Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Αχχχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Εύκολο φαίνεται!!Νοστιμότατο θα είναι!😊μμμμμ!

Είναι και εύκολο και πεντανόστιμο!!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!

Έκανα τέστ κ φυσικά βγήκε αρνητικό!!!

Άσε που νιώθω ότι μέχρι αύριο θα έχω αδιαθετησει 🤯🤯🤯🤯🤯

 

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι! Θα δεις ότι θα έρθει όταν δεν το περιμένεις!Δεν προσπαθειτε πολύ καιρό!Αν δεν σε έχει δει πρόσφατα γυναικολόγος μπορείς να κάνεις ένα απλο τσεκαπ για να πάρεις και συμβουλές από το γιατρό και να σου φύγει λίγο το άγχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Ούτε εγω προλαβαίνω  και μπαίνω και από το κινητό και είναι θέμα. Η καθεμία έχει δικαίωμα να το χειρίζεται όπως θέλει και νιώθει καλά. Αυτός είναι ο σκοπός και όχι να μας αγχωνει.👍🥰

Ναι ναι ισχύει!!! Ωστόσο απο κινητό είναι παρα μα παρα πολύ δύσκολο! Πολύ σπάνια μπαίνω! Δεν δουλεύει απόλυτα σωστα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Ααααχ εχουμε καταστραφειιιιιιιιιι με αυτα τα ψωμακια και τα κουλουράκια!!!!!!!!! Έκανα κάτι καταπληκτικά βανίλιας , 1 δεν έμεινε! Θα την δοκιμάσω κι εγω την συνταγή φαίνεται τελεια! Πώς να αντισταθω!? 🤣

Μήπως να μας δώσεις την συνταγή βανιλιας;;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Επίσης κάτι άλλο, άσχετο, όποια έχει να προτείνει κάποιο καλό βιβλίο, μυστηρίου, θρίλερ,  κοινωνικό  ή τελοσπαντων κάποιο που της έκανε εντύπωση, ας μας πει τον τίτλο να το διαβάσουμε!!!!!!

Ένα ωραίο που έχω διαβάσει είναι "η σιωπηλή ασθενής " . Ψάξε το! Εμένα μου άρεσε πολύ .. Είναι ψυχολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Έχεις συμβουλευτεί γυναικολόγο; (Συγνωμη αν το έχεις ξαναπει!) Συνήθως λένε αν στους 12 μήνες εντατικής προσπάθειας δεν επιτευχθεί εγκυμοσύνη προχωράνε σε εξετάσεις!

Κάνε ένα Break βρε παιδί μου στο μυαλό σου! Ξέρεις πως το εννοώ να εχετε τις επαφές κανονικά αλλά χωρίς να είναι αυτοσκοπός  το μωρό! Επίσης να σου πω και το άλλο εμενα μου χε πει η γυναικολόγος μου να έχουμε επαφές μέρα παρα μέρα .... Ούτε καν δεν μας δούλεψε αυτό.... και τελικά.... έγκυος έμεινα μια μέρα που είχαμε έρθει σε επαφή 3 φορές χαχαχαχα

Γι αυτό σου λέω είναι θέμα πότε θα είναι ο τυχερός σου μήνας! Μην απογοητεύεσαι!!!❤️

Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις εκτός από σάλπιγγογραφια.

Μου έχει δώσει περιθώριο μέχρι τον Σεπτέμβριο αν δεν έχω μείνει έγκυος να ξανά πάω να με δει κ να προχωρήσουμε κ σε άλλες εξετάσεις.

Το πρόβλημα μου είναι η ηλικία κορίτσι μου. Είμαι 35 κ είναι δύσκολο για πρώτο παιδί.

Όσο να ναι τα πράγματα έχουν πάρει την κάτω βόλτα.

Προς Θεού δεν αναφέρομαι στις κοπέλες του φόρουμ που είναι από 35 κ πάνω!!

Αναφέρομαι καθαρά για μένα κ μόνο εμένα 😉

Θα το βγάλω από το μυαλό μου κ αν είναι να έρθει θα έρθει.

Έχω φτάσει στο σημείο να είναι το μόνο πράγμα που σκέφτομαι.

Τσαντιζομαι με τον εαυτό μου πραγματικά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Μήπως να μας δώσεις την συνταγή βανιλιας;;  

Α τίποτα δεν είναι!

375γρ Αλεύρι γ.χ

200γρ Μαργαρίνη

125γρ Άχνη ζάχαρη

1 Αυγό

1/2κ.γ Baking Powder

3 Φακελάκια βανίλια (εγώ έβαλα 4 με 5 άσπρα βαζάκια, ξέρετε)

1 αυγο για επάλειψη

Βάζουμε απλά όλα μαζί τα υλικά στο μίξερ (εγω έβαλα πρωτα το βούτυρο με την άχνη και μετά αυγό, αλέυρι, Baking και βανίλιες) χτυπάμε μέχρι να ομογενοποιηθούν  και κατόπιν πλάθουμε με τον πλάστη και τα κόβουμε με κουπατ (ή μπορείς να τα πλάσεις κ με το χέρι σε σχήματα αλλά αυτό ήταν χρονοβόρο). Επίσης προσοχή να μην είναι πολύ λεπτά γιατί θα είναι σκληρούτσικα! Να είναι περίπου μισό με 1 εκ παχος!

Τα βάζουμε σε ταψι με αντικολλητικό χαρτι, αλείφουμε με αυγό και ψήνουμε για περίπου 12-18 λεπτα (ανάλογα τον φούρνο) σε προθερμασμένο φούρνο στους 180! Τα κοιτάζουμε συχνά γιατί αρπάζουν εύκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Έχεις συμβουλευτεί γυναικολόγο; (Συγνωμη αν το έχεις ξαναπει!) Συνήθως λένε αν στους 12 μήνες εντατικής προσπάθειας δεν επιτευχθεί εγκυμοσύνη προχωράνε σε εξετάσεις!

Κάνε ένα Break βρε παιδί μου στο μυαλό σου! Ξέρεις πως το εννοώ να εχετε τις επαφές κανονικά αλλά χωρίς να είναι αυτοσκοπός  το μωρό! Επίσης να σου πω και το άλλο εμενα μου χε πει η γυναικολόγος μου να έχουμε επαφές μέρα παρα μέρα .... Ούτε καν δεν μας δούλεψε αυτό.... και τελικά.... έγκυος έμεινα μια μέρα που είχαμε έρθει σε επαφή 3 φορές χαχαχαχα

Γι αυτό σου λέω είναι θέμα πότε θα είναι ο τυχερός σου μήνας! Μην απογοητεύεσαι!!!❤️

3 φορές την μέρα;;; Μπράβο ρε κορίτσι !!!! Και στον άντρα σου φυσικά 🤣🤣🤣Είχες κάνει τεστ ωορρηξιας και προσπάθησες περισσότερο εκείνη την ημέρα; Εμας μας είχε πει η γυναικολόγος κάθε μέρα για να υπάρχει πάντα σπερμα.,, και όσο περισσότερο γίνεται τόσο καλύτερο γίνεται το σπερμα μέχρι την ωορρηξια.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι! Θα δεις ότι θα έρθει όταν δεν το περιμένεις!Δεν προσπαθειτε πολύ καιρό!Αν δεν σε έχει δει πρόσφατα γυναικολόγος μπορείς να κάνεις ένα απλο τσεκαπ για να πάρεις και συμβουλές από το γιατρό και να σου φύγει λίγο το άγχος! 

Να σαι καλά Ελένη μου!!!

Θα προσπαθήσω να το βγάλω από το μυαλό μου αλλιώς τα τρελαθώ 🤯🤯

Έχω κάνει τσεκαπ κ όλα έδειξαν πως είναι καλά!

Θα δείξει ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Α τίποτα δεν είναι!

375γρ Αλεύρι γ.χ

200γρ Μαργαρίνη

125γρ Άχνη ζάχαρη

1 Αυγό

1/2κ.γ Baking Powder

3 Φακελάκια βανίλια (εγώ έβαλα 4 με 5 άσπρα βαζάκια, ξέρετε)

1 αυγο για επάλειψη

Βάζουμε απλά όλα μαζί τα υλικά στο μίξερ (εγω έβαλα πρωτα το βούτυρο με την άχνη και μετά αυγό, αλέυρι, Baking και βανίλιες) χτυπάμε μέχρι να ομογενοποιηθούν  και κατόπιν πλάθουμε με τον πλάστη και τα κόβουμε με κουπατ (ή μπορείς να τα πλάσεις κ με το χέρι σε σχήματα αλλά αυτό ήταν χρονοβόρο). Επίσης προσοχή να μην είναι πολύ λεπτά γιατί θα είναι σκληρούτσικα! Να είναι περίπου μισό με 1 εκ παχος!

Τα βάζουμε σε ταψι με αντικολλητικό χαρτι, αλείφουμε με αυγό και ψήνουμε για περίπου 12-18 λεπτα (ανάλογα τον φούρνο) σε προθερμασμένο φούρνο στους 180! Τα κοιτάζουμε συχνά γιατί αρπάζουν εύκολα!

Πολύ εύκολο φαίνεται; Γίνονται σκληρά πολύ; Θα προσθέσω και λίγο ξύσμα πορτοκαλί μ αρέσει πολύ η μυρωδιά του! Θα τα κάνω σίγουρα.., ευχαριστώ για την συνταγή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις εκτός από σάλπιγγογραφια.

Μου έχει δώσει περιθώριο μέχρι τον Σεπτέμβριο αν δεν έχω μείνει έγκυος να ξανά πάω να με δει κ να προχωρήσουμε κ σε άλλες εξετάσεις.

Το πρόβλημα μου είναι η ηλικία κορίτσι μου. Είμαι 35 κ είναι δύσκολο για πρώτο παιδί.

Όσο να ναι τα πράγματα έχουν πάρει την κάτω βόλτα.

Προς Θεού δεν αναφέρομαι στις κοπέλες του φόρουμ που είναι από 35 κ πάνω!!

Αναφέρομαι καθαρά για μένα κ μόνο εμένα 😉

Θα το βγάλω από το μυαλό μου κ αν είναι να έρθει θα έρθει.

Έχω φτάσει στο σημείο να είναι το μόνο πράγμα που σκέφτομαι.

Τσαντιζομαι με τον εαυτό μου πραγματικά!

 

Καταλαβαίνω, αυτό σε αγχώνει πολύ είτε το καταλαβαίνεις έιτε όχι! Η ηλικία ναι, παίζει ρόλο αλλά δεν είναι απαγορευτική! Η ξαδέρφη μου είναι 39 και είναι έγκυος τώρα στο 1ο της! 1 χρόνο κ κατι νομίζω προσπαθούσαν και ήρθε όταν το έβγαλε από το μυαλό της!

Αφού έχεις κανει και εξετάσεις όλα καλά θα πάνε!!!! Δούλεψε λίγο την ψυχολογία σου και θα έρθει το νινί!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

3 φορές την μέρα;;; Μπράβο ρε κορίτσι !!!! Και στον άντρα σου φυσικά 🤣🤣🤣Είχες κάνει τεστ ωορρηξιας και προσπάθησες περισσότερο εκείνη την ημέρα; Εμας μας είχε πει η γυναικολόγος κάθε μέρα για να υπάρχει πάντα σπερμα.,, και όσο περισσότερο γίνεται τόσο καλύτερο γίνεται το σπερμα μέχρι την ωορρηξια.,, 

Χαχαχαχαχαχαχα καλέ 3 είναι λίγες έχουμε ένα υψηλο ρεκόρ, το κάναμε στα νιάτα μας βεβαια χααχχαχαχαχαχα!!!!!!  Όχι με τεστ ωορρηξίας είχα ασχοληθεί λίγο τον Νοέμβριο αλλά τα άφησα γιατί με άγχωναν και δεν έβγαζα και άκρη! Και μετα δεν ξαναασχολήθηκα με το θέμα γι αυτό και έμεινα με το που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες τον Δεκέμβρη! Για να δεις πόσο είχα ξεχαστεί, είχα πιάσει και είχα παραγγείλει τον Ιανουαριο ένα κάρο τεστ ωορρηξίας (για να τους δωσει 2η ευκαιρία) και τεστ εγκυμοσύνης για να έχω κάθε μήνα, τόσο σίγουρή ημουν ότι δεν είχε γίνει τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις εκτός από σάλπιγγογραφια.

Μου έχει δώσει περιθώριο μέχρι τον Σεπτέμβριο αν δεν έχω μείνει έγκυος να ξανά πάω να με δει κ να προχωρήσουμε κ σε άλλες εξετάσεις.

Το πρόβλημα μου είναι η ηλικία κορίτσι μου. Είμαι 35 κ είναι δύσκολο για πρώτο παιδί.

Όσο να ναι τα πράγματα έχουν πάρει την κάτω βόλτα.

Προς Θεού δεν αναφέρομαι στις κοπέλες του φόρουμ που είναι από 35 κ πάνω!!

Αναφέρομαι καθαρά για μένα κ μόνο εμένα 😉

Θα το βγάλω από το μυαλό μου κ αν είναι να έρθει θα έρθει.

Έχω φτάσει στο σημείο να είναι το μόνο πράγμα που σκέφτομαι.

Τσαντιζομαι με τον εαυτό μου πραγματικά!

 

Λοιπόν θα σου πω ότι η μάμα μου προσπαθούσε 2 χρόνια να με κάνει και ήταν 19 χρόνων .,, αλλά είχε άγχος πολύ γιατί ήθελε πολύ.,, και μόλις λέει τέλος δεν ασχολουμε τον άλλον μήνα έμεινε εγκυος.,, άρα είναι και το άγχος σίγουρα που παίζει ρολο,,, το λέω για να τα ακούσω και γω ! Σαν εσένα και εγώ.,, το σκέφτομαι συνέχεια ... εκλαιγα που δεν είχα τεστ για να ξέρω την ωορρηξια ! Αλλά μου ανεβάσατε την διάθεση εσείς εδώ!!! Και μετά λέω καλύτερα που δεν έχω γιατί προσπαθούμε συνέχεια και έχουμε έρθει και πιο κοντά με τον άντρα μου!! 🥰🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Καταλαβαίνω, αυτό σε αγχώνει πολύ είτε το καταλαβαίνεις έιτε όχι! Η ηλικία ναι, παίζει ρόλο αλλά δεν είναι απαγορευτική! Η ξαδέρφη μου είναι 39 και είναι έγκυος τώρα στο 1ο της! 1 χρόνο κ κατι νομίζω προσπαθούσαν και ήρθε όταν το έβγαλε από το μυαλό της!

Αφού έχεις κανει και εξετάσεις όλα καλά θα πάνε!!!! Δούλεψε λίγο την ψυχολογία σου και θα έρθει το νινί!!!!!!!!

Αυτό θα κάνω κορίτσι μου ❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ 🥰🥰

Μπράβο στην ξαδέρφη σου με το καλό να γεννήσει το μπεμπακι της!!

Κάτι τέτοια ακούω κ παίρνω θάρρος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις εκτός από σάλπιγγογραφια.

Μου έχει δώσει περιθώριο μέχρι τον Σεπτέμβριο αν δεν έχω μείνει έγκυος να ξανά πάω να με δει κ να προχωρήσουμε κ σε άλλες εξετάσεις.

Το πρόβλημα μου είναι η ηλικία κορίτσι μου. Είμαι 35 κ είναι δύσκολο για πρώτο παιδί.

Όσο να ναι τα πράγματα έχουν πάρει την κάτω βόλτα.

Προς Θεού δεν αναφέρομαι στις κοπέλες του φόρουμ που είναι από 35 κ πάνω!!

Αναφέρομαι καθαρά για μένα κ μόνο εμένα 😉

Θα το βγάλω από το μυαλό μου κ αν είναι να έρθει θα έρθει.

Έχω φτάσει στο σημείο να είναι το μόνο πράγμα που σκέφτομαι.

Τσαντιζομαι με τον εαυτό μου πραγματικά!

 

Κορίτσι μου αφού έχεις κάνει τις περισσότερες εξετάσεις θα δεις ότι θα γίνει σύντομα!!Μην απογοητεύεσαι, ακόλουθα τις οδηγίες του γιατρού ,χαλάρωσε και θα έρθει θα το δεις!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Πολύ εύκολο φαίνεται; Γίνονται σκληρά πολύ; Θα προσθέσω και λίγο ξύσμα πορτοκαλί μ αρέσει πολύ η μυρωδιά του! Θα τα κάνω σίγουρα.., ευχαριστώ για την συνταγή 

Ναι μπράβο κι εγώ έβαλα ξέχασα να το γράψω!!!! Βάλε θα γίνουν πεντανόστιμα! Όχι δεν γίνονται πολύ σκληρα αρκει η ζύμη σου να είναι μαλακούλα! Επίσης αν τα θέλεις πιο αφράτα τα ψήνεις λιγότερο!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimitra91 είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα καλέ 3 είναι λίγες έχουμε ένα υψηλο ρεκόρ, το κάναμε στα νιάτα μας βεβαια χααχχαχαχαχαχα!!!!!!  Όχι με τεστ ωορρηξίας είχα ασχοληθεί λίγο τον Νοέμβριο αλλά τα άφησα γιατί με άγχωναν και δεν έβγαζα και άκρη! Και μετα δεν ξαναασχολήθηκα με το θέμα γι αυτό και έμεινα με το που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες τον Δεκέμβρη! Για να δεις πόσο είχα ξεχαστεί, είχα πιάσει και είχα παραγγείλει τον Ιανουαριο ένα κάρο τεστ ωορρηξίας (για να τους δωσει 2η ευκαιρία) και τεστ εγκυμοσύνης για να έχω κάθε μήνα, τόσο σίγουρή ημουν ότι δεν είχε γίνει τιποτα!

👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻! Αυτά τα ζευγάρια είναι για χειροκρότημα απλά !!! Άρα τον Δεκέμβρη ήσουν πιο χαλαρή και πιστεύεις για αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Α τίποτα δεν είναι!

375γρ Αλεύρι γ.χ

200γρ Μαργαρίνη

125γρ Άχνη ζάχαρη

1 Αυγό

1/2κ.γ Baking Powder

3 Φακελάκια βανίλια (εγώ έβαλα 4 με 5 άσπρα βαζάκια, ξέρετε)

1 αυγο για επάλειψη

Βάζουμε απλά όλα μαζί τα υλικά στο μίξερ (εγω έβαλα πρωτα το βούτυρο με την άχνη και μετά αυγό, αλέυρι, Baking και βανίλιες) χτυπάμε μέχρι να ομογενοποιηθούν  και κατόπιν πλάθουμε με τον πλάστη και τα κόβουμε με κουπατ (ή μπορείς να τα πλάσεις κ με το χέρι σε σχήματα αλλά αυτό ήταν χρονοβόρο). Επίσης προσοχή να μην είναι πολύ λεπτά γιατί θα είναι σκληρούτσικα! Να είναι περίπου μισό με 1 εκ παχος!

Τα βάζουμε σε ταψι με αντικολλητικό χαρτι, αλείφουμε με αυγό και ψήνουμε για περίπου 12-18 λεπτα (ανάλογα τον φούρνο) σε προθερμασμένο φούρνο στους 180! Τα κοιτάζουμε συχνά γιατί αρπάζουν εύκολα!

Ααα τέλεια ακούγονται και εύκολα!! Μου βάλατε ιδέες τώρα για μαγείρεμα!😀😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻! Αυτά τα ζευγάρια είναι για χειροκρότημα απλά !!! Άρα τον Δεκέμβρη ήσουν πιο χαλαρή και πιστεύεις για αυτό; 

😂 Να σαι καλά! Τον Δεκέμβρη κάναμε ουσιαστικά προσπάθειες (Οκτώβρη και Νοέμβρη είχαμε μόνο 1 ελευθερη επαφη😅) και ναι είμαι σίγουρη ότι επειδή ήμασταν και οι 2 χαλαροί καθώς ημασταν και σε διακοπές των Χριστουγέννων γι αυτό έγινε! Αλλά είναι και θέμα τυχης!

Όμως όπως μου είπε και η γιατρός, το άγχος κάνει τις ωοθήκες και εκκρίνουν μία ουσία και κάνει το περιβάλλον αφιλόξενο για τα σπερματοζωάρια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

😂 Να σαι καλά! Τον Δεκέμβρη κάναμε ουσιαστικά προσπάθειες (Οκτώβρη και Νοέμβρη είχαμε μόνο 1 ελευθερη επαφη😅) και ναι είμαι σίγουρη ότι επειδή ήμασταν και οι 2 χαλαροί καθώς ημασταν και σε διακοπές των Χριστουγέννων γι αυτό έγινε! Αλλά είναι και θέμα τυχης!

Όμως όπως μου είπε και η γιατρός, το άγχος κάνει τις ωοθήκες και εκκρίνουν μία ουσία και κάνει το περιβάλλον αφιλόξενο για τα σπερματοζωάρια!!!!

Άρα ξέρω τα αποτελέσματα από τώρα γι αυτόν τον μήνα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Λοιπόν θα σου πω ότι η μάμα μου προσπαθούσε 2 χρόνια να με κάνει και ήταν 19 χρόνων .,, αλλά είχε άγχος πολύ γιατί ήθελε πολύ.,, και μόλις λέει τέλος δεν ασχολουμε τον άλλον μήνα έμεινε εγκυος.,, άρα είναι και το άγχος σίγουρα που παίζει ρολο,,, το λέω για να τα ακούσω και γω ! Σαν εσένα και εγώ.,, το σκέφτομαι συνέχεια ... εκλαιγα που δεν είχα τεστ για να ξέρω την ωορρηξια ! Αλλά μου ανεβάσατε την διάθεση εσείς εδώ!!! Και μετά λέω καλύτερα που δεν έχω γιατί προσπαθούμε συνέχεια και έχουμε έρθει και πιο κοντά με τον άντρα μου!! 🥰🥰🥰 

Κακό πράγμα το μυαλό βρε παιδί μου!!

Μπλοκάρει τα πάντα..

Απίστευτο αυτό με την μαμά σου...που θα πίστευα ότι ένα κορίτσι 19 χρονών μόνο με την μυρωδιά που λένε πιάνει...!!

Αλλά το μυαλό της έφερνε τα αντίθετα αποτελέσματα!!

Άρα Ιωάννα μου απ' ότι καταλαβαίνεις πρέπει να το ρίξουμε στην τρέλα αλλιώς μωρό γιοκ!!!!!

Δεν λες πάλι καλά που μπαίνουμε εδώ κ μιλάμε κ εκτός ότι ξεχνιόμαστε παίρνουμε και δύναμη!!!

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσι μου αφού έχεις κάνει τις περισσότερες εξετάσεις θα δεις ότι θα γίνει σύντομα!!Μην απογοητεύεσαι, ακόλουθα τις οδηγίες του γιατρού ,χαλάρωσε και θα έρθει θα το δεις!🙏

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου θα το ρίξω στην τρέλα ❣️❣️❣️🤣🤣

Που θα πάει θα έρθει ....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Να σαι καλά Ελένη μου!!!

Θα προσπαθήσω να το βγάλω από το μυαλό μου αλλιώς τα τρελαθώ 🤯🤯

Έχω κάνει τσεκαπ κ όλα έδειξαν πως είναι καλά!

Θα δείξει ❤️❤️

Εγώ να σου πω την αλήθεια ποτέ δεν το έβγαλα από το μυαλό μου μέχρι να μείνω. Απλά είχα αποδεχτεί την κατάσταση ότι μπορεί να μην έρθει γρηγορα. Γενικά είμαι πολύ αγχώδης άτομο σε όλα.. Μετά από μια διαταραχή λοιπόν του κύκλου μου που είχα μετά το πρώτο μήνα προσπάθειας ( μια κύστη απλα που ήθελε το χρόνο της να απορροφηθεί) ήρθε το θετικό τεστ...Και όπως μου είπε η γιατρός μετά από μια διαταραχή του κύκλου οι περισσότερες μένουν έγγυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω παίρνεται βιταμίνη d? 

Εγώ παίρνω γιατί έχω έλλειψη.Παιρνω αμπούλες. 1 κάθε εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...