Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Αν δεν σου έρθει μέχρι αύριο και συνεχιστεί μιλά με τη γυναικολόγο σου. Αυτο το τεστ που έχεις είναι αξιόπιστο;;; 

Ετσι λένε αλλα δεν ξερω κιολας! 

Ναι θα της στειλω email μου φαίνεται εαν συνεχιστει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλως ορισες στην παρεα μας και ευχομαι να εισαι εγκυος!! Να μας ενημερώνεις εννοειται! Εχεις σταθερο κυκλο?

Ναι εχω εδώ πολλά χρόνια σταθερό κύκλο στις 28 μέρες πολύ σπάνια να καθυστερήσει μια με δύο μέρες....αρα βλέπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η olgakou21 είπε:

Ναι εχω εδώ πολλά χρόνια σταθερό κύκλο στις 28 μέρες πολύ σπάνια να καθυστερήσει μια με δύο μέρες....αρα βλέπουμε!

Αντε κοριτσι μου! Μακαρι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Γωγω 98 είπε:

Όχι δεν έχω κάποιον γιατρό υπόψιν συγκεκριμένο απλά είχε τύχει πριν καιρό και με πονούσε η κοιλιά μου και είχα πάει στο ΠΑΓΝΗ και με ξεψαχνυσαν κανονικά και με έστειλαν και στον γυναικολογικο του ΠΑΓΝΗ και με εξέτασαν και πραγματικά ήταν πολύ καλοί γυναικολόγοι μου έβγαζαν εμπιστοσύνη όποτε σκέφτηκα όταν έρθει η ώρα να πάω εκεί γιατί για το Βενιζέλειο δεν έχω ακούσει καλά λόγια και από μια γνωστή μου που γέννησε εκεί. 

Και εγώ αυτό πιστεύω.οτι από βενιζελειο το ΠΑΓΝΗ είναι καλύτερο. Έχω ακούσει για την Μαρία Ρασιδακη ότι είναι καλή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 
Είμαι 28 χρόνων έχουμε αρχίσει  κ εμείς τις προσπάθειες  για μωρακι.
Αυτός είναι ο δεύτερος μήνας που προσπαθούμε .?

Εύχομαι να έχουμε γρήγορα όλες ένα θετικό τεστ?
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elisa? είπε:

Γεια σας κορίτσια! 
Είμαι 28 χρόνων έχουμε αρχίσει  κ εμείς τις προσπάθειες  για μωρακι.
Αυτός είναι ο δεύτερος μήνας που προσπαθούμε .?

Εύχομαι να έχουμε γρήγορα όλες ένα θετικό τεστ?
 

Καλως ορισες κι εσυ κοριτσι μου! Κι εγω 28 ειμαι και ξεκινησα τον προηγουμενο μηνα προσπάθειες! Το ευχομαι κι εγω απο καρδιάς! Απο που εισαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Γωγω 98 είπε:

Όχι δεν έχω κάποιον γιατρό υπόψιν συγκεκριμένο απλά είχε τύχει πριν καιρό και με πονούσε η κοιλιά μου και είχα πάει στο ΠΑΓΝΗ και με ξεψαχνυσαν κανονικά και με έστειλαν και στον γυναικολογικο του ΠΑΓΝΗ και με εξέτασαν και πραγματικά ήταν πολύ καλοί γυναικολόγοι μου έβγαζαν εμπιστοσύνη όποτε σκέφτηκα όταν έρθει η ώρα να πάω εκεί γιατί για το Βενιζέλειο δεν έχω ακούσει καλά λόγια και από μια γνωστή μου που γέννησε εκεί. 

@Elenikon 

Κοριτσια μου, για αυτην τη γυναικολογο στο ΠΑΓΝΗ που λετε εχω ακουσει οτι ειναι  πολυ καλη! Αλλα στο ΠΑΓΝΗ ειναι και ενας ανδρας γυναικολογος ο οποιος δεν........ Οποτε προσεχετε!!! ??

Εγω παω σε μια γυναικολογο που ειναι πολυ γλυκια και ηρεμη και σου λυνει ολες τις απορίες! Παλαιότερα πηγαινα σε άλλη που δεν μου αρεσε καθόλου...

Το παν ειναι βασικα το τι θα σου βγαλει ο γιατρος και πως θα ταιριαξετε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα κορίτσια!!!

 

Καλώς ήρθατε @Elisa και @olgakou21!!! Εύχομαι γρήγορα θετικά τεστάκια!!!

@Dimitra91 κοριτσάκι μου γλυκό πως είσαι με τη ροή σου σήμερα? ..Εμένα παντως γενικά πάντα μου ξεκινά με καφέ η εμμηνος ρύση και αυτός ήταν και ο λόγος που υπολόγιζα λάθος και τον κάθε κύκλο μου.. 

@Elenikon εσύ κορισάκι μου, πως τα πας ? 

 

Εγώ κορίτσια πόνοςςς και αιμμοραγία αρκετή..τεσπα να τελειώσω με τον καλό και τον άλλο μηνα ραντεβού έχω..ανυπομονω δε σας κρύβω να κάνω εξετάσεις να δω τι γίνεται με το θέμα της αναπαραγωγής.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2019 at 12:01 ΜΜ, ο/η Γωγω 98 είπε:

Γεια Σου κορίτσι!!! Μια από τα ίδια κι εγώ έτσι Μπερδεύομαι δεν ξέρω ακριβώς πότε αρχίζει την ημέρα που θα δω καφέ ή κόκκινο? Τεσπα ευχομαι κορίτσι μου σύντομα να δεις αυτό που που επιθυμείς!!!?

Η πρώτη μέρα όλοι λένε είναι αυτή που βλέπουμε κόκκινο αιμα στη σερβιέτα.. Εμένα ο γιατρός μου μου έλεγε και το καφέ βλ'εποντας να το θεωρήσω πρωτη  μέρα..

Πάντως αυτή τη φορά το υπολόγισα με το κοκκινάκι .. για να δούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Καλημέρα καλή εβδομάδα κορίτσια!!!

 

Καλώς ήρθατε @Elisa και @olgakou21!!! Εύχομαι γρήγορα θετικά τεστάκια!!!

@Dimitra91 κοριτσάκι μου γλυκό πως είσαι με τη ροή σου σήμερα? ..Εμένα παντως γενικά πάντα μου ξεκινά με καφέ η εμμηνος ρύση και αυτός ήταν και ο λόγος που υπολόγιζα λάθος και τον κάθε κύκλο μου.. 

@Elenikon εσύ κορισάκι μου, πως τα πας ? 

 

Εγώ κορίτσια πόνοςςς και αιμμοραγία αρκετή..τεσπα να τελειώσω με τον καλό και τον άλλο μηνα ραντεβού έχω..ανυπομονω δε σας κρύβω να κάνω εξετάσεις να δω τι γίνεται με το θέμα της αναπαραγωγής.. 

Καλημέρα κορίτσια!!! Τζίνα μου όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι! Εγώ καθαρή κ σήμερα! Λίγο το πρωί που ξύπνησα ένιωσα ενόχληση χαμηλά σαν να ήταν έτοιμη να μου έρθει αλλά τίποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

@Elenikon 

Κοριτσια μου, για αυτην τη γυναικολογο στο ΠΑΓΝΗ που λετε εχω ακουσει οτι ειναι  πολυ καλη! Αλλα στο ΠΑΓΝΗ ειναι και ενας ανδρας γυναικολογος ο οποιος δεν........ Οποτε προσεχετε!!! ??

Εγω παω σε μια γυναικολογο που ειναι πολυ γλυκια και ηρεμη και σου λυνει ολες τις απορίες! Παλαιότερα πηγαινα σε άλλη που δεν μου αρεσε καθόλου...

Το παν ειναι βασικα το τι θα σου βγαλει ο γιατρος και πως θα ταιριαξετε! 

Σίγουρα έχεις δίκιο...Είναι σημαντικό να νιώθεις άνετα μαζί με το γυναικολόγο σου κ να υπάρχει επικοινωνία. Πολλοί καλοί επίσης είναι κ ο Αγγελάκης( μου έκανε κ μάθημα στη σχολή μου) και η Ορφανουδακη που έχω πάει ήταν αρκετά καλή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα!

@Elenikon Αχ αντε βρε κορίτσι μου να ακουσπυμε ευχαριστα!

@tzina819 Ειναι εκνευριστικη η περιοδος ??. Θα τελειωσει ομως και θα κανεις καο τις εξετασεις σου και εδω θα ειμαστε να μας στειλεις το θετικό τεστακι ???. Εμένα μου ξεκινουσε με ελαφρυ ροζ. Τωρα ομως τα καφε δεν ηταν καν σαν ροη. Ηταν περιεργα δεν μπορω να τα περιγράψω!

Εγω τώρα τιποτα. Μολις πηγα τουαλετα και εχω ιχνη παλι. Θα επικοινωνησω με την γυναικολογο μου να δω αν θα μου πει να παω για χοριακη πΟυ να ειμαστε σιγουρες πτι δεν ειναι αυτο και υστερα βλεπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημερα και καλη εβδομαδα!

@Elenikon Αχ αντε βρε κορίτσι μου να ακουσπυμε ευχαριστα!

@tzina819 Ειναι εκνευριστικη η περιοδος ??. Θα τελειωσει ομως και θα κανεις καο τις εξετασεις σου και εδω θα ειμαστε να μας στειλεις το θετικό τεστακι ???. Εμένα μου ξεκινουσε με ελαφρυ ροζ. Τωρα ομως τα καφε δεν ηταν καν σαν ροη. Ηταν περιεργα δεν μπορω να τα περιγράψω!

Εγω τώρα τιποτα. Μολις πηγα τουαλετα και εχω ιχνη παλι. Θα επικοινωνησω με την γυναικολογο μου να δω αν θα μου πει να παω για χοριακη πΟυ να ειμαστε σιγουρες πτι δεν ειναι αυτο και υστερα βλεπουμε!

Ναι μιλά με τη γυναικολο σου καλύτερα.Εκεινη ξέρει πιο καλα. Μακάρι να είσαι και να έδειξε λάθος το τεστ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλως ορισες κι εσυ κοριτσι μου! Κι εγω 28 ειμαι και ξεκινησα τον προηγουμενο μηνα προσπάθειες! Το ευχομαι κι εγω απο καρδιάς! Απο που εισαι???

Δεν μένω Ελλάδα αλλά εξωτερικό στη Γερμανία 

Τν προηγούμενο μήνα εγώ το είχα πάρει παρά πολύ χαλαρά . Μόλις όμως πέρασαν οι γόνιμες μέρες είχα φοβερό άγχος . 
Ευτυχως αυτό είμαι καλά κ ελπίζω να συνεχίσω έτσι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elisa? είπε:

Δεν μένω Ελλάδα αλλά εξωτερικό στη Γερμανία 

Τν προηγούμενο μήνα εγώ το είχα πάρει παρά πολύ χαλαρά . Μόλις όμως πέρασαν οι γόνιμες μέρες είχα φοβερό άγχος . 
Ευτυχως αυτό είμαι καλά κ ελπίζω να συνεχίσω έτσι ?

Αχ τι ωραια εχω συγγενεις στο Αμβουργο!? Πως βρεθηκες Γερμανια?

Το άγχος ειναι κακος συμβουλος δυστυχώς κι εγω αγχωνομαι και δεν το καταλαβαίνω αλλα το παλεύω! Ψυχραιμια και όλα καλα θα πανε! Συντομα ευχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elisa? είπε:

Δεν μένω Ελλάδα αλλά εξωτερικό στη Γερμανία 

Τν προηγούμενο μήνα εγώ το είχα πάρει παρά πολύ χαλαρά . Μόλις όμως πέρασαν οι γόνιμες μέρες είχα φοβερό άγχος . 
Ευτυχως αυτό είμαι καλά κ ελπίζω να συνεχίσω έτσι ?

Α τέλεια!! Καλώς όρισες Elisa!! Που ακριβως μένεις στη Γερμανία; Η αλήθεια είναι ότι αυτή η αναμονή και όσο περνάνε οι μέρες όσο άγχος να μην έχεις κάτι σε πιάνει...Και έγκυος να μάθουμε ότι είμαστε άλλο άγχος θα έχουμε μετα. Που να γεννήσουμε κιολας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όπως είπα και στο άλλο θέμα αδιαθετησα τελικά!! Στεναχωρήθηκα βέβαια αλλά προχωράμε για τον επόμενο μήνα με αισιοδοξία όσο γίνεται!Εύχομαι σε όλες σύντομα να μάθουν τα ευχάριστα!! ?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenikon είπε:

Α τέλεια!! Καλώς όρισες Elisa!! Που ακριβως μένεις στη Γερμανία; Η αλήθεια είναι ότι αυτή η αναμονή και όσο περνάνε οι μέρες όσο άγχος να μην έχεις κάτι σε πιάνει...Και έγκυος να μάθουμε ότι είμαστε άλλο άγχος θα έχουμε μετα. Που να γεννήσουμε κιολας!!

Παναγια μου αν τα σκεφτει κανεις ολα μαζι τρελαινεται ??! Ενα ενα τα αγχη! Πρωτα εχεις αγχος για το αν μείνεις εγκυος.... μετα για το αν θα παει καλα η εγκυμοσύνη.... μετα για τη γεννα και μετα ξεκιναει ενα διαρκες αγχος και μια αγωνια που θα κρατησει ολη τη ζωη μας για το αν θα ειναι καλα το παιδί μας!

Ειναι ευλογημένη αγωνια ομως βρε κοριτσια! Μακαρι να τα καταφερουμε ολες και να το ζήσουμε οπως θελει η καθε μια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσια μου όπως είπα και στο άλλο θέμα αδιαθετησα τελικά!! Στεναχωρήθηκα βέβαια αλλά προχωράμε για τον επόμενο μήνα με αισιοδοξία όσο γίνεται!Εύχομαι σε όλες σύντομα να μάθουν τα ευχάριστα!! ?❤️

Αχ βρε κοριτσι μου δεν πειραζει παμε δυναμικα για τον επομενο??! Το θετικο με εσενα ειναι οτι εχεις ξεκάθαρη ροη?! Δες κι εμενα που τωρα μου εχουν μπει διαφορες ιδεες οτι ισως να εχω καποιο σοβατοτερο προβλημα με τον κυκλο μου που δεν το βρήκαμε! Αλλα εννοείται οτι θα προσπαθησω καο αυτο το μηνα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Αχ βρε κοριτσι μου δεν πειραζει παμε δυναμικα για τον επομενο??! Το θετικο με εσενα ειναι οτι εχεις ξεκάθαρη ροη?! Δες κι εμενα που τωρα μου εχουν μπει διαφορες ιδεες οτι ισως να εχω καποιο σοβατοτερο προβλημα με τον κυκλο μου που δεν το βρήκαμε! Αλλα εννοείται οτι θα προσπαθησω καο αυτο το μηνα !

Μην αγχώνεσαι δεν θα είναι κάτι πιστεύω.Μπορει να έτυχε αυτή τη φορά λόγω του άγχους κ.λ.π.Και γω αυτό το ροζ που είχα δει πριν κάτι μέρες δεν το είχα ξαναδεί. Μπορεί επειδή ήταν η πρώτη προσπάθεια;; Να τα έπαιξε λίγο ο κύκλος; Θέλει το χρόνο του το σώμα να συνηθίσει ;τι να πω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Μην αγχώνεσαι δεν θα είναι κάτι πιστεύω.Μπορει να έτυχε αυτή τη φορά λόγω του άγχους κ.λ.π.Και γω αυτό το ροζ που είχα δει πριν κάτι μέρες δεν το είχα ξαναδεί. Μπορεί επειδή ήταν η πρώτη προσπάθεια;; Να τα έπαιξε λίγο ο κύκλος; Θέλει το χρόνο του το σώμα να συνηθίσει ;τι να πω.....

Ναι ισως επηρεάζει.... βεβαια απο τον Ιουλιο δεν ειναι τελεια η ροη μου αλλα δεν ηταν ποτε ετσι που ειναι τωρα! Θα κανω υπομονη και θα δειξει!

Πως εισαι εσυβθα κανεις τιππτα σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Α τέλεια!! Καλώς όρισες Elisa!! Που ακριβως μένεις στη Γερμανία; Η αλήθεια είναι ότι αυτή η αναμονή και όσο περνάνε οι μέρες όσο άγχος να μην έχεις κάτι σε πιάνει...Και έγκυος να μάθουμε ότι είμαστε άλλο άγχος θα έχουμε μετα. Που να γεννήσουμε κιολας!!

Ντιζελντορφ.

ευτυχως αυτό το μήνα πεις το παρόν είμαι ήρεμη ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Αχ τι ωραια εχω συγγενεις στο Αμβουργο!? Πως βρεθηκες Γερμανια?

Το άγχος ειναι κακος συμβουλος δυστυχώς κι εγω αγχωνομαι και δεν το καταλαβαίνω αλλα το παλεύω! Ψυχραιμια και όλα καλα θα πανε! Συντομα ευχομαι! 

Ντιζελντορ ?

ευχομαι συντομα σε όλες ένα θετικό τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Elisa? είπε:

Ντιζελντορ ?

ευχομαι συντομα σε όλες ένα θετικό τεστ.

παμε δυναμικα για επομενο μηνα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι ισως επηρεάζει.... βεβαια απο τον Ιουλιο δεν ειναι τελεια η ροη μου αλλα δεν ηταν ποτε ετσι που ειναι τωρα! Θα κανω υπομονη και θα δειξει!

Πως εισαι εσυβθα κανεις τιππτα σημερα?

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; Δήμητρα τι κάνεις εσύ;; Μήπως τελικά δεν σου έρθει η περίοδος και μας πεις ευχάριστα;;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...