Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ πάντως δεν το βλέπω αρνητικό και μου κάνει εντύπωση που είναι έτσι πριν την περίοδο!!! Εμένα όταν δεν είμαι σε φάση οωρηξιας είναι τελείως λευκο

Αυτα τα τεστ γραφουν στις οδηγίες ότι αν είναι αχνό είναι αρνητικο. Μήπως το άφησε αρκετή ώρα και γι'αυτό σκουρυνε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenikon είπε:

Καλημέρα σε όλες! Δήμητρα, σε πόση ώρα έγινε έτσι; Πρέπει να είναι το ίδιο σκούρο με την πρώτη γραμμή ή πιο σκούρο για να είναι θετικό. Αν έγινε έτσι στα πρώτα 10 λεπτα πάει να πει ότι όπου να ναι έρχεται η ωορρηξια.Ξανακανε το σήμερα μέχρι να σκουρινει όσο η πρωτη. Μόλις σκουρυνει η ωορρηξία έρχεται το πολύ σε 36-48 ώρες.

Αμεσως εγιβε ετσι οθτε 1 λεπτο δεν περασε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ πάντως δεν το βλέπω αρνητικό και μου κάνει εντύπωση που είναι έτσι πριν την περίοδο!!! Εμένα όταν δεν είμαι σε φάση οωρηξιας είναι τελείως λευκο

Αυτο μου εκανε και εμενα εντυπωση σε ενα κυκλο ειχε κανει επιτηδες ωορρηξια τεστ και βγηκε θετικο 14η καπου εκει κ μετα λεω ας κανω και στο τελος να δω και ειχε βγει αρνητικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenikon είπε:

Αυτα τα τεστ γραφουν στις οδηγίες ότι αν είναι αχνό είναι αρνητικο. Μήπως το άφησε αρκετή ώρα και γι'αυτό σκουρυνε;

Οχι καθολου δεν το αφησα αμεσως ετσι εγινε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Κάπου είχα διαβάσει κάτι σχετικό αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Κάνε άλλες δύο μέρες υπομονή κ πήγαινε για χοριακη θα έλεγα εγώ. 

Ναι κοριτσι μου εννοειται πως θα περιμενω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα σε ολες!!!Εγω ακομη με πονακια περιοδου ξυπνησα τα ξημερωματα και λεω παει μου ηρθε ομως τιποτα ακομη.Βεβαια σχεδον καθε μηνα το εχω αυτο να ξυπναω απο πονους κ να μου ερχεται σε λιγες μερες.Χθες δεν ημουν κ πολυ καλα πηγαμε στους κουμπαρους μας κ φαγαμε πιτσα κ μετα το φαγητο με επιασε τρελος στομαχοπονος κ ανακατωσουρα.Ο αντρουλης χαιροταν μηπως ειναι νινι αλλα εγω νομιζω οτι καποιο θεμα εχω με το στομαχι μου γιατι το ξαναεπαθα πριν μερες.

 

Για την κοπελα που με ρωτησε για το πατωμα του σπιτιου ειναι laminate,θελει πολλη προσοχη για να μη φουσκωσει με τα σφουγγαρισματα ειναι ζεστο κ ομορφο αλλα κοιτα να βαλεις καλη ποιοτητα.Το δικο μας ειναι μετρια κ εχει κανει σημαδια οταν επεσαν πχ ποτηρια.

Δημητρα κ εγω θετικο το βλεπω το τεστακι σου.Βουρ για επαφουλες ?

Στελλινακι μου πολύ θετικά τα βλέπω τα πράγματα μήπως έχει δίκιο ο άντρας σου και είναι νινακι?εγώ σου στέλνω όλη τη θετική μου σκέψη και σου εύχομαι πολύ πολύ καλή τύχη να σαι εσύ το δεύτερο θετικό μας :) πως το χεις στο μυαλό σου θα περιμένεις κάποιες μέρες και μετά χοριακη η θα κάνεις τεστακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ποτέ περιμένεις περίοδο? 

Μεχρι της 20/11 !!! Γιατι μερικες φορες ερχεται δυο μερες νωριτερα οποτε σημερα αυριο.. την τεταρτη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Μεχρι της 20/11 !!! Γιατι μερικες φορες ερχεται δυο μερες νωριτερα οποτε σημερα αυριο.. την τεταρτη!!

Ρε αγαπακι δεν κάνεις κάνα τεστακι εγκυμοσύνη ς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Στελλινακι μου πολύ θετικά τα βλέπω τα πράγματα μήπως έχει δίκιο ο άντρας σου και είναι νινακι?εγώ σου στέλνω όλη τη θετική μου σκέψη και σου εύχομαι πολύ πολύ καλή τύχη να σαι εσύ το δεύτερο θετικό μας :) πως το χεις στο μυαλό σου θα περιμένεις κάποιες μέρες και μετά χοριακη η θα κάνεις τεστακι??

@Frogel μου αν δεν αδιαθετησω μεσα στη βδομαδα θα κανω απευθειας χοριακη που ειναι κ 100% σιγουρη ως προς το αποτελεσμα.Ο αντρας μου πιστευω οτι οποτε εχουμε εγκυμοσυνη θα ειναι ακομη πιο τρελαμενος κ απο μενα.Απλα λατρευει τα παιδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Μεχρι της 20/11 !!! Γιατι μερικες φορες ερχεται δυο μερες νωριτερα οποτε σημερα αυριο.. την τεταρτη!!

Εχεις καθολου πονακια ή αλλα συμπτωματα;Γενικοτερα πώς νιωθεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Αμεσως εγιβε ετσι οθτε 1 λεπτο δεν περασε!!

Οπότε όπου να ναι θα έχεις ωορρηξία. Αλλά επειδή δεν ήταν πολύ σκούρο ξανακάνε το μέχρι νασκουρυνει οπως την πρώτη γραμμή.οταν σκουρινει πάει να πει ότι έρχεται η ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

@Frogel μου αν δεν αδιαθετησω μεσα στη βδομαδα θα κανω απευθειας χοριακη που ειναι κ 100% σιγουρη ως προς το αποτελεσμα.Ο αντρας μου πιστευω οτι οποτε εχουμε εγκυμοσυνη θα ειναι ακομη πιο τρελαμενος κ απο μενα.Απλα λατρευει τα παιδια...

Μπράβο κορίτσι μου!! Μακάρι!! Στο εύχομαι να είσαι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η diana8 είπε:

Καλημεραα κοριτσια μου.. 

Ενω τις προηγουμενες μερες ειχα πονακια τωρα τπτ ... εσεις πως ειστε ??? :) 

Εγω εκανα τεστ εγκυμοσύνης την κυριακη βγήκε αρνητικό  ... Περιμένω να αδιαθετισω αυριο αλλα με εχουν τρελάνει οι πονοκέφαλοι και η μεση μου 5 μερες τωρα ... Τι να πω ... Τετοια πράγματα δεν είχα ποτε ... Μαλον όντως με το που ξεκινας τις προσπάθειες οι ορμόνες τρελαίνονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Οπότε όπου να ναι θα έχεις ωορρηξία. Αλλά επειδή δεν ήταν πολύ σκούρο ξανακάνε το μέχρι νασκουρυνει οπως την πρώτη γραμμή.οταν σκουρινει πάει να πει ότι έρχεται η ωορρηξία.

Περιμενω περιοδο τωρα.. γιαυτο μου φανηκε περιεργο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Εγω εκανα τεστ εγκυμοσύνης την κυριακη βγήκε αρνητικό  ... Περιμένω να αδιαθετισω αυριο αλλα με εχουν τρελάνει οι πονοκέφαλοι και η μεση μου 5 μερες τωρα ... Τι να πω ... Τετοια πράγματα δεν είχα ποτε ... Μαλον όντως με το που ξεκινας τις προσπάθειες οι ορμόνες τρελαίνονται.

Μαλλον κατι τετοιο μας συμβαινει 

και εγω πριν 3-4 μερες ειχε πονακια τωρα τπτ  ας περιμενουμε και θα ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η diana8 είπε:

Μαλλον κατι τετοιο μας συμβαινει 

και εγω πριν 3-4 μερες ειχε πονακια τωρα τπτ  ας περιμενουμε και θα ερθει

Και εγω πονακια χαμηλά στην κοιλια και πολυ υγρασία ...  Ναι αν δεν ερθει στις 2-3 μερες θα κανω κ αλλο τεστ γιατι πολυ παράξενα πράγματα μου συμβαίνουν ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παιδια σμρ εχω κατιβπονακια χαμηλα αριστερά κ στη μεση κ μαλλον ειναι ωορηξιας αλλα συμηθως δεν εχω πονακια μονο υγρασιααα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου επειδη εχω πολλα ωορρηξιας ειπα να κανω ενα ετσι να δω τι θα βγει βγηκε αυτο .. ειναι λογικο πριν την περιοδο να ειναι ετσι ???  Συγγνωμη αλλα δε γνωριζω αν αυτα πριν την περιοδο βγαινουν ετσι :)  
 

F6601B85-DE52-4543-84E2-CAA6C817A660.jpeg

Και πάλι αρνητικό είναι θεωρώ.με βάση τις οδηγίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Σαμανη είπε:

Στολισαμε και εμεις ! Αντε κ του χρονου με ενα μωρακι αγκαλια ! Καλες γιορτες να εχεται κοριτσια με υγεια και ευτιχια και αγαπη στις οικογένειες σας (και νινακια εννοείται).

IMG_20191117_170512_318.jpg

IMG_20191117_170358_403.jpg

IMG_20191117_165937_932.jpg

IMG_20191117_165858_044.jpg

IMG_20191117_165110.jpg

IMG_20191117_165245.jpg

IMG_20191117_144052.jpg

IMG_20191117_133945.jpg

IMG_20191117_133828.jpg

IMG_20181125_172602.jpg

IMG_20191117_133832.jpg

Κ του χρόνου με υγεία κ ένα μωράκι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Ρε αγαπακι δεν κάνεις κάνα τεστακι εγκυμοσύνη ς;;

Αχ από χθές προσπαθώ να στείλω μήνυμα και δεν μπορώ. Μου έχει σπάσει τα νεύρα ?. Πρώτα μου έβγαζε κάτι λεωφορεία και μετά ότι το mail μου χρησιμοποιείται από άλλον?. Ελπίζω αυτό που γράφω τώρα να σταλεί...

Υ.Γ Συμφωνώ για το τεστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου επειδη εχω πολλα ωορρηξιας ειπα να κανω ενα ετσι να δω τι θα βγει βγηκε αυτο .. ειναι λογικο πριν την περιοδο να ειναι ετσι ???  Συγγνωμη αλλα δε γνωριζω αν αυτα πριν την περιοδο βγαινουν ετσι :)  
 

F6601B85-DE52-4543-84E2-CAA6C817A660.jpeg

Έχω διαβάσει ότι κάποια τεστ ωορρηξίας ανιχνεύουν κ εγκυμοσύνη.Στο λέω με επιφύλαξη!Νομίζω βέβαια ότι είναι άλλη η ορμόνη για την ωορρηξία και άλλη για την εγκυμοσύνη αλλά αν δεις στο ίντερνετ(δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι) κάποια κορίτσια εκαναν τεστ ωορρηξίας πριν την περίοδο  ή με μια μέρα καθυστέρησης κ τους βγήκε θετικό για εγκυμοσύνη! Ελπίζω να εχεις καλά νέα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου επειδη εχω πολλα ωορρηξιας ειπα να κανω ενα ετσι να δω τι θα βγει βγηκε αυτο .. ειναι λογικο πριν την περιοδο να ειναι ετσι ???  Συγγνωμη αλλα δε γνωριζω αν αυτα πριν την περιοδο βγαινουν ετσι :)  
 

F6601B85-DE52-4543-84E2-CAA6C817A660.jpeg

Είχα κ εγώ την ίδια απορία αν μπορείς με τεστ ωορρηξιας να δεις για εγκυμοσύνη!! Διάβασα στο Ίντερνετ κ η απάντηση ήταν κατηγορηματικά Όχι!! Δε μπορεί το τεστ ωορρηξιας να δείξει εγκυμοσύνη. Το τεστ ωορρηξιας μετράει την LH ενώ το εγκυμοσύνης την HCG. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...