Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

Καλησπέρα αγαπημένες μου!!!

@Elenikon Tα ίδια, περίμενα να έρθουν σήμερα τα τεστ και μάντεψε, δεν ήρθε ποτέ ο κουριερ και θα τα φέρει λέει αύριο. Οπότε υπομονή.... Γενικά πάντως πέρα απο πρησμένη κοιλιά, λίγο πρησμένο στήθος που με ενοχλεί, και λίγους πόνους περιόδου, μια χαρά νιώθω, χαχαχαχαχα Εσυ;;;

@toulipa8 Όλοι κάπως έτσι είμαστε νομίζω, ελπίζω βεβαiα να υπάρχει κάποια τυχερή που να έχει ίδιο ωράριο με τον άντρα της. Κι εμένα ο δικός μου δουλεύει απο 9πμ μέχρι 4μμ κι εγώ απο 3μμ μέχρι 9μμ χαχχα Ευτυχώς που δεν δουλεύουμε τα Σ/Κ και γίνεται δουλειά :lol::lol::lol: Ας μη συζητήσουμε και για το καλοκαίρι που δουλεύει 9ωρες κάθε μέρα κι εγω δεν δουλευω , τραγική κατάσταση!!!!!

@Sofia33 Μπράβοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!! Υπέροχα!!!! Ναι ναι βουρ!!! Στη θέση σου θα έκανα και σήμερα και αυριο και μεθαύριο :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η dage είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Εύχομαι να είστε όλες καλά :)  με αγωνία διάβαζα τη μια ανάρτηση μετά την άλλη εύχομαι όμορφα νέα να ακούσουμε σύντομα! Εγώ τα έχω χάσει λίγο με τις ημέρες.. Ξεκίνησα αρχές Δεκεμβρίου τα inofert και ενώ δεν είχα κλείσει ούτε μήνα που τα έπαιρνα, μου ήρθε περίοδος στις 28 μέρες!! Ποτέ στη ζωή μου δεν είχα κύκλο 28 ημερών και περιμένω να δω αν ήταν τυχαίο γεγονός ή αν όντως έκαναν δουλειά τα φακελάκια.. Οπότε επικρατεί ένα μπάχαλο στο μυαλό μου σχετικά με τις γόνιμες, και μάλλον θα αρχίσω πάλι με τα τεστάκια να δω που βρίσκομαι. Να τελειώσω και με τις εξετάσεις αρχές Φεβρουαρίου και μετά να αρχίσω εντατικά τις προσπάθειες :)

Kαλησπέρα!!! Τι κανεις;;

Κι εγώ τα έπαιρνα-παίρνω τα ινοφερτ.... και τα πλας και τα φακελάκια. Ειλικρινά δεν ξέρω αν μου έκαναν και πολλά πράγματα, παρ όλο που έχουν περάσει 3 μήνες. Τον προηγούμενο μήνα είπα ότι ναι, μου έφτιαξε το πρόβλημα που είχα, αλλά τελικά πάλι και αυτό το μήνα δεν  έχει έρθει στην ώρα της. Ελπίζω σε σένα να δουλέψουν τέλεια και να είναι όλα μια χαρά! Όσο για τα τεστακια ωορρηξίας, θα σε βοηθήσουν πολύ να βρεις τις γόνιμες!!! :D:D:D 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dimitra24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! Εμένα σήμερα με πονάει αρκετά το στήθος μου οπότε βλέπω να κατεβαίνει η ακατανομαστη ..βέβαια χθες το βράδυ ένιωσα μια έντονη αδιαθεσία με αρκετή ζάλη σε σημείο που δε μπορούσα για λίγη ώρα να σηκωθώ από τον καναπέ ... Τι να πω 🤷

Αυτα που γραφεις μπορει να ειναι κ συμπτωματα εγκυμοσυνης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η dage είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Εύχομαι να είστε όλες καλά :)  με αγωνία διάβαζα τη μια ανάρτηση μετά την άλλη εύχομαι όμορφα νέα να ακούσουμε σύντομα! Εγώ τα έχω χάσει λίγο με τις ημέρες.. Ξεκίνησα αρχές Δεκεμβρίου τα inofert και ενώ δεν είχα κλείσει ούτε μήνα που τα έπαιρνα, μου ήρθε περίοδος στις 28 μέρες!! Ποτέ στη ζωή μου δεν είχα κύκλο 28 ημερών και περιμένω να δω αν ήταν τυχαίο γεγονός ή αν όντως έκαναν δουλειά τα φακελάκια.. Οπότε επικρατεί ένα μπάχαλο στο μυαλό μου σχετικά με τις γόνιμες, και μάλλον θα αρχίσω πάλι με τα τεστάκια να δω που βρίσκομαι. Να τελειώσω και με τις εξετάσεις αρχές Φεβρουαρίου και μετά να αρχίσω εντατικά τις προσπάθειες :)

Εγω θα σου λεγα να μη σταματας τις προσπαθειες! Εκει που δεν το περιμενεις ερχονται τα ευχαριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia33 βουρρρρρρ σήμερα αύριο κ μεθαύριο γιατί για να κοκκινιζει σήμερα σημαίνει ότι η ωορρηξία θα γίνει τις επόμενες ημέρες!!! Έχουμε συγχρονιστεί ε;;εγώ χθες εσύ σήμερα!!😊

@Dimitra91 αυτά τα ωράρια μας έχουν καταστρέψει!!! Συγγνώμη ,καλέ έχεις τόσες μέρες καθυστέρηση τωρα το συνειδητοποιησα , κ είσαι τόσο χαλαρή;;πως κ δεν πήγες να κάνεις καμιά χοριακη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

@Sofia33 βουρρρρρρ σήμερα αύριο κ μεθαύριο γιατί για να κοκκινιζει σήμερα σημαίνει ότι η ωορρηξία θα γίνει τις επόμενες ημέρες!!! Έχουμε συγχρονιστεί ε;;εγώ χθες εσύ σήμερα!!😊

@Dimitra91 αυτά τα ωράρια μας έχουν καταστρέψει!!! Συγγνώμη ,καλέ έχεις τόσες μέρες καθυστέρηση τωρα το συνειδητοποιησα , κ είσαι τόσο χαλαρή;;πως κ δεν πήγες να κάνεις καμιά χοριακη;;

Ναι ναι!!! Παρεουλα ειμαστε εμεις τουλιπα μου!!!! Αντε σε 15 μερες να χουμε κατι χοριακες «να»!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

@Sofia33 βουρρρρρρ σήμερα αύριο κ μεθαύριο γιατί για να κοκκινιζει σήμερα σημαίνει ότι η ωορρηξία θα γίνει τις επόμενες ημέρες!!! Έχουμε συγχρονιστεί ε;;εγώ χθες εσύ σήμερα!!😊

@Dimitra91 αυτά τα ωράρια μας έχουν καταστρέψει!!! Συγγνώμη ,καλέ έχεις τόσες μέρες καθυστέρηση τωρα το συνειδητοποιησα , κ είσαι τόσο χαλαρή;;πως κ δεν πήγες να κάνεις καμιά χοριακη;;

Είμαι χαλαρή γιατί

1ον. Πιστεύω κατά 99% ότι δεν είμαι έγκυος (έχω κάνει ήδη 1 τεστ κ βγήκε αρνητικό) αυριο θα κάνω το 2ο και μετα θα πάω γυναικολόγο &

2ον. φοβάμαι ότι έχω κάποιο άλλο πρόβλημα και το καθυστερώ γιατί Σεπτέμβρη-Οκτώβρη έκανα άπειρες εξετάσεις και δεν μου αρέσει καθόλου η σκέψη ότι θα ξαναπεράσω την ίδια διαδικασία που είναι αναπόφευκτο δηλαδή αλλά τι να σου πω, έτσι μου έχει βγει αυτή τη στιγμη. Είναι καθαρά ψυχολογικό το θέμα! Αλλά έτσι κι αλλιώς με τίποτα δεν θα το καθυστερήσω πολύ ακόμα. Θα κλείσω ραντεβού για Τριτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Ναι ναι!!! Παρεουλα ειμαστε εμεις τουλιπα μου!!!! Αντε σε 15 μερες να χουμε κατι χοριακες «να»!!!❤️❤️

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!μακαριιιιιι!😍

@Dimitra91 το αρνητικό τεστ δεν σημαίνει τίποτα! Κακό δεν είναι που είσαι χαλαρή, καλό είναι! Οι εξετάσεις σου είχαν κάποιο θεματακι?γιατί να σκεφτείς αρνητικα; Εγώ πάντως στέλνω οοοοολη μου την θετική σκέψη να είναι η πολυπόθητη εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!μακαριιιιιι!😍

@Dimitra91 το αρνητικό τεστ δεν σημαίνει τίποτα! Κακό δεν είναι που είσαι χαλαρή, καλό είναι! Οι εξετάσεις σου είχαν κάποιο θεματακι?γιατί να σκεφτείς αρνητικα; Εγώ πάντως στέλνω οοοοολη μου την θετική σκέψη να είναι η πολυπόθητη εγκυμοσύνη!!

Μόνο πολυκυστικές έδειξαν. Όλα τα άλλα ήταν άριστα.... Δεν ,μου έκανε όμως ορμονικές εξετάσεις και αυτό το συνειδητοποίησα τωρα πρόσφατα... Ε με έχει πιάσει τώρα λίγο γιατι είχα νιώσει και εκείνον τον έντονο πόνο χαμηλά δεξιά και λίγο με έβαλε σε περίεργες σκέψεις,  αλλά θα μου περάσει!!!! Σας ευχαριστω πολύ όλεςςςς!!!!!!!!!!!!!!! ❤️❤️❤️Μακάρι κορίτσι μου, για όλες μας❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Μόνο πολυκυστικές έδειξαν. Όλα τα άλλα ήταν άριστα.... Δεν ,μου έκανε όμως ορμονικές εξετάσεις και αυτό το συνειδητοποίησα τωρα πρόσφατα... Ε με έχει πιάσει τώρα λίγο γιατι είχα νιώσει και εκείνον τον έντονο πόνο χαμηλά δεξιά και λίγο με έβαλε σε περίεργες σκέψεις,  αλλά θα μου περάσει!!!! Σας ευχαριστω πολύ όλεςςςς!!!!!!!!!!!!!!! ❤️❤️❤️Μακάρι κορίτσι μου, για όλες μας❤️❤️ 

Άντε βρε κορίτσι μου!! Μακάρι να ακούσουμε αύριο ευχάριστα!!! Να κάνεις την αρχή!! Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά όπως και να έχει...Αύριο να καθαρίσει το τοπίο με καλά νέα!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!!! Πολυ μου αρεσε το πινακακι, μπραβο @Dimitra91 !!! Εγω σημερα ειχα καφετια κηλιδα.. αλλα παντα ετσι ξεκιναει.. Περιμενω λοιπον αυριο ,που οπως φαινεται δυστυχως θα ερθει στην ωρα της η κυρια με τα κοκκινα😅.. .οποτε στο πινακακι δυστυχως θα μαι συνεπης αυτο το μηνα. Υστεροσκοπηση ειναι το αμεσως επομενο βημα ...προσπαθειες παλι απο Απριλη, αρα αν υπαρχει πινακακι (που προσωπικα το απευχομαι να ,ωστε να χει γεμισει μονο με: ΘΕΤΙΚΟ😁)... Θα με βαλετε ξανα απο Απριλη..Αχ κοριτσια αχ ...πιστευω μονο εσεις μπορειτε ν καταλαβετε τη ψυχολογια μου..Λοιπον ευχομαι κ ελπιζω να ακουσω υπεροχα νεα απο ολες σας!!! Να χαρουμε επιτελους!!!🙏🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!! Πολυ μου αρεσε το πινακακι, μπραβο @Dimitra91 !!! Εγω σημερα ειχα καφετια κηλιδα.. αλλα παντα ετσι ξεκιναει.. Περιμενω λοιπον αυριο ,που οπως φαινεται δυστυχως θα ερθει στην ωρα της η κυρια με τα κοκκινα😅.. .οποτε στο πινακακι δυστυχως θα μαι συνεπης αυτο το μηνα. Υστεροσκοπηση ειναι το αμεσως επομενο βημα ...προσπαθειες παλι απο Απριλη, αρα αν υπαρχει πινακακι (που προσωπικα το απευχομαι να ,ωστε να χει γεμισει μονο με: ΘΕΤΙΚΟ😁)... Θα με βαλετε ξανα απο Απριλη..Αχ κοριτσια αχ ...πιστευω μονο εσεις μπορειτε ν καταλαβετε τη ψυχολογια μου..Λοιπον ευχομαι κ ελπιζω να ακουσω υπεροχα νεα απο ολες σας!!! Να χαρουμε επιτελους!!!🙏🌷

Αχ κοριτσακι. Σε καταλαβαινουμε δε λες τιποτα. Τον προηγουμενο μηνα, ειχα δει κηλιδες πριν μου ερθει περιοδος, 3-4 μερες πριν, και ειχα πιστεψει οτι εινααι αιμορραγια εμφυτευσης. Και η απογοητευση που πηρα οταν ηρθε η περιοδος, δε λεγεται. Μη χανεις τις ελπιδες. Το μωρακι θα ερθει οποτε «πρεπει»! Οποτε θελει αυτο! Ακομη κ προβλημα να μην υπαρχει, και ναι ναι ολα ιδανικα, οι πιθανοτητες ειναι ακριβως οι ιδιες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!! Πολυ μου αρεσε το πινακακι, μπραβο @Dimitra91 !!! Εγω σημερα ειχα καφετια κηλιδα.. αλλα παντα ετσι ξεκιναει.. Περιμενω λοιπον αυριο ,που οπως φαινεται δυστυχως θα ερθει στην ωρα της η κυρια με τα κοκκινα😅.. .οποτε στο πινακακι δυστυχως θα μαι συνεπης αυτο το μηνα. Υστεροσκοπηση ειναι το αμεσως επομενο βημα ...προσπαθειες παλι απο Απριλη, αρα αν υπαρχει πινακακι (που προσωπικα το απευχομαι να ,ωστε να χει γεμισει μονο με: ΘΕΤΙΚΟ😁)... Θα με βαλετε ξανα απο Απριλη..Αχ κοριτσια αχ ...πιστευω μονο εσεις μπορειτε ν καταλαβετε τη ψυχολογια μου..Λοιπον ευχομαι κ ελπιζω να ακουσω υπεροχα νεα απο ολες σας!!! Να χαρουμε επιτελους!!!🙏🌷

Εγώ εύχομαι να κάνεις την έκπληξη και να μην σου έρθει αύριο!!! Όπως και να έχει σου εύχομαι ότι καλύτερο πραγματικά! Θα δεις ότι θα έρθει το μπεμπέ όταν είναι η ώρα! 🥰🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου γλυκα !!!! 

@Sofia33 @Elenikon Νωρις νωρις ετρεξα  στο wc να δω.. και τσουπ ροζ υγρο.. αντε κατεβα ειπα να τελειωνουμε... Χαχαχα.. Σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια.. Ειμαστε εδω η μια για την αλλη..μοιραζομαστε φοβους ,ανησυχιες,ευχαριστα νεα, ολα αυτα που δινουν κουραγιο ,ελπιδα για να συνεχισουμε.. 

Εχω ξεκινησει διατροφη, σημερα θα δω και τον ενδοκρινολογο μου.. Να μου ρυθμισει ο,τι ρυθμιζεται..και προχωραμε... @Dimitra91, ειχες γραψει για ορμονικες εξετασεις..αν δε σου εδωσε ο γιατρος να κανεις γιατι να το σκεφτεις κ ν αγχωνεσακ παραπανω? Θελω να πω εισαι μονο 28 .! Αν ηταν δε θα σου ελεγε κ ο ιδιος να κανεις? Εγω που τις εκανα ,(και απογοητευτηκα)τις ζητησα απο μονη μου γιατι  ειμαι 38 και ειχα αστατους κυκλους. Συνηθως οι μικρες ηλικιες κατω απο 35 προσπαθουν 1 χρονο και μετα κανουν πιο εξειδικευμενες εξετασεις.Θελω να πως ο/ η γιατρος ξερει το ποτε και εαν ειναι απαραιτητο.. Μην αγχωνεσαι.Παντως εγω δε θα ξεχασω την περιπτωση της πολυ καλης μου φιλης που και 2 χρονια με περναει και ειχε κ πολυκυστικες.. πηγε για τυπικη εξεταση κ της ειπε ειναι εγκυος!!!!💟🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Εγω θα σου λεγα να μη σταματας τις προσπαθειες! Εκει που δεν το περιμενεις ερχονται τα ευχαριστα! 

Καλημέρα κορίτσια :) @Sofia33 δεν μπορώ να πω οτι προσπαθούμε ιδιαίτερα! Θέλω να τελειώνω με τις εξετάσεις να είμαι σίγουρη και μετά. Έχω κλείσει ραντεβού για κυστικη ίνωση και θρομβοφιλία να πάρω τα αποτελέσματα και μετά γιατί αλλιώς δεν ησυχάζω :) και ένα σπερμοδιάγραμμα και μια καλλιέργια του συζύγου και να ξέρουμε που πάμε.. με αγχώνει να πηγαίνω στα τυφλά, είναι και η ηλικία.. αλλά ναι δέχομαι οτι είναι και λίγο υπερβολικά όλα αυτά χωρίς ουσιαστικά να έχουμε σειρά αποτυχημένων προσπαθειών. Και ο γυναικολόγος μου είπε να μην περιμένω αλλά οκ..

@tzina819 όλα καλά θα πάνε. Εμένα ο ενδοκρινολόγος (και ο γυναικολόγος) όντως μου ζήτησαν συγκεκριμένη διατροφή ασχέτως κιλών και μου έδωσαν φουλ βιταμίνες. Στα 36 μου σχεδόν, έμαθα φέτος οτι έχω πολυκυστικές (ασχολίαστος ο προηγούμενος γιατρός μου), αλλά τουλάχιστον όταν έκανα υπέρηχο είδαμε ένα ωραιότατο ωάριο, οπότε ο γιατρός μου είπε είμαι τυχερή γιατί παρά τις πολυκυστικές κάνω κανονικά ωορρηξία.. (άσε που έχω και χασιμότο και είναι ήδη περίεργη η κατάσταση...) κάθε περίπτωση είναι διαφορετική τι να πω.. Στους 6 μήνες προσπαθειών αν δεν δω φως μου είπε κι εμενα ο γιατρός οτι θα χρειαστεί να κάνω σαλπιγγογραφία (αν θυμάμαι καλά χαχα).

@Dimitra91 ο γυναικολόγος κι εμένα δε μου έδωσε εξετάσεις για τις πολυκυστικές, αυτό είναι δουλειά του ενδοκρινολόγου αν έχω καταλάβει καλά. Εμένα κάθε χρόνο μου δίνει ορμονολογικές και μάλιστα επέμενε από χρόνια οτι υπάρχει θέμα πολυκυστικών αλλά αυτό δεν το επιβεβαίωνε ο παλιός μου γυναικολόγος οπότε η δική του δουλειά σταματούσε εκεί.. και να που επιβεβαιώθηκε 😕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2020 at 6:37 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα αγαπημένες μου!!!

@Elenikon Tα ίδια, περίμενα να έρθουν σήμερα τα τεστ και μάντεψε, δεν ήρθε ποτέ ο κουριερ και θα τα φέρει λέει αύριο. Οπότε υπομονή.... Γενικά πάντως πέρα απο πρησμένη κοιλιά, λίγο πρησμένο στήθος που με ενοχλεί, και λίγους πόνους περιόδου, μια χαρά νιώθω, χαχαχαχαχα Εσυ;;;

@toulipa8 Όλοι κάπως έτσι είμαστε νομίζω, ελπίζω βεβαiα να υπάρχει κάποια τυχερή που να έχει ίδιο ωράριο με τον άντρα της. Κι εμένα ο δικός μου δουλεύει απο 9πμ μέχρι 4μμ κι εγώ απο 3μμ μέχρι 9μμ χαχχα Ευτυχώς που δεν δουλεύουμε τα Σ/Κ και γίνεται δουλειά :lol::lol::lol: Ας μη συζητήσουμε και για το καλοκαίρι που δουλεύει 9ωρες κάθε μέρα κι εγω δεν δουλευω , τραγική κατάσταση!!!!!

@Sofia33 Μπράβοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!! Υπέροχα!!!! Ναι ναι βουρ!!! Στη θέση σου θα έκανα και σήμερα και αυριο και μεθαύριο :lol:

Πως εισαιιιι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια μου! Εχθες ειχα μια πολυ κουραστικη και φορτωμένη ημερα και δεν μπόρεσα να μπω. Πως ειστε εσεις? Τα κοριτσια που περιμενουν?

Σημερα πηρα τα τεστακια και εχω κανει ηδη 2 για επιβεβαίωση του αποτελέσματος. Να ξερετε οτι τα συναισθηματα μου ειναι μπερδεμενα και για την ωρα επικρατει φόβος! Με απλα λόγια ειμαι χεσμενη πανω μου χαχαχαχχαχχα. Η γραμμή ειναι αχνη.... αλλα υπάρχει!

15793542072961458414715.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια μου! Εχθες ειχα μια πολυ κουραστικη και φορτωμένη ημερα και δεν μπόρεσα να μπω. Πως ειστε εσεις? Τα κοριτσια που περιμενουν?

Σημερα πηρα τα τεστακια και εχω κανει ηδη 2 για επιβεβαίωση του αποτελέσματος. Να ξερετε οτι τα συναισθηματα μου ειναι μπερδεμενα και για την ωρα επικρατει φόβος! Με απλα λόγια ειμαι χεσμενη πανω μου χαχαχαχχαχχα. Η γραμμή ειναι αχνη.... αλλα υπάρχει!

15793542072961458414715.jpg

Κορίτσι μπήκα στο φορουμ μονο και μονο για να δω αν έχεις γραψει κατοιο νεο... και βλεπω οτι πριν απο 15 λεπτα εχεις γράψει και μόλις ειδα και την εικονα χαρηκα παρα πολυ.

Πιστευα απο την πρωτη στιγμη πως είσαι έγκυος και σε θαυμαζα που περναγαν η μερες και δεν εκανες τεστ...

Έλεγα μπραβο της εχει γαιδουρινι υπομονή!!!!! Εγω θα ειχα κανει 20 τεστ....χωρίς υπερβολες!!!!

Τα τεστκια σου ειναι καραθετικα!!!!!

Σου ευχομαι οτι καλυτερο και μια τελειοηνη  εγκυμοσύνη ❤    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια μου! Εχθες ειχα μια πολυ κουραστικη και φορτωμένη ημερα και δεν μπόρεσα να μπω. Πως ειστε εσεις? Τα κοριτσια που περιμενουν?

Σημερα πηρα τα τεστακια και εχω κανει ηδη 2 για επιβεβαίωση του αποτελέσματος. Να ξερετε οτι τα συναισθηματα μου ειναι μπερδεμενα και για την ωρα επικρατει φόβος! Με απλα λόγια ειμαι χεσμενη πανω μου χαχαχαχχαχχα. Η γραμμή ειναι αχνη.... αλλα υπάρχει!

15793542072961458414715.jpg

Καλεεεεεεεεε θα τρελαθω! Ειναι εμφανης η γραμμη σου αγαπη μου!!!!!! Εσυ θα μας στειλεις ολες στο ψυχιατρειο με τοσες μερες που μας τυραννας! Και της κολλητης μου που εκανε πρωτη φορα τεστ στις 45 μερες αχνο ηταν! Και πηγες κ συ σημερα και εκανες τεστ που κλεισαν τα διαγνωστικα για να κανεις χοριακη!!! Εγω οταν ειχα κανει τον προηγουμενο μηνα τεστ εγκυμοσυνης φαινοταν μια γραμμουλα μονο στο φως. Εσενα φαινεται κανονικα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mari84 Αχ κπριτσι μου σοβαρά το λες? σε ευχαριστω παρα πολυ αν έχεις παιδακια να τα χαιρεσαι αν δεν εχεις συντομα να αποκτησεις εφοσον το επιθυμείς! Ναι ειχα υπομονξ γτ ημπυν σογουρη πτι δεν ειμαι εγκυος! @Sofia33 

Κοριτσι μου σε ευχαριστω κι εσενα παρα πολυ για ολη την στήριξη!! Ευχομαιβκαο σε σενα συντομα! Δεν χαιρομαι προς το παρον πολυ βεβαια μεχρι μα δω τι θα κανω με χοριακες και γυναικολογο! Σας τυραννησα το ξερω αλλα αξιζε δε νομιζεις? χαχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

@Mari84 Αχ κπριτσι μου σοβαρά το λες? σε ευχαριστω παρα πολυ αν έχεις παιδακια να τα χαιρεσαι αν δεν εχεις συντομα να αποκτησεις εφοσον το επιθυμείς! Ναι ειχα υπομονξ γτ ημπυν σογουρη πτι δεν ειμαι εγκυος! @Sofia33 

Κοριτσι μου σε ευχαριστω κι εσενα παρα πολυ για ολη την στήριξη!! Ευχομαιβκαο σε σενα συντομα! Δεν χαιρομαι προς το παρον πολυ βεβαια μεχρι μα δω τι θα κανω με χοριακες και γυναικολογο! Σας τυραννησα το ξερω αλλα αξιζε δε νομιζεις? χαχαχαχχα

Χαχαχαχ τετοια χαρα που πηρα τωρα, χαλαλι η τυραννια!!!!! Θα σε εδερνα λιγακι, αλλα εχε χαρη που εισαι εγκυουλα! Χαχαχαχαχα με το καλο ολα θα πανε να εισαι σιγουρη απο δω κ περα!!!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dimitra91 🥰 Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!αχνη ξε αχνή, είναι θετικο,!!!!!!άντε βρε κορίτσια μια μία να παίρνει σειρά!! Κοίτα τώρα να μας τρελάνεις κ με τις χοριακες κ να μην πηγαίνεις! Δευτέρα πρωί πρωί !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

@Mari84 Αχ κπριτσι μου σοβαρά το λες? σε ευχαριστω παρα πολυ αν έχεις παιδακια να τα χαιρεσαι αν δεν εχεις συντομα να αποκτησεις εφοσον το επιθυμείς! Ναι ειχα υπομονξ γτ ημπυν σογουρη πτι δεν ειμαι εγκυος! @Sofia33 

Κοριτσι μου σε ευχαριστω κι εσενα παρα πολυ για ολη την στήριξη!! Ευχομαιβκαο σε σενα συντομα! Δεν χαιρομαι προς το παρον πολυ βεβαια μεχρι μα δω τι θα κανω με χοριακες και γυναικολογο! Σας τυραννησα το ξερω αλλα αξιζε δε νομιζεις? χαχαχαχχα

Οχι κορίτσι μου δεν εχω παιδακι...και εμεις εδω  και 5 μηνες στην προσπάθεια😘😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...