Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η olgakou21 είπε:

Κορίτσια Γεια σας χάθηκα λίγο αλλά έτρεχα με κάτι δουλειές!!Όλες είσαστε Καλά? Έχω μια απορία  εσείς μετά την επαφή κάνετε μπάνιο ή το αφήνεται λίγη ώρα?

Τι κάνεις κορίτσι μου; Όλα καλά; Εγώ δεν κάνω μπάνιο μετά την επαφη. Άφηνε τουλάχιστον να περνάει λίγη ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η olgakou21 είπε:

Κορίτσια Γεια σας χάθηκα λίγο αλλά έτρεχα με κάτι δουλειές!!Όλες είσαστε Καλά? Έχω μια απορία  εσείς μετά την επαφή κάνετε μπάνιο ή το αφήνεται λίγη ώρα?

Καλημέρα κορίτσι μου!!

Εγώ δεν κάνω μπάνιο αφήνω αρκετή ώρα να περάσει..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Οπότε αν υπάρχει ωχρό σωμάτιο σίγουρα έγινε ωορρηξία .σωστά;

Αυτό εχω καταλάβει! Το ωχρό σωμάτιο είναι ουσιαστικά το άδειο ωοθυλακιο εφόσον έφυγε απο μέσα το ώριμο ωάριο.  Κ ειτε παραμένει σε περίπτωση εγκυμοσύνης είτε απορροφάται κ γίνεται περίοδος. Δεν στα λεω κ πολύ επιστημονικά αλλά όπως τα έχω καταλάβει κ γω! Πάντως αν το είδατε 16η μέρα η ωορρηξία θα έγινε λογικά πριν 2 μέρες τουλάχιστον. 

Τα τεστ που λέγατε εντοπίζουν την ορμονη που κάνει το ωοθυλακιο να σπάσει κ να δώσει ωριμο ωαριο (LH). Χωρίς αυτή ωορρηξία δεν γίνεται. Από την πρώτη φορά που θα δεις θετικό η ωορρηξία θα γίνει σε 12 με 36 ή βαριά 48 ωρες. Λένε λοιπόν επαφες τη μερα του θετικού κ τις 2 επόμενες. Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Αυτό εχω καταλάβει! Το ωχρό σωμάτιο είναι ουσιαστικά το άδειο ωοθυλακιο εφόσον έφυγε απο μέσα το ώριμο ωάριο.  Κ ειτε παραμένει σε περίπτωση εγκυμοσύνης είτε απορροφάται κ γίνεται περίοδος. Δεν στα λεω κ πολύ επιστημονικά αλλά όπως τα έχω καταλάβει κ γω! Πάντως αν το είδατε 16η μέρα η ωορρηξία θα έγινε λογικά πριν 2 μέρες τουλάχιστον. 

Τα τεστ που λέγατε εντοπίζουν την ορμονη που κάνει το ωοθυλακιο να σπάσει κ να δώσει ωριμο ωαριο (LH). Χωρίς αυτή ωορρηξία δεν γίνεται. Από την πρώτη φορά που θα δεις θετικό η ωορρηξία θα γίνει σε 12 με 36 ή βαριά 48 ωρες. Λένε λοιπόν επαφες τη μερα του θετικού κ τις 2 επόμενες. Καλή επιτυχία!

Καλημερα και καλό σουκου να εχουμε!!και γω τα ίδια ξέρω.Σε ευχαριστώ πολύ!!Ελπίζω να έχουμε ευχάριστα όλες σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε; Εύχομαι να έχετε ένα όμορφο Σουκου!

@olgakou21 Δεν κάνω μπάνιο αμέσως αφήνω κάποιες ώρες! Νομίζω πως το αμεσως δεν βοηθάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε; Εύχομαι να έχετε ένα όμορφο Σουκου!

@olgakou21 Δεν κάνω μπάνιο αμέσως αφήνω κάποιες ώρες! Νομίζω πως το αμεσως δεν βοηθάει!!

Γεια σου κοριτσακι μουυ καλα εσυυυ??

Εγώ μόλις μπήκα απο την δουλεια και ειμαι ενα πτωμααα και μετά θα πάω σε κάτι παιδικα γενεθλια!!? 

Εγω να πω την αληθεια εχω αρχίσει και αγχωνομαι σε 2μερες περιμενω να δω αν θα μου ερθει η περιοδος..ψιλοποναει λιγο το στήθος μου αλλά μονο αυτο..Για να δούμε..!!Εσυ πως εισαιι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Γεια σου κοριτσακι μουυ καλα εσυυυ??

Εγώ μόλις μπήκα απο την δουλεια και ειμαι ενα πτωμααα και μετά θα πάω σε κάτι παιδικα γενεθλια!!? 

Εγω να πω την αληθεια εχω αρχίσει και αγχωνομαι σε 2μερες περιμενω να δω αν θα μου ερθει η περιοδος..ψιλοποναει λιγο το στήθος μου αλλά μονο αυτο..Για να δούμε..!!Εσυ πως εισαιι???

Ελπίζω να μην σου έρθει και να έχουμε ευχάριστα !!!!!!! Εγώ εχθες ήμουν σε ένα λάιβ και καθομουν ακριβως κατω απο το ηχείο και σήμερα είμαι σαν άρρωστη! Δεν ακούω τίποτα χαχαχα

Κατα τα άλλα εχω πολύ δουλειά το σουκου και ένα project για παράδοση την Δευτέρα συν σουπερ μαρκετ και όλα αυτα του σπιτιού οπότε λίγο πνίγομαι αλλάααα δεν πτοούμαστε!!!!!

Καλά να περάσεις στο πάρτι και καλη ξεκούραση!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Ελπίζω να μην σου έρθει και να έχουμε ευχάριστα !!!!!!! Εγώ εχθες ήμουν σε ένα λάιβ και καθομουν ακριβως κατω απο το ηχείο και σήμερα είμαι σαν άρρωστη! Δεν ακούω τίποτα χαχαχα

Κατα τα άλλα εχω πολύ δουλειά το σουκου και ένα project για παράδοση την Δευτέρα συν σουπερ μαρκετ και όλα αυτα του σπιτιού οπότε λίγο πνίγομαι αλλάααα δεν πτοούμαστε!!!!!

Καλά να περάσεις στο πάρτι και καλη ξεκούραση!!! ❤️

Χαχαχχα καταλαβααα??

Ωχχχ πρότζεκτ ουτε να το σκέφτομαι δεν θέλω....Εγω ευτυχως τα εχω κάνει Ολα περί σπιτιού μονο μαγείρεμα θα εχω αυριοο και την δευτερα εχω ρεπο? 

Σ ευχαριστώ πολυυυυυ κοριτσακιι μου και εσύ να ξεκουραστείς,αχ μακαρι να μην μου ερθει η άτιμη η περιοδος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Γεια σου κοριτσακι μουυ καλα εσυυυ??

Εγώ μόλις μπήκα απο την δουλεια και ειμαι ενα πτωμααα και μετά θα πάω σε κάτι παιδικα γενεθλια!!? 

Εγω να πω την αληθεια εχω αρχίσει και αγχωνομαι σε 2μερες περιμενω να δω αν θα μου ερθει η περιοδος..ψιλοποναει λιγο το στήθος μου αλλά μονο αυτο..Για να δούμε..!!Εσυ πως εισαιι???

Λίγο έμεινε !! Μακάρι να έχουμε ευχάριστα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε; Εύχομαι να έχετε ένα όμορφο Σουκου!

@olgakou21 Δεν κάνω μπάνιο αμέσως αφήνω κάποιες ώρες! Νομίζω πως το αμεσως δεν βοηθάει!!

Γεια σου Δήμητρα!!! Εγώ σουκου δεν δουλεύω αλλά έχω τις δουλειές του σπιτιού κλπ!! Το βραδάκι θα πάμε καμιά βολτίτσα...Ελπίζω όλες να περάσετε όμορφα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Γεια σου Δήμητρα!!! Εγώ σουκου δεν δουλεύω αλλά έχω τις δουλειές του σπιτιού κλπ!! Το βραδάκι θα πάμε καμιά βολτίτσα...Ελπίζω όλες να περάσετε όμορφα!! 

Ούτε κι εγώ δουλεύω αλλά έχω ένα προτζεκτ εκτός δουλειάς! ?

Καλά να περάσετε κορίτσι μου!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Ούτε κι εγώ δουλεύω αλλά έχω ένα προτζεκτ εκτός δουλειάς! ?

Καλά να περάσετε κορίτσι μου!!!! ?

Ευχαριστώ πολύ!!Καλή υπομονή τότε! Να ξεκουραστείς κιόλας όμως και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!Καλή υπομονή τότε! Να ξεκουραστείς κιόλας όμως και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστουν!!!

θα προσπαθήσω, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε νομίζω αυτο το σουκου να ξεκουραστώ ή να κάνω άλλα πράγματα! Δεν πειράζει όλα καλά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Λίγο έμεινε !! Μακάρι να έχουμε ευχάριστα!! 

Θα σας ενημερώσω κατευθειαν...Για οτιδήποτε νεότερο εχω αλλα ειπα τεστ αν δεν ερθει δεν θα κάνω..θα περιμένω μέχρι την Τετάρτη για να μην απογοητευτω.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης να σας πω οτι πηγα στο παιδικο παρτυ ως νονά του εορτάζοντα..και μια μαμα με ρώτησε ποιανού μαμα ειμαι?..και ρώτησαν και τον άντρα μου αν εχμε παιδια και ο άντρας μου στεναχωρεθηκε μου λεει δεν θέλω να έρθω ξανα σε παιδικο παρτυ..ουφ τι θα τον κανω ρε κορίτσια..μπορω να πω πως το έχει πάρει πιο βαριά και από εμένα.. ☹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Επίσης να σας πω οτι πηγα στο παιδικο παρτυ ως νονά του εορτάζοντα..και μια μαμα με ρώτησε ποιανού μαμα ειμαι?..και ρώτησαν και τον άντρα μου αν εχμε παιδια και ο άντρας μου στεναχωρεθηκε μου λεει δεν θέλω να έρθω ξανα σε παιδικο παρτυ..ουφ τι θα τον κανω ρε κορίτσια..μπορω να πω πως το έχει πάρει πιο βαριά και από εμένα.. ☹

Να του πεις να μην στεναχωριέται και να μην λιποψυχάει! Θα έρθει το μωράκι όταν είναι η ώρα του! Θα κάνετε τις προσπάθειες σας χαλαρά και θα έρθει ! Μόνο μην αγχώνεται γιατί το άγχος γενικά επηρεάζει είτε είναι απο τη γυναίκα είτε απο τον άντρα! Πότε (δεν) περιμένεις είπαμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Να του πεις να μην στεναχωριέται και να μην λιποψυχάει! Θα έρθει το μωράκι όταν είναι η ώρα του! Θα κάνετε τις προσπάθειες σας χαλαρά και θα έρθει ! Μόνο μην αγχώνεται γιατί το άγχος γενικά επηρεάζει είτε είναι απο τη γυναίκα είτε απο τον άντρα! Πότε (δεν) περιμένεις είπαμε;

Την δευτερα....

Βασικά εκεινος εξ αρχής πιστεύει το κάνεις μια φορά και μένεις..κλασσικός άντρας..?? 

Τωρα ολο μου λεει αν δεν έχεις μεινει ελα να κάνουμε εξωσωματική δεν ξέρω γιατί τα σκέφτεται ολαα αυτα χωρίς να του πω κατι εγωω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Την δευτερα....

Βασικά εκεινος εξ αρχής πιστεύει το κάνεις μια φορά και μένεις..κλασσικός άντρας..?? 

Τωρα ολο μου λεει αν δεν έχεις μεινει ελα να κάνουμε εξωσωματική δεν ξέρω γιατί τα σκέφτεται ολαα αυτα χωρίς να του πω κατι εγωω ?

Θυμησέ μου προσπαθείτε καιρό;;

Ναι κλασικός όμως κι εμένα έτσι πιστευει χαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Την δευτερα....

Βασικά εκεινος εξ αρχής πιστεύει το κάνεις μια φορά και μένεις..κλασσικός άντρας..?? 

Τωρα ολο μου λεει αν δεν έχεις μεινει ελα να κάνουμε εξωσωματική δεν ξέρω γιατί τα σκέφτεται ολαα αυτα χωρίς να του πω κατι εγωω ?

Μακάρι να μην σου έρθει κοπέλα μου και να του ανακοινώσεις ότι θα γίνει μπαμπάς. ..Θα γίνει αργά ή γρήγορα.Τελικα αυτό το μάθημα της σύλληψης πρέπει να πάει στα σχολεία. Ακόμα και εγώ που είχα μια ιδέα από τη σχολή μου στη νοσηλευτική έχω πάθει πλάκα με όσα διαβάζω αυτό το καιρό  για το θαύμα της σύλληψης ....Είναι πραγματικά το μεγαλύτερο θαύμα της φύσης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Θυμησέ μου προσπαθείτε καιρό;;

Ναι κλασικός όμως κι εμένα έτσι πιστευει χαχαχαχαχ

Θεωρητικά Όχι αλλα και αυτούς τους λιγους μηνες που προσπαθούσαμε ηταν βουλωμενες οι σάλπιγγες οποτε και να ηθελα να μείνω δεν μπορούσα.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Μακάρι να μην σου έρθει κοπέλα μου και να του ανακοινώσεις ότι θα γίνει μπαμπάς. ..Θα γίνει αργά ή γρήγορα.Τελικα αυτό το μάθημα της σύλληψης πρέπει να πάει στα σχολεία. Ακόμα και εγώ που είχα μια ιδέα από τη σχολή μου στη νοσηλευτική έχω πάθει πλάκα με όσα διαβάζω αυτό το καιρό  για το θαύμα της σύλληψης ....Είναι πραγματικά το μεγαλύτερο θαύμα της φύσης!!

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσαρα μου!!!Πραγματικα ειναι το μεγαλύτερο θαύμα..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Θεωρητικά Όχι αλλα και αυτούς τους λιγους μηνες που προσπαθούσαμε ηταν βουλωμενες οι σάλπιγγες οποτε και να ηθελα να μείνω δεν μπορούσα.. ?

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Θα έρθει βρε κορίτσι μου, να είσαι σίγουρη!!! Όταν είναι η ώρα του! Και εάν πια προσπαθείτε πάρα πολύ καιρό θα σας καθοδήγησει ό γυναικολόγος σου! Σε ολη τη διαδικασία πρέπει να είστε χαλαροί και ψύχραιμοι!!! ?

Ωστόσο έχεις κάποια συμπτώματα όσο πλησιάζει η Δευτερα;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Θα έρθει βρε κορίτσι μου, να είσαι σίγουρη!!! Όταν είναι η ώρα του! Και εάν πια προσπαθείτε πάρα πολύ καιρό θα σας καθοδήγηση ό γυναικολόγος σου! Σε ολη τη διαδικασία πρέπει να είστε χαλαροί και ψύχραιμοι!!! ?

Ωστόσο έχεις κάποια συμπτώματα όσο πλησιάζει η Δευτερα;;;

 

Καλησπέρα κορίτσι μουυ,

Λιγο καιρο προσπαθω απο τον Ιούνιο!!

Κοιταξε εγω γενικα στην περίοδο μου δεν ποναω καθόλου...μονο λιγο το στήθος μου τιποτα αλλο!Εδώ και λίγες μέρες με ψιλο ποναει το στήθος μου αλλά μέχρι εκεί.. δεν νιώθω κάτι αλλο μια κοπέλα μου ειπε οτι μέχρι την καθυστέρηση δεν υπάρχουν συμπτώματα..δεν ξέρω τι ισχύει και τι όχι.. Ο κάθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά!!Θα φανεί αυριοο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μουυ,

Λιγο καιρο προσπαθω απο τον Ιούνιο!!

Κοιταξε εγω γενικα στην περίοδο μου δεν ποναω καθόλου...μονο λιγο το στήθος μου τιποτα αλλο!Εδώ και λίγες μέρες με ψιλο ποναει το στήθος μου αλλά μέχρι εκεί.. δεν νιώθω κάτι αλλο μια κοπέλα μου ειπε οτι μέχρι την καθυστέρηση δεν υπάρχουν συμπτώματα..δεν ξέρω τι ισχύει και τι όχι.. Ο κάθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά!!Θα φανεί αυριοο?

Α εντάξει τότε!!!! έχετε ακόμα καιρό για προσπάθειες φυσικής σύλληψης!!!

Περιμένουμε με ανυπομονησία να μας πεις ότι δεν σου ήρθε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Α εντάξει τότε!!!! έχετε ακόμα καιρό για προσπάθειες φυσικής σύλληψης!!!

Περιμένουμε με ανυπομονησία να μας πεις ότι δεν σου ήρθε!!!!

Για να δουμεεεεεε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...