Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tzeni. είπε:

Κορίτσια καλημέρα!Θα ήθελα να σας πω κ εγώ το θεματάκι μου....Είμαι στην 23η μέρα του κύκλου με κύκλο 28-30 ημερών.Προχθές(21η μέρα του κύκλου) είχα λίγο αίμα το πρωί (σταγόνες δηλαδή) και νόμισα ότι μου ήρθε περίοδος νωρίτερα.Όμως ήταν μόνο αυτό κ μετά από λίγο δεν είχα τίποτα. Από προχθές είμαι καθαρή,δεν έχω δει αίμα.Έχω κάποια δέκατα (36,8-37),όχι όμως όλες τις ώρες της ημέρας.Δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα. Επειδή είμαι ήδη μαμά στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το πρώτο μου σύμπτωμα ήταν το πολύ πρησμένο στήθος πριν καν την ημέρα που περίμενα να μου έρθει περίοδος.Τώρα δεν έχω κάτι παρόμοιο... είναι κανονικό το στήθος μου. Τι λέτε να είναι??Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης ή μήπως είναι κάτι άλλο?

Κορίτσι μου σίγουρα υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης! Θα μπορούσε το αιματακι να είναι αίμα εμφύτευσης!! Επίσης λένε ότι κάθε εγκυμοσύνη ακόμα και για την ίδια γυναίκα είναι διαφορετική από συμπτώματα... Σου εύχομαι να μας πεις ευχάριστα νέα και να είσαι εγγυούλα!!🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Και;;; Τι σου είπε; Κοιτά οι έγκυες ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες .,, άρα γιατί να μην δικαιούσαι και εσυ την άδεια ; 

Όλα καλά...μου έφυγε ένα άγχος...μέχρι να κρατήσει η ειδική άδεια θα καθίσω σπίτι...όταν πάω το χαρτί του γιατρού...μετά από κει μου είπε κ η ίδια αν μπορεί να με πληρώσει να πάρω αναρρωτική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Να ρωτήσεις τον γιατρό σου... είναι μερικά φάρμακα που επηρεάζουν την ποιότητα των ωαρίων ... πως το κατάφερες αυτό κοριτσάκι μ; Όλα μαζί;;; 

Χαχα μα πες μου σε παρακαλω κ εγω αναρωτιεμαι!! Δεν ξερω δεν ενιωθα τοσο χαλια παντως κ γι αυτο μαλλον αργησα να παω😕 μαλλον θα του στειλω μνμ να δω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εγώ από το πρωί βάφω... μιλάμε για τρελό κόλλημα!!!!

Θα σας ανεβάσω και φωτογραφία όταν θά είναι έτοιμο 😉

IMG_20200403_115517.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχα μα πες μου σε παρακαλω κ εγω αναρωτιεμαι!! Δεν ξερω δεν ενιωθα τοσο χαλια παντως κ γι αυτο μαλλον αργησα να παω😕 μαλλον θα του στειλω μνμ να δω!!

Κορίτσι μου περαστικά σου!!!!!!!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Όλα καλά...μου έφυγε ένα άγχος...μέχρι να κρατήσει η ειδική άδεια θα καθίσω σπίτι...όταν πάω το χαρτί του γιατρού...μετά από κει μου είπε κ η ίδια αν μπορεί να με πληρώσει να πάρω αναρρωτική.

Άντε κορίτσι άδικα αγχωθηκες!!! Όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εγώ από το πρωί βάφω... μιλάμε για τρελό κόλλημα!!!!

Θα σας ανεβάσω και φωτογραφία όταν θά είναι έτοιμο 😉

IMG_20200403_115517.jpg

Μπράβο ρε κορίτσι!!! Τι ώρα και δημιουργικά περνάς την ώρα σου.,, είναι και αγχολυτικό Ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι!!! Τι ώρα και δημιουργικά περνάς την ώρα σου.,, είναι και αγχολυτικό Ε; 

Ιωάννα μου είναι τρομερά αγχολυτικο!!

Σκοπεύω να βάψω όλα τα έπιπλα του σπιτιού 🙊🙊🙊😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εγώ από το πρωί βάφω... μιλάμε για τρελό κόλλημα!!!!

Θα σας ανεβάσω και φωτογραφία όταν θά είναι έτοιμο 😉

IMG_20200403_115517.jpg

Τελειο φαίνεται καλη επιτυχια🌺🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια...

Ευχομαι να ειστε ολες καλα🌷💟🌷

Με δακρυα στα ματια σας γραφω,καθως μολις πηραμε αποτελεσματα απο σπερμοδιαγραμμα και υπαρχει αζωοσπερμια... Δε μπορω να συνελθω..Ψαχνουμε ουρολογο/ανδρολογο εξειδικευμενο,να μας πει πως να κινηθουμε και εαν υπαρχει λυση ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η tzina819 είπε:

Γεια σας κοριτσια...

Ευχομαι να ειστε ολες καλα🌷💟🌷

Με δακρυα στα ματια σας γραφω,καθως μολις πηραμε αποτελεσματα απο σπερμοδιαγραμμα και υπαρχει αζωοσπερμια... Δε μπορω να συνελθω..Ψαχνουμε ουρολογο/ανδρολογο εξειδικευμενο,να μας πει πως να κινηθουμε και εαν υπαρχει λυση ...

Ελα κοριτσάκι μου,προσπάθησε να ηρεμησεις😕 τι είναι αυτο σας είπαν; γτ δεν γνωριζω απο αυτα!! Περίμενε να δειτε γιατρο θα υπαρχει καποια λυση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tzeni. είπε:

Κορίτσια καλημέρα!Θα ήθελα να σας πω κ εγώ το θεματάκι μου....Είμαι στην 23η μέρα του κύκλου με κύκλο 28-30 ημερών.Προχθές(21η μέρα του κύκλου) είχα λίγο αίμα το πρωί (σταγόνες δηλαδή) και νόμισα ότι μου ήρθε περίοδος νωρίτερα.Όμως ήταν μόνο αυτό κ μετά από λίγο δεν είχα τίποτα. Από προχθές είμαι καθαρή,δεν έχω δει αίμα.Έχω κάποια δέκατα (36,8-37),όχι όμως όλες τις ώρες της ημέρας.Δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα. Επειδή είμαι ήδη μαμά στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το πρώτο μου σύμπτωμα ήταν το πολύ πρησμένο στήθος πριν καν την ημέρα που περίμενα να μου έρθει περίοδος.Τώρα δεν έχω κάτι παρόμοιο... είναι κανονικό το στήθος μου. Τι λέτε να είναι??Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης ή μήπως είναι κάτι άλλο?

Καλημέρα!!!! Φυσικά και υπάρχει περίπτωση! Ισως το αίμα ήταν εμφύτευσης και τα δεκατα σίγουρα είναι σημάδι εγκυμοσύνης..... κι εγώ είχα δέκατα αλλά μόνο το βράδυ!!! Με το καλό σου εύχομαι! Να χαίρεσαι και το παιδάκι σου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Γεια σας κοριτσια...

Ευχομαι να ειστε ολες καλα🌷💟🌷

Με δακρυα στα ματια σας γραφω,καθως μολις πηραμε αποτελεσματα απο σπερμοδιαγραμμα και υπαρχει αζωοσπερμια... Δε μπορω να συνελθω..Ψαχνουμε ουρολογο/ανδρολογο εξειδικευμενο,να μας πει πως να κινηθουμε και εαν υπαρχει λυση ...

Γεια σου κορίτσι μου!

Δεν έχω ιδέα τι είναι δεν το έχω ξαναακούσει.... Προσπάθησε να ηρεμήσεις! Σίγουρα θα υπάρχει λύση για αυτο!!!!!! Όταν σας ενημερώσει ο ειδικευμένος γιατρός πες μας! Εύχομαι τα καλύτερα!!!! Stay strong!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εγώ από το πρωί βάφω... μιλάμε για τρελό κόλλημα!!!!

Θα σας ανεβάσω και φωτογραφία όταν θά είναι έτοιμο 😉

IMG_20200403_115517.jpg

Θα γίνει υπέροχο!!!!! Περιμένουμε τελικό αποτέλεσμα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tzeni. είπε:

Κορίτσια καλημέρα!Θα ήθελα να σας πω κ εγώ το θεματάκι μου....Είμαι στην 23η μέρα του κύκλου με κύκλο 28-30 ημερών.Προχθές(21η μέρα του κύκλου) είχα λίγο αίμα το πρωί (σταγόνες δηλαδή) και νόμισα ότι μου ήρθε περίοδος νωρίτερα.Όμως ήταν μόνο αυτό κ μετά από λίγο δεν είχα τίποτα. Από προχθές είμαι καθαρή,δεν έχω δει αίμα.Έχω κάποια δέκατα (36,8-37),όχι όμως όλες τις ώρες της ημέρας.Δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα. Επειδή είμαι ήδη μαμά στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το πρώτο μου σύμπτωμα ήταν το πολύ πρησμένο στήθος πριν καν την ημέρα που περίμενα να μου έρθει περίοδος.Τώρα δεν έχω κάτι παρόμοιο... είναι κανονικό το στήθος μου. Τι λέτε να είναι??Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης ή μήπως είναι κάτι άλλο?

Καλημέρα, φυσικά και υπάρχει πιθανότητα να είσαι και όντως αυτές οι σταγόνες να ήταν εμφυτεψη. Είχα και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη την 24 μέρα του κύκλου μου για εκείνη την στιγμή μετά δεν ξαναείδα. Όσον αφορά τα συμπτώματα δεν είναι απόλυτο ίδια με προηγούμενη εγκυμοσύνη εγώ έχω διαφορετικά συμπτώματα αυτή τη φορά. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσι μου σίγουρα υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης! Θα μπορούσε το αιματακι να είναι αίμα εμφύτευσης!! Επίσης λένε ότι κάθε εγκυμοσύνη ακόμα και για την ίδια γυναίκα είναι διαφορετική από συμπτώματα... Σου εύχομαι να μας πεις ευχάριστα νέα και να είσαι εγγυούλα!!🥰❤️

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου😊Μακάρι να είναι!Συνεχίζω να έχω δέκατα χωρίς όμως ένδειξη αίματος η κάποιου άλλου συμπτώματος...έχεις δίκιο,η κάθε εγκυμοσύνη δεν είναι ίδια. Θα κάνω υπομονή κ εννοείται όταν έχω νέα, θα σας ενημερώσω😁♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εγώ από το πρωί βάφω... μιλάμε για τρελό κόλλημα!!!!

Θα σας ανεβάσω και φωτογραφία όταν θά είναι έτοιμο 😉

IMG_20200403_115517.jpg

Πολύ όμορφο το έχεις κανει, μπράβο σου! Πολύ δημιουργική είσαι!👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η tzina819 είπε:

Γεια σας κοριτσια...

Ευχομαι να ειστε ολες καλα🌷💟🌷

Με δακρυα στα ματια σας γραφω,καθως μολις πηραμε αποτελεσματα απο σπερμοδιαγραμμα και υπαρχει αζωοσπερμια... Δε μπορω να συνελθω..Ψαχνουμε ουρολογο/ανδρολογο εξειδικευμενο,να μας πει πως να κινηθουμε και εαν υπαρχει λυση ...

Κορίτσι μου προσπάθησε να ηρεμήσεις!! Σίγουρα θα υπάρχει κάποια λύση θα το δεις! Ψάξτε να βρείτε ένα πολύ καλό γιατρό και εξειδικευμένο να σας κατατοπίσει ανάλογα! Λένε ότι τα προβληματακια στον άντρα λύνονται πιο εύκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ελα κοριτσάκι μου,προσπάθησε να ηρεμησεις😕 τι είναι αυτο σας είπαν; γτ δεν γνωριζω απο αυτα!! Περίμενε να δειτε γιατρο θα υπαρχει καποια λυση!!

Κορίτσι μου ούτε εγώ το ηξερα..απουσία σπέρματος.. Γράφω σε άλλο θεματάκι ,από κορίτσια που γνωριζουν από παρόμοια κατάσταση, δε θέλω να σας επιβαρύνω.

Εύχομαι σε όλες γεμάτες κοιλίτσες, με χαρούμενα εμβρυάκια  σύντομα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xryssa είπε:

Καλημέρα, φυσικά και υπάρχει πιθανότητα να είσαι και όντως αυτές οι σταγόνες να ήταν εμφυτεψη. Είχα και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη την 24 μέρα του κύκλου μου για εκείνη την στιγμή μετά δεν ξαναείδα. Όσον αφορά τα συμπτώματα δεν είναι απόλυτο ίδια με προηγούμενη εγκυμοσύνη εγώ έχω διαφορετικά συμπτώματα αυτή τη φορά. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Καλησπέρα Xryssa!Μακαριιιι!Το εύχομαι!Εγώ δεν το είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη μου. Οπότε υπάρχει πιθανότητα να είμαι!Ναι σίγουρα, κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει από άλλη. Σ'ευχαριστώ πολύ!!Είσαι έγκυος?Τι συμπτώματα έχεις αυτή τη φορά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημέρα!!!! Φυσικά και υπάρχει περίπτωση! Ισως το αίμα ήταν εμφύτευσης και τα δεκατα σίγουρα είναι σημάδι εγκυμοσύνης..... κι εγώ είχα δέκατα αλλά μόνο το βράδυ!!! Με το καλό σου εύχομαι! Να χαίρεσαι και το παιδάκι σου!!!!!!!!

Καλησπέρα! Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Με βοηθάτε πάρα πολύ 😊Οπότε έχω πιθανότητα να είμαι!Κ εγώ πιο πολύ το βράδυ έχω δέκατα!Να είσαι καλά κορίτσι μου! Σ'ευχαριστώ πολύ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tzeni. είπε:

Καλησπέρα Xryssa!Μακαριιιι!Το εύχομαι!Εγώ δεν το είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη μου. Οπότε υπάρχει πιθανότητα να είμαι!Ναι σίγουρα, κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει από άλλη. Σ'ευχαριστώ πολύ!!Είσαι έγκυος?Τι συμπτώματα έχεις αυτή τη φορά?

Καλησπέρα, ναι είναι βέβαια είμαι πολύ αρχή ακόμα 5η βδομάδα! Το στήθος άρχισε να πονάει ενώ δεν πόναγε ποτέ πριν την περίοδο εσκυβα και 3ιχα αναγούλες αλλά το πιο χαρακτηριστικό είναι ότι ένιωθα ότι καίγομαι. Και είχα 37 συνέχεια και κάποιες φορές κατέβαινε λίγο. Μακάρι να εισια στο εύχομαι. Να ξέρεις η θερμοκρασία του σώματος ανεβαίνει μετά την ωορηξια και πέφτει λίγες μέρες πριν αδιάθετησεισ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

Καλησπέρα, ναι είναι βέβαια είμαι πολύ αρχή ακόμα 5η βδομάδα! Το στήθος άρχισε να πονάει ενώ δεν πόναγε ποτέ πριν την περίοδο εσκυβα και 3ιχα αναγούλες αλλά το πιο χαρακτηριστικό είναι ότι ένιωθα ότι καίγομαι. Και είχα 37 συνέχεια και κάποιες φορές κατέβαινε λίγο. Μακάρι να εισια στο εύχομαι. Να ξέρεις η θερμοκρασία του σώματος ανεβαίνει μετά την ωορηξια και πέφτει λίγες μέρες πριν αδιάθετησεισ. 

Α, ωραία!!!Με το καλό σου εύχομαι!Όλα να σου πάνε τέλεια 😁Είχες πολλά συμπτώματα! Σ'ευχαριστώ πολύ!Να είσαι καλά!!Μακάρι να είμαι κ εγώ😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...