Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Ως αιώνια ανυπόμονη δεν κρατήθηκα κι έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί το οποίο και βγήκε φυσικά αρνητικό! Βρήκα ένα στο φαρμακείο το οποίο δε το γνωριζα καν και λέγεται Primo Test. Στη τιμή του ενός έχει 2 τεστακια. Το γνωρίζει καμία; είναι αξιόπιστο; Εγώ μέχρι τώρα μόνο clear blue χρησιμοποιούσα, τα οποία δείχνουν μέχρι και 2 μερες πριν την περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariaG1215 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Ως αιώνια ανυπόμονη δεν κρατήθηκα κι έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί το οποίο και βγήκε φυσικά αρνητικό! Βρήκα ένα στο φαρμακείο το οποίο δε το γνωριζα καν και λέγεται Primo Test. Στη τιμή του ενός έχει 2 τεστακια. Το γνωρίζει καμία; είναι αξιόπιστο; Εγώ μέχρι τώρα μόνο clear blue χρησιμοποιούσα, τα οποία δείχνουν μέχρι και 2 μερες πριν την περίοδο.

Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν τα ξέρω αυτά τα τεστ καθόλου. Και εγώ είμαι ανυπομονή έκανα ένα χθες κ ησύχασα χάχαχα. Εννοείται αρνητικό! Θα ξανακάνω στις 27 του μήνα αν δεν έχει έρθει! Που για να πω την αλήθεια μάλλον πως θα έρθει γιατί δεν έχω ούτε ένα τόσο δα συμπτώματα κι. Δεν πειράζει το πήρα απόφαση από τώρα πάμε για τον επόμενο μήνα! 

Εσύ πως τα πας? Συνεχίζουν οι ενοχλήσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν τα ξέρω αυτά τα τεστ καθόλου. Και εγώ είμαι ανυπομονή έκανα ένα χθες κ ησύχασα χάχαχα. Εννοείται αρνητικό! Θα ξανακάνω στις 27 του μήνα αν δεν έχει έρθει! Που για να πω την αλήθεια μάλλον πως θα έρθει γιατί δεν έχω ούτε ένα τόσο δα συμπτώματα κι. Δεν πειράζει το πήρα απόφαση από τώρα πάμε για τον επόμενο μήνα! 

Εσύ πως τα πας? Συνεχίζουν οι ενοχλήσεις? 

Όσο δεν έρχεται μη λες τίποτα , έχουμε ελπίδα!? με σύμπτωμα ή χωρίς αν είναι να έρθει θα έρθει! Εγώ έχω ακόμα λίγο πρησμένο στήθος,ενοχλήσεις χαμηλά κ θερμοκρασία 36,7. Τι ήθελα κ πήρα αυτό το τεστ; Δε πηγαινα στα σίγουρα που τα ξέρω; Ευτυχως όμως έχει 2 μέσα κ αν δεν εμφανιστεί η περίοδος αύριο(που δε νομίζω) θα περιμένω μια μερα ακόμα για να κάνω κ το δεύτερο. Εσυ ποιο τεστ έκανες; Έχεις κ συ σταθερό κύκλο 28ημερων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MariaG1215 είπε:

Όσο δεν έρχεται μη λες τίποτα , έχουμε ελπίδα!? με σύμπτωμα ή χωρίς αν είναι να έρθει θα έρθει! Εγώ έχω ακόμα λίγο πρησμένο στήθος,ενοχλήσεις χαμηλά κ θερμοκρασία 36,7. Τι ήθελα κ πήρα αυτό το τεστ; Δε πηγαινα στα σίγουρα που τα ξέρω; Ευτυχως όμως έχει 2 μέσα κ αν δεν εμφανιστεί η περίοδος αύριο(που δε νομίζω) θα περιμένω μια μερα ακόμα για να κάνω κ το δεύτερο. Εσυ ποιο τεστ έκανες; Έχεις κ συ σταθερό κύκλο 28ημερων;

Εγώ έχω πάρει από το ίντερνετ τα one step. Είναι κάτι μικρές λωρίδες σαν τα home test. Η αληθεια ειναι οτι δεν είναι ευαίσθητα αλλά τα περνεις με το κιλό!!! 

Θερμοκρασία δεν κοιτάω να σ πω την αλήθεια κ στο στήθος δε πρηζομαι ποτέ. Στο γιο μου πρηστηκε ελάχιστο τη μερα που περίμενα. 26 μέρες κύκλο κάνω συνήθως μια πάνω μια κάτω... Με είχε πιάσει μια ανυπομονησία χθες καλό μου έκανε το αρνητικό ηρέμησα τώρα..... 

Κάνε κ εσύ το τεστ καλύτερα με μια μέρα καθυστέρηση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Εγώ έχω πάρει από το ίντερνετ τα one step. Είναι κάτι μικρές λωρίδες σαν τα home test. Η αληθεια ειναι οτι δεν είναι ευαίσθητα αλλά τα περνεις με το κιλό!!! 

Θερμοκρασία δεν κοιτάω να σ πω την αλήθεια κ στο στήθος δε πρηζομαι ποτέ. Στο γιο μου πρηστηκε ελάχιστο τη μερα που περίμενα. 26 μέρες κύκλο κάνω συνήθως μια πάνω μια κάτω... Με είχε πιάσει μια ανυπομονησία χθες καλό μου έκανε το αρνητικό ηρέμησα τώρα..... 

Κάνε κ εσύ το τεστ καλύτερα με μια μέρα καθυστέρηση! 

Εντάξει μια χαρά έδειξε το τεστακι μου. Ήδη ξεκίνησαν τα πρώτα σημάδια περιόδου, όποτε αύριο θα έρθει κανονικότατα!! Απορώ με τον εαυτό μου μερικές φορες αφού τελικά δεν έχω καμία πιθανότητα με τις διακεκομμενες επαφές. Το θέλω τόσο πολύ που η φαντασία μου οργιάζει!! Που θα μου πάει όμως θα τον καταφέρω!!?  εσυ όμως έχεις πολλες πιθανότητες όπως και όλα τα κορίτσια εδώ,εφοσον το προσπαθείτε. Συνεχίστε δυναμικά και θα δείτε ποσο γρήγορα θα έρθουν τα μωράκια σε όλες σας φέτος τον χειμώνα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια εχω και εγώ μια ερώτηση   .. Οσες εχεται μείνετε εγγυουλες μετα την καθυστέρηση συνέχισαν καποια συμπτώματα κιαν ναι ποιά ... ? Εγω δεν νιωθω τιποτα χθες κ σήμερα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Κοριτσακια εχω και εγώ μια ερώτηση   .. Οσες εχεται μείνετε εγγυουλες μετα την καθυστέρηση συνέχισαν καποια συμπτώματα κιαν ναι ποιά ... ? Εγω δεν νιωθω τιποτα χθες κ σήμερα ...

Συμπτωματα περιοδου εννοεις;

Ναι..εγω εχω ακομα πρησμενο στηθος κ πονακια στη κοιλια αλλοτε πιο εντονα αλλοτε πιο ηπια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariaira είπε:

Συμπτωματα περιοδου εννοεις;

Ναι..εγω εχω ακομα πρησμενο στηθος κ πονακια στη κοιλια αλλοτε πιο εντονα αλλοτε πιο ηπια...

Οχι περιόδου γενικα συμπτώματα εγκυμοσυνης ... Τις καούρες τις ζαλαδες .τους εμετούς ποτε αρχισαν ολα αυτα ... Εγω εχω μονο την υγρασία αντε κ καμια φορα κατι πονακια χαμηλά στην κοιλιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Κοριτσακια εχω και εγώ μια ερώτηση   .. Οσες εχεται μείνετε εγγυουλες μετα την καθυστέρηση συνέχισαν καποια συμπτώματα κιαν ναι ποιά ... ? Εγω δεν νιωθω τιποτα χθες κ σήμερα ...

Είναι νωρίς για να αρχίσουν τα συμπτώματα αναγούλες εμετοι κλπ... Συνήθως ξεκινουν νομίζω 6 με 7 εβδομάδα. Σκέψου ακόμα ότι κάποιες κοπέλες δεν έχουν καθολου. Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Εμένα με είχε πιάσει δυσπεψία και με ενοχλούσαν οι μυρωδιές περίπου την 7η εβδομάδα. 

Αυτό που μπορεί να αρχίσεις να καταλαβαίνεις σε λίγες μέρες και είναι φυσιολογικο είναι ποναλακια ήπια χαμηλά στη κοιλιά. Γιατί χαλαρώνουν νομίζω οι συνδέσμοι στη περιοχή. Ίσως κ να μη τα θυμαμαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kostef είπε:

Είναι νωρίς για να αρχίσουν τα συμπτώματα αναγούλες εμετοι κλπ... Συνήθως ξεκινουν νομίζω 6 με 7 εβδομάδα. Σκέψου ακόμα ότι κάποιες κοπέλες δεν έχουν καθολου. Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Εμένα με είχε πιάσει δυσπεψία και με ενοχλούσαν οι μυρωδιές περίπου την 7η εβδομάδα. 

Αυτό που μπορεί να αρχίσεις να καταλαβαίνεις σε λίγες μέρες και είναι φυσιολογικο είναι ποναλακια ήπια χαμηλά στη κοιλιά. Γιατί χαλαρώνουν νομίζω οι συνδέσμοι στη περιοχή. Ίσως κ να μη τα θυμαμαι καλα

Ποναλια ειχα χθες τ βραδθ χαμιλα .. Ευχαριστώ πολυ για την πληροφορία .. Αλήθεια ευχαριστω πολυ νασε καλα ... Μου φύγε καθε φόβος νωμιζα πως κατι δεν παει καλα .... Μου ειπαν πως ειμαι περιπου στην 2η εβδομάδα με εχει πιασει μια δίψα ειναι φυσιολογικό ?  Ειναι σύμπτωμα η διψα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Κοριτσακια εχω και εγώ μια ερώτηση   .. Οσες εχεται μείνετε εγγυουλες μετα την καθυστέρηση συνέχισαν καποια συμπτώματα κιαν ναι ποιά ... ? Εγω δεν νιωθω τιποτα χθες κ σήμερα ...

Εκτός από το πρησμένο στήθος, τα σοβαρά συμπτώματα ξεκινούν από την 6η εβδομάδα και μετά. Αλλά και αυτό εξαρτάται από τον οργανισμό κάθε γυναίκας και από την ίδια εγκυμοσυνη. Ακόμα και στην ίδια γυναίκα μπορει οι εγκυμοσυνες να είναι διαφορετικές μεταξύ τους. Αυτό συνέβη κ σε μένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Ποναλια ειχα χθες τ βραδθ χαμιλα .. Ευχαριστώ πολυ για την πληροφορία .. Αλήθεια ευχαριστω πολυ νασε καλα ... Μου φύγε καθε φόβος νωμιζα πως κατι δεν παει καλα .... Μου ειπαν πως ειμαι περιπου στην 2η εβδομάδα με εχει πιασει μια δίψα ειναι φυσιολογικό ?  Ειναι σύμπτωμα η διψα ?

Νομίζω δεν είναι τουλάχιστον από τα κλασσικά συμπτώματα. Εγώ έπινα πολύ νερό λες και ήμουν στην έρημο. Δεν ξέρω αν ήταν του δικού μου οργανισμού θέμα η είναι κάτι που γίνεται και σε άλλες.... 

Πάντως να έχεις στο νου σου ότι μπορεί εγώ να έχω ένα σύμπτωμα πχ πονοκέφαλος και εσύ να μην έχεις καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη. Η εσύ να έχεις ζαλάδες κ εγώ καθόλου. Όλα είναι φυσιολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Νομίζω δεν είναι τουλάχιστον από τα κλασσικά συμπτώματα. Εγώ έπινα πολύ νερό λες και ήμουν στην έρημο. Δεν ξέρω αν ήταν του δικού μου οργανισμού θέμα η είναι κάτι που γίνεται και σε άλλες.... 

Πάντως να έχεις στο νου σου ότι μπορεί εγώ να έχω ένα σύμπτωμα πχ πονοκέφαλος και εσύ να μην έχεις καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη. Η εσύ να έχεις ζαλάδες κ εγώ καθόλου. Όλα είναι φυσιολογικά. 

Το λεο επειδή εγω δεν πεινω νερο κανονικά ( ντροπή κ κριμα που το λεω αλλά το αμελουσα ) τωρα με εχει πιασει αυτη η διψα που λες ... Και μαζι με το πολυ νερο ξερεις τι αλλο παει μαζι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Το λεο επειδή εγω δεν πεινω νερο κανονικά ( ντροπή κ κριμα που το λεω αλλά το αμελουσα ) τωρα με εχει πιασει αυτη η διψα που λες ... Και μαζι με το πολυ νερο ξερεις τι αλλο παει μαζι ....

Ξέρω πολύ καλά!! Είχες συνηθησει να είσαι ανυδρη χάχα.... Δεν πειράζει μόνο καλό κάνει το νερό και είναι πηγή μαγνησίου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Είναι νωρίς για να αρχίσουν τα συμπτώματα αναγούλες εμετοι κλπ... Συνήθως ξεκινουν νομίζω 6 με 7 εβδομάδα. Σκέψου ακόμα ότι κάποιες κοπέλες δεν έχουν καθολου. Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Εμένα με είχε πιάσει δυσπεψία και με ενοχλούσαν οι μυρωδιές περίπου την 7η εβδομάδα. 

Αυτό που μπορεί να αρχίσεις να καταλαβαίνεις σε λίγες μέρες και είναι φυσιολογικο είναι ποναλακια ήπια χαμηλά στη κοιλιά. Γιατί χαλαρώνουν νομίζω οι συνδέσμοι στη περιοχή. Ίσως κ να μη τα θυμαμαι καλα

Άρα να μη τρέφω ελπίδες που μόλις έκανα εμετό 7 μέρες μετά την ωορρηξία ε; Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια ?

Εγώ είμαι σήμερα στην πρώτη μέρα καθυστέρηση αλλά έκανε τεστ κ βγήκε αρνητικό ☹️
Θα περίμενω κ αν δεν έρθει μέχρι το Σάββατο θα κάνω παλι. 
Περιεργο πάντως γτ εχθές έκανα εμετό το πρωί κ ζαλιζόμουν όλη μέρα . 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Άρα να μη τρέφω ελπίδες που μόλις έκανα εμετό 7 μέρες μετά την ωορρηξία ε; Χαχα

Κοίτα τα λέω κ εγώ τα ξέρω αλλά κ πάλι ψάχνω συμπτώματα σε εμένα. Όταν είσαι στην αναμονή είναι λίγο δύσκολα! 

Στη φάση που είσαι πιο συχνά συμπτώματα είναι η κούραση, το πρήξιμο κάποια ποναλακια.... Αλλά είναι τόσο ίδια με τα προεορτια της περιόδου που είναι δύσκολο να τα ξεχωρίσεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Κοίτα τα λέω κ εγώ τα ξέρω αλλά κ πάλι ψάχνω συμπτώματα σε εμένα. Όταν είσαι στην αναμονή είναι λίγο δύσκολα! 

Στη φάση που είσαι πιο συχνά συμπτώματα είναι η κούραση, το πρήξιμο κάποια ποναλακια.... Αλλά είναι τόσο ίδια με τα προεορτια της περιόδου που είναι δύσκολο να τα ξεχωρίσεις... 

Αχχχ...αυτή η αναμονή θα μας τρελάνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Κοίτα τα λέω κ εγώ τα ξέρω αλλά κ πάλι ψάχνω συμπτώματα σε εμένα. Όταν είσαι στην αναμονή είναι λίγο δύσκολα! 

Στη φάση που είσαι πιο συχνά συμπτώματα είναι η κούραση, το πρήξιμο κάποια ποναλακια.... Αλλά είναι τόσο ίδια με τα προεορτια της περιόδου που είναι δύσκολο να τα ξεχωρίσεις... 

Σε πόσες μέρες περιμένεις εσύ; Αύριο είπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου τι κάνετε???? Μην με παρεξηγείται αλλά δεν έχω κ πολύ χρόνο για να σας γράψω σήμερα μου ακύρωσαν το ραντεβού αύριο απόγευμα στης 8 οπότε θα σας ενημερώσω αύριο ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Elisa91 είπε:

Γεια σας κορίτσια ?

Εγώ είμαι σήμερα στην πρώτη μέρα καθυστέρηση αλλά έκανε τεστ κ βγήκε αρνητικό ☹️
Θα περίμενω κ αν δεν έρθει μέχρι το Σάββατο θα κάνω παλι. 
Περιεργο πάντως γτ εχθές έκανα εμετό το πρωί κ ζαλιζόμουν όλη μέρα . 
 

Καλησπέρα! Ποιο τεστ έκανες κ τι κύκλο έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σαμανη είπε:

Κοριτσακια εχω και εγώ μια ερώτηση   .. Οσες εχεται μείνετε εγγυουλες μετα την καθυστέρηση συνέχισαν καποια συμπτώματα κιαν ναι ποιά ... ? Εγω δεν νιωθω τιποτα χθες κ σήμερα ...

Κορίτσι μ εγώ θα σου πω για την τωρινή εγκυμοσύνη μου κάπου πριν την καθυστέρηση μια μέρα ήμουν πολύ χάλια κ λέω θα μου έρθει... Μετά στην 2η μερα καθυστέρησης το στομάχι μου έκαιγε κ είχα αναγούλες κ ζαλάδες πολλές έτσι κ έκανα το τεστ κ ήταν θετικό αυτα τα συμπτώματα κράτησαν περίπου μια εβδομάδα όταν άρχισα τα φάρμακα τέλος όλα κ τώρα έχω που κ που ζαλάδες πολύ ελαφριές αλλά είμαι πάρα πολύ καλά ευτυχώς προς στο παρών ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η MariaG1215 είπε:

Καλησπέρα! Ποιο τεστ έκανες κ τι κύκλο έχεις;

Μένω στο εξωτερικό ένα από το φαρμακείο . 28-29 μέρες 

Σκεφτομαι να πάρω clear blue αν δεν έχει έρθει μέχρι το Σάββατο .  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Κορίτσι μ εγώ θα σου πω για την τωρινή εγκυμοσύνη μου κάπου πριν την καθυστέρηση μια μέρα ήμουν πολύ χάλια κ λέω θα μου έρθει... Μετά στην 2η μερα καθυστέρησης το στομάχι μου έκαιγε κ είχα αναγούλες κ ζαλάδες πολλές έτσι κ έκανα το τεστ κ ήταν θετικό αυτα τα συμπτώματα κράτησαν περίπου μια εβδομάδα όταν άρχισα τα φάρμακα τέλος όλα κ τώρα έχω που κ που ζαλάδες πολύ ελαφριές αλλά είμαι πάρα πολύ καλά ευτυχώς προς στο παρών ?

Αυξημένα υγρά και πρησμένο στήθος είχες πριν την περίοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Σε πόσες μέρες περιμένεις εσύ; Αύριο είπες;

Ναι αύριο περιμένω αντε μέχρι 27. Εκεί κάπου... Και εσύ τώρα κοντά περιμένεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...