Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα κορίτσια..εγώ δεν πήγα γιατί έτυχε κάτι στη δουλειά και έπρεπε να έρθω νωρίτερα. Αλλά πονάω και δε νομίζω οτι δε θα μου έρθει.. Θα σας ενημερώσω!!

Μακαρι να μη σου ερθει!Εμενα θα ερθει αλλα απλα με παιδευει.Καθε μηνα τα ιδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Στις 20 έκανες; Πώς ήταν;

Αυτό που ρωτάω είναι αν η LH πέφτει απότομα μετά την πιο έντονη γραμμή ή σιγά σιγά. Για να καταλάβω αν εμένα πιο έντονη θα ήταν τη 11η μέρα που δεν έκανα τεστ, και τη 12η πάλι πιο αχνή όπως τη 10η, ή αν πιο έντονη θα ήταν μετά τη 12η και μετά θα πέσει απότομα.

Δεν ανιχνεύεται για πολλές ώρες στα ούρα αυτή η ορμόνη. 10 ώρες περιπου.Λογικα μετά από αυτές τις ώρες δεν θα πρέπει να ανιχνεύεται καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Στις 20 έκανες; Πώς ήταν;

Αυτό που ρωτάω είναι αν η LH πέφτει απότομα μετά την πιο έντονη γραμμή ή σιγά σιγά. Για να καταλάβω αν εμένα πιο έντονη θα ήταν τη 11η μέρα που δεν έκανα τεστ, και τη 12η πάλι πιο αχνή όπως τη 10η, ή αν πιο έντονη θα ήταν μετά τη 12η και μετά θα πέσει απότομα.

Δεν ανιχνεύεται για πολλές ώρες στα ούρα αυτή η ορμόνη. 10 ώρες περιπου.Λογικα μετά από αυτές τις ώρες δεν θα πρέπει να ανιχνεύεται καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Στις 20 έκανες; Πώς ήταν;

Αυτό που ρωτάω είναι αν η LH πέφτει απότομα μετά την πιο έντονη γραμμή ή σιγά σιγά. Για να καταλάβω αν εμένα πιο έντονη θα ήταν τη 11η μέρα που δεν έκανα τεστ, και τη 12η πάλι πιο αχνή όπως τη 10η, ή αν πιο έντονη θα ήταν μετά τη 12η και μετά θα πέσει απότομα.

Δεν ανιχνεύεται για πολλές ώρες στα ούρα αυτή η ορμόνη. 10 ώρες περιπου.Λογικα μετά από αυτές τις ώρες δεν θα πρέπει να ανιχνεύεται καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!! Ελπίζω να έχουμε σύντομα ευχάριστα νέα από τα κορίτσια που περιμένουν !! Άντε να χαρούμε λίγο....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Μακαρι να μη σου ερθει!Εμενα θα ερθει αλλα απλα με παιδευει.Καθε μηνα τα ιδια...

Κάτσε βρε παιδί μου...μπορεί να μη σου έρθει!!! Ας περιμένουμε...

Εγώ πάντως σίγουρα αν δε μου έρθει σήμερα, θα έχω τη μεγαλύτερη καθυστέρηση της ζωής μου (1 μέρα σήμερα χαχαχα), οπότε το απόγευμα θα πάρω τεστ να κάνω το πρωί και ανάλογα τι θα δείξει θα πάω και για χοριακή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Λεω οτι δεν ξερω εαν επηρεάζεται η ωορρηξια μας από εξωγενής παράγοντες απο αγχος ή απο καποιο κρυωμα! 

Μα δεν έχει επηρεαστεί η ωορρηξία μου από κάτι... άλλο ρώτησα ? τεσπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημέρα ! Εγω εκανα πάλι σημερα τέστ ... Αρνητικό ξεκάθαρα ... Αρα η περίοδος δεν θελει να έρθει ... Μου κάνει ναζακια για να με ταλαιπωρήσει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Και τώρα ρε κοριτσια τελος οι γονιμες κ εχουμε 13 μερες εως την αναμενομενη περιοδο (που μακαρι να μην ερθει Παναγια μου) πως περιμενεις υπομονετικα εως τότε??????? Πως το βγαζεις απο τ μυαλο σου?? 

Καλημέρα...κι εγώ έχω 12...και σκέφτομαι...αν έχει γίνει κάτι, δε θα πρέπει όλες αυτές τις μέρες να νιώθουμε κάτι διαφορετικό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα...κι εγώ έχω 12...και σκέφτομαι...αν έχει γίνει κάτι, δε θα πρέπει όλες αυτές τις μέρες να νιώθουμε κάτι διαφορετικό;;

Μην το λες, όχι απαραίτητα.Αλλες πάει και 3μηνο και δεν έχουν κανενα σύμπτωμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Κοριτσια καλημέρα ! Εγω εκανα πάλι σημερα τέστ ... Αρνητικό ξεκάθαρα ... Αρα η περίοδος δεν θελει να έρθει ... Μου κάνει ναζακια για να με ταλαιπωρήσει !

Το πιο πιθανό είναι αυτό που λες αλλά υπάρχουν κ κοπέλες που ήταν έγκυες και το τεστ έδειχνε αρνητικό!!! Υπομονή...Χαλάρωσε κ περίμενε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα...κι εγώ έχω 12...και σκέφτομαι...αν έχει γίνει κάτι, δε θα πρέπει όλες αυτές τις μέρες να νιώθουμε κάτι διαφορετικό;;

Εμένα και οι δύο φίλες μου,η μια 29 και η άλλη 39 δεν είχαν κανένα σύμπτωμα πριν την περίοδο ούτε εμετους σε όλη την εγκυμοσύνη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Κάτσε βρε παιδί μου...μπορεί να μη σου έρθει!!! Ας περιμένουμε...

Εγώ πάντως σίγουρα αν δε μου έρθει σήμερα, θα έχω τη μεγαλύτερη καθυστέρηση της ζωής μου (1 μέρα σήμερα χαχαχα), οπότε το απόγευμα θα πάρω τεστ να κάνω το πρωί και ανάλογα τι θα δείξει θα πάω και για χοριακή. 

Κοριτσιιιι μου καλημερα !!! Σου ευχομαιι να μας πεις ευχαριστα νεα !!! ♥️♥️♥️ Μακαριιιι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Εμένα και οι δύο φίλες μου,η μια 29 και η άλλη 39 δεν είχαν κανένα σύμπτωμα πριν την περίοδο ούτε εμετους σε όλη την εγκυμοσύνη!!!!!

Δεν πρέπει όμως πχ να συνεχίσεις να έχεις αυξημένα υγρά ή ανεβασμένη θερμοκρασία ή κάτι; Αυτό σκέφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες,

Καλά αποτελέσματα σε όποια περιμένει να μην αδιαθετήσει!

@Princess28  Δεν ξέρω κάτι άλλο, να βοηθήσω ήθελα όπως μπορούσα. Τέσπα! Όπως αναφέρεται εδώ:

1. Κανονική κορύφωση της LH.

Το θετικό αποτέλεσμα εμφανίζεται μία μέρα μόνο, με την προηγούμενη και την επόμενη μέρα να δίνουν αρνητικά αποτελέσματα.  Συνήθως αυτή η εικόνα υπάρχει σε γυναίκες με κανονικούς κύκλους.

Μάλλον ναι την 11η θα ήταν πιο σκούρο. 

Δεν είναι απόλυτο να έχεις  συμπτώματα πριν την εγκυμοσύνη. Οι φίλες μου δεν είχαν τίποτα! Είναι ανάλογα τον οργανισμό μαλλον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Δεν πρέπει όμως πχ να συνεχίσεις να έχεις αυξημένα υγρά ή ανεβασμένη θερμοκρασία ή κάτι; Αυτό σκέφτομαι...

Από ότι ξέρω οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μουυυ..κι εγώ στην αναμονή είμαι σε δέκα μέρες το πολύ πρέπει να μου έρθει..δεν έχουμε συμπτώματα αυτές τις μέρες είναι σπάνιο να έχει συμπτώματα κάποια γυναίκα και να σχετίζονται όντως με την εγκυμοσύνη γιατί όλα τα συμπτώματα σχεδόν οφείλονται στην ορμόνη χοριακη γονοδοτροπινη πως την λένε η οποία εκτείνεταετα την εμφύτευση όποτε σκεφτηταο αν η εμφύτευση γίνεται 8 με δώδεκα μέρες από την ωορρηξία δεν προλαβαίνουμε να νιώσουμε συμπτώματα ή θα αρχίσουν 3 4 μέρες πριν την περίοδο/καθυστέρηση..επίσης η θερμοκρασία του σώματος μας έτσι κι αλλιώς ανέβαινει μετά την ωορρηξία και πέφτει αφού μας έρχεται περίοδος και αν δεν μας έρθει απλά συνεχίζει να είναι ανεβασμένη..μόνο το αιματακι της εμφύτευσης μπορεί να μας προϊδεάσει αλλιώς είμαστε στο έλεος του χρόνου..εγώ αυτό το μήνα περνάω μια χαρά και δεν το πολύ σκέφτομαι..βόλτες συζητήσεις και εννοείται το σκέφτομαι αλλά όχι με πανικό..με χαρά κι αν δεν έρθει πάμε από την αρχή..μην ξεχνάτε είμαστε τόσο τυχερές που μπορούμε να προσπαθούμε κάθε λίγες μέρες..σας φιλώ να έχετε μια υπέροχη μέρα..<3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσιιιι μου καλημερα !!! Σου ευχομαιι να μας πεις ευχαριστα νεα !!! ♥️♥️♥️ Μακαριιιι!!!! 

Πήρα κ τον γυναικολόγο μου!! Μου λέει κάνε τεστ ή το απόγευμα ή αύριο το πρωί..όποτε θα δώσω λίγο χρόνο μήπως απλά έχω μια καθυστέρηση κύκλου. Το απόγευμα θα πάρω τεστ κ θα το κάνω το πρωί σε περίπτωση που δε μου έρθει μέχρι το βράδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυ..κι εγώ στην αναμονή είμαι σε δέκα μέρες το πολύ πρέπει να μου έρθει..δεν έχουμε συμπτώματα αυτές τις μέρες είναι σπάνιο να έχει συμπτώματα κάποια γυναίκα και να σχετίζονται όντως με την εγκυμοσύνη γιατί όλα τα συμπτώματα σχεδόν οφείλονται στην ορμόνη χοριακη γονοδοτροπινη πως την λένε η οποία εκτείνεταετα την εμφύτευση όποτε σκεφτηταο αν η εμφύτευση γίνεται 8 με δώδεκα μέρες από την ωορρηξία δεν προλαβαίνουμε να νιώσουμε συμπτώματα ή θα αρχίσουν 3 4 μέρες πριν την περίοδο/καθυστέρηση..επίσης η θερμοκρασία του σώματος μας έτσι κι αλλιώς ανέβαινει μετά την ωορρηξία και πέφτει αφού μας έρχεται περίοδος και αν δεν μας έρθει απλά συνεχίζει να είναι ανεβασμένη..μόνο το αιματακι της εμφύτευσης μπορεί να μας προϊδεάσει αλλιώς είμαστε στο έλεος του χρόνου..εγώ αυτό το μήνα περνάω μια χαρά και δεν το πολύ σκέφτομαι..βόλτες συζητήσεις και εννοείται το σκέφτομαι αλλά όχι με πανικό..με χαρά κι αν δεν έρθει πάμε από την αρχή..μην ξεχνάτε είμαστε τόσο τυχερές που μπορούμε να προσπαθούμε κάθε λίγες μέρες..σας φιλώ να έχετε μια υπέροχη μέρα..<3

Παρά πολύ καλά τα λες!!!! Κ καλά κανεις κ είσαι χαλαρή κ άνετη κ έτσι πρέπει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημέρα σε όλες,

Καλά αποτελέσματα σε όποια περιμένει να μην αδιαθετήσει!

@Princess28  Δεν ξέρω κάτι άλλο, να βοηθήσω ήθελα όπως μπορούσα. Τέσπα! Όπως αναφέρετε εδώ:

1. Κανονική κορύφωση της LH.

Το θετικό αποτέλεσμα εμφανίζεται μία μέρα μόνο, με την προηγούμενη και την επόμενη μέρα να δίνουν αρνητικά αποτελέσματα.  Συνήθως αυτή η εικόνα υπάρχει σε γυναίκες με κανονικούς κύκλους.

Μάλλον ναι την 11η θα ήταν πιο σκούρο. 

Δεν είναι απόλυτο να έχεις  συμπτώματα πριν την εγκυμοσύνη. Οι φίλες μου δεν είχαν τίποτα! Είναι ανάλογα τον οργανισμό μαλλον!

Δε με αφήνει να κάνω λαικ γαμώτο!

Έτσι το σκέφτομαι κι εγώ, αλλά και τη 10η κ τη 12η δεν ήταν τελείως αχνό όπως το δείχνει σε αυτό που μου’στειλες στη φωτό..γι’αυτό με μπερδεύει.

Μακάρι να έχουμε όλες καλά νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυ..κι εγώ στην αναμονή είμαι σε δέκα μέρες το πολύ πρέπει να μου έρθει..δεν έχουμε συμπτώματα αυτές τις μέρες είναι σπάνιο να έχει συμπτώματα κάποια γυναίκα και να σχετίζονται όντως με την εγκυμοσύνη γιατί όλα τα συμπτώματα σχεδόν οφείλονται στην ορμόνη χοριακη γονοδοτροπινη πως την λένε η οποία εκτείνεταετα την εμφύτευση όποτε σκεφτηταο αν η εμφύτευση γίνεται 8 με δώδεκα μέρες από την ωορρηξία δεν προλαβαίνουμε να νιώσουμε συμπτώματα ή θα αρχίσουν 3 4 μέρες πριν την περίοδο/καθυστέρηση..επίσης η θερμοκρασία του σώματος μας έτσι κι αλλιώς ανέβαινει μετά την ωορρηξία και πέφτει αφού μας έρχεται περίοδος και αν δεν μας έρθει απλά συνεχίζει να είναι ανεβασμένη..μόνο το αιματακι της εμφύτευσης μπορεί να μας προϊδεάσει αλλιώς είμαστε στο έλεος του χρόνου..εγώ αυτό το μήνα περνάω μια χαρά και δεν το πολύ σκέφτομαι..βόλτες συζητήσεις και εννοείται το σκέφτομαι αλλά όχι με πανικό..με χαρά κι αν δεν έρθει πάμε από την αρχή..μην ξεχνάτε είμαστε τόσο τυχερές που μπορούμε να προσπαθούμε κάθε λίγες μέρες..σας φιλώ να έχετε μια υπέροχη μέρα..<3

Καλημέρα κορίτσι!! Τι ωραία που τα λες!! ? δεν μπορώ να κάνω λαικ γαμώτο χαχα.....ούτε υγρά δεν έχουμε όμως; Κάπου είχα διαβάσει ότι αν γίνει σύλληψη συνεχίζονται τα υγρά..

Να έχετε όλες μια τέλεια μέραα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια. Εγώ τελικά αδιαθέτησα κανονικά σήμερα και μάλιστα νωριτερα δυο μερες παρολο που επαιρνα utrogestan γιατι οπως σας ειπα ειχα προβλημα με το δευτερο μισο του κυκλου. Ειχα και αλλες 3μερες καφε υγρα.

Θα καλεσω σημερα το γιατρο να δω πως θα προχωρίσουμε. Μαλλον με ενεσεις προκλησης οωρρηξιας οπως μου ειχε πει.

Μακαρι κοριτσια να με βοηθησουν γιατι απο οτι φαινεται εχω σοβαρο θεμα με την οωρρηξια.

Αν και φαινεται οτι κανω οωρρηξια δεν τα καταφερνω και ερχεται και νωριτερα η περιοδος απο οτι πρεπει.

Εχω και μια σαλπιγγα κλειστη.  Εχω απελπιστει!

Καλημέρα! Καταλαβαίνω ότι έχεις αγχωθεί αλλά νομίζω ότι είσαι σε πολύ καλό δρόμο. Έχετε βρει τι εμποδίζει και θα το λυσετε. 

Έχω μια φίλη με μια σάλπιγγα μετά από εξωμητριο που έμεινε έγκυος φυσιολογικά. Πιστεύω στις μέρες μας όλα φτιάχνουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!! Ελπίζω να έχουμε σύντομα ευχάριστα νέα από τα κορίτσια που περιμένουν !! Άντε να χαρούμε λίγο....!!!

Καλημέρα!!! Νομίζω αυτή την εβδομάδα θα ακούσουμε ευχάριστα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα! Καταλαβαίνω ότι έχεις αγχωθεί αλλά νομίζω ότι είσαι σε πολύ καλό δρόμο. Έχετε βρει τι εμποδίζει και θα το λυσετε. 

Έχω μια φίλη με μια σάλπιγγα μετά από εξωμητριο που έμεινε έγκυος φυσιολογικά. Πιστεύω στις μέρες μας όλα φτιάχνουν... 

Καλημέρα κορίτσι μου. Η αληθεια ειναι οτι πολλες κοπελες με μια σαλπιγγα εχουν κανει οχι ενα αλλα πολλα παιδια. Προσπαθουμε να φτιαξουμε την οωρρηξια αυτους τους μηνες με βιταμινες κλπ και τωρα θα προχωρησω κ με ενεσεις να δουμε πως θα ανταποκριθω και αν θα εχουμε λυση. Γιατι με αυτες πολυ πιθανο να κανω πιο πολλα και πιο ποιοτικα ωαρια αν ανταποκριθει καλα ο οργανισμος μου. Μετα υπαρχει περιπτωση να κανω κ λαπαροσκοπηση να δουμε τι γινεται εκει μεσα γιατι μπορει να υπαρχει κατι που εμποδιζει τη συλληψη και να μην φαινεται στις εξετασεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα όμορφα μου τα κορίτσια.... Είστε καλά????? Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν κ βέβαια στέλνω την πιο δυνατή μπεμπεδοσκονη μου σε όλες σας..... Η Παναγίτσα να είναι μαζί σας ❤️❤️❤️❤️❤️δεν σας ξεχνώ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου καλημέρα καλά έκανες κ πήρες δεύτερη γνώμη κ Εγώ είχα πάρει πριν μείνω εγκυος το πρώτο μωρό αν και τελικά μου είχε πει τα ίδια πράγματα αλλά με άλλο τρόπο π με κέρδισε καλύτερα! Κ τελικά έμεινα στην δεύτερη γιατρο θεωρώ ότι είναι κ το γούρι μου!!   αρχικα θα ήθελα να σε ρωτήσω ποσό ήταν η προλακτινη σου; Είχα κ εγώ κάπου στα 50 κ η ενδοκρινολόγος μ εγραψε ντοστινεξ για 6 μηνες σε περίπτωση π δεν εμένα εγκυος θα έπρεπε να ακολουθούσαμε άλλη μέθοδο πια…αλλά είχαν συμφωνήσει κ οι δυο γιατροί με την αγωγή αυτή  
    • Καλημέρα κορίτσι μου, νομίζω αυτή η μάστιγα με τους γιατρούς που μας χαντακώνουν αντί να μας βοηθούν δεν θα σταματήσει ποτέ! Τουλάχιστον θέλω να πιστεύω οτι πλέον μπαίνουμε στην διαδικασία είτε για μια 2η γνώμη είτε για ένα ψάξιμο στο ίντερνετ που κάποιες φορές δεν βοηθάει γιατί έχει πολλές πληροφορίες αλλά υπάρχουν οι φορές που είναι πραγματικά άκρως βοηθητικό.
    • @Katiana1987Δυστυχώς συχνά είναι οι δικοί μας άνθρωποι που μας στενοχωρούν και περισσότερο.. εύχομαι να είναι κάτι που λύνεται κορίτσι μου..🌸 
    • Ο ενδοκρινολόγος μου είπε μαξ μέχρι 125 μία ώρα μετά το γεύμα (ιδανικά έως 120) και το πρωί έως 92, μαξ μερικές φορές έως 95. χεχε σύμφωνα με τον γυναικολόγο σου καλά είμαι! εμένα ο γυναικολόγος δε μου είπε κάτι.. θέλω να πάω να τεστάρω το μηχανάκι.. φοβάμαι μην τυχόν δεν μετράει ακριβώς.. μία από αυτές τις μέρες θα πάω στο μικροβιολογικό να μου μετρήσουν το σάκχαρο και στο καπάκι να έχω και την ένδειξη του μετρητή.. πάντως μου είπε να μην το έχω άγχος, όσο βλέπω ότι είναι εντάξει να μετράω και μέρα παρά μέρα.. εγώ βέβαια κάθε τόσο τρυπιέμαι.. εμένα με πειράζει πολύ το ψωμί και το ρύζι.. αν φάω δύο κομματάκια σοκολάτα δεν ανεβαίνει! πάλι καλά! 😄
    • Ωχ δύσκολο με την πατέρα να τσακώνεσαι εμένα είναι ο μοναδικός άνθρωπος που μέσα σε δευτερόλεπτα μπορεί να με βγάλει εκτός εαυτού  ναι είναι δύσκολο εδώ στο χωριό δεν υπάρχουν και πολλές δουλειές αν είχε εναλλακτική θα είχε φύγει χτες  Είναι υπεύθυνος σε μια θεση και έχει έρθει σε ρίξει και μετά κοριτσια που δουλεύει μαζί αλλά και μετά αφεντικά γιατί τον Αύγουστο πρέπει να πετύχουν κάποιο στόχο ώστε να μείνουν και οι 3 στην δουλειά.. βλεπεις αυτές θέλουν να πάνε διακοπές εγω γεννάω και είναι όλα στον αέρα τώρα προφανώς αν τον στόχο δεν τον πιάσουν κάποιος θα πρέπει να φυγει και συνήθως την πληρώνει ο υπεύθυνος σε αυτά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...