Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Τις υπολοιπες τις ορμονολογικες τις βρηκε φυσιολογικες..εμεινε στην fsh και στην ΑΜΗ που υποτιθεται οτι δειχνουν τις ωοθηκες κ τα ωαρια αν δεν κανω λαθος..εχω μπερδευτει γενικως δε ξερω τι ν πω.. η ΑΜΗ διαβασα οτι δειχνει την ποσοτητα οχι την ποιοτητα..

Σε ποια μερα του κυκλου εκανες τις εξετασεις; Η αμη οντως δε φαινεται να δειχνει την ποιοτητα των ωαριων. Σιγουρα, εφοσον ειναι χαμηλη δεν εχεις πολλα ακομη ωαρια. Αλλα δε νομιζω οτι δεν ειναι αντιμετωπισιμο. Θεωρω οτι με καταλληλη ωοθηκικη διεγερση θα μπορει να γινει ειτε σπερματεγχυση ειτε  εξωσωματικη. Μην το βαζεις κατω σε παρακαλω! Πηγαινε κ σε αλλο γιατρο. Εμενα η μια αδελφη μου εκανε το 1ο της παιδι στα 40 τελειως τυχαια, με τρελο ορμονικο προβλημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Τελειαααααααααααα (περασες καλα πουλακι μου εεε! Κ με το ψωφοκρυο ο,τι καλυτερο για αγκαλιτσες!) με το καλο κοριτσακι μουυυυυυυυ να εχουμε ΘΕΤΙΚΑ νεα σε 15 μερες!!! ❤️

Μακάρι!! Και σε σένα εύχομαι το ιδιοο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια!!!

Πως είστε σήμερα;;  

@tzina819 Υπερβολικά μου ακούγονται και εμένα.... δεν μπορεί να σου απέκλεισε όλες τις μεθόδους σύλληψης χωρίς να σου κάνει επαναληπτικές εξετάσεις. Δεν είμαι γιατρός βέβαια, αλλά όπως και τα άλλα κορίτσια θα σου πρότεινα να πάρεις και μία δεύτερη και μία τρίτη γνώμη αν χρειαστεί! Μπορείς να στείλεις τις τιμές των εξετάσεων σου και εδώ https://www.papachatzopoulos.gr/profile/ask-question/forums/gynecology θα σου πει κι αυτός ο γυναικολόγος μία γνώμη!

@Sofia33 Κορίτσι μου, είμαι στις 9 μέρες αν υπολογίσω κύκλο 30 ημερών..... Στην ουσία είμαι στην 39η ημέρα.... Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω. Πολύ θα ήθελα να πιστέψω ότι εκανα ωορρηξία αργά γιατί προς το τέλος του μήνα ήμασταν πιο "ενεργοί" και έτσι θα είχα πιθανότητες :lol: 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια!!!

Πως είστε σήμερα;;  

@tzina819 Υπερβολικά μου ακούγονται και εμένα.... δεν μπορεί να σου απέκλεισε όλες τις μεθόδους σύλληψης χωρίς να σου κάνει επαναληπτικές εξετάσεις. Δεν είμαι γιατρός βέβαια, αλλά όπως και τα άλλα κορίτσια θα σου πρότεινα να πάρεις και μία δεύτερη και μία τρίτη γνώμη αν χρειαστεί! Μπορείς να στείλεις τις τιμές των εξετάσεων σου και εδώ https://www.papachatzopoulos.gr/profile/ask-question/forums/gynecology θα σου πει κι αυτός ο γυναικολόγος μία γνώμη!

@Sofia33 Κορίτσι μου, είμαι στις 9 μέρες αν υπολογίσω κύκλο 30 ημερών..... Στην ουσία είμαι στην 39η ημέρα.... Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω. Πολύ θα ήθελα να πιστέψω ότι εκανα ωορρηξία αργά γιατί προς το τέλος του μήνα ήμασταν πιο "ενεργοί" και έτσι θα είχα πιθανότητες :lol: 

 

Κορίτσι μου είναι θετικό που δεν έχει έρθει ακόμα....!!!!!

Θα μπορούσες να κάνεις χοριακή για να είσαι σίγουρη και νωρίς δηλαδή να είναι ακόμα θα σου δείξει έστω και χαμηλά ποσοστά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσι μου είναι θετικό που δεν έχει έρθει ακόμα....!!!!!

Θα μπορούσες να κάνεις χοριακή για να είσαι σίγουρη και νωρίς δηλαδή να είναι ακόμα θα σου δείξει έστω και χαμηλά ποσοστά!!

Φοβαμαι λιγο 😂😂 Η συντεκνισα μου, που εχει κι αυτη πολυκυστικες, ηταν εγκυος στο 2ο και ειχε 3 αρνητικά τεστ και η χοριακη αρνητική! Μετα απο μέρες που δεν της ερχοταν κ πηγε στο γιατρο της ειπε οτι ειχε κανει καθυστερημένη συλληψη!

Τι να πω, εδώ θα είμαστε να τα λεμε 😄😄

Να σημειώσω εδω πως απο χτες μετα που γυριζω απο τη δουλεια η θερμοκρασία μου ειναι 37.1 ή 37.2.... Αν κ αυτο μπορει να ειναι τυχαίο!

Εσυ πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2020 at 11:48 ΜΜ, ο/η Sta33 είπε:

@tzina819 στους πόσους μήνες προσπαθειών σου συστάθηκε ο ορμονικος έλεγχος?

Σωστη παρατηρηση κοριτσι μου!!! Μονη μου ζητησα ν το κανω..χωρις ν μπουμε στη διαδικασια τακτικων επαφων μ το συντροφο ακομη... Αυτο π μ ειπε ν αρχισω ν εχω τακτικες επαφες κ ισως (αλλα πολυ δυσκολα ) να ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/1/2020 at 12:05 ΠΜ, ο/η Sofia33 είπε:

Σε ποια μερα του κυκλου εκανες τις εξετασεις; Η αμη οντως δε φαινεται να δειχνει την ποιοτητα των ωαριων. Σιγουρα, εφοσον ειναι χαμηλη δεν εχεις πολλα ακομη ωαρια. Αλλα δε νομιζω οτι δεν ειναι αντιμετωπισιμο. Θεωρω οτι με καταλληλη ωοθηκικη διεγερση θα μπορει να γινει ειτε σπερματεγχυση ειτε  εξωσωματικη. Μην το βαζεις κατω σε παρακαλω! Πηγαινε κ σε αλλο γιατρο. Εμενα η μια αδελφη μου εκανε το 1ο της παιδι στα 40 τελειως τυχαια, με τρελο ορμονικο προβλημα. 

Αχ κοριτσι μου και γενικα και τις 3 σας ευχαριστω παρα πολυ!!! Μου δινετε ελπιδα!!!!💟🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2020 at 11:22 ΜΜ, ο/η tzina819 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! 

Εμενα τα νεα μου δυστυχως δυσαρεστα ..δεν πηγαν καλα οι ορμομολογικες μου.. εχω ελαχιστες πιθανοτητες για συλληψη καθως δεν εχω αρκετα ωαρια οπως μου πε ο γιατρος. Ακομη κ εξωσωματικη δε θα "δουλεψει" οπως μ πε, σε ναν χρονο απο τωρα.. Παρ ολα αυτα πιστευω πως θαυματα γινονται κ ο,τι ειναι θελημα Θεου αυτο γινεται!!! Σας ευχομαι καλη συνεχεια κοριτσια μου γλυκα και πολυ συντομα γεματες-ευλογημενες κοιλιτσες.

Κι εμένα υπερβολικά μου ακούγονται όλα αυτά. Και αντε να δεχτούμε ότι δεν έχεις πιθανότητες για φυσιολογική σύλληψη. Που για μένα μόνο ο Θεός το ξέρει αυτό. Την εξωσωματική από που κι ως πού στην αποκλείει;;Μην χάνεις την Ελπίδα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Φοβαμαι λιγο 😂😂 Η συντεκνισα μου, που εχει κι αυτη πολυκυστικες, ηταν εγκυος στο 2ο και ειχε 3 αρνητικά τεστ και η χοριακη αρνητική! Μετα απο μέρες που δεν της ερχοταν κ πηγε στο γιατρο της ειπε οτι ειχε κανει καθυστερημένη συλληψη!

Τι να πω, εδώ θα είμαστε να τα λεμε 😄😄

Να σημειώσω εδω πως απο χτες μερα που γυριζω απο τη δουλεια η θερμοκρασία μου ειναι 37.1 ή 37.2.... Αν κ αυτο μπορει να ειναι τυχαίο!

Εσυ πως εισαι?

Πολλά τυχαία γεγονότα νομίζω ότι μαζεύονται σιγά σιγά... Και καθυστέρηση και δεκατα.;;;εγω πάντως είμαι σίγουρη ότι δεν πρόκειται να σου ερθει😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Πολλά τυχαία γεγονότα νομίζω ότι μαζεύονται σιγά σιγά... Και καθυστέρηση και δεκατα.;;;εγω πάντως είμαι σίγουρη ότι δεν πρόκειται να σου ερθει😉😉

Μακάρι κορίτσι μου! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Αχ κοριτσι μου και γενικα και τις 3 σας ευχαριστω παρα πολυ!!! Μου δινετε ελπιδα!!!!💟🌷

Δεν πρεπει να χάνουμε την πιστη και την ελπιδα μας! Στην τελική, αυτα έχουμε μονο για να προχωραμε μπροστα και να εχουμε κινητρο! 💝💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια!!!

Πως είστε σήμερα;;  

@tzina819 Υπερβολικά μου ακούγονται και εμένα.... δεν μπορεί να σου απέκλεισε όλες τις μεθόδους σύλληψης χωρίς να σου κάνει επαναληπτικές εξετάσεις. Δεν είμαι γιατρός βέβαια, αλλά όπως και τα άλλα κορίτσια θα σου πρότεινα να πάρεις και μία δεύτερη και μία τρίτη γνώμη αν χρειαστεί! Μπορείς να στείλεις τις τιμές των εξετάσεων σου και εδώ https://www.papachatzopoulos.gr/profile/ask-question/forums/gynecology θα σου πει κι αυτός ο γυναικολόγος μία γνώμη!

@Sofia33 Κορίτσι μου, είμαι στις 9 μέρες αν υπολογίσω κύκλο 30 ημερών..... Στην ουσία είμαι στην 39η ημέρα.... Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω. Πολύ θα ήθελα να πιστέψω ότι εκανα ωορρηξία αργά γιατί προς το τέλος του μήνα ήμασταν πιο "ενεργοί" και έτσι θα είχα πιθανότητες :lol: 

 

Εγω ενα πραγμα αναρωτιεμαι! Πως αντεχεις να περιμενεις κ δεν εχεις κανει ακομη μια χοριακη! Εγω θα ειχα σκασειιιιι! Αλλα σκεφτεσαι συγκρατημενα και απο μια αποψη καλα κανεις! Αλλα ρε παιδι μου, 39 μερες!!!! Σαμπως μου ακουγονται πολλες! Σαμπως θα πας γιατρο κ θα δεις ενα σακο «να» με το συμπαθειο!!!!❤️❤️ Αντε αντε περιμενουμε κ μεις μαζι σου!!!!

εγω τωρα ειμαι στα τεστακια ωορρηξιας προς το παρον και περιμενω να το δω να ροζιζει για να πιασω δουλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tzina819 είπε:

Αχ κοριτσι μου και γενικα και τις 3 σας ευχαριστω παρα πολυ!!! Μου δινετε ελπιδα!!!!💟🌷

Η ελπιδα ειναι καλη αλλα σε παρακαλω μπες λιγο σε εγρηγορση και πηγαινε και σε αλλο γιατρο! Μη χαλιεσαι μην πεφτεις κ μην απογοητευεσαι! Σε ολα το παν ειναι η ψυχολογια! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Φοβαμαι λιγο 😂😂 Η συντεκνισα μου, που εχει κι αυτη πολυκυστικες, ηταν εγκυος στο 2ο και ειχε 3 αρνητικά τεστ και η χοριακη αρνητική! Μετα απο μέρες που δεν της ερχοταν κ πηγε στο γιατρο της ειπε οτι ειχε κανει καθυστερημένη συλληψη!

Τι να πω, εδώ θα είμαστε να τα λεμε 😄😄

Να σημειώσω εδω πως απο χτες μετα που γυριζω απο τη δουλεια η θερμοκρασία μου ειναι 37.1 ή 37.2.... Αν κ αυτο μπορει να ειναι τυχαίο!

Εσυ πως εισαι?

Αα και δέκατα;;;; Κορίτσι μου πήγαινε να κάνεις μια χοριακη δεν χάνεις κάτι! Αμέσως την κάνεις και σε 2 ωρίτσες βγαίνουν τα αποτελέσματα...!! Άντε να ακούσουμε ευχάριστα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κι εμένα υπερβολικά μου ακούγονται όλα αυτά. Και αντε να δεχτούμε ότι δεν έχεις πιθανότητες για φυσιολογική σύλληψη. Που για μένα μόνο ο Θεός το ξέρει αυτό. Την εξωσωματική από που κι ως πού στην αποκλείει;;Μην χάνεις την Ελπίδα σου

Μαλλον επειδη τα ωαρια μου ειναι ηδη λιγα..θεωρει οτι ακομη κ εξωσωματικη ν κανω σε 1 χρονο δηλ στα 40 μου περιπου θ ναι ακομη δυσκολοτερα.. Θα παρω κ αλλη γνωμη οπως κ να χει!!! Ευχαριστω πολυ και παλι @Lacostaki @Sofia33 @Dimitra91 @Elenikon μου για τα ενθαρρυντικα σας λογια!!! Τωρα περιμενω ν δω ποτε θα αδιαθετησω να κανω αφαιρεση κ ενος πολυποδα στον τραχηλο που εχω.. Και επειτα βλεπουμε@Dimitra91 μακαρι να μαθουμε ευχαριστα!!!Και απο ολες εννοειται κοριτσια μου!!!! Φιλακια πολλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tzina819 είπε:

Μαλλον επειδη τα ωαρια μου ειναι ηδη λιγα..θεωρει οτι ακομη κ εξωσωματικη ν κανω σε 1 χρονο δηλ στα 40 μου περιπου θ ναι ακομη δυσκολοτερα.. Θα παρω κ αλλη γνωμη οπως κ να χει!!! Ευχαριστω πολυ και παλι @Lacostaki @Sofia33 @Dimitra91 @Elenikon μου για τα ενθαρρυντικα σας λογια!!! Τωρα περιμενω ν δω ποτε θα αδιαθετησω να κανω αφαιρεση κ ενος πολυποδα στον τραχηλο που εχω.. Και επειτα βλεπουμε@Dimitra91 μακαρι να μαθουμε ευχαριστα!!!Και απο ολες εννοειται κοριτσια μου!!!! Φιλακια πολλα 

Γιατι σε 1 χρονο; Δεν καταλαβαινω!!!!! Αμεσα ξεκινα! Η κουμπαρα μου εκανε αφαιρεση πολυποδα απο τη μητρα και εμεινε εγκυος ενα μηνα μετα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η tzina819 είπε:

Μαλλον επειδη τα ωαρια μου ειναι ηδη λιγα..θεωρει οτι ακομη κ εξωσωματικη ν κανω σε 1 χρονο δηλ στα 40 μου περιπου θ ναι ακομη δυσκολοτερα.. Θα παρω κ αλλη γνωμη οπως κ να χει!!! Ευχαριστω πολυ και παλι @Lacostaki @Sofia33 @Dimitra91 @Elenikon μου για τα ενθαρρυντικα σας λογια!!! Τωρα περιμενω ν δω ποτε θα αδιαθετησω να κανω αφαιρεση κ ενος πολυποδα στον τραχηλο που εχω.. Και επειτα βλεπουμε@Dimitra91 μακαρι να μαθουμε ευχαριστα!!!Και απο ολες εννοειται κοριτσια μου!!!! Φιλακια πολλα 

Θα έλεγα κορίτσι μου να πας και σε ένα άλλο γιατρό άμεσα και να δεις τι θα σου πει και αυτός. Και ότι χρειαζεται να ξεκινήσεις αμέσως ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2020 at 11:55 ΜΜ, ο/η tzina819 είπε:

Τις υπολοιπες τις ορμονολογικες τις βρηκε φυσιολογικες..εμεινε στην fsh και στην ΑΜΗ που υποτιθεται οτι δειχνουν τις ωοθηκες κ τα ωαρια αν δεν κανω λαθος..εχω μπερδευτει γενικως δε ξερω τι ν πω.. η ΑΜΗ διαβασα οτι δειχνει την ποσοτητα οχι την ποιοτητα..

Γεια σουσου κορίτσι! Λοιπόν εμένα τα ορμονικα έβγαιναν σουπερ τύπου fsh 6. Αλλά μωρό πουθενά! Πάω σε ένα κύκλο από μόνη μου κ κανω αναλύσεις (ενω ειχα ηδη κάνει 3-4 φορές) κ βγαίνει 22! ΑΜΗ 0.4 κάτι τέτοιο, όπως λες κατω των φυσιολογικών. Όμως εμένα μου είπε ότι αυτά είναι ποσότητα ΟΧΙ ποιότητα αλλά να βάλω στο μυαλό μου οτι στα σχεδόν 38 η ποιότητα θα ειναι ετσι κ αλλιώς μέτρια. Μου είπε εξωσωματική τώρα! Έδωσα 9 ωάρια από 14 ωοθυλακια κ σε αυτο τον κύκλο μετρησαμε πάνω απο 20 κ γενικά πάντα εχω. Θέλω να πω τπτ δεν είναι απόλυτο! Η απόφαση είναι δική σου αλλά ρε κορίτσι μου αν πραγματικά το θες μην μένεις στα θαύματα... για αυτή τη.μια κοπέλα που θυμάσαι είναι αλλες 100 που δεν έπιασαν φυσιολογικά... δε στο λεω να σε στενοχωρήσω αλλά να σε ξυπνήσω. Ούτε εγώ ήθελα να το δεχτώ αλλά τωρα ευχαριστώ το Θεό που με φώτισε να πάω στα ξεκαρφωτα εκείνη τη μέρα κ πήρα είδηση σε τι φαση είμαι. Κ ενω φυσική σύλληψη κανείς δεν αποκλείει προτιμώ να προχωρήσω κ αν μου κάτσει ακόμα καλύτερα! Έχεις χρόνο κ την ευκαιρία μην την πετάς... Ακόμα κ αν εσυ δίνεις λίγα υπάρχει κ ο φυσικός κύκλος. Γενικά ολα γίνονται οσο έχεις ακόμα ωορρηξία κ στην ηλικία για εξωσωματική εισαι οκ! Σκεψου το... Αν φυσικά δεν θες είναι δικαίωμα σου κ ειλικρινά δε θέλω να με παρεξηγήσεις, σου μιλάω ως συμπασχουσα κ παθουσα! Μακάρι να με είχαν ταρακουνήσει κ μενα γιατί τα έλεγε ο γιατρός κ ελεγα ελα μωρε κατι θα γίνει! Παρε έστω δεύτερη γνωμη... Εύχομαι ο,τι καλύτερο ειλικρινά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πως είστε σήμερα;

Αυτή η ατελείωτη εβδομάδα φτάνει σιγά σιγά στο τέλος της... 3 ημέρες δούλεψα, σαν 10 μου φάνηκαν χαχαχα! Παρ' όλο που λατρεύω τον χειμωνιάτικο καιρό, σήμερα στο Ηράκλειο είχε μία πολύ όμορφη ηλιόλουστη ημέρα χωρίς όμως να σκας και από τη ζέστη! Χρειαζόμασταν το διάλειμμα αυτό θεωρώ :D:D:D 

Kατά τα άλλα εμένα η καταστασή μου ίδια.... χωρίς περίοδο, με πρησμένο στήθος που πονάει υποφερτά και με θερμοκρασία από 36,8 έως 37,2! Απο βδομάδα θα κινηθώ αναλόγως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πως είστε σήμερα;

Αυτή η ατελείωτη εβδομάδα φτάνει σιγά σιγά στο τέλος της... 3 ημέρες δούλεψα, σαν 10 μου φάνηκαν χαχαχα! Παρ' όλο που λατρεύω τον χειμωνιάτικο καιρό, σήμερα στο Ηράκλειο είχε μία πολύ όμορφη ηλιόλουστη ημέρα χωρίς όμως να σκας και από τη ζέστη! Χρειαζόμασταν το διάλειμμα αυτό θεωρώ :D:D:D 

Kατά τα άλλα εμένα η καταστασή μου ίδια.... χωρίς περίοδο, με πρησμένο στήθος που πονάει υποφερτά και με θερμοκρασία από 36,8 έως 37,2! Απο βδομάδα θα κινηθώ αναλόγως!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πως είστε σήμερα;

Αυτή η ατελείωτη εβδομάδα φτάνει σιγά σιγά στο τέλος της... 3 ημέρες δούλεψα, σαν 10 μου φάνηκαν χαχαχα! Παρ' όλο που λατρεύω τον χειμωνιάτικο καιρό, σήμερα στο Ηράκλειο είχε μία πολύ όμορφη ηλιόλουστη ημέρα χωρίς όμως να σκας και από τη ζέστη! Χρειαζόμασταν το διάλειμμα αυτό θεωρώ :D:D:D 

Kατά τα άλλα εμένα η καταστασή μου ίδια.... χωρίς περίοδο, με πρησμένο στήθος που πονάει υποφερτά και με θερμοκρασία από 36,8 έως 37,2! Απο βδομάδα θα κινηθώ αναλόγως!

Αφού έχεις υπομονή να περιμένεις μέχρι την επόμενη εβδομάδα μπράβο σου!! Χαχα!! Είναι τέλειο που δεν σου έχει έρθει ακόμα!!! Νομίζω θα μάθουμε ευχάριστα και ανυπομονώ αληθειααα!!! Ολα τυχαία πια;; Σου στέλνουμε θετική ενέργεια!!! 👣🥰🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πως είστε σήμερα;

Αυτή η ατελείωτη εβδομάδα φτάνει σιγά σιγά στο τέλος της... 3 ημέρες δούλεψα, σαν 10 μου φάνηκαν χαχαχα! Παρ' όλο που λατρεύω τον χειμωνιάτικο καιρό, σήμερα στο Ηράκλειο είχε μία πολύ όμορφη ηλιόλουστη ημέρα χωρίς όμως να σκας και από τη ζέστη! Χρειαζόμασταν το διάλειμμα αυτό θεωρώ :D:D:D 

Kατά τα άλλα εμένα η καταστασή μου ίδια.... χωρίς περίοδο, με πρησμένο στήθος που πονάει υποφερτά και με θερμοκρασία από 36,8 έως 37,2! Απο βδομάδα θα κινηθώ αναλόγως!

Τελειααααααααα με το καλο τα καλα τα νεα!!! Και μεις εδω αθηνα αλκυονιδες μερες εχουμε!!!

***ας προσθεσουμε κ την «ανεξηγητη» κουραση στα συμπτωματα!!!! 3 μερες δουλειας σου φανηκαν για 10;;;;;;;;❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πως είστε σήμερα;

Αυτή η ατελείωτη εβδομάδα φτάνει σιγά σιγά στο τέλος της... 3 ημέρες δούλεψα, σαν 10 μου φάνηκαν χαχαχα! Παρ' όλο που λατρεύω τον χειμωνιάτικο καιρό, σήμερα στο Ηράκλειο είχε μία πολύ όμορφη ηλιόλουστη ημέρα χωρίς όμως να σκας και από τη ζέστη! Χρειαζόμασταν το διάλειμμα αυτό θεωρώ :D:D:D 

Kατά τα άλλα εμένα η καταστασή μου ίδια.... χωρίς περίοδο, με πρησμένο στήθος που πονάει υποφερτά και με θερμοκρασία από 36,8 έως 37,2! Απο βδομάδα θα κινηθώ αναλόγως!

Καλησπέρα !!! Εύχομαι πραγματικά τα καλύτερα ,ανυπομονούμε να ακούσουμε την ερχόμενη εβδομάδα για θετικό τεστ !!! Εγώ βρήκα την ωορρηξία μου μέσω των τεστ αλλά λόγω αντιθετων ωραρίων στη δουλειά δε καταφέραμε να έρθουμε σε επαφή την ίδια μέρα αλλά την επόμενη ! Δε ξέρω κατά ποσό μπορώ να έχω πιθανότητες ,θα δείξει ! Τα τεστ πάντως τα συνιστώ σε όλες ,ξέρεις ακριβώς πότε κανείς ωορρηξία !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι να έχετε ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο!

Σας ευχαριστώ όλες για την υποστήριξη!!!!

@Elenikon

Ναι έχω υπομονή όλως περιέργως! :D:D Βέβαια εχθές στον ύπνο μου πρέπει να ανέβασα λίγο πυρετό και σήμερα πονάει λίγο λίγο ο λαιμός μου.... Τώρα αν είναι όλα αυτά απο αρρώστια θα δείξει!!!!

@Sofia33

Δεν είναι ανεξήγητη κοριτσι μου, απλά ήταν οι πρώτες μέρες μετά απο 20μέρες άδειας!!!! :D:D:D

@Elenitsa92

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Συμφωνώ για τα τεστ ωορρηξίας είναι βοηθητικά -αν και μπορεί να γίνουν λίγο αγχωτικά καμιά φορα-, ειδικα σε κοπέλες με πολυκυστικές βοηθούν πολύ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι να έχετε ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο!

Σας ευχαριστώ όλες για την υποστήριξη!!!!

@Elenikon

Ναι έχω υπομονή όλως περιέργως! :D:D Βέβαια εχθές στον ύπνο μου πρέπει να ανέβασα λίγο πυρετό και σήμερα πονάει λίγο λίγο ο λαιμός μου.... Τώρα αν είναι όλα αυτά απο αρρώστια θα δείξει!!!!

@Sofia33

Δεν είναι ανεξήγητη κοριτσι μου, απλά ήταν οι πρώτες μέρες μετά απο 20μέρες άδειας!!!! :D:D:D

@Elenitsa92

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Συμφωνώ για τα τεστ ωορρηξίας είναι βοηθητικά -αν και μπορεί να γίνουν λίγο αγχωτικά καμιά φορα-, ειδικα σε κοπέλες με πολυκυστικές βοηθούν πολύ !!!!

Καταρχας, που δουλευεις;;; Θελω κ γω 20 μερες αδειας!!!!!!!χαχαχα

Η περιοδος αφαντη ομως εεεε;;;❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι να έχετε ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο!

Σας ευχαριστώ όλες για την υποστήριξη!!!!

@Elenikon

Ναι έχω υπομονή όλως περιέργως! :D:D Βέβαια εχθές στον ύπνο μου πρέπει να ανέβασα λίγο πυρετό και σήμερα πονάει λίγο λίγο ο λαιμός μου.... Τώρα αν είναι όλα αυτά απο αρρώστια θα δείξει!!!!

@Sofia33

Δεν είναι ανεξήγητη κοριτσι μου, απλά ήταν οι πρώτες μέρες μετά απο 20μέρες άδειας!!!! :D:D:D

@Elenitsa92

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Συμφωνώ για τα τεστ ωορρηξίας είναι βοηθητικά -αν και μπορεί να γίνουν λίγο αγχωτικά καμιά φορα-, ειδικα σε κοπέλες με πολυκυστικές βοηθούν πολύ !!!!

Πολλές γυναίκες στην αρχή της κύησης έχουν συμπτώματα κρυώματος!!! Και αυτό τυχαίο;; Νομίζω πρέπει να πας για χοριακη για να είσαι σίγουρη.  Εσύ ξέρεις βέβαια το σώμα σου...Εγώ εύχομαι τα καλύτερα και να μάθουμε τα ευχάριστα να χαρούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...