Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Κοριτσαρες ελάτε από δω αν θέλετε και μιας και έχουμε καινούριο θέμα ας πούμε δυο λόγια αν θέλετε να γνωριστούμε λιγάκι αφού κάνουμε τόση παρέα :) εγω είμαι 29 μένω στην πανέμορφη Κρήτη και προσπαθούμε με τον άντρα μου από το μαιο..είχαμε μια ατυχία το Σεπτέμβρη με μια παλινδρομη κύηση και τώρα είμαστε ξανά στον αγώνα..επόμενη περίοδος δεν αναμένεται 2/11..καλότυχο το νέο θεματακι με μόνο ευχάριστα νέα πολλά χουχουλια και θετικά τεστακια :))

Με το καλό πολλά ευχάριστα νέα μέσα από εδώ!!!!Γεια σου πατριωτακι,!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Ειι γεια σας και απο εμένα!! Εγώ είμαι από Αθήνα 27 χρόνων ,δύο χρόνια παντρεμένοι και πάνω από δύο χρόνια προσπαθειών για μωρακι !! Το μικρό ιστορικό έχει ως εξής: πολυκυστικες, ενδομητριωση και 3 αποτυχημένες σπερματενχυσης !! Μετά από μια πολύ άσχημη ψυχολογική κατάσταση είπαμε να το πάμε χαλαρά με τον φυσιολογικό τρόπο και τεστ ωορρηξίας!! Αυτάααα 

Next please :-)?

Υ.Γ ααα και έχω ένα αξιολατρευτο σκυλάκο ονόματι Όσκαρ!

Κι εμείς μόλις αποκτήσαμε ένα γερμανικό ποιμενικό τον Μάγκα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου ,ναι είναι υπέροχα πλάσματα δεν μπορώ να περιγράψω την ηρεμία που ένιωθα δίπλα του όταν πάθαινα κρίσης πανικού ,μόνο αυτός με ηρεμήσουν ,φαντάσου τότε επειδή δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ ,καθόταν ο καημένος όλο το βράδυ δίπλα μου !!!

Τι γλυκό !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω Κρήτη κι εσύ??τι ωραιαααα...

@Αννια27 όποτε μπορεσεις ανέβασε και στην καινούργια μας ομαδουλα το πινακακι..:) 

Κορίτσια ποιες άλλες περιμένουμε αυτήν την εβδομάδα να δούμε θετικό??εγώ το Σάββατο περιμένω αλλά δεν κρατιεμαι..αναβάλλω από μέρα σε μέρα το τεστ γιατί δεν θέλω να δω αρνητικό..θα δω τι θα κάνω εν τέλη και αν θα κάνω τεστ η θα περιμένω απλά.. εντωμεταξυ σήμερα έχω ζαλάδες και αδυναμία αλλά προσπαθώ να μην παίρνουν τα μυαλά μου αέρα..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Την είχα τον Σεπτέμβρη ήταν αυτόματη αποβολή στις 6εβδομαδες δεν είδαμε ποτέ τίποτα στον υπέρηχο και αυτό ήταν λίγο πιο εύκολο να το ξεπεράσω..δεν χρειάστηκε να κάνω και απόθεση όποτε ο γιατρός είπε να ξεκινήσουμε μετά τον πρώτο κύκλο και να μαστε είναι στην ουσία η πρώτη προσπάθεια..έχεις δρόσο δίκιο αυτές τις σκέψεις κάνω κι εγώ για να μένω ήρεμη..μου λέω ότι δεν μπορώ να ελέγξω τίποτα από αυτά δεν είναι στο χέρι μου..μόνο πίστη έχω ότι όλα θα πάνε καλά και θετική σκέψη.. σευχαριστω για την απάντηση σου είναι τόσο ελπιδοφόρο για μένα ότι μετά την ατυχία σου σου ήρθε γρήγορα το παιδάκι σου..:)γενικότερα είμαι καλύτερα από ποτέ με αυτό το θέμα μετά από πολύ δουλειά με τον εαυτό μου μας κάνει καλύτερους το παιδί μας πριν καν έρθει αυτό κατάλαβα εγώ..:)

Αυτό ακριβώς κορίτσι μου.Μας κάνει καλύτερους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Frogel είπε:

Θα έρθει και για σένα θα δεις όλες θα έχουμε θετικαρα στο τεστ και μετά θα κάνουμε γκρουπακια με μπεμπέ..:) στη Δράμα άρχισε το κρύο??εδώ στην Κρήτη έχουμε κατακαλοκαιρο ακόμα..

Μακάρι!!!! ❤️

Σχετικά καλός είναι ο καιρός...Αχ η Κρήτη, φανταστική! Ήμουν τον Απρίλιο και πέρασα υπέροχα! Λάτρεψα το κλίμα χαχαχα. Φαντασου, είχα μετανιώσει που πηρα κοντομανικα...όχι οπως σ'εμάς εδώ πάνω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!Εγώ είμαι 35 χρόνων από Θεσσαλονίκη και σε λίγο καιρό θα πάω για εξωσωματική λόγω ανδρικού παράγοντα!! Εύχομαι τον Ιανουάριο να είμαι έγκυοουλα!Μαζί με εσάς!!???

Καλή επιτυχία!!! ❤️ Σχεδόν..γειτονάκια είμαστε! Υπέροχη η Θεσσαλονίκη...μόνο που πας στην παραλία, είναι άλλο πράγμα! Ψυχοθεραπεία!!! Ευτυχώς, την έζησα για 4 χρόνια στις σπουδές!!! Αφού να φανταστείς, μου 'ρχεται πολλές φορές να έρθω να ξεσκάσω γιατί μόνο εκεί ηρεμώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα!! Εγώ άρχισα ουσιαστικά αυτό το μήνα προσπάθεια για το δεύτερο.... Έχω ένα παιδάκι ενός χρόνου... Και δυο εγκυμοσύνες στο ιστορικό μου. Μια παλινδρομη και μια τελειομηνη!!!! 

Να χαίρεσαι το μικρούλι σου! Εύχομαι να έρθει γρήγορα και το δεύτερο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Μακάρι!!!! ❤️

Σχετικά καλός είναι ο καιρός...Αχ η Κρήτη, φανταστική! Ήμουν τον Απρίλιο και πέρασα υπέροχα! Λάτρεψα το κλίμα χαχαχα. Φαντασου, είχα μετανιώσει που πηρα κοντομανικα...όχι οπως σ'εμάς εδώ πάνω ?

Έχει πολύ ωραίο κλίμα αλλά μου λείπει καμιά φορά και ο χειμώνας βρε παιδί μου χαχαχαχα..Δεν έχω έρθει ποτέ στη Δράμα αλλά σπούδαζα κι εγώ Θεσσαλονίκη 5 χρόνια..δεν υπάρχει αυτή η ενέργεια που έχει η πόλη..αν δεν ζούσα Κρήτη θα ζούσα σίγουρα Θεσσαλονίκη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Γουρλίδικο το καινούριο θεματάκι..να έχουμε πολλά θετικά τεστάκια!!

Περιμένω στις 10/11 και δεν θέλω καθόλου να την δω!!!

Είμαι κ γω σκυλομάνα κ είμαι πολύ περήφανη γι αυτή!! Άνθρωπος κανονικός...!!! Μας έχει πάρει τα μυαλά!! Βήχει κ τρελενόμαστε!!! Έρωτας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορτσούδια μου!!!! εγώ κ η @Σταυρι από Μυτιλήνη!!!! εγώ παντρεμένη εδώ κ 2 χρόνια, ετών 29.. προσπαθούμε από πέρυσι το καλοκαίρι, τον Γενάρη ανακάλυψα την ενδομητρίωση κ χειρουργήθηκα.. Μάιο ξεκίνησα επαφούλες πάλιιιι, φτιάξαμε τα ορμονικά μου, έκανα κ εγώ κ το αντρούλης μου τις εξετάσεις κ συνεχίζουμε.. κάνω παρακολούθηση ωορηξίας και λήψη seprafar . τώρα είμαι στην 3η κ τελευταία προσπάθεια 22η μέρα του κύκλου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορτσούδια μου!!!! εγώ κ η @Σταυρι από Μυτιλήνη!!!! εγώ παντρεμένη εδώ κ 2 χρόνια, ετών 29.. προσπαθούμε από πέρυσι το καλοκαίρι, τον Γενάρη ανακάλυψα την ενδομητρίωση κ χειρουργήθηκα.. Μάιο ξεκίνησα επαφούλες πάλιιιι, φτιάξαμε τα ορμονικά μου, έκανα κ εγώ κ το αντρούλης μου τις εξετάσεις κ συνεχίζουμε.. κάνω παρακολούθηση ωορηξίας και λήψη seprafar . τώρα είμαι στην 3η κ τελευταία προσπάθεια 22η μέρα του κύκλου...

Άντε lactaki μου μαζί να έχουμε τα ευχάριστα εγώ 23η μέρα σήμερα..νησιωτοπουλες κι εσείς τι ωραία..να σε ρωτήσω κάτι είχες συμπτώματα ενδομητριωσης η τυχαία το ανακαλύψατε??θα είναι η τελευταία και τυχερή θα δεις..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Να σου ζήσει το αγοράκι σου εύχομαι σύντομα να μεγαλώσει η οικογένεια..χαχαχαχαχ μια χαρά είναι το όνομα σιγά..πάντως αν θέλεις νομίζω πως μπορείς να στο αλλάξεις αν πας στο προφίλ σου..<3

Σ' ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να γίνει γρήγορα γιατί ο δικός μου ήδη ζητάει αδερφάκι. Α! Θα πάω να δω αν αλλάζει γιατί ειλικρινά μου φαίνεται πολύ αστείο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Άντε lactaki μου μαζί να έχουμε τα ευχάριστα εγώ 23η μέρα σήμερα..νησιωτοπουλες κι εσείς τι ωραία..να σε ρωτήσω κάτι είχες συμπτώματα ενδομητριωσης η τυχαία το ανακαλύψατε??θα είναι η τελευταία και τυχερή θα δεις..:)

 Δεν είχα καθόλου συμπτώματα.. είχα σταθερή περίοδο χωρίς πόνους.. φυσιολογικό τεστ παπ κ όλα γενικά.. τυχαία αποφάσισα να δει ο γιατρός αν έγινε ωορηξία κ πάνω στον υπέρηχο βρήκε κύστη 9,4εκ.. κ κάπως έτσι ξεκίνησα τη διαδικασία.. βέβαια αν κάτσω κ σκεφτώ κάποια μεμονομένα στοιχεία ναι θα μπορούσα να πω ότι είχα κάποιες ενδείξεις αλλά επειδη ήταν μια στο τόσο δεν έδινα βάση. θυμάμαι δλδ μετά από επαφή 1-2 μη φανταστείς μ είχε πιάσει πόνος κ δε μπορούσα να σταθώ... αλλά που να φανταστω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Άντε lactaki μου μαζί να έχουμε τα ευχάριστα εγώ 23η μέρα σήμερα..νησιωτοπουλες κι εσείς τι ωραία..να σε ρωτήσω κάτι είχες συμπτώματα ενδομητριωσης η τυχαία το ανακαλύψατε??θα είναι η τελευταία και τυχερή θα δεις..:)

εσύ τί κύκλο έχεις πότε δεν περιμένεις??? ...εγώ με βάση την ένεση που έκανα για να σπάσουν θα κάνω 26αρη αλλά χλωμό το κόβω.. 28άρη υπολογίζω όπως πάντα..

11η πρωί έκανα την ένεση , άρα 12η 13η ωορριξία? καλά δε τα λέω? ε αμα μετρήσω κ 14 μέρες μετά βγαίνει 26η περίπου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

εσύ τί κύκλο έχεις πότε δεν περιμένεις??? ...εγώ με βάση την ένεση που έκανα για να σπάσουν θα κάνω 26αρη αλλά χλωμό το κόβω.. 28άρη υπολογίζω όπως πάντα..

11η πρωί έκανα την ένεση , άρα 12η 13η ωορριξία? καλά δε τα λέω? ε αμα μετρήσω κ 14 μέρες μετά βγαίνει 26η περίπου...

26αρη η 27αρη κανω..Σάββατο δεν περιμένω αν κάνω 27αρη..αύριο όμως νομίζω θα κάνω τεστ..κάθε μέρα έτσι λέω βέβαια και τελικά λέω άντε ας περιμένω άλλη μια μέρα..σε ρωτάω για την ενδομητριωση γιατί έχω δει τα συμπτώματα και με αγχωσε ενώ έχω σταθεροτατο κύκλο έχω πολύ πόνο στην περίοδο και τα τελευταία 2 χρόνια έχω κάνει και 3 κύστες..δεν ξέρω αν έχουν σχέση το ένα με το άλλο βέβαια..λογικό μου ακούγεται να κάνεις 26 κι εγώ που έχω τέτοιο κύκλο κάνω πάντα ωορρηξία 13η μέρα..εύχομαι τόσο πολύ να έχουμε ευχάριστα νέα μαζί να κάνουμε την αρχή αφού νομίζω είμαστε αυτές που περιμένουν πιο σύντομα..έτσι για καλή αρχή του γκρουπακιου..:))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να γίνει γρήγορα γιατί ο δικός μου ήδη ζητάει αδερφάκι. Α! Θα πάω να δω αν αλλάζει γιατί ειλικρινά μου φαίνεται πολύ αστείο!

Μπορεί και να λέω χαζομάρες και να μην αλλάζει γιατί τώρα που το κοίταξα λίγο δεν βρήκα τρόπο ?..τι καλά που θέλει αδερφάκι είναι τόσο γλυκούλι..θυμάμαι ακόμα τον εαυτό μου και πόσο πολύ ήθελα μια αδερφή και όταν μου την κάνανε ήμουν από τις σπάνιες περιπτώσεις που δεν ζηλεψα ούτε λεπτό τόσο πολύ το θελα το αδερφάκι αχαχα :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Frogel είπε:

Μπορεί και να λέω χαζομάρες και να μην αλλάζει γιατί τώρα που το κοίταξα λίγο δεν βρήκα τρόπο ?..τι καλά που θέλει αδερφάκι είναι τόσο γλυκούλι..θυμάμαι ακόμα τον εαυτό μου και πόσο πολύ ήθελα μια αδερφή και όταν μου την κάνανε ήμουν από τις σπάνιες περιπτώσεις που δεν ζηλεψα ούτε λεπτό τόσο πολύ το θελα το αδερφάκι αχαχα :))

Πάντως μη σκας μια χαρά είναι το όνομα σου ψαρωτικο :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κι εμείς μόλις αποκτήσαμε ένα γερμανικό ποιμενικό τον Μάγκα!!!!

Είχαμε πριν τον Όσκαρ μας γερμανικό ποιμενικό απλά πανέξυπνα !! Να το προσέχεις πολύ για συστροφή στομάχου είναι πολύ ευαίσθητα ,εμείς έτσι τον χάσαμε στείλε Μ πμ να σου πω τι να κάνεις ,μην τρελαίνομαι και τα κορίτσια εδώ εμείς οι σκυλομανες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Frogel είπε:

@Χρυσάφω Κρήτη κι εσύ??τι ωραιαααα...

@Αννια27 όποτε μπορεσεις ανέβασε και στην καινούργια μας ομαδουλα το πινακακι..:) 

Κορίτσια ποιες άλλες περιμένουμε αυτήν την εβδομάδα να δούμε θετικό??εγώ το Σάββατο περιμένω αλλά δεν κρατιεμαι..αναβάλλω από μέρα σε μέρα το τεστ γιατί δεν θέλω να δω αρνητικό..θα δω τι θα κάνω εν τέλη και αν θα κάνω τεστ η θα περιμένω απλά.. εντωμεταξυ σήμερα έχω ζαλάδες και αδυναμία αλλά προσπαθώ να μην παίρνουν τα μυαλά μου αέρα..??

Κρατε γερά μην κάνεις ακόμα τεστ περίμενε λιιιγο ακόμα !! Έρχεται και το πινακακι :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Γουρλίδικο το καινούριο θεματάκι..να έχουμε πολλά θετικά τεστάκια!!

Περιμένω στις 10/11 και δεν θέλω καθόλου να την δω!!!

Είμαι κ γω σκυλομάνα κ είμαι πολύ περήφανη γι αυτή!! Άνθρωπος κανονικός...!!! Μας έχει πάρει τα μυαλά!! Βήχει κ τρελενόμαστε!!! Έρωτας!!! 

Πόσο δίκιο έχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Frogel είπε:

Έχει πολύ ωραίο κλίμα αλλά μου λείπει καμιά φορά και ο χειμώνας βρε παιδί μου χαχαχαχα..Δεν έχω έρθει ποτέ στη Δράμα αλλά σπούδαζα κι εγώ Θεσσαλονίκη 5 χρόνια..δεν υπάρχει αυτή η ενέργεια που έχει η πόλη..αν δεν ζούσα Κρήτη θα ζούσα σίγουρα Θεσσαλονίκη..

Δεν χάνεις και τίποτα που δεν έχεις έρθει! :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια! Εύχομαι το νέο θεματακι να είναι τυχερό. Εγώ είμαι αρκετά πιο μεγάλη( ας το ξεχάσω αυτό καλύτερα! ?) και έχω ένα αγοράκι 3 ετών και κάτι. Στο ιστορικό μου έχω μια παλινδρομη κύηση, την πρώτη μου, η οποία και άργησε να έρθει περίπου δύο χρόνια. Τώρα προσπαθώ εδώ και μήνες για δεύτερο! 

Υ.Γ Συγνώμη για το αστείο όνομα αλλά όταν γράφτηκα στο φόρουμ νόμιζα ότι ζητούσε όνομα πατρός!??

Να σου ζήσει!!! ❤️ Να έρθει γρήγορα και το δεύτερο και σε εσένα!!!!!

Όσον αφορά το όνομα, μπορείς να στείλεις στους διαχειριστές και να το αλλάξεις...Αν και, είναι πρωτότυπο χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κρατε γερά μην κάνεις ακόμα τεστ περίμενε λιιιγο ακόμα !! Έρχεται και το πινακακι :-)

Έτσι λες ε??εσύ θα περίμενες μέχρι την καθυστέρηση δηλαδή??αχχχ κι εγώ είμαι διχασμένη να σου πω την αλήθεια όλη μέρα λέω αύριο πρωί πρωί θα κάνω και το πρωί ξυπνάω κουλ και λέω έλα μωρέ και αύριο μέρα είναι χαχαχαχαχαχαχα..τι να πει κανείς..τώρα έχω πει στον εαυτό μου θα κάνω Παρασκευή που έρχεται η μαμά μου αν είμαι να το γιορτάσουμε μαζί αν δεν είμαι να βγούμε για ρακές χωρίς τύψεις να πνίξω τον πονο μου χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Έτσι λες ε??εσύ θα περίμενες μέχρι την καθυστέρηση δηλαδή??αχχχ κι εγώ είμαι διχασμένη να σου πω την αλήθεια όλη μέρα λέω αύριο πρωί πρωί θα κάνω και το πρωί ξυπνάω κουλ και λέω έλα μωρέ και αύριο μέρα είναι χαχαχαχαχαχαχα..τι να πει κανείς..τώρα έχω πει στον εαυτό μου θα κάνω Παρασκευή που έρχεται η μαμά μου αν είμαι να το γιορτάσουμε μαζί αν δεν είμαι να βγούμε για ρακές χωρίς τύψεις να πνίξω τον πονο μου χαχαχαχαχαχα

Χαχαχα σωστηηη!!! Καλά εγώ δεν θα περίμενα καθόλου όλο λέω αυτό το μήνα δεν θα κάνω και όλο δεν κρατιεμαι  !!αλλά σε εσένα λέω το σωστό να περιμένεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...