Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Δεν βρέθηκε ποτέ τίποτα! Οπότε αποφασίσαμε να πάμε σε εξωσωματική καθώς ο χρόνος περνούσε κ έφτασα πια 38! Θεωρώ οτι οφείλεται καθαρά σε δίκη μου δυσκολία σύλληψης... αλλη μπορεί στα 45 κ αλλη δυσκολεύεται στα 35, καθε σώμα είναι διαφορετικό...

Εχεις απόλυτο δίκιο κάθε μία έχει διαφορετικό οργανισμο! Είμαι σίγουρη ότι θα έχεις τέλεια αποτελέσματα με την εξωσωματική!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimitra91 είπε:

Εχεις απόλυτο δίκιο κάθε μία έχει διαφορετικό οργανισμο! Είμαι σίγουρη ότι θα έχεις τέλεια αποτελέσματα με την εξωσωματική!!!! 

Μακάρι! Σε ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η olgakou21 είπε:

Έχω πολλά χρόνια θυρεοειδή  και πριν ξεκινήσω τις προσπάθειες  ρωτησα  τον ενδοκρινολογο  μου αν χρειάζεται κάτι και μου είπε αφού η TSH μου είναι ρυθμισμενη όλα είναι οκ....!!!!Και όταν με το καλο μείνω έγκυος μα τον ενημερώσω!!! Ό δικός μου είναι πολύ καλός είχε βοηθείσει τη φίλη μου που παραλίγο να χάσει το παιδι της απ ένα άλλον που της έλεγε τα τέρατα....!!!

Απο που είσαι εσυ κοριτσι μου ειπαμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μακάρι! Σε ευχαριστώ πολύ!

Συγγενής μου, ετών 47 (χωρίς κάποιο παθολογικό πρόβλημα) έκανε δίδυμα με εξωσωματική και όλα πήγαν τέλεια!!!!  Σου εύχομαι και εσένα διδυμάκια (εαν το επιθυμείς φυσικα)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Συγγενής μου, ετών 47 (χωρίς κάποιο παθολογικό πρόβλημα) έκανε δίδυμα με εξωσωματική και όλα πήγαν τέλεια!!!!  Σου εύχομαι και εσένα διδυμάκια (εαν το επιθυμείς φυσικα)!!!

Ομολογώ ότι τα φοβάμαι λίγο λόγω επιπλοκών! Όμως η αλήθεια είναι πως θα ήταν μεγάλη χαρά! Ας γίνει το καλύτερο για όλες μας! 

Κ πάλι σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Κορίτσια μου  ?
πως μου είστε; 

Σημερα είμαι στη 17 μέρα του κύκλου κ έχω έντονους πόνους δεξιά .
Το αστείο είναι ότι από τη 10 μέρα μέχρι τη 14 πονούσα κάτω αριστερά κ από 14 μέχρι κ σήμερα δεξια?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elisa91 είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια μου  ?
πως μου είστε; 

Σημερα είμαι στη 17 μέρα του κύκλου κ έχω έντονους πόνους δεξιά .
Το αστείο είναι ότι από τη 10 μέρα μέχρι τη 14 πονούσα κάτω αριστερά κ από 14 μέχρι κ σήμερα δεξια?

 

Καλά κορίτσι μου εσυ;;;Γιατί εχεις έντονους πονους; Τυπου περιόδου είναι;; Να συνεχίζει τις προσπάθειές σου εννοείται για να έχεις πολλές πιθανότητες!!!! Και ελπίζω σύντομα να έχουμε καλα νέα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλά κορίτσι μου εσυ;;;Γιατί εχεις έντονους πονους; Τυπου περιόδου είναι;; Να συνεχίζει τις προσπάθειές σου εννοείται για να έχεις πολλές πιθανότητες!!!! Και ελπίζω σύντομα να έχουμε καλα νέα!!!!

Ναι σαν τσίμπημα στην ωοθήκη. Ναι συνεχίζω χαλαρά κ ευτυχώς αυτό το μήνα νιώθω κ καλύτερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η olgakou21 είπε:

Περιμένω περίοδο το Σάββατο πιστεύεται υπερβολή να κάνω τεστ την Κυριακή αν Δεν έρθει το Σάββατο?

Όχι δεν θα είσαι καθόλου  υπερβολική Να κανείς το τεστ . 
υπάρχει το clear blue που δείχνει κ 5 μέρες πριν την καθηστεριση ?

ευχομαι γρήγορα ένα θετικό τεστ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@olgakou21 Όχι αν δεν σου ερθει να κάνεις Κυριακή με τα πρωτα πρωινα ουρα!

@Elisa91 Μπραβο βρε κοριτσι μου! Μακαρι να εχουμε ευχαριστααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Αυτο με το λιγότερο απο 1 @st3llina μου δεν νομίζω ότι είναι απόλυτο. Η μαμα μου είχε κι εκείνη γύρω στα 2,50 πάντα. 4 παιδιά έκανε! Οπότε ίσως έχει να κάνει με την πάθηση που έχει ο κάθε ενας!

Πάντως, στα χαρτιά από το μικροβιολογικό που έχω τώρα μπροστά μου αναγράφουν ότι τα φυσιολογικά όρια είναι από 0,5 έως 4,45!! Δεν ξέρω τώρα πως τα ορίζουν. Ίσως για σιγουριά να πάω να κάνω και υπέρηχο. @tzina819 δεν έχω πάει σε ενδοκρινολόγο γιατί ο παθολόγος και ο γυναικολόγος δεν μουν είπαν ότι πρέπει να επισκεφτώ και ενδοκρινολόγο!

Τωρα βρε κορίτσια που το σκέφτομαι..... ο πατερας μου έχει υπερθυρεοειδισμό,άρα έχω και κληρονομικότητα. Μάλλον θα κάνω μια επίσκεψη και σε ενδοκρινολόγο!

 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Εχεις δίκιο έγραψες ότι δεν έχεις ενδοκρινολόγο , εγώ δεν είχα διαβάσει σωστά το μήνυμα σου.., Όπως και να χει αν έχεις και προδιάθεση εννοώ από κληρονομικότητα δεν είναι κακό να πάρεις και μια γνώμη ενδοκρινολόγου.. :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Εχεις δίκιο έγραψες ότι δεν έχεις ενδοκρινολόγο , εγώ δεν είχα διαβάσει σωστά το μήνυμα σου.., Όπως και να χει αν έχεις και προδιάθεση εννοώ από κληρονομικότητα δεν είναι κακό να πάρεις και μια γνώμη ενδοκρινολόγου.. :)

 

Καλημερα !! Τι κάνετε σημερα?

Ναι καθόλου κακο ήδη εκλεισα ραντεβου ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημερα !! Τι κάνετε σημερα?

Ναι καθόλου κακο ήδη εκλεισα ραντεβου ???

Καλημέρα ?

Εγω έκανα εχθές εξετάσεις κ περιμένω να πάρω τα αποτελέσματα . 
Ηθελα να ρωτήσω έχει ξεκινήσει καμία βιταμίνες μαζί με φολικο οξύ; Λένε ότι κάνει πολύ καλό και πριν τη σύλληψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elisa91 είπε:

Καλημέρα ?

Εγω έκανα εχθές εξετάσεις κ περιμένω να πάρω τα αποτελέσματα . 
Ηθελα να ρωτήσω έχει ξεκινήσει καμία βιταμίνες μαζί με φολικο οξύ; Λένε ότι κάνει πολύ καλό και πριν τη σύλληψη 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Τι εξετάσεις έκανες;

Εμένα η δική μου γιατρός (λόγω πολυκυστικών) μου έδωσε να πίνω το inofert σε φακελίσκους κ το inofert plus (αυτά περιέχουν και φολικό και άλλα συστατικα) και μου έδωσε και έξτρα να πίνω 2 μπουκαλάκια σίδηρο (αηδία) την ημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Τι εξετάσεις έκανες;

Εμένα η δική μου γιατρός (λόγω πολυκυστικών) μου έδωσε να πίνω το inofert σε φακελίσκους κ το inofert plus (αυτά περιέχουν και φολικό και άλλα συστατικα) και μου έδωσε και έξτρα να πίνω 2 μπουκαλάκια σίδηρο (αηδία) την ημέρα!

Γενικές αίματος 

Και εγώ έχω ξεκινήσει να παίρνω ένα συμπλήρωμα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας καλησπερα!!! 
χθες το βραδυ ενιωσα εναν εντονο πονο κρατησε πολυ λιγο 4-5 λεπτα ενιωσα λες και αδιαθετησα ημουνα σιγουρη.. 

δεν το εχω ξανα νιωσει αυτο .. σας εχει συμβει κατι τετοιο ? Σε 4 με 6 μερες περιμενω να αδιαθετησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elisa91 Εύχομαι να είναι καταπληκτικά τα αποτελέσματα!:rolleyes:

@diana8 Σου απάντησα και στο χουχούλι, να ξέρεις ότι πολλά θα νιώσεις τώρα στο σώμα σου, που πριν τις ελευθερες επαφές δεν θα τα παρατηρούσες!! Οπότε μην αγχωθείς!;)

@Elenikon Πως είσαι εσύ κορίτσι; Μα δεν έχει καταπληκτικο καιρό σήμερα; :lol:

@st3llina Πως είσαι κι εσύ κορίτσι; Έκλεισα ραντεβού τελικά με ενδοκρινολόγο, Ζιαμπάρα  τον λένε, άκουσα ότι είναι top! Θα πάω και θα σας ενημερώσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

@Elisa91 Εύχομαι να είναι καταπληκτικά τα αποτελέσματα!:rolleyes:

@diana8 Σου απάντησα και στο χουχούλι, να ξέρεις ότι πολλά θα νιώσεις τώρα στο σώμα σου, που πριν τις ελευθερες επαφές δεν θα τα παρατηρούσες!! Οπότε μην αγχωθείς!;)

@Elenikon Πως είσαι εσύ κορίτσι; Μα δεν έχει καταπληκτικο καιρό σήμερα; :lol:

@st3llina Πως είσαι κι εσύ κορίτσι; Έκλεισα ραντεβού τελικά με ενδοκρινολόγο, Ζιαμπάρα  τον λένε, άκουσα ότι είναι top! Θα πάω και θα σας ενημερώσω!

Ναι αγαπη το ξερω .. προσπαθουμε απο το καλοκαιρι.. απλα δε το εχω ξανα νιωσει αυτο.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Ναι αγαπη το ξερω .. προσπαθουμε απο το καλοκαιρι.. απλα δε το εχω ξανα νιωσει αυτο.!!!

Μακάρι αυτό να ήταν η εμφύτευση !!! Περιμένουμε με αγωνία να μας πείς :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου είμαι στη 18 μέρα του κύκλου και από το πρωί δεν μπορώ να ζεσταθώ . Τα πόδια μου κ τα χέρια μου παγωμένα . 

εχει συμβεί σε καμία ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elisa91 είπε:

Καλημέρα ?

Εγω έκανα εχθές εξετάσεις κ περιμένω να πάρω τα αποτελέσματα . 
Ηθελα να ρωτήσω έχει ξεκινήσει καμία βιταμίνες μαζί με φολικο οξύ; Λένε ότι κάνει πολύ καλό και πριν τη σύλληψη 

Αυτό με το φολικό και εγώ το σκεφτόμουν .Δεν κάνει κακο. Υπάρχουν και τροφές βέβαια πλούσιες σε φολικό οξύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elisa91 είπε:

Κορίτσια μου είμαι στη 18 μέρα του κύκλου και από το πρωί δεν μπορώ να ζεσταθώ . Τα πόδια μου κ τα χέρια μου παγωμένα . 

εχει συμβεί σε καμία ; 

Εγώ αυτό το νιώθω όλο το χειμώνα!! Χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

@Elisa91 Εύχομαι να είναι καταπληκτικά τα αποτελέσματα!:rolleyes:

@diana8 Σου απάντησα και στο χουχούλι, να ξέρεις ότι πολλά θα νιώσεις τώρα στο σώμα σου, που πριν τις ελευθερες επαφές δεν θα τα παρατηρούσες!! Οπότε μην αγχωθείς!;)

@Elenikon Πως είσαι εσύ κορίτσι; Μα δεν έχει καταπληκτικο καιρό σήμερα; :lol:

@st3llina Πως είσαι κι εσύ κορίτσι; Έκλεισα ραντεβού τελικά με ενδοκρινολόγο, Ζιαμπάρα  τον λένε, άκουσα ότι είναι top! Θα πάω και θα σας ενημερώσω!

Αστα!! Τη μια μέρα καύσωνα και την άλλη χειμώνας!! Όλη μέρα βρεχει! Δεν έχει σταματήσει!! Και είμαι με μηχανάκι και σήμερα δεν μπορούσα να φύγω από τη δουλειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...