Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Σίγουρα και καλα εκανε και μου τα είπε..Είμαι γενικα πολυ δυνατή οποτε το πηρα σχετικά χαλαρά γιατι ηξερα πως κάτι δεν πήγαινε καλά!!Αυτό σκεφτομαι οτι τον προηγούμενο μήνα εκανα την σαλπιγγογραφια οποτε άνοιξε η μια Και λένε μετα απο την σαλπιγγογραφια πιάνεις πιο εύκολα ειναι κατι σαν τουμποφλο? αυτον τον μηνα ειδαμε το αυγουλακι ετοιμο και μου ειπε ο γιατρος να προσπαθήσω οποτε θεωρω πως ολο και κατι θα εγινε..Δεν μπορεί να ειμαι τοσο γκαντεμοοο? Βεβαια δεν εχω κανένα απόλυτος σύμπτωμα η κατι που να μπορώ να καταλάβω και λίγο αυτο με φοβίζει!!Εγω ομως πίστη γιατι ολα έγιναν σωστά αυτην την φορα με επιβεβαιώμενη ωορρηξία οποτε δεν έψαχνα να την βρω μονη μου..Ας ελπίσουμε για το καλυτεροοο..4 μερούλες έμειναν που θα παει θα περάσουν!!

Αχ μακάρι να είσαι εγκυούλα!! Δεν είναι απαραίτητο να έχεις κάποιο σύμπτωμα για να είσαι οπότε μην αγχώνεσαι γι'αυτό!! Μακάρι να μας πεις ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenikon είπε:

Αχ μακάρι να είσαι εγκυούλα!! Δεν είναι απαραίτητο να έχεις κάποιο σύμπτωμα για να είσαι οπότε μην αγχώνεσαι γι'αυτό!! Μακάρι να μας πεις ευχάριστα!!!

Σ ευχαριστωωω πολυ κοριτσακι μου μακαριιι αυτην την φορα να εγινε το θαύματακιι? ευχομαι το ιδιο κι για εσένα γρήγορα να έχεις το αποτέλεσμα που θελεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Σ ευχαριστωωω πολυ κοριτσακι μου μακαριιι αυτην την φορα να εγινε το θαύματακιι? ευχομαι το ιδιο κι για εσένα γρήγορα να έχεις το αποτέλεσμα που θελεις??

Σε ευχαριστώ πολύ!! Αργά ή σύντομα θα είμαστε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Σ ευχαριστωωω πολυ κοριτσακι μου μακαριιι αυτην την φορα να εγινε το θαύματακιι? ευχομαι το ιδιο κι για εσένα γρήγορα να έχεις το αποτέλεσμα που θελεις??

Να σε ρωτήσω..εσένα ο γυναικολόγος σου σχετικά με τις επαφές τις γόνιμες μέρες προτείνει καθημερινά ή ανά μερα.; Γιατί οι απόψεις διίστανται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenikon είπε:

Να σε ρωτήσω..εσένα ο γυναικολόγος σου σχετικά με τις επαφές τις γόνιμες μέρες προτείνει καθημερινά ή ανά μερα.; Γιατί οι απόψεις διίστανται.

Λοιπόν γενικά η προηγούμενη γυναικολόγος μου είχε πει μερα παρα μερα ο τωρινός γυναικολόγος μου λεει και κάθε μέρα στις γονιμες ..και πραγματικά μου έκανε και εμενα εντύπωση ομως εκανα αυτο που μου ειπε δηλαδή ειδαμε ωορρηξία ήταν μεσημερι και μου ειπε να προσπαθήσω και το ιδιο βραδυ,επόμενο πρωί και το επόμενο βραδυ..!!κι εγώ ήξερα μερα παρα μερα ..θα δείξει την δευτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Λοιπόν γενικά η προηγούμενη γυναικολόγος μου είχε πει μερα παρα μερα ο τωρινός γυναικολόγος μου λεει και κάθε μέρα στις γονιμες ..και πραγματικά μου έκανε και εμενα εντύπωση ομως εκανα αυτο που μου ειπε δηλαδή ειδαμε ωορρηξία ήταν μεσημερι και μου ειπε να προσπαθήσω και το ιδιο βραδυ,επόμενο πρωί και το επόμενο βραδυ..!!κι εγώ ήξερα μερα παρα μερα ..θα δείξει την δευτερα?

Πιστεύω ότι αν το σπέρμα του άντρα είναι καλό δεν υπάρχει πρόβλημα.αλλωστε στην εκσπερμάτιση υπάρχουν άπειρα σπέρματοζωαρια και μόνο ένα  χρειάζεται για γονιμοποιηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωστόσο εγώ δεν είμαι και σίγουρη πότε κάνω ωορρηξία. Έχω κύκλο 30-31 μέρες περιπου. Σε ένα υπέρηχο που έγινε τη 16η μέρα του κύκλου από ότι έχω δει υπάρχει το ωχρό σωμάτιο που από ότι ξέρω είναι το ωοθυλάκιο που έσπασε και βγήκε το ωάριο. Άρα η ωορρηξία έγινε πριν από τη 16η μέρα. Σωστά; Μπέρδεμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Εγώ εκανα σαλπιγγογραφια με υπέρηχο μου το πρότεινε ο γιατρός για να μην φάω την ακτινοβολία! Όχι δυστυχώς δεν έχει κανένα απόλυτος συμπτωμα..τα μόνα που με ρώτησαν αν εχω κανει έκτρωση,επεμβάσεις στην κοιλιά,αν ειχα πονους στις επαφες και αν είχα παλλινδρομη κυηση!Το μόνο που ειχα από όλα αυτά ειχα κανει επέμβαση σκωληκοειδιτιδας τιποτα αλλο..και όταν βγήκε το αποτέλεσμα ρωτησα πως γίνεται να βουλωνουν και η απάντηση ήταν απο φλεγμονές πχ πυρά τους κλπ..αν προσπαθείς λιγο καιρο δεν θεωρώ πως πρεπει να το κάνεις.. τουλάχιστον όχι ακόμη!!Οπότε μην το σκέφτεσαι απο τωρα? 

Και εγώ έχω πολυκιστηκες με σταθερό κύκλο αυτο δεν ειναι κατι ισως απλα χρειαστείς βοήθεια με τεστακια ωορρηξιας η καποιον υπέρηχο για να βλέπεις ωορρηξία!!Η συμβουλή μου είναι να το χαρείς και να μην το σκέφτεσαι απλα απόλαυσε το..!!και σύντομα θα γεμίσει και η δική σου κοιλίτσα με μπεμπε?

Δεν ξερω γιατι το εχω παρει τοσο στραβά με την εξωσωματική,με αγχώνει..πολλές ορμόνες,πολυ ψυχοφθόρο.. ακομη προσπαθω να μην το σκεφτομαι οτι θα φτάσω έως εκει..!!

Όλα καλά θα πάνε κοριτσακι μου..εχει ο θεος για όλες μας??

Κι εμενα με ρωτησε αν ποναω κατα την επαφη και μου πιεσε και την κοιλια. Ωστοσο εγω ισως να εχω πονεσει καποια φορα κατα την επαφη αλλα γενινα δεν ποναω. Με ρωτησε καιβγια επεμβασεις κι εχω κάνει οταν ημουν μωρό κήλη αλλα δεν μου ειπε να κανω...Τι να πω! Θα δειξει! ?

Ωστοσο εισαι ακομα μικρη, μην σκεφτεσαι την εξωσωματική γιατι εχεις ακομα καιρο!Εξάντλησε πρώτα ολα τα χρονικα σου περιθωτια και μετα βλεπεις! Βεβαια παντα με καθοδηγηση γυναικολογου!

Φυσικα για όλους εχει ο Θεος και ευχομαι συνταμα ευχαριστα σε ολες ! ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Ωστόσο εγώ δεν είμαι και σίγουρη πότε κάνω ωορρηξία. Έχω κύκλο 30-31 μέρες περιπου. Σε ένα υπέρηχο που έγινε τη 16η μέρα του κύκλου από ότι έχω δει υπάρχει το ωχρό σωμάτιο που από ότι ξέρω είναι το ωοθυλάκιο που έσπασε και βγήκε το ωάριο. Άρα η ωορρηξία έγινε πριν από τη 16η μέρα. Σωστά; Μπέρδεμα..

Ετσι που τα λες μου ακουγεται λογικο το πριν την 16η..Κι εγω την 15η εκανα ??. Θα σου προτεινα ομως να κανεις κι εσυ τα τεστ ωορρηξιας. Εμενα με βοηθησε! Αφου αγανάκτησα να τα καταλαβω ?? Εκανα και σημερα για να δω οτι πανε ολα καλα, κανω ωορρηξια και πεφτει η ορμονη φυσιολογικα και οντως βοηθησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Ετσι που τα λες μου ακουγεται λογικο το πριν την 16η... Θα σου προτεινα ομως να κανεις κι εσυ τα τεστ ωορρηξιας. Εμενα με βοηθησε! Εκανα και σημερα για να δω οτι πανε ολα καλα και κανω ωορρηξια και πεφτει η ορμονη φυσιολογικα και οντως βοηθησε!

Έχω κάνει ήδη για να δω μήπως κάνω νωρίτερα αλλά ήταν αρνητικό. Αλλά θα ξανακάνω να δω τι παιζει...άμα πετύχω τη μέρα γιατί δεν μου φτάνουν για να κάνω και κάθε μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Έχω κάνει ήδη για να δω μήπως κάνω νωρίτερα αλλά ήταν αρνητικό. Αλλά θα ξανακάνω να δω τι παιζει...άμα πετύχω τη μέρα γιατί δεν μου φτάνουν για να κάνω και κάθε μερα.

Απο 17 Νοεμβρη εκανα μεχρι σημερα καθε μερα και καταλαβα τι παιζειΜου τελειωσαν φυσικα ? αλλα δε θα παραγγειλω αλλα γιατι θα μπω στον πειρασμο να παραγγειλω και τεστ εηκυμοσυνης και δεν θελω!

Τον αλλο μηνα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Απο 17 Νοεμβρη εκανα μεχρι σημερα καθε μερα και καταλαβα τι παιζειΜου τελειωσαν φυσικα ? αλλα δε θα παραγγειλω αλλα γιατι θα μπω στον πειρασμο να παραγγειλω και τεστ εηκυμοσυνης και δεν θελω!

Τον αλλο μηνα ??

Χαχα! Κάτσε να δεις τι θα γίνει αυτό το μήνα...μπορεί να είσαι και να μην χρειαστούν! Λέω από την 13η μέρα να τα ξαναχρησιμοποιησω κ μακάρι να την πετυχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenikon είπε:

Ωστόσο εγώ δεν είμαι και σίγουρη πότε κάνω ωορρηξία. Έχω κύκλο 30-31 μέρες περιπου. Σε ένα υπέρηχο που έγινε τη 16η μέρα του κύκλου από ότι έχω δει υπάρχει το ωχρό σωμάτιο που από ότι ξέρω είναι το ωοθυλάκιο που έσπασε και βγήκε το ωάριο. Άρα η ωορρηξία έγινε πριν από τη 16η μέρα. Σωστά; Μπέρδεμα..

Λοιπόν θα σου πω εγω ολο αυτο με τις γονιμες με μπέρδευε παντα δεν καταλαβαίνω τιποτααα...και το συζήτησα και με την ενδοκρινολογο που με βοήθησε παραααα πολυυυ εγω παντα θεωρούσα ότι μόλις έρθει η περιοδος θα μετράω μερες μεχρι την μέση του κύκλου με βάση τον προηγούμενο παντα..Ομως μου εξήγησε ότι αν ας πουμε στην δική σου περίπτωση που λες 30-31 ημερων μετράς απο το τέλος του κύκλου 14 μέρες δηλαδη οι γονιμες μερες ειναι απο την 11ημερα εως την 17ημερα του κύκλου.. 

Εγω θα σας ελεγα χίλιες φορές υπέρηχο ειναι πιο αξιόπιστο εγω με τα τεστ ωορρηξιας ποτε δεν έβγαλα ακρη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Λοιπόν θα σου πω εγω ολο αυτο με τις γονιμες με μπέρδευε παντα δεν καταλαβαίνω τιποτααα...και το συζήτησα και με την ενδοκρινολογο που με βοήθησε παραααα πολυυυ εγω παντα θεωρούσα ότι μόλις έρθει η περιοδος θα μετράω μερες μεχρι την μέση του κύκλου με βάση τον προηγούμενο παντα..Ομως μου εξήγησε ότι αν ας πουμε στην δική σου περίπτωση που λες 30-31 ημερων μετράς απο το τέλος του κύκλου 14 μέρες δηλαδη οι γονιμες μερες ειναι απο την 11ημερα εως την 17ημερα του κύκλου.. 

Εγω θα σας ελεγα χίλιες φορές υπέρηχο ειναι πιο αξιόπιστο εγω με τα τεστ ωορρηξιας ποτε δεν έβγαλα ακρη?

Ναι σίγουρα με τον υπέρηχο είναι πιο αξιόπιστο. Θα δω πως θα παει με τα τεστ κ βλέπουμε.  Στο περίπου καταλαβαίνω πότε είναι αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Ναι σίγουρα με τον υπέρηχο είναι πιο αξιόπιστο. Θα δω πως θα παει με τα τεστ κ βλέπουμε.  Στο περίπου καταλαβαίνω πότε είναι αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Όλα καλά θα πάνε κοριτσακι μουυ,κάνε τις σωστές μερες και θα ερθει το μπεμπακιιι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Όλα καλά θα πάνε κοριτσακι μουυ,κάνε τις σωστές μερες και θα ερθει το μπεμπακιιι??

Θα έρθει για όλες μας! Που θα πάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Εγώ εκανα σαλπιγγογραφια με υπέρηχο μου το πρότεινε ο γιατρός για να μην φάω την ακτινοβολία! Όχι δυστυχώς δεν έχει κανένα απόλυτος συμπτωμα..τα μόνα που με ρώτησαν αν εχω κανει έκτρωση,επεμβάσεις στην κοιλιά,αν ειχα πονους στις επαφες και αν είχα παλλινδρομη κυηση!Το μόνο που ειχα από όλα αυτά ειχα κανει επέμβαση σκωληκοειδιτιδας τιποτα αλλο..και όταν βγήκε το αποτέλεσμα ρωτησα πως γίνεται να βουλωνουν και η απάντηση ήταν απο φλεγμονές πχ πυρά τους κλπ..αν προσπαθείς λιγο καιρο δεν θεωρώ πως πρεπει να το κάνεις.. τουλάχιστον όχι ακόμη!!Οπότε μην το σκέφτεσαι απο τωρα? 

Και εγώ έχω πολυκιστηκες με σταθερό κύκλο αυτο δεν ειναι κατι ισως απλα χρειαστείς βοήθεια με τεστακια ωορρηξιας η καποιον υπέρηχο για να βλέπεις ωορρηξία!!Η συμβουλή μου είναι να το χαρείς και να μην το σκέφτεσαι απλα απόλαυσε το..!!και σύντομα θα γεμίσει και η δική σου κοιλίτσα με μπεμπε?

Δεν ξερω γιατι το εχω παρει τοσο στραβά με την εξωσωματική,με αγχώνει..πολλές ορμόνες,πολυ ψυχοφθόρο.. ακομη προσπαθω να μην το σκεφτομαι οτι θα φτάσω έως εκει..!!

Όλα καλά θα πάνε κοριτσακι μου..εχει ο θεος για όλες μας??

Αχ διαβάζω τι γράφετε κορίτσια.Τον επόμενο μήνα έχω κ εγώ σαλπιγγογραφια κ τρέμω στο τι θα βρεθεί πάλι...Να σε ρωτήσω Νατάσα..Έγραψες πάνω ότι οφείλεται σε φλεγμονές πχ. Πυρά τους.Τι εννοείς με το πχ πυρά τους;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Αχ διαβάζω τι γράφετε κορίτσια.Τον επόμενο μήνα έχω κ εγώ σαλπιγγογραφια κ τρέμω στο τι θα βρεθεί πάλι...Να σε ρωτήσω Νατάσα..Έγραψες πάνω ότι οφείλεται σε φλεγμονές πχ. Πυρά τους.Τι εννοείς με το πχ πυρά τους;;;

Τώρα το είδα το οτοκορεκτ?

Πυρετους εννουσα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Τώρα το είδα το οτοκορεκτ?

Πυρετους εννουσα? 

Ναι και το δικό μου κινητό γράφει ο,τι να ναι κάποιες φορές.Σε ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenikon @Natasha24 να βοηθήσω λίγο ως παλιά! Το ωχρό σωματιο είναι το ωάριο που έκανε ωορρηξία κ εχει πάρει το δρόμο του για εμφύτευση αν έχει γονιμοποιηθει ή για να φύγει με την περίοδο. Ο γιατρός δεν μπορεί να δει τι απο τα δυο ισχύει, δυστυχώς! Οπότε ωορρηξία έγινε σίγουρα πριν την 16η!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Γεια σας χάθηκα λίγο αλλά έτρεχα με κάτι δουλειές!!Όλες είσαστε Καλά? Έχω μια απορία  εσείς μετά την επαφή κάνετε μπάνιο ή το αφήνεται λίγη ώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Elenikon @Natasha24 να βοηθήσω λίγο ως παλιά! Το ωχρό σωματιο είναι το ωάριο που έκανε ωορρηξία κ εχει πάρει το δρόμο του για εμφύτευση αν έχει γονιμοποιηθει ή για να φύγει με την περίοδο. Ο γιατρός δεν μπορεί να δει τι απο τα δυο ισχύει, δυστυχώς! Οπότε ωορρηξία έγινε σίγουρα πριν την 16η!

Οπότε αν υπάρχει ωχρό σωμάτιο σίγουρα έγινε ωορρηξία .σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...