Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλά δεν είμαι και οι η πρώτη!!! Προσπαθώ.,,, είμαι η μικρότερη στην οικογένεια και τα είχα πάντα όλα έτοιμα... όποτε ξέρεις μου φαινόταν βουνό ...ειδικά όταν άρχισα να με να με τον άντρα μου (τότε απλά σχέση) που ήταν φουλ κακομαθημένος...  αλλά τα τελευταία χρόνια καλύτερα! Νιώθω πολύ τυχερή που κατάφερα να βρω τον άνθρωπο μου .,, είναι δίπλα μου και είμαι δίπλα του! 🥰🥰🥰🥰

Τότε είσαι πολύ πολύ άξια κοπέλα και μπράβο σου!!!!!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Κίτρινο έβαλα. Το έχω δοκιμάσει και με αλεύρι γ.ο.χ ωραία αλλά με κίτρινο μας αρέσει πιο πολύ,,,, 

Α ωραία!! Με τέτοιο θα το κάνω λοιπόν!👍😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια είναι σαν ζεστο ψωμί φουρνου.,, κορίτσι έκανα τα κουλουράκια σου και είναι πολύ νόστιμα!!! 

Μπράβο βρε κορίτσι, ποτέ πρόλαβες; Κ εμένα μαρεσει πολύ η μαγειρική και λόγω καραντινας εχω χρόνο αυτό το διάστημα κ θέλω να κάνω πολλές συνταγές! Βέβαια τώρα που έμαθα για την εγκυμοσύνη θέλω να προσέχω τη διατροφή μου πιο πολύ για το καλό του μωρου κυρίως  κ όχι για τα κιλά..Αλλά το ψωμάκι θα το κάνω σίγουρα!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι, ποτέ πρόλαβες; Κ εμένα μαρεσει πολύ η μαγειρική και λόγω καραντινας εχω χρόνο αυτό το διάστημα κ θέλω να κάνω πολλές συνταγές! Βέβαια τώρα που έμαθα για την εγκυμοσύνη θέλω να προσέχω τη διατροφή μου πιο πολύ για το καλό του μωρου κυρίως  κ όχι για τα κιλά..Αλλά το ψωμάκι θα το κάνω σίγουρα!😁

Να το κανείς ναι.,, είναι πολύ εύκολο δεν θα σε κουράσει.,, εσυ εγκυουλες μας να ξεκουράζεσαι.,,  λίγες δουλίτσες και ξεκούραση,,,, να προσεχείς το νινακι σου!!! 🤰🤰🤰🌼🌼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Χαχα!Νομίζω ότι όταν αρχίζει να φουσκώνει η κοιλιά τότε αρχίζεις να καταλαβαίνεις μονο το θαύμα που γίνεται μέσα σου! Και που να αρχίσεις να το νιώθεις!!🥰🤰🤱

Κορίτσια εγώ στη πρώτη μου εγκυμοσύνη πήρα 43 κιλά.. Και ξεκίνησα από 47 και έφτασα 90...πριστηκα ολόκληρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

Κορίτσια εγώ στη πρώτη μου εγκυμοσύνη πήρα 43 κιλά.. Και ξεκίνησα από 47 και έφτασα 90...πριστηκα ολόκληρη! 

Πωωπω σοβαρα;; και τα εχασες μετα;;😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Πωωπω σοβαρα;; και τα εχασες μετα;;😕

Στους εφτά μήνες τα είχα χάσει όλα! Ήμουν παραμορφωμενη και την ημέρα που γέννησα έπαθα προςκλαμψια και είχα πρηστεί τόσο πολύ από την πίεση άσε αγνώριστη ίσως για αυτό  ανέβασα πίεση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xryssa είπε:

Στους εφτά μήνες τα είχα χάσει όλα! Ήμουν παραμορφωμενη και την ημέρα που γέννησα έπαθα προςκλαμψια και είχα πρηστεί τόσο πολύ από την πίεση άσε αγνώριστη ισω Αγία υατι ανέβασα πίεση.. 

Οο κοριτσι μου αυτο ειναι σοβαρο!! Ευτυχως που πηγαν ολα καλα🙂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Οο κοριτσι μου αυτο ειναι σοβαρο!! Ευτυχως που πηγαν ολα καλα🙂 

Ευτυχωσ ήμουν ήδη 38.3 εβδομάδες και το μωρό ήταν 3.700 οπότε δεν είχαμε θέμα. Ευτυχώς που το κατάλαβα να λες... Γιατί δεν ένιωθα κάτι κια δεν είχα και πότε πίεση. Απλά σηκώθηκα το πρωί και πονούσε λίγο το κεφάλι μου και ο μπαμπάς μου είχε ξεχάσει το πιεσόμετρο σπίτι μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

Ευτυχωσ ήμουν ήδη 38.3 εβδομάδες και το μωρό ήταν 3.700 οπότε δεν είχαμε θέμα. Ευτυχώς που το κατάλαβα να λες... Γιατί δεν ένιωθα κάτι κια δεν είχα και πότε πίεση. Απλά σηκώθηκα το πρωί και πονούσε λίγο το κεφάλι μου και ο μπαμπάς μου είχε ξεχάσει το πιεσόμετρο σπίτι μου.. 

Πω κορίτσι μου! Απιστευτο!! Όλα καλά πήγαν όμως! Δόξα το Θεό!!🙏 Θέλει προσοχή, γιατί ποτέ δεν ξερεις. Έστω και το παραμικρό συμπτώματα κάτι μπορεί να σημαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

Ευτυχωσ ήμουν ήδη 38.3 εβδομάδες και το μωρό ήταν 3.700 οπότε δεν είχαμε θέμα. Ευτυχώς που το κατάλαβα να λες... Γιατί δεν ένιωθα κάτι κια δεν είχα και πότε πίεση. Απλά σηκώθηκα το πρωί και πονούσε λίγο το κεφάλι μου και ο μπαμπάς μου είχε ξεχάσει το πιεσόμετρο σπίτι μου.. 

Ευτυχώς ήσουν τυχερή🙏 είδες καμια φορα τι μπορεις να παθεις, απαπα ευτυχώς και πρόλαβες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ευτυχώς ήσουν τυχερή🙏 είδες καμια φορα τι μπορεις να παθεις, απαπα ευτυχώς και πρόλαβες!!

Απίστευτο όλη μέρα ανεβοκατεβαινε και λέω θα 3ινια χαλασμένο και πήγα στο Ρέα και έφτασα με 20 μεγάλη 13 η μικρη. Κατευθείαν καισαρική και όλα καλά. @Κατερίνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xryssa είπε:

Απίστευτο όλη μέρα ανεβοκατεβαινε και λέω θα 3ινια χαλασμένο και πήγα στο Ρέα και έφτασα με 20 μεγάλη 13 η μικρη. Κατευθείαν καισαρική και όλα καλά. @Κατερίνα!!!

Ειναι επικυνδινο αν παει στην εκλαψια ακομα και γις τη ζωη!! Και εννοειται δεν αφηνουν περιθωρια πανε σε καισαρικη αμεσως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ειναι επικυνδινο αν παει στην εκλαψια ακομα και γις τη ζωη!! Και εννοειται δεν αφηνουν περιθωρια πανε σε καισαρικη αμεσως!!

Το ξέρω δόξα το θεό που πήρα την πίεση αλλιώς δεν ξέρω τι θα είχε γίνει! Αλλά οκ όλα καλά! Συμβαίνουν και αυτά!!!!! Ήμουν τυχερή τουλάχιστον που συνέβη προς το τέλος και το μωρό ήταν έτοιμο να βγει!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγνώμη που επεμβαίνω αλλά στην εγκυμοσύνη πάντα πρέπει να κοιτάμε την πίεση. Όπως και τα κιλά δεν είναι θέμα αισθητικής είναι καθαρά θέμα υγείας. Φυσικά δεν μπορούμε εμείς να τα γνωρίζουμε αυτά αλλά ο γιατρός οφείλει να τα προσέχει. Δηλαδή αν πάθαινε κάτι το κορίτσι;💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

Το ξέρω δόξα το θεό που πήρα την πίεση αλλιώς δεν ξέρω τι θα είχε γίνει! Αλλά οκ όλα καλά! Συμβαίνουν και αυτά!!!!! Ήμουν τυχερή τουλάχιστον που συνέβη προς το τέλος και το μωρό ήταν έτοιμο να βγει!!!!!! 

Ναι ευτυχως ησουν τυχερη απο ολες τις αποψεις😊🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια συγνώμη που επεμβαίνω αλλά στην εγκυμοσύνη πάντα πρέπει να κοιτάμε την πίεση. Όπως και τα κιλά δεν είναι θέμα αισθητικής είναι καθαρά θέμα υγείας. Φυσικά δεν μπορούμε εμείς να τα γνωρίζουμε αυτά αλλά ο γιατρός οφείλει να τα προσέχει. Δηλαδή αν πάθαινε κάτι το κορίτσι;💗

Ναι βεβαια δεν εχεις αδικο σε αυτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ειναι επικυνδινο αν παει στην εκλαψια ακομα και γις τη ζωη!! Και εννοειται δεν αφηνουν περιθωρια πανε σε καισαρικη αμεσως!!

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια συγνώμη που επεμβαίνω αλλά στην εγκυμοσύνη πάντα πρέπει να κοιτάμε την πίεση. Όπως και τα κιλά δεν είναι θέμα αισθητικής είναι καθαρά θέμα υγείας. Φυσικά δεν μπορούμε εμείς να τα γνωρίζουμε αυτά αλλά ο γιατρός οφείλει να τα προσέχει. Δηλαδή αν πάθαινε κάτι το κορίτσι;💗

Φυσικά πάντα μετραγαμε την πίεση τώρα για τα κιλά έχεις δίκιο αλλά όσα και να μου έλεγε δεν μπορούσα να κάνω κάτι. Έκοψα το κάπνισμα και το πρώτο τρημινο είχα πάρει ήδη 15 κιλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

 

Φυσικά πάντα μετραγαμε την πίεση τώρα για τα κιλά έχεις δίκιο αλλά όσα και να μου έλεγε δεν μπορούσα να κάνω κάτι. Έκοψα το κάπνισμα και το πρώτο τρημινο είχα πάρει ήδη 15 κιλά. 

Δεν αρκεί μια φορά το μήνα που μας το μετράει αυτός. Δεν σου είχε πει να την κοιτάς κι εσύ; Εμένα μου είχε πει να την μετράω 2-3 φορές την εβδομάδα. Επίσης στα κιλά είναι πολύ αυστηρός. Μου είχε δώσει περιθώριο μέχρι 13 κιλά. Θεωρώ ότι αφού σε είδε να ξεφεύγεις έπρεπε να σου προτείνει κάτι. Όπως έναν διατροφολόγο. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Να χαίρεσαι και το παιδάκι σου! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δεν αρκεί μια φορά το μήνα που μας το μετράει αυτός. Δεν σου είχε πει να την κοιτάς κι εσύ; Εμένα μου είχε πει να την μετράω 2-3 φορές την εβδομάδα. Επίσης στα κιλά είναι πολύ αυστηρός. Μου είχε δώσει περιθώριο μέχρι 13 κιλά. Θεωρώ ότι αφού σε είδε να ξεφεύγεις έπρεπε να σου προτείνει κάτι. Όπως έναν διατροφολόγο. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Να χαίρεσαι και το παιδάκι σου! 💗

Καλά τα ήθελα και τα έπαθα, μου είχε απαγορεύσει τα γλυκά και εγώ έφευγα κρυφά από το σπίτι έπαιρνα 6 σοκοφρετεσ τις έτρωγα στο αμάξι και γύρναγα. Χάχα δόξα τω Θεό τώρα θα προσέχω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

Καλά τα ήθελα και τα έπαθα, μου είχε απαγορεύσει τα γλυκά και εγώ έφευγα κρυφά από το σπίτι έπαιρνα 6 σοκοφρετεσ τις έτρωγα στο αμάξι και γύρναγα. Χάχα δόξα τω Θεό τώρα θα προσέχω.. 

6 σοκοφρετες;😆 Είναι απόλαυση όμως οι άτιμες! Τουλάχιστον πέρασες μια γλυκιά εγκυμοσύνη από όλες τις απόψεις!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dimitra91 έφτιαξα την συνταγή σού για τα κουλουράκια!!

Να ξέρεις ρηξαμε πολύ γέλιο!!!

Δεν το έχω καθόλου με τα γλυκά κ προσπαθούσα να τα πλάσω κ μου κολαγανε στα χέρια κ φώναζα βοηθειαααα κ δύο φίλοι μας που είχαν έρθει σπίτι είχαν πεθάνει στο γέλιο 😂😂😂

Τον έναν τον έβαζα να μου ρηχνει αλεύρι στα χέρια μπας κ τα πλάσω 😜

Αλλά τελικά βγήκαν νόστιμα 🤣🤣

Επίσης κορίτσια βρήκα τρομερή ασχολία..

Όσες προσπαθείτε για μπεμπέ κ δεν θέλετε να το σκεφτοσαστε συνέχεια πάρτε χρώματα κιμωλίας!!

Εγώ πήρα κ μου ήρθαν σήμερα κ έχω σκοπό να βάψω όλα τα έπιπλα του σπιτιού κ του κήπου!!!!

IMG_20200402_152054.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

@Dimitra91 έφτιαξα την συνταγή σού για τα κουλουράκια!!

Να ξέρεις ρηξαμε πολύ γέλιο!!!

Δεν το έχω καθόλου με τα γλυκά κ προσπαθούσα να τα πλάσω κ μου κολαγανε στα χέρια κ φώναζα βοηθειαααα κ δύο φίλοι μας που είχαν έρθει σπίτι είχαν πεθάνει στο γέλιο 😂😂😂

Τον έναν τον έβαζα να μου ρηχνει αλεύρι στα χέρια μπας κ τα πλάσω 😜

Αλλά τελικά βγήκαν νόστιμα 🤣🤣

Επίσης κορίτσια βρήκα τρομερή ασχολία..

Όσες προσπαθείτε για μπεμπέ κ δεν θέλετε να το σκεφτοσαστε συνέχεια πάρτε χρώματα κιμωλίας!!

Εγώ πήρα κ μου ήρθαν σήμερα κ έχω σκοπό να βάψω όλα τα έπιπλα του σπιτιού κ του κήπου!!!!

IMG_20200402_152054.jpg

χαχαχαχαχαχ αμεσότατες σας βρίσκω κορίτσια!!!! Στη συνταγή ξεχασα να γραψω ότι μπορείτε να βάλετε και ξύσμα πορτοκαλιού γι αμεγαλύτερη νοστιμιά και επίσης, αν κολλάει τοοοοσο πολύ ρίξτε λίγο αλευράκι χαχαχαχαχα

Χαίρομαι φαίνονται πολύ ωραία! Μια χαρα το έχεις!!!!!!! Κι εμείς σκεφτόμαστε να πάρουμε χρώμα να βάψουμε εξωτερικά το σπίτι μας και τα μπαλκόνια να τα κάνουμε ένα γκρι να ταιριάζει και με την πόρτα μας!!!!! Ωραία ασχολία! Είχα βάψει ένα έπιπλο στο κουζινάκι που έχω στο μπαλκόνι μου και εχει γίνει φανταστικό!!!!!! Καλά βαψίματα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

@Dimitra91 έφτιαξα την συνταγή σού για τα κουλουράκια!!

Να ξέρεις ρηξαμε πολύ γέλιο!!!

Δεν το έχω καθόλου με τα γλυκά κ προσπαθούσα να τα πλάσω κ μου κολαγανε στα χέρια κ φώναζα βοηθειαααα κ δύο φίλοι μας που είχαν έρθει σπίτι είχαν πεθάνει στο γέλιο 😂😂😂

Τον έναν τον έβαζα να μου ρηχνει αλεύρι στα χέρια μπας κ τα πλάσω 😜

Αλλά τελικά βγήκαν νόστιμα 🤣🤣

Επίσης κορίτσια βρήκα τρομερή ασχολία..

Όσες προσπαθείτε για μπεμπέ κ δεν θέλετε να το σκεφτοσαστε συνέχεια πάρτε χρώματα κιμωλίας!!

Εγώ πήρα κ μου ήρθαν σήμερα κ έχω σκοπό να βάψω όλα τα έπιπλα του σπιτιού κ του κήπου!!!!

IMG_20200402_152054.jpg

Τέλεια γίνανε! Μπράβο σου! Καλοφαγωτα!!🤤😁

Χρώματα κιμωλίας ε;θα το ψαξω, ωραία η ιδέα σου!!👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

@Dimitra91 έφτιαξα την συνταγή σού για τα κουλουράκια!!

Να ξέρεις ρηξαμε πολύ γέλιο!!!

Δεν το έχω καθόλου με τα γλυκά κ προσπαθούσα να τα πλάσω κ μου κολαγανε στα χέρια κ φώναζα βοηθειαααα κ δύο φίλοι μας που είχαν έρθει σπίτι είχαν πεθάνει στο γέλιο 😂😂😂

Τον έναν τον έβαζα να μου ρηχνει αλεύρι στα χέρια μπας κ τα πλάσω 😜

Αλλά τελικά βγήκαν νόστιμα 🤣🤣

Επίσης κορίτσια βρήκα τρομερή ασχολία..

Όσες προσπαθείτε για μπεμπέ κ δεν θέλετε να το σκεφτοσαστε συνέχεια πάρτε χρώματα κιμωλίας!!

Εγώ πήρα κ μου ήρθαν σήμερα κ έχω σκοπό να βάψω όλα τα έπιπλα του σπιτιού κ του κήπου!!!!

IMG_20200402_152054.jpg

Πολύ ωραια φαινονται!!! μπράβο σου  !!!!
 @Dimitra91είναι πολύ εύκολη η συνταγή  σου και πεντανόστιμα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο γιατί είσαι δοκιμαστικό μέλος. Για τον ίδιο λόγο αργούν να ανέβουν οι αναρτήσεις σου. Μόλις συμπληρώσεις τις 20 αναρτήσεις θα φαίνονται κατευθείαν κ θα μπορείς να ανεβάσεις κ φωτο. Τί δείχνει το τεστάκι σου;
    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...