Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρο 2-2,5 μηνών καθημερινότητα & ρουτίνα.


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους κ καλώς σας βρήκα!!

πως είναι 24ωρο σας με τα μωρό σας;

Τι ρουτίνα έχετε;ποτέ δίνετε το τελευταίο γευμα?καθε ποτέ νυστάζει κλπ...

Ας γράψουμε τις εμπεριες μας!!

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mummyof2 είπε:

Καλησπέρα σε όλους κ καλώς σας βρήκα!!

πως είναι 24ωρο σας με τα μωρό σας;

Τι ρουτίνα έχετε;ποτέ δίνετε το τελευταίο γευμα?καθε ποτέ νυστάζει κλπ...

Ας γράψουμε τις εμπεριες μας!!

❤️

Καλώς μας ήρθες! 

Εμείς κάνουμε 6 γεύματα των 150ml ημερησίως, ένα κατά την διάρκεια της νύχτας, φυσικά δε θηλάζουμε όπως κατάλαβες. Από ύπνο κοιμόμαστε το βράδυ ένα σερί 6ωρο και κατά την διάρκεια της ημέρας 2-3 δίωρα, ανάλογα το πόσο ησυχία θα υπάρχει στο σπίτι μιας και υπάρχει και άλλο παιδί ηλικίας 3 ετών. Κάνουμε καθημερινά μπάνιο και κακά σίγουρα 1 φορά την ημέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλώς μας ήρθες! 

Εμείς κάνουμε 6 γεύματα των 150ml ημερησίως, ένα κατά την διάρκεια της νύχτας, φυσικά δε θηλάζουμε όπως κατάλαβες. Από ύπνο κοιμόμαστε το βράδυ ένα σερί 6ωρο και κατά την διάρκεια της ημέρας 2-3 δίωρα, ανάλογα το πόσο ησυχία θα υπάρχει στο σπίτι μιας και υπάρχει και άλλο παιδί ηλικίας 3 ετών. Κάνουμε καθημερινά μπάνιο και κακά σίγουρα 1 φορά την ημέρα

Τι καλα!!!!! Καλώς σας βρήκα!!

καπως έτσι κ εμείς!!

ενα τελευταίο γεύμα μέχρι της 23:00 το έχει πιει πιο πριν μπάνιο κρέμες κλπ και πάλι κατά τις 6 ή 7 το πρωι όπου Συνήθως  κοιμάται αμέσως έως τις 10:20 πμ

άπο εκεί κ έπειτα ανά 1,5 ώρα κοιμάται.

σίγουρα μέσα στην ημέρα ανάλογα τις συνθήκες κάνει 1 με 2 2,5ωρους 

απο γεύματα 5 από 120-150 και 1 αντλημένο!

ακομα προσπαθώ  ο τελευταίος ημερήσιος( ακόμα δεν είναι απόλυτα στάνταρ οι ώρες) να τελειώνει Κάπου στις 20:30 με 21:00όποτε να Την κάνω μπάνιο 22:00 και έτσι να συμπίπτει το τελευταίο γεύμα.

ειναι αργά το ξέρω αλλα

σιγα σιγά θα το πω πιο νωρίς μόλις καταλάβω ότι το βράδυ αντέχει περισσότερο.

κ εγώ ένα 4 χρόνο !!!

να σου ζήσει και τα δύο να σου ζήσουν κ καλα κουράγια!!!!power

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA @Mummyof2 απλά κλαίω... 2 παιδιά κανένα δ κοιμήθηκε ποτέ τόσες ώρες συνεχόμενα! Άσχετη η απάντηση μ αλλά ήθελα να πω κ γω τον πόνο μου ? η μεγάλη μ 2 χρόνων κ ακόμα ξυπνάει τα βράδια. Για τ μωρό 6 μηνών σχεδόν δ θα σχολιάσω καν χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@KONSTANTIA @Mummyof2 απλά κλαίω... 2 παιδιά κανένα δ κοιμήθηκε ποτέ τόσες ώρες συνεχόμενα! Άσχετη η απάντηση μ αλλά ήθελα να πω κ γω τον πόνο μου ? η μεγάλη μ 2 χρόνων κ ακόμα ξυπνάει τα βράδια. Για τ μωρό 6 μηνών σχεδόν δ θα σχολιάσω καν χαχαχ

Σε καταλαβαίνω. Στη μεγάλη δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Τώρα με το δεύτερο άρχισα πάλι τις προσευχές να πάνε όλα καλα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@KONSTANTIA @Mummyof2 απλά κλαίω... 2 παιδιά κανένα δ κοιμήθηκε ποτέ τόσες ώρες συνεχόμενα! Άσχετη η απάντηση μ αλλά ήθελα να πω κ γω τον πόνο μου ? η μεγάλη μ 2 χρόνων κ ακόμα ξυπνάει τα βράδια. Για τ μωρό 6 μηνών σχεδόν δ θα σχολιάσω καν χαχαχ

Εσύ είσαι άτυχη σε αυτά τα θέματα φιλενάδα μου! Εύχομαι αυτό να αλλάξει άμεσα και ξαφνικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni υπομονή κορίτσι μου.. κάποτε θα αλλάξουν τα πράγματα και θα κοιμηθείς και εσύ..!!!! @Mummyof2 Εμένα η δικιά μου 2,5 μηνών περίπου με αποκλειστικο θηλασμό κοιμόταν το βράδυ 00:00-4:00 ή 00:00-5:00 όπου ξυπνουσε για γάλα.. Και μετά την έπαιρνε πάλι ο ύπνος μέχρι τις 8:00-9:30.. ολα αυτά βεβαια ηταν ο κανόνας γιατί κάποιες νύχτες ήταν δύσκολες με πονακια και κλάματα.... Μέσα στη μέρα ο ύπνος ήταν σχετικά περιορισμένος..  δηλ την έπεφτε πάλι κανένα μισάωρο 11:00-11:30 και καμιά ώρα το μεσημέρι... το απόγευμα όχι πάντα .... γενικά άντεχε αρκετά για τόσο μικρό μωρό.. Πολλά αλλά μωράκια κοιμούνται πιο πολυ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/10/2019 at 11:04 ΜΜ, ο/η Diwni είπε:

@KONSTANTIA @Mummyof2 απλά κλαίω... 2 παιδιά κανένα δ κοιμήθηκε ποτέ τόσες ώρες συνεχόμενα! Άσχετη η απάντηση μ αλλά ήθελα να πω κ γω τον πόνο μου ? η μεγάλη μ 2 χρόνων κ ακόμα ξυπνάει τα βράδια. Για τ μωρό 6 μηνών σχεδόν δ θα σχολιάσω καν χαχαχ

@Diwni αχαχα σε νιώθω !! Διαβάζω δυόμιση μηνών και κοιμούνται τόσες ώρες ? Τι λάθος κάναμε εμείς ??χαχα εμάς του Μαϊου και αμα ξυπνήσουν μια φορά τη νύχτα λέμε και ευχαριστώ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 28/10/2019 at 10:26 ΜΜ, ο/η Katya81 είπε:

@Diwni αχαχα σε νιώθω !! Διαβάζω δυόμιση μηνών και κοιμούνται τόσες ώρες ? Τι λάθος κάναμε εμείς ??χαχα εμάς του Μαϊου και αμα ξυπνήσουν μια φορά τη νύχτα λέμε και ευχαριστώ ??

να σας το πω;;; & @Diwni

εμένα ο γιόκας μου από 5 μηνών κοιμάται συνεχόμενα, το πρόβλημα σε εμάς είναι ότι ακόμα και 2 χρονών εκεί θέλει στο ίδιο δωμάτιο με εμάς. αλλά πραγματικά δε με ενοχλεί. 

τώρα θα σας δώσω και την μαγική συνταγή.. εσείς οι ίδιες από ύπνο πως πατε;; 

και εγώ και ο άντρας μου αγαπάμε τον ποιοτικό ύπνο (22-7-φτιαχνουμε επιδερμίδα χαχαχαχ) η γιαγιάκα μου το λέει αγάπα τον ύπνο για να κοιμούνται τα μωράκια σου ..τωρα τι να πω ατάκα, φιλοσοφία ποιος ξέρει; σε εμάς πάντως έπιασε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...