι, πρεπει η γραμμη να ειναι ολοιδια η πιο σκουρα απο τη γραμμη ελεγχου. Θες να σου ανεβασω φωτο απο τα δικα μου για να καταλαβεις; 

Αν σου είναι εύκολο ναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η St33 είπε:

Όταν η γραμμή γίνει ίδια ή πιο σκούρα μόνο τότε σημαίνει πως θα γίνει η ωορρηξία? Συγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις αλλά δεν έχω ιδέα

Ναι κορίτσι μου ! Πρέπει να είναι ίδια η γραμμή ή πιο σκούρα. Όταν είναι έτσι σε 24-36 ώρες θα γίνει η ωορρηξία. Όπως σου έστειλε φωτό η Σοφία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε;

Εγω είμαι να σκασω

Απο το πρωι εχω εναν πονο στην δεξια μερια, απο κει δλδ που εκανα ωορρηξία πριν 7 μερες (επιβεβαιωμένοαπο τον γυναικολογο).

Οχι τρομερος πόνος, περισσοτερο σαν ενόχληση.

Ερχεται για καποια δευτερολεπτα και φευγει.

Το μεσημέρι ειχε σταματησει ο πόνος αλλα ελα που ο αντρουλης μου ειχε ορεξη για τρελιτσες.... αλλο που δεν ηθελα και εγω 😊😊😊      

Κατα την διαρκεια της επαφής αρχισα παλι να νιωθω αυτο τον πονο, ο οποιος συνεχίστηκε και μετα.

Τωρα πριν λιγο πηγα στο μπανιο και στο εσωρουχα ειχα καφε υγρα.

Τι στο καλο γινεται;;

Λετε με την επαφη να εγινε ζημια και να τα κατέστρεψα ολα;;

 

   

 

   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε;

Εγω είμαι να σκασω

Απο το πρωι εχω εναν πονο στην δεξια μερια, απο κει δλδ που εκανα ωορρηξία πριν 7 μερες (επιβεβαιωμένοαπο τον γυναικολογο).

Οχι τρομερος πόνος, περισσοτερο σαν ενόχληση.

Ερχεται για καποια δευτερολεπτα και φευγει.

Το μεσημέρι ειχε σταματησει ο πόνος αλλα ελα που ο αντρουλης μου ειχε ορεξη για τρελιτσες.... αλλο που δεν ηθελα και εγω 😊😊😊      

Κατα την διαρκεια της επαφής αρχισα παλι να νιωθω αυτο τον πονο, ο οποιος συνεχίστηκε και μετα.

Τωρα πριν λιγο πηγα στο μπανιο και στο εσωρουχα ειχα καφε υγρα.

Τι στο καλο γινεται;;

Λετε με την επαφη να εγινε ζημια και να τα κατέστρεψα ολα;;

 

   

 

   

Αποκλειεται να εχει δημιουργηθει προβλημα απο την επαφη σε περιπτωση εγκυμοσυνης. Μην το σκεφτεσαι καν αυτο. Το πεος φτανει το πολυ μεχρι τις αρχες του τραχηλου. Και μετα την ωορρηξια ο τραχηλος εκκρινει παχια υγρα ωστε να μην περναει κατι πιθανον μολυσματικο προς τη μητρα ωστε να προστατευθει το εμβρυο σε περιπτωση εμφυτευσης. Τα καφε υγρα απο μονα τους μπορει να ειναι ενδειξη εμφυτευσης ή καποια λοιμωξη του κολπου ή του τραχηλου. Υπαρχει κ η περιπτωση τραυματισμου κατα το σεξ, κυριως αν χρησιμοποιηθει δαχτυλο ή υπαρχει λιγη παραπανω βιαιοτητα. 
Γενικα ομως μην ανησυχεις οτι εχεις προκαλεσει προβλημα στην περιπτωση που εισαι εγκυος. Βεβαια μου φαινεται λιγο το διαστημα ωστε να πουμε οτι ολα αυτα ειναι προεορτια της επερχομενης περιοδου. Γενικα, ειχες καφε υγρα καποιες μερες πριν την περιοδο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Αποκλειεται να εχει δημιουργηθει προβλημα απο την επαφη σε περιπτωση εγκυμοσυνης. Μην το σκεφτεσαι καν αυτο. Το πεος φτανει το πολυ μεχρι τις αρχες του τραχηλου. Και μετα την ωορρηξια ο τραχηλος εκκρινει παχια υγρα ωστε να μην περναει κατι πιθανον μολυσματικο προς τη μητρα ωστε να προστατευθει το εμβρυο σε περιπτωση εμφυτευσης. Τα καφε υγρα απο μονα τους μπορει να ειναι ενδειξη εμφυτευσης ή καποια λοιμωξη του κολπου ή του τραχηλου. Υπαρχει κ η περιπτωση τραυματισμου κατα το σεξ, κυριως αν χρησιμοποιηθει δαχτυλο ή υπαρχει λιγη παραπανω βιαιοτητα. 
Γενικα ομως μην ανησυχεις οτι εχεις προκαλεσει προβλημα στην περιπτωση που εισαι εγκυος. Βεβαια μου φαινεται λιγο το διαστημα ωστε να πουμε οτι ολα αυτα ειναι προεορτια της επερχομενης περιοδου. Γενικα, ειχες καφε υγρα καποιες μερες πριν την περιοδο; 

Εχω καφε υγρα μια μερα πριν.

Δεν θελω να πιστευω οτι θα μου ερθει περιοδος μια εβδομαδα πριν🙄🙄🙄 

Περιμενω 1-2 Φεβρουαριου!

Τι να πω ειμαι να σκασω.

Εντομεταξυ το στήθος μου ούτε ίχνος πρηξηματος που εμενα τουμπανιαζει  10 μερες πριν.🤔  

Πιο πολυ φοβαμαι επειδη εχουμε ελευθερες επαφες και μετα την ωορρηξία μηπως το σπερμα εκανε ζημια;!; 

Συγγνώμη για τα χαζα που γραφω αλλα ειναι η πρώτη φορά που προσπαθω για μωρο και δεν εχω ιδέα☺     

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mari84 είπε:

Εχω καφε υγρα μια μερα πριν.

Δεν θελω να πιστευω οτι θα μου ερθει περιοδος μια εβδομαδα πριν🙄🙄🙄 

Περιμενω 1-2 Φεβρουαριου!

Τι να πω ειμαι να σκασω.

Εντομεταξυ το στήθος μου ούτε ίχνος πρηξηματος που εμενα τουμπανιαζει  10 μερες πριν.🤔  

Μην αγχωνεσαι!!!!!!!! Μην το σκεφτεσαι καν.

ειτε αγχωνεσαι ειτε δεν αγχωνεσαι, το αποτελεσμα θα ειναι ακριβως το ιδιο. Δεν εχουμε απολυτως καμια επιδραση εμεις στις μερες αυτες που περιμενουμε να δουμε αν εχουμε μεινει εγκυες. 
συστηνω να μην αγχωνεσαι γιατι γεμιζεις το μυαλο σου με αρνητικες σκεψεις και σκοτεινιαζεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia33 είπε:

Μην αγχωνεσαι!!!!!!!! Μην το σκεφτεσαι καν.

ειτε αγχωνεσαι ειτε δεν αγχωνεσαι, το αποτελεσμα θα ειναι ακριβως το ιδιο. Δεν εχουμε απολυτως καμια επιδραση εμεις στις μερες αυτες που περιμενουμε να δουμε αν εχουμε μεινει εγκυες. 
συστηνω να μην αγχωνεσαι γιατι γεμιζεις το μυαλο σου με αρνητικες σκεψεις και σκοτεινιαζεις. 

Εχεις απόλυτο δικιο!!!

Θα προσπαθήσω να χαλαρωσω γιατι αλλιως θα μου στρίψει 😘😘   

Σε ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σου.... χαίρομαι πολυ που βρήκα αυτο το φορουμ ❤    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Εχεις απόλυτο δικιο!!!

Θα προσπαθήσω να χαλαρωσω γιατι αλλιως θα μου στρίψει 😘😘   

Σε ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σου.... χαίρομαι πολυ που βρήκα αυτο το φορουμ ❤    

Μην ευχαριστεις κοριτσακι μου για τιποτα! Αυτος ειναι ο ρολος μας εδω περα. Καταλαβαινουμε κ κατανοουμε η μια τα αγχη της αλλης. Και γω την αλλη βδομαδα περιμενω. 28-31. Δεν εχω κανενα συμπτωμα, ουτε καν το στηθος δεν εχει πρηστει. Αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι! 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Μην ευχαριστεις κοριτσακι μου για τιποτα! Αυτος ειναι ο ρολος μας εδω περα. Καταλαβαινουμε κ κατανοουμε η μια τα αγχη της αλλης. Και γω την αλλη βδομαδα περιμενω. 28-31. Δεν εχω κανενα συμπτωμα, ουτε καν το στηθος δεν εχει πρηστει. Αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι! 😘😘

Μας εύχομαι αρχές Φεβρουαρίου με δυο θετικα τεστακια λοιπον ❤❤❤❤❤❤❤❤❤   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Μας εύχομαι αρχές Φεβρουαρίου με δυο θετικα τεστακια λοιπον ❤❤❤❤❤❤❤❤❤   

Ναιιιιιιιιιι 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε;

Εγω είμαι να σκασω

Απο το πρωι εχω εναν πονο στην δεξια μερια, απο κει δλδ που εκανα ωορρηξία πριν 7 μερες (επιβεβαιωμένοαπο τον γυναικολογο).

Οχι τρομερος πόνος, περισσοτερο σαν ενόχληση.

Ερχεται για καποια δευτερολεπτα και φευγει.

Το μεσημέρι ειχε σταματησει ο πόνος αλλα ελα που ο αντρουλης μου ειχε ορεξη για τρελιτσες.... αλλο που δεν ηθελα και εγω 😊😊😊      

Κατα την διαρκεια της επαφής αρχισα παλι να νιωθω αυτο τον πονο, ο οποιος συνεχίστηκε και μετα.

Τωρα πριν λιγο πηγα στο μπανιο και στο εσωρουχα ειχα καφε υγρα.

Τι στο καλο γινεται;;

Λετε με την επαφη να εγινε ζημια και να τα κατέστρεψα ολα;;

 

   

 

   

Αχ κορίτσι μου μπορεί να είναι και αίμα εμφύτευσης!!! Αφού είναι και επιβεβαιωμένο από το γυναικολόγο σου ότι έγινε ωορρηξια!!! Καμιά ζημιά δεν έγινε!!!! Άντε μακάρι να ακουσουμε τα ευχάριστα!!!Σου το εύχομαι!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Εχω καφε υγρα μια μερα πριν.

Δεν θελω να πιστευω οτι θα μου ερθει περιοδος μια εβδομαδα πριν🙄🙄🙄 

Περιμενω 1-2 Φεβρουαριου!

Τι να πω ειμαι να σκασω.

Εντομεταξυ το στήθος μου ούτε ίχνος πρηξηματος που εμενα τουμπανιαζει  10 μερες πριν.🤔  

Πιο πολυ φοβαμαι επειδη εχουμε ελευθερες επαφες και μετα την ωορρηξία μηπως το σπερμα εκανε ζημια;!; 

Συγγνώμη για τα χαζα που γραφω αλλα ειναι η πρώτη φορά που προσπαθω για μωρο και δεν εχω ιδέα☺     

Κορίτσι μου το σπέρμα δεν προκαλεί ζημιά ούτε οι επαφές που έχεις μην αγχώνεσαι καθόλου γι'αυτό!! Θετική σκέψη και νομίζω έρχεται το θαυματακι σας!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Αχ κορίτσι μου μπορεί να είναι και αίμα εμφύτευσης!!! Αφού είναι και επιβεβαιωμένο από το γυναικολόγο σου ότι έγινε ωορρηξια!!! Καμιά ζημιά δεν έγινε!!!! Άντε μακάρι να ακουσουμε τα ευχάριστα!!!Σου το εύχομαι!!! 🥰

Τι να πω Ελενάκι μου μακαρι!!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντηση σου 😘😘😘😘   

Ας ελπισουμε ότι τα καταφέραμε 🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Σας ευχαριστω πολύ όλες σας για τις ευχές! Εύχομαι σύντομα και στα δικά σας και να γεμίσει το πινακάκι μας θετικά τεστάκια!!!!!❤️❤️

@Sofia33 Πόσο σωστά και πόσο αληθινά αυτά που έγραψες! Έχεις απόλυτο δίκιο και πρέπει να το συνειδητοποιήσουμε όλες! Ένα παιδί πρέπει να έρθει μέσα από αγάπη ηρεμία και γαλήνη! Όχι άγχος και στερήσεις!❤️

@Mari84 Θα πρότεινα κι εγώ με τη σειρά μου να ζεις κανονικά την καθημερινότητά σου χωρίς στερήσεις! Μην φοβάσαι!!! Κορίτσι μου!!!! Τον πόνο δεξιά τον είχα κι εγώ.... σε φάσεις περπατούσα έντονα και πονούσα. Μην αγχώνεσαι δεν θα έχει τραυματιστεί το σποράκι σου με την επαφή αλλά ούτε και με το σπέρμα! Είναι πολύ καλό σημάδι ο πόνος που είχες να ξέρεις αλλά και τα καφέ υγρά!!! Είμαι σίγουρη ότι θα ακούσουμε θετικά από εσένα σύντομα!!!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@Sofia33 : 28-31/1

@toulipa8 : 1/2

@Mari84: 1/2

@tzina819 : ?

@Dimitra24: 16/2

@Elenikon :  21/2

@Elenitsa92 : 22/2

@St33: ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Σας ευχαριστω πολύ όλες σας για τις ευχές! Εύχομαι σύντομα και στα δικά σας και να γεμίσει το πινακάκι μας θετικά τεστάκια!!!!!❤️❤️

@Sofia33 Πόσο σωστά και πόσο αληθινά αυτά που έγραψες! Έχεις απόλυτο δίκιο και πρέπει να το συνειδητοποιήσουμε όλες! Ένα παιδί πρέπει να έρθει μέσα από αγάπη ηρεμία και γαλήνη! Όχι άγχος και στερήσεις!❤️

@Mari84 Θα πρότεινα κι εγώ με τη σειρά μου να ζεις κανονικά την καθημερινότητά σου χωρίς στερήσεις! Μην φοβάσαι!!! Κορίτσι μου!!!! Τον πόνο δεξιά τον είχα κι εγώ.... σε φάσεις περπατούσα έντονα και πονούσα. Μην αγχώνεσαι δεν θα έχει τραυματιστεί το σποράκι σου με την επαφή αλλά ούτε και με το σπέρμα! Είναι πολύ καλό σημάδι ο πόνος που είχες να ξέρεις αλλά και τα καφέ υγρά!!! Είμαι σίγουρη ότι θα ακούσουμε θετικά από εσένα σύντομα!!!!!!❤️

Δημητρουλα μου γλυκια μακαρι το ευχομαι!!!!!

Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Το ευχομαι πραγματικα κοριτσι μου αυτος ο μηνας να ειναι ο τυχερός μου!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

 

Ξεκινήσαμε και εμείς προσπάθειες πρώτος μήνας. Να ρωτήσω κάτι? Εγω από την μέρα που ξεκινήσαμε τα ελευθερα σεξακια έχω κράμπες και τσιμπήματα. συν της ωορηξιας που είναι για μια μέρα? λέτε να φταίει το σπέρμα? Που είναι κατι ξένο και δεν το έχει συνηθίσει ο οργανισμός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LadyP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

 

Ξεκινήσαμε και εμείς προσπάθειες πρώτος μήνας. Να ρωτήσω κάτι? Εγω από την μέρα που ξεκινήσαμε τα ελευθερα σεξακια έχω κράμπες και τσιμπήματα. συν της ωορηξιας που είναι για μια μέρα? λέτε να φταίει το σπέρμα? Που είναι κατι ξένο και δεν το έχει συνηθίσει ο οργανισμός?

Καλως την! Με το καλο να σου παει η προσπαθεια κοριτσακι! 
Οργανικα, δεν ξερω αν παιζει σημαντικο ρολο ως προς τις κραμπες και τα τραβηγματακια η παρουσια του σπερματος. Εξαλλου σε μη γονιμες μερες το σπερμα δεν περναει καν τον τραχηλο οποτε δυσκολα να υπαρχει ανοσολογικη απαντηση. Και να υπαρχει, θεωρω οτι δεν ειναι αντιληπτη απο μας. Ο οργανισμος δε θα το «συνηθισει» ποτε το σπερμα, με την εννοια τη βιολογικη. Καθε φορα θα το «πολεμα» οταν αυτο εισερχεται στη μητρα. Στις γονιμες μερες απλως ειναι καλυτερες οι περιβαλλουσε συνθηκες που αρκετα σπερματοζωαρια γλιτωνουν και φτανουν στη σαλπιγγα. Θεωρω οτι απλα τωρα που ξεκινησες ελευθερες επαφες, προσεχεις παρα πολυ καθε συμπτωμα. Μην αγχωνεσαι! Η φυση ξερει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia33 είπε:

Καλως την! Με το καλο να σου παει η προσπαθεια κοριτσακι! 
Οργανικα, δεν ξερω αν παιζει σημαντικο ρολο ως προς τις κραμπες και τα τραβηγματακια η παρουσια του σπερματος. Εξαλλου σε μη γονιμες μερες το σπερμα δεν περναει καν τον τραχηλο οποτε δυσκολα να υπαρχει ανοσολογικη απαντηση. Και να υπαρχει, θεωρω οτι δεν ειναι αντιληπτη απο μας. Ο οργανισμος δε θα το «συνηθισει» ποτε το σπερμα, με την εννοια τη βιολογικη. Καθε φορα θα το «πολεμα» οταν αυτο εισερχεται στη μητρα. Στις γονιμες μερες απλως ειναι καλυτερες οι περιβαλλουσε συνθηκες που αρκετα σπερματοζωαρια γλιτωνουν και φτανουν στη σαλπιγγα. Θεωρω οτι απλα τωρα που ξεκινησες ελευθερες επαφες, προσεχεις παρα πολυ καθε συμπτωμα. Μην αγχωνεσαι! Η φυση ξερει...

Αχ αυτο ισχύει, ξαφνικα ολο τραβηγματα και φυσικα ειναι πολυ πολυ νωρις. περιμενω 6/2  και είχαμε επαφες 18/1, 21/, και 23/1 που μαλλον ήταν η γονιμη! Αντε καλη μας επιτυχια και με τη λιγοτερη αναμονη και ταλαιπωρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου για να θεωρηθεί ΣΠΩ πρέπει όπως σου είπε να έχεις υπερυχογραφικη εικόνα πολυκυστικών, ακανόνιστο κύκλο και οι ορμονολογικές να μην φυσιολογικές ! Όμως πρόσεξε τα ανδρογονα μπορεί είτε είναι αυξημένα είτε είναι χαμηλά ( εμένα ας πούμε έπεσαν το τελευταίο διάστημα ενώ ήταν στα φυσιολογικά ) και επίσης πρέπει να κανεις και καμπύλη ζαχαρου και ινσουλίνης ! Εμένα η καμπύλη ινσουλίνης δεν ήταν πολύ καλή καθώς είναι στο όριο για υπερινσουλιναιμια ! Δεν ξερω εν τις έχετε κάνει αυτές τις εξετάσεις ! Αν όχι καλό θα ήταν να τις κανεις γτ επηρεάζουν στη συληψη και την ποιότητα της ωορρηξιας! Εμένα λόγω του οτι έπεσαν τα ανδρογονα από πυι κατάλαβα θα μπυ δώσει κάποια αγωγη δεν ξερω ακόμη τι θα μου πει μετά το πασχα που έχω ραντεβού μαζί του! Τώρα δεν ήθελε να μου δώσει ακόμη λόγω του ότι οι ορμόνες είναι επηρεασμένες από την εγκυμοσυνη! Ααα επίσης έχω και αυξημένη ΑΜΗ λόγω ΣΠΩ !
    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...