Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Θα το πιστεψεις αρχικά οταν ακουσεις καρδούλα! Εγω το καταλαβα παρα πολυ νωρις (ειχα καθυστερημενη συλληψη) και στον υπερηχο τον 1ο δεν ειδαμε απολυτως τίποτα, (η χοριακη μου τοτε γταν γυρω στα 310) (φανταζεσαι το αγχος μου)! Στον 2ο ειδαμε σακο (η χοριακη μου ηταν πανω απο 1000) και στον 3ο ακουσαμε καρδια! Λογικα ομως εσύ αν πας αμεσα γυναικολογο θα δεις σακο! Η καρδια ακουγεται 6η 7η εβδομάδα εκει!

Καλα κάνεις έτσι πρεπει! Μην αγχωνεσαι να εισαι ηρεμη και θα πανε ολα τελεια! Εγω πηγα σήμερα το ειδαμε πολυ ενεργητικο! Πιπιλουσε το δαχτυλακι του και εξυνε το προσωπο του 🤣🤣🤣

Χαχα τι συναισθήματα που θα είχες κάθε φορά που πηγαινεις και ακούς και βλέπεις κάτι άλλο κάθε φορά ε;🤱Τι τέλεια! Πόσο είσαι τώρα;Φύλλο δεν μάθατε ακόμα ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/3/2020 at 8:13 ΠΜ, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!εμενα προσωπικα δεν με βοηθησαν καθολου, με αγχωσαν παρα πολυ και δεν βρηκα και την ωορρηξια μου!! Ενα κυκλο τα εκανα και τα αφησα! Υπαρχουν ομως κοριτσια που τα βοηθησαν πολυ, μπορεις να κανεις την προσπαθεια σου και αναλογος βλεπεις αν σου κανουν η οχι🙂 καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!

Κατερίνα μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!! Και εγώ αυτό σκέφτομαι κ δεν τα έχω ξεκινήσει . Συγγνώμη για την καθηστεριμενη απάντηση αλλά δουλεύω πολλές ώρες και τώρα το είδα το μήνυμα σου!!! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και συντομα με ένα θετικό τεστ ❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elisa91 είπε:

Κατερίνα μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!! Και εγώ αυτό σκέφτομαι κ δεν τα έχω ξεκινήσει . Συγγνώμη για την καθηστεριμενη απάντηση αλλά δουλεύω πολλές ώρες και τώρα το είδα το μήνυμα σου!!! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και συντομα με ένα θετικό τεστ ❤️😘

Παναγια μου μη ζητας συγγνωμη!! Να υποθεσω σε σουπερ μαρκετ δουλευεις εν μεσω ιου;; υπομονη και δυναμη οπου και να εισαι!! Θα περασει κ αυτο🌺 αν θες δοκιμασε τα ισως σε βολεψουν εσενα αλλιως τα αφηνεις🙂 σε ευχαριστω πολυ κ ευχομαι κ εσενα συντομα το ιδιο💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου να σας ρώτησω... τι βιταμίνες παίρνετε; 

Εμένα μου είπε ο γιατρός να παίρνω τις pregnancy conception. Είναι ο δεύτερος μήνας που τις παίρνω. Έχει μέσα κάψουλες για μενα και κάποιες άλλες για τον άντρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Δήμητρα μου δεν το πιστεύω ακόμα!! Σε ευχαριστώ πολύ!! ❤️❤️Αγχώνομαι αρκετά μέχρι να βγει η χοριακη και γενικά μέχρι να σιγουρευτώ πως όλα είναι καλά! Είναι και η κατάσταση τώρα λόγω του ιού που με αγχωνει παραπάνω...

Πως είσαι εσύ; Τι κάνει το μπεμπακι σου;;🤱🙏

Ελενακι μου είδα και την χοριακη σου ειναι απαιχτη!!! Μην αγχωνεσαι καθολου! Να ξεκουράζεσαι και να συμβουλεύεσαι τη γυναικολογο σου! Μίλησες  μαζι της? Την αλλη εβδομαδα θα σε βαλει να πας λογικα! Να κάνεις και την 2η χοριακη αυριο!

Ολα θα πανε υπεροχα!  Ξεκινάς το πιο ομορφο τσξιδι της ζωης σου!  Θα το καταλαβεις σύντομα ❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Χαχα τι συναισθήματα που θα είχες κάθε φορά που πηγαινεις και ακούς και βλέπεις κάτι άλλο κάθε φορά ε;🤱Τι τέλεια! Πόσο είσαι τώρα;Φύλλο δεν μάθατε ακόμα ε; 

Ναι φανταστικά συναισθηματα Τα οποια θα ζησεις κι εσυ ❤❤! Ειμαι 3.5 μηνων! 14ων εβδομαδων! Στην αυχενικη ο εμβρυολογος μας ειπε κατα 70% ειναι μπεμπα, αλλα η γυναικολόγος μου μας ειπε οτι ειναι πολυ νωρις και εκεινη ειναι της λογικης να το λεει αργοτερα το φυλλο! Προς το παρον δεν εχει τιποτα αναμεσα στα ποδια του 🤣🤣🤣 Θα δειξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Denizz είπε:

 

@Marba Τουλάχιστον βλέπεις αύξηση όποτε όλα τέλεια πάνε...μακάρι να σε δει!!!!να μας πεις και τα πρώτα συναισθήματα σου!!!

 @Elenikon Θα κάνω όση υπομονή χρειαστεί αρκεί να πάνε όλα καλά !!
 

@Dimitra91 πω φαντάζομαι το άγχος σου!!!! Όμως όλα  είναι τέλεια αυτό έχει σημάδια κ σήμερα βλέπεις εικόνες σαν αυτές που μου περιέγραψες!

Δεν ξέρω αν μετράει η γνώμη μου μιας που είναι παρά πολύ νωρίς για εμένα αλλά πονάω εδώ κ 4-5 μέρες ουσιαστικά πριν την καθυστέρηση!!!

Κοριτσια έχω πίεση 9.8 με 6,3 δεν είναι αρκετά χαμηλή ;κάπως νιώθω περίεργα σήμερα!!  

Νομιζω πως Είναι ενα ελάχιστο χαμηλη αλλα προβλεπεται στην εγκυμοσυνη! Δεν ξερω και με σιγουρια βεβαια! Πάντως  σημερα εγω ειχα 10.6 κ 6.4 κ μου ειπε ολα οκ! Αν σε αγχωνει ρωτα τη γιατρο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου!! Εχθες ολη μερα ενιωθα πολυ περιεργα την κοιλια μου σαν να μου ερθει περιοδος αλλα κ οχι ακριβως ετσι, δεν ξερω πως να το εξηγησω ακριβως, ετσι δεν κρατηθηκα κ εκανα τεστ σημερα το πρωι αλλα ηταν αρνητικο🙂 απλα ηθελα να το μοιραστω🙂 καλη μερα να εχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!! Εχθες ολη μερα ενιωθα πολυ περιεργα την κοιλια μου σαν να μου ερθει περιοδος αλλα κ οχι ακριβως ετσι, δεν ξερω πως να το εξηγησω ακριβως, ετσι δεν κρατηθηκα κ εκανα τεστ σημερα το πρωι αλλα ηταν αρνητικο🙂 απλα ηθελα να το μοιραστω🙂 καλη μερα να εχουμε!!

Καλημέρα Κατερίνα μου! Το έκανες πολύ νωρίς..Σε πόσες μέρες περιμένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι φανταστικά συναισθηματα Τα οποια θα ζησεις κι εσυ ❤❤! Ειμαι 3.5 μηνων! 14ων εβδομαδων! Στην αυχενικη ο εμβρυολογος μας ειπε κατα 70% ειναι μπεμπα, αλλα η γυναικολόγος μου μας ειπε οτι ειναι πολυ νωρις και εκεινη ειναι της λογικης να το λεει αργοτερα το φυλλο! Προς το παρον δεν εχει τιποτα αναμεσα στα ποδια του 🤣🤣🤣 Θα δειξει!

Τέλεια Δήμητρα μου!!! Ότι και να είναι γερό να είναι αυτό έχει σημασία!!🤱Με το καλό να το κρατήσετε αγκαλίτσα!!❤️😘😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ελενακι μου είδα και την χοριακη σου ειναι απαιχτη!!! Μην αγχωνεσαι καθολου! Να ξεκουράζεσαι και να συμβουλεύεσαι τη γυναικολογο σου! Μίλησες  μαζι της? Την αλλη εβδομαδα θα σε βαλει να πας λογικα! Να κάνεις και την 2η χοριακη αυριο!

Ολα θα πανε υπεροχα!  Ξεκινάς το πιο ομορφο τσξιδι της ζωης σου!  Θα το καταλαβεις σύντομα ❤❤❤❤❤

Σε ευχαριστώ και πάλι για τα λόγια σου. 😘 Μίλησα μαζί της και μου είπε να ξανακάνω σήμερα να δούμε πώς ανεβαίνει και ανάλογα θα μου πει. Την έκανα πριν λίγο και περιμένω τα αποτελέσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Καλημέρα Κατερίνα μου! Το έκανες πολύ νωρίς..Σε πόσες μέρες περιμένεις;

3 μερες πριν ειμαι!! Δεν θα εδειχνε εστω κ αχνα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

3 μερες πριν ειμαι!! Δεν θα εδειχνε εστω κ αχνα;;

Δεν είναι και πολύ έμπιστο. Ξέρεις σίγουρα  ποια μέρα είχες ωορρηξία; Καλύτερα να έχεις καθυστέρηση και μετά να το κάνεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elenikon είπε:

Δεν είναι και πολύ έμπιστο. Ξέρεις σίγουρα  ποια μέρα είχες ωορρηξία; Καλύτερα να έχεις καθυστέρηση και μετά να το κάνεις.. 

Οχι δεν ξερω 100%!! Ασε αν υπαρξει καθυστερηση θα ξανα κανω!! Σ'ευχαριστω🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!! Εχθες ολη μερα ενιωθα πολυ περιεργα την κοιλια μου σαν να μου ερθει περιοδος αλλα κ οχι ακριβως ετσι, δεν ξερω πως να το εξηγησω ακριβως, ετσι δεν κρατηθηκα κ εκανα τεστ σημερα το πρωι αλλα ηταν αρνητικο🙂 απλα ηθελα να το μοιραστω🙂 καλη μερα να εχουμε!!

Καλημέρα! Νομίζω το έκανες παρα πολυ νωρίς.  Εγω σήμερα είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης αλλα τεστ δεν εχω κάνει κ λέω να περιμένω ακόμα λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η St33 είπε:

Καλημέρα! Νομίζω το έκανες παρα πολυ νωρίς.  Εγω σήμερα είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης αλλα τεστ δεν εχω κάνει κ λέω να περιμένω ακόμα λίγο 

Ααα τέλεια!! Με το καλό να μας πεις και εσύ τα ευχάριστα!!! Στο εύχομαι!!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

3 μερες πριν ειμαι!! Δεν θα εδειχνε εστω κ αχνα;;

Καλημερα κορίτσι μου,,, όχι δεν είναι σίγουρο ότι θα έδειχνε..,, μην απογοητεύεσαι .,, να κανείς την ημέρα που περιμένεις περίοδο ... ξέρω είναι πολύ δύσκολο να περιμένουμε... αλλά υπομονη!!!💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η St33 είπε:

Καλημέρα! Νομίζω το έκανες παρα πολυ νωρίς.  Εγω σήμερα είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης αλλα τεστ δεν εχω κάνει κ λέω να περιμένω ακόμα λίγο 

Ναι εχετε δικιο κοριτσια αλλα απο τη λαχταρα μου!!! Μακαρι να μη σου ρθει🙏😊 εισαι σε καλο δρομο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσι μου,,, όχι δεν είναι σίγουρο ότι θα έδειχνε..,, μην απογοητεύεσαι .,, να κανείς την ημέρα που περιμένεις περίοδο ... ξέρω είναι πολύ δύσκολο να περιμένουμε... αλλά υπομονη!!!💖💖💖

Ναι θα περιμενω τωρα να δω πως θα παει και αναλογα🙂 ειναι το ατιμο δυσκολο, και οσο να ναι εχω αρχισει να απογοητευομαι!! Σε ευχαριστω❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις βγήκε η χοριακη κοριτσια..! Από 654,40 που ήταν εχθές σήμερα που την ξαναεκανα είναι 996,20.Νομίζω καλή είναι κορίτσια για μια μέρα έτσι; Περιμένω να περάσει λίγο η ώρα και να πάρω τηλ την γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Εμένα μου είπε ο γιατρός να παίρνω τις pregnancy conception. Είναι ο δεύτερος μήνας που τις παίρνω. Έχει μέσα κάψουλες για μενα και κάποιες άλλες για τον άντρα μου

Για τον άντρα σου ο γυναικολογος σου είπε ποιες να παίρνεις;;; Γιατί έχω ακούσει από πολλές ότι παίρνουν και οι άντρες σας αλλά εμας δεν νας ανέφερε κατι η γιατρός μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι θα περιμενω τωρα να δω πως θα παει και αναλογα🙂 ειναι το ατιμο δυσκολο, και οσο να ναι εχω αρχισει να απογοητευομαι!! Σε ευχαριστω❤

Και γω να ξέρεις ότι όταν άρχισα να απογοητεύομαι τότε ήρθε το θετικό τεστ!! Το είχα σίγουρο ότι δεν είμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Μόλις βγήκε η χοριακη κοριτσια..! Από 654,40 που ήταν εχθές σήμερα που την ξαναεκανα είναι 996,20.Νομίζω καλή είναι κορίτσια για μια μέρα έτσι; Περιμένω να περάσει λίγο η ώρα και να πάρω τηλ την γιατρό.

Ειναι τελεια για μια μερα νομιζω😊 ολα να σου πανε υπεροχα🙏💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Και γω να ξέρεις ότι όταν άρχισα να απογοητεύομαι τότε ήρθε το θετικό τεστ!! Το είχα σίγουρο ότι δεν είμαι!!!

Τι να πω κοριτσι μου μακαρι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...