Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γάλα AR ναι ή όχι;


Recommended Posts

Λοιπόν έχω το έξης θέμα και θέλω τις γνώμες σας.

εχω ένα κοριτσάκι 2 και κάτι μηνών. Κιλά 5700 και ύψος 63 πόντους εν ολίγης παίρνει κιλά κ είναι ανεπτυγμένο 

Δεν έχουμε κάνει υπέρηχο για ΓΟΠ.

εχει παρά πολλές γουλιές τρέχει πολύ γάλα σε πολλά από τα γεύματα της και ακούω το γάλα να ανεβαίνει.

το παιδί τρώει κανονικά δε κλαίει και δεν ζορίζεται.ειναι ευδιάθετη και κοιμάται 

βλεπω μόνο ότι την πιάνει ένας εκνευρισμός όταν ανεβαίνει η γουλιά γιατί προφανώς προσπαθεί να τη διαχειριστεί.

η γιατρός δεν είναι υπέρ στην αλλαγή γάλατος σε ειδικό από τη στιγμή που παίρνει κιλά  ( δεν τίθεται θέμα συμφέροντος σίγουρα) .

ομως εγώ δε μπορώ να βλέπω το μωρό μου να βγάζει τόσο γάλα. Είναι αρκετό αυτό που βγάζει.

μοκησα με μία γνωστή μου και είχε το ίδιο πρόβλημα οπότε και ο γιατρός της της έδωσε ένα AR το οποίο διόρθωσε τις γουλιές έφερε όμως κολικούς κ δυσκοιλιότητα οπότε και το ξανααλλαξαν σε AC της ίδιας εταιρίας και τώρα είναι μια χαρα.

δε ξέρω από ειδικά γάλατα. Εσείς θα το ξανά συζητούσατε με τη παιδίατρο.θα αλλάζατε γάλα.

να πω ότι πρε από τις έντονες γουλιές δεν έχουμε άλλο θέμα.

Ευχαριστωωωω παρα πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο αυτα που βλεπω το μωρο δεν εχει θεματα. Τρωει χωρις να κλαιει. Βαζει κιλα. Ο παιδιατρος δεν προτεινει ειδικο γαλα. Αρα δε χρειαζεται αλλαγη. Εγω δε θα πειραματιζομουν να το αλλαξω απο μονη μου. Ο γιατρος μου ειπε οτι τα ειδικα γαλατα εχουν πιο κακη γευση...οποτε αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος ....  

Και ο δικος μου εβγαζε πολλες πολλες γουλιες κι ακομη βγαζει 5,5 μηνων. Αλλα αφου ο γιατρος δεν το βρισκει προβλημα, δεν ανησυχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Απο αυτα που βλεπω το μωρο δεν εχει θεματα. Τρωει χωρις να κλαιει. Βαζει κιλα. Ο παιδιατρος δεν προτεινει ειδικο γαλα. Αρα δε χρειαζεται αλλαγη. Εγω δε θα πειραματιζομουν να το αλλαξω απο μονη μου. Ο γιατρος μου ειπε οτι τα ειδικα γαλατα εχουν πιο κακη γευση...οποτε αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος ....  

Και ο δικος μου εβγαζε πολλες πολλες γουλιες κι ακομη βγαζει 5,5 μηνων. Αλλα αφου ο γιατρος δεν το βρισκει προβλημα, δεν ανησυχω

Καλησπέρα κ ευχαριστώ για την απάντηση 

Σήμερα ειδικά οι αναγωγές ήταν τρομερές.

οποτε την πήρα τηλέφωνο και της το είπα και μου είπε να το δοκιμάσουμε το ar της Humana και  βλέπουμε.

και τα 2 γεύματα έως τώρα μου τα έβγαλε 

θα το δοκιμάσω κι βλέπω 

ελπιζω μα της κάτσει καλα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω ακριβώς την ίδια απορία είχα.εμενα είναι 59ημερων ακριβώς 62ποντους και 4800.δινω το hipp1και πήρε σένα μήνα 1,5κιλο.οι γουλιες σχεδόν σταμάτησαν κ βγάζει σαλακι όχι γάλα που σημαίνει ότι το χωνεύει εύκολα ίσως.παντως κ μένα μουπαν για το αντιαναγωγικο θα πρέπει το μωρό να βγάλει ρουκέτες κ να μη πάρει γραμμάριο.η αδερφή μου που το χεωαλαξει ήταν ακριβώς το ίδιο μου πε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Termi είπε:

Κ γω ακριβώς την ίδια απορία είχα.εμενα είναι 59ημερων ακριβώς 62ποντους και 4800.δινω το hipp1και πήρε σένα μήνα 1,5κιλο.οι γουλιες σχεδόν σταμάτησαν κ βγάζει σαλακι όχι γάλα που σημαίνει ότι το χωνεύει εύκολα ίσως.παντως κ μένα μουπαν για το αντιαναγωγικο θα πρέπει το μωρό να βγάλει ρουκέτες κ να μη πάρει γραμμάριο.η αδερφή μου που το χεωαλαξει ήταν ακριβώς το ίδιο μου πε

Στο σχόλιο μου πιο πάνω έκανα λάθος. Τα 2 γεύματα που έλεγα ότι έβγαλε ήταν το κανονικό γάλα μετά έδωσα ar προς το παρών μια χαρα.

κοιτα να δεις,το παιδί Έβγαζε πολυυυυυ γάλα.

ειδικα κάποια γεύματα ήταν πολύ χάλια. Κ μετά πεινούσε και έτσι έτρωγε ακατάστατα.

επισης το μωρό είχε ανυσηχία μετά το γεύμα.

μπορει να περνούσαν 2 βρες κ ακόμα να έβγαζε γάλα αλλά πηχτό.

εγω δε μπορώ να βλέπω έτσι το παιδί. Ούτε να μη ξέρω αν μετά από τις τόσες αναγωγες πρέπει να φάει ή να περιμένω να περάσει ώρα και να μη καταλαβαίνω αν η ανυσηχεις είναι πάντα από τις αναγωγες ή από τις γουλιές.

υπηρχαν μέρες που σε κάθε γεύμα άλλαζε δυο φορές ρούχα.κ όταν έκανε κακά μετά το γεύμα ας μη το περιγράψω...... από το σφίξιμο κ το κούνημα για να την αλλάξω έβγαζε το μισό γεύμα.

γι αυτό και αποφάσισα να το αλλάξω με τη σύμφωνη γνώμη της παιδιάτρου η οποία στην αρχή πριν κλείσει μήνα το παιδί δε μ το άλλαζε γιατί έδινα κ μητρικό κ μ είπε μετά τους 2 μήνες αλλαγές στο γάλα κ αυτές όχι συχνά.

σημερα λοιπόν το μωρό ενεργήθηκε κανονικά όποτε παρακολουθώ πως θα εξελιχθεί Κ αλλαγή κ βλέπουμε!!

προς το παρών. Δίνω  2 γεύματα ar και 3 από το κανονικό της ίδιας εταιρίας για να το εντάξουμε σταδιακά!

Δίνεις το αντί αναγωγικό hip?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι όχι δε χρειάζεται προς το παρών.εμενα βγάζει σάλια νέο δλδ κ καμία φορά ίσως κ από το κούνημα η το λοξυγγα λίγο.παντως τον βλέπω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Termi είπε:

Όχι όχι δε χρειάζεται προς το παρών.εμενα βγάζει σάλια νέο δλδ κ καμία φορά ίσως κ από το κούνημα η το λοξυγγα λίγο.παντως τον βλέπω 

Σάλια πολλά κ μένα από τώρα 2,5 μηνών μου φαίνεται νωρίς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...