Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αυξημένα υγρά και πρησμένο στήθος είχες πριν την περίοδο;

Υγρα όπως είχα πάντα... Στήθος ναι κ ήδη 7 εβδομάδων ανέβηκα 3 νούμερο σουτιεν?είχα κ ροζ υγρα την 2η μερα καθυστέρησης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ναι αύριο περιμένω αντε μέχρι 27. Εκεί κάπου... Και εσύ τώρα κοντά περιμένεις? 

Όχι εγώ περιμένω την άλλη Τρίτη 03/12..σε 8 μέρες...αλλά μπορεί να μου έρθει και 02/12 γιατί έκανα πιο νωρίς ωορρηξία..μακάρι να μη σου έρθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες καλή εβδομάδα να έχουμε με πολλά θετικά τεστακια..ο μήνας τελειώνει ποιο κορίτσι μας θα κάνει το θεματακι Δεκεμβρίου??πείτε καμιά ιδέα να μετακομίζουμε σιγά σιγά γιατί το εκατοσταρισαμε το θεματακι μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σαμανη είπε:

Ποναλια ειχα χθες τ βραδθ χαμιλα .. Ευχαριστώ πολυ για την πληροφορία .. Αλήθεια ευχαριστω πολυ νασε καλα ... Μου φύγε καθε φόβος νωμιζα πως κατι δεν παει καλα .... Μου ειπαν πως ειμαι περιπου στην 2η εβδομάδα με εχει πιασει μια δίψα ειναι φυσιολογικό ?  Ειναι σύμπτωμα η διψα ?

Εμένα το στήθος μου δεν πρήστηκε καθόλου. Σε ολόκληρη την εγκυμοσύνη φορούσα το ίδιο νούμερο. Με πονούσε όμως στο άγγιγμα. Στην δεύτερη εβδομάδα είσαι πρακτικά. Η κύηση μετράει από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου. Άρα είσαι παραπάνω. Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική άλλες έχουν από την αρχή συμπτώματα... άλλες μετά από λίγες εβδομάδες...κι άλλες καθόλου. Δεν πρέπει να σε πιάνει το άγχος! Να είσαι ήρεμη, να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ελενακι12 είπε:

Υγρα όπως είχα πάντα... Στήθος ναι κ ήδη 7 εβδομάδων ανέβηκα 3 νούμερο σουτιεν?είχα κ ροζ υγρα την 2η μερα καθυστέρησης 

Ελενάκι μου σήμερα δεν έχεις γιατρό; Αχ τι όμορφο συναίσθημα όταν ακούς την καρδούλα του μωρού! Να μας πεις τους χτύπους να κάνουμε προβλέψεις! Οι παλιοί έλεγαν ότι όσο πιο γρήγορα χτυπάει η καρδιά τόσο μεγαλύτερη πιθανότητα έχεις να είναι κορίτσι...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εμένα το στήθος μου δεν πρήστηκε καθόλου. Σε ολόκληρη την εγκυμοσύνη φορούσα το ίδιο νούμερο. Με πονούσε όμως στο άγγιγμα. Στην δεύτερη εβδομάδα είσαι πρακτικά. Η κύηση μετράει από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου. Άρα είσαι παραπάνω. Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική άλλες έχουν από την αρχή συμπτώματα... άλλες μετά από λίγες εβδομάδες...κι άλλες καθόλου. Δεν πρέπει να σε πιάνει το άγχος! Να είσαι ήρεμη, να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου?

Μεχρι να κανω τις χοριακες ν και να παω στον γιατρο ... Δηλαδή μεχρι να δεσει το γλυκο οπως λεει κ ο αντρας μ θα πρεπει να ειμαι ηρεμη κ αισιόδοξη ... Μια κουβεντα ειναι ... Ειμαι τοσο παραξενη που θελω να με πιασουν οι ζαλαδες κ οι εμετοι κ ολα για να είμαι σίγουρη πως η μοναδες της χοριακης ν ανεβαίνουν και πανε ολα καλα ... ... Παραξενο κ ομως αληθινό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Γεια σας κοριτσαρες καλή εβδομάδα να έχουμε με πολλά θετικά τεστακια..ο μήνας τελειώνει ποιο κορίτσι μας θα κάνει το θεματακι Δεκεμβρίου??πείτε καμιά ιδέα να μετακομίζουμε σιγά σιγά γιατί το εκατοσταρισαμε το θεματακι μας ❤️

Με λαμπάκια και φωτάκια θα μας έρθουν τα παιδάκια!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σαμανη είπε:

Μεχρι να κανω τις χοριακες ν και να παω στον γιατρο ... Δηλαδή μεχρι να δεσει το γλυκο οπως λεει κ ο αντρας μ θα πρεπει να ειμαι ηρεμη κ αισιόδοξη ... Μια κουβεντα ειναι ... Ειμαι τοσο παραξενη που θελω να με πιασουν οι ζαλαδες κ οι εμετοι κ ολα για να είμαι σίγουρη πως η μοναδες της χοριακης ν ανεβαίνουν και πανε ολα καλα ... ... Παραξενο κ ομως αληθινό!

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου. Δεν είναι παράξενο.Κι εγώ όταν πήγα στον γιατρό για να ακούσω καρδιά και του είπα ότι δεν νιώθω τίποτα φοβήθηκε ο άνθρωπος! (Λόγω του ιστορικού).Την επόμενη ημέρα όμως ξεκίνησαν όλα! Κι εγω χάρηκα? γιατί άρχισα επιτέλους να νιώθω ότι είμαι έγκυος και ότι όλα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Γεια σας κοριτσαρες καλή εβδομάδα να έχουμε με πολλά θετικά τεστακια..ο μήνας τελειώνει ποιο κορίτσι μας θα κάνει το θεματακι Δεκεμβρίου??πείτε καμιά ιδέα να μετακομίζουμε σιγά σιγά γιατί το εκατοσταρισαμε το θεματακι μας ❤️

? Γιορτινες πατουσιστες μεσα σε ολες τις κοιλιτσες ? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου. Δεν είναι παράξενο.Κι εγώ όταν πήγα στον γιατρό για να ακούσω καρδιά και του είπα ότι δεν νιώθω τίποτα φοβήθηκε ο άνθρωπος! (Λόγω του ιστορικού).Την επόμενη ημέρα όμως ξεκίνησαν όλα! Κι εγω χάρηκα? γιατί άρχισα επιτέλους να νιώθω ότι είμαι έγκυος και ότι όλα πάνε καλά! 

Ναι αυτο ακριβος ... Βέβαια ζθες ειχα κατι πονακια χαμιλα στην κοιλια δεξια κ αριστερά ? και τα υγρα συνεχίζονται αλλα με τρωει η περιέργεια . ανήσυχω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια ! τι ωραία ομάδα! ειμαι 24 και προσπαθούμε απο τον ιουλιο στην χαση και στην φέξι αλλα πιο σοβαρές προσπάθειες έχουμε ξεκινήσει απο τον Σεπτέμβρη ..και ακόμη τιποτα

ομολογώ ότι απο χθές με εχει παρει λίγο απο κάτω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια.. θα ήθελα να ανοίξω εγώ το Χριστουγεννιάτικο θεματάκι εκτός και εάν θέλει κάποια άλλη κοπέλα Θα πρότεινα :

«Χριστουγεννιάτικες ευχούλες»

ή «Χριστουγεννίατικα Δωράκια»

ή «Χριστουγεννιάτικο θαυματάκι ??»

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vikujustme είπε:

Γεια σας κορίτσια ! τι ωραία ομάδα! ειμαι 24 και προσπαθούμε απο τον ιουλιο στην χαση και στην φέξι αλλα πιο σοβαρές προσπάθειες έχουμε ξεκινήσει απο τον Σεπτέμβρη ..και ακόμη τιποτα

ομολογώ ότι απο χθές με εχει παρει λίγο απο κάτω

 

Να μην σε περνει απο κατω για ολες θα ερθει το μωρακι ... Εσυ να κανεις οτι καλύτερο μπορεις και θα ερθει και αυτό  !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Να μην σε περνει απο κατω για ολες θα ερθει το μωρακι ... Εσυ να κανεις οτι καλύτερο μπορεις και θα ερθει και αυτό  !

ε το θελουμε τοσο πολύ και δεν έρχεται :( ειμαι πολύ καλύτερα με το θέμα του αγχους αλλα τωρα που περιμένω περίοδο με έχει παρει πάρα πολυ απο κάτω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια.. θα ήθελα να ανοίξω εγώ το Χριστουγεννιάτικο θεματάκι εκτός και εάν θέλει κάποια άλλη κοπέλα Θα πρότεινα :

«Χριστουγεννιάτικες ευχούλες»

ή «Χριστουγεννίατικα Δωράκια»

ή «Χριστουγεννιάτικο θαυματάκι ??»

Νομίζω ότι το Χριστουγεννιατικα δωράκια υπάρχει σαν θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Ναι αυτο ακριβος ... Βέβαια ζθες ειχα κατι πονακια χαμιλα στην κοιλια δεξια κ αριστερά ? και τα υγρα συνεχίζονται αλλα με τρωει η περιέργεια . ανήσυχω ?

Να σου πω την αλήθεια ο δικός μου ο γιατρός είναι πολύ ψαγμενος. Δεν αφήνει τίποτα να πέσει κάτω. Γι' αυτό το λόγο του έχω τόσο εμπιστοσύνη. Να φανταστείς ότι μετά την γέννα ένιωσα μια μικρή ζαλάδα. Θα μπορούσε να το παραβλέψει λόγω της ταλαιπωρίας της γέννας μου. Όμως όχι. Έψαξε μικροβιολόγο και μου έκανε αιματολογικές 10 η ώρα το βράδυ του Σαββάτου. Ο αιματοκρίτης μου ήταν 23! Θα μπορούσαν να με βρουν τα χειρότερα! Την χοριακη μου στην αρχή την κοιτούσε κάθε 2 ημέρες (το κάνει σε όλες τις έγκυες).Η δική σου περίπτωση βέβαια είναι διαφορετική αλλά μήπως να έκανες μια ενδιάμεσα. Ποιός σου είπε 10 ημέρες ο γιατρός ή το νοσοκομείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια.. θα ήθελα να ανοίξω εγώ το Χριστουγεννιάτικο θεματάκι εκτός και εάν θέλει κάποια άλλη κοπέλα Θα πρότεινα :

«Χριστουγεννιάτικες ευχούλες»

ή «Χριστουγεννίατικα Δωράκια»

ή «Χριστουγεννιάτικο θαυματάκι ??»

Το χριστουγεννιάτικα δωρακια υπάρχει σαν θέμα για τις κοπέλες που γεννάνε το Δεκέμβριο κορίτσι μου..άνοιξε το εννοείται αλλά μου άρεσαν τα ονόματα που πρότειναν η σαμανη και η Ευάγγελος...ψηφιστεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ελενάκι μου σήμερα δεν έχεις γιατρό; Αχ τι όμορφο συναίσθημα όταν ακούς την καρδούλα του μωρού! Να μας πεις τους χτύπους να κάνουμε προβλέψεις! Οι παλιοί έλεγαν ότι όσο πιο γρήγορα χτυπάει η καρδιά τόσο μεγαλύτερη πιθανότητα έχεις να είναι κορίτσι...?

Ήταν να πάω σήμερα αλλά τελικά δεν θα είναι ο γιατρός μ στο ιατρείο οπότε μου έκλεισε για αύριο το απόγευμα..... Ναι είναι τέλειο συνεσθημα κ ανυπομονώ πως κ πως η αλήθεια είναι πω ς ξενέρωσα λιγάκι που μ το ακύρωσε αλλά δεν πειράζει αύριο.... Ααααααα θα είμαι πολύ προσεκτικη τότε κ ελπίζω να είναι κοριτσάκι θα ήθελα πολύ αλλά κ αγοράκι να είναι μια χαρά γερό να ειναι❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Να σου πω την αλήθεια ο δικός μου ο γιατρός είναι πολύ ψαγμενος. Δεν αφήνει τίποτα να πέσει κάτω. Γι' αυτό το λόγο του έχω τόσο εμπιστοσύνη. Να φανταστείς ότι μετά την γέννα ένιωσα μια μικρή ζαλάδα. Θα μπορούσε να το παραβλέψει λόγω της ταλαιπωρίας της γέννας μου. Όμως όχι. Έψαξε μικροβιολόγο και μου έκανε αιματολογικές 10 η ώρα το βράδυ του Σαββάτου. Ο αιματοκρίτης μου ήταν 23! Θα μπορούσαν να με βρουν τα χειρότερα! Την χοριακη μου στην αρχή την κοιτούσε κάθε 2 ημέρες (το κάνει σε όλες τις έγκυες).Η δική σου περίπτωση βέβαια είναι διαφορετική αλλά μήπως να έκανες μια ενδιάμεσα. Ποιός σου είπε 10 ημέρες ο γιατρός ή το νοσοκομείο;

Ο γιατρος που με ειδε στο νοσοκομειο ηταν ο εφυμερευοντας ιατρος της γυναικολογικης μαιευτικής πτέρυγας κ μου ειπε πως με χωριακη 13 ειναι αργοπορημένη εμφύτευση καο δεν μπορει να υπολογιστεί ακομα για αυτ να ξεκινισω της χοριακες με 10 μερες καθιστεριση ανα 2-3 μερες να κανω 3 και να παω κατεύθυναν στον γιατρο μου ... Και ο γιατρος μου αυτο μου ειπε ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Με λαμπάκια και φωτάκια θα μας έρθουν τα παιδάκια!!!??

Μήπως είναι καλύτερο " Με δεντράκια και φωτάκια θα μας έρθουν τα νινακια"?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μήπως είναι καλύτερο " Με δεντράκια και φωτάκια θα μας έρθουν τα νινακια"?

Χαχαχαχα μόνο εσυ διαφωνείς μαζί σου! ? νομίζω έχεις δίκαιο εάν συμφωνούν να κάνουν like και να το ανοίξω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...