Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αιμορραγία


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, εχω ινομυωμα αλλά δεν σκοπευα να μείνω έγκυος...τελικά έμαθα πως είμαι έγκυος...στους 2 πρώτους μήνες σχεδόν δεν κατάλαβα τίποτα...τώρα που μπήκε ο 3ος άρχισε η αιμορραγία...ο γιατρός μου είπε λόγω του ινομυωματος να τα περιμένω όλα...βέβαια παίρνω τα χάπια που μου είπε και εννοείται είμαι ξαπλωμένη... Υπάρχουν αλλες παρόμοιες περιπτώσεις που όλα να πήγαν καλά παρόλο το άγχος και την ταλαιπωρία? Εννοείται πως από την πρώτη στιγμή που έμαθα πως θα είναι δύσκολη εγκυμοσύνη, το μπεμπακι μου το έταξα στον αγ. Ραφαήλ!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Εφη81 είπε:

Καλησπέρα σας, εχω ινομυωμα αλλά δεν σκοπευα να μείνω έγκυος...τελικά έμαθα πως είμαι έγκυος...στους 2 πρώτους μήνες σχεδόν δεν κατάλαβα τίποτα...τώρα που μπήκε ο 3ος άρχισε η αιμορραγία...ο γιατρός μου είπε λόγω του ινομυωματος να τα περιμένω όλα...βέβαια παίρνω τα χάπια που μου είπε και εννοείται είμαι ξαπλωμένη... Υπάρχουν αλλες παρόμοιες περιπτώσεις που όλα να πήγαν καλά παρόλο το άγχος και την ταλαιπωρία? Εννοείται πως από την πρώτη στιγμή που έμαθα πως θα είναι δύσκολη εγκυμοσύνη, το μπεμπακι μου το έταξα στον αγ. Ραφαήλ!!!

 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Έχω πολύ καλή φίλη μου που ήταν έγκυος με τρελή αιμορραγία και τελικα  έκανε 2 υπέροχα διδυμα κοριτσακια.. μπράβο σου που το έταξες στον Άγιο Ραφαήλ είναι θαυματουργός και εγω τον εχω κοντά οταν πάω θα σου ανάψω κερακι να σ έχει καλα και σένα και το μωράκι σου. Όλα να πάνε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Έχω πολύ καλή φίλη μου που ήταν έγκυος με τρελή αιμορραγία και τελικα  έκανε 2 υπέροχα διδυμα κοριτσακια.. μπράβο σου που το έταξες στον Άγιο Ραφαήλ είναι θαυματουργός και εγω τον εχω κοντά οταν πάω θα σου ανάψω κερακι να σ έχει καλα και σένα και το μωράκι σου. Όλα να πάνε καλα

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Διαβάζω συνέχεια στο ίντερνετ για παρόμοιες περιπτώσεις...τρέμω στην ιδέα ότι κάτι δεν θα πάει καλά....αυτό το μωρό είναι η ζωή μου από τη στιγμή που το έμαθα!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. Εγώ δυστυχώς ήμουν άτυχη γιατί το ινωμύωμα που είχα μεγάλωσε αρκετά, έφτασε σχεδόν τα 8 εκ όταν ήμουν 12 εβδομάδων και τελικά τη 14η απέβαλα. Εγώ έχω και δίκερη μήτρα οπότε ο γιατρός μου μου είπε ότι ο συνδυασμός των 2 δεν βοήθησε. Δεν θέλω να σε αγχώσω με τη δική μου εμπειρία. Εσένα ο γιατρός σου σου είπε να προσέχεις, εμένα η προηγούμενη γιατρός που είχα τότε δεν μου είπε να μείνω ξαπλωμένη και ότι η αιμοραγία που είχα δεν ήταν και κάτι τραγικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις!!Όλα καλά θα πάνε!

Της κοπέλας από πάνω δυστυχώς ο γιατρός της δεν την πρόσεξε και δυστυχώς δεν πήγαν καλά τα πράγματα.... λυπάμαι κορίτσι μου πολύ.

Εγώ είχα και ινομυωμα αλλά και μονοκερη μήτρα με εξαιρετικά μικρή κοιλότητα που ίσα ίσα χώρεσε το μωράκι μου μέχρι τον 8ο που έκανα αναγκαστικά καισαρική και όλα πήγαν Δοξα Τω Θεώ καλά!!!

Μην αγχώνεσαι και εγώ είχα αίμα και έπινα παρά πολλά χάπια.

Σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mamaioannas είπε:

Υπάρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις!!Όλα καλά θα πάνε!

Της κοπέλας από πάνω δυστυχώς ο γιατρός της δεν την πρόσεξε και δυστυχώς δεν πήγαν καλά τα πράγματα.... λυπάμαι κορίτσι μου πολύ.

Εγώ είχα και ινομυωμα αλλά και μονοκερη μήτρα με εξαιρετικά μικρή κοιλότητα που ίσα ίσα χώρεσε το μωράκι μου μέχρι τον 8ο που έκανα αναγκαστικά καισαρική και όλα πήγαν Δοξα Τω Θεώ καλά!!!

Μην αγχώνεσαι και εγώ είχα αίμα και έπινα παρά πολλά χάπια.

Σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου!!!

Να σου ζήσει και να είναι γερό!!! Ναι σαφώς υπάρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις. Επειδή σε εμένα δεν πήγαν καλά δε σημαίνει ότι αυτό θα γίνει με άλλες κοπέλες! Η γιατρός που είχα δεν έκανε σωστές κινήσεις, ίσως δεν ήξερε παρόλο που είναι ειδική και σε θέματα υπογονιμότητας, τι να πω εμένα μου έδωσες θάρρος με τη μονόκερη οπότε εγώ με τη δίκερη ίσως την επόμενη φορά αν έρθει να είμαι πιο τυχερή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Να σου ζήσει και να είναι γερό!!! Ναι σαφώς υπάρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις. Επειδή σε εμένα δεν πήγαν καλά δε σημαίνει ότι αυτό θα γίνει με άλλες κοπέλες! Η γιατρός που είχα δεν έκανε σωστές κινήσεις, ίσως δεν ήξερε παρόλο που είναι ειδική και σε θέματα υπογονιμότητας, τι να πω εμένα μου έδωσες θάρρος με τη μονόκερη οπότε εγώ με τη δίκερη ίσως την επόμενη φορά αν έρθει να είμαι πιο τυχερή!!!

Στο ευχομαι μέσα από τη καρδιά μου να έρθει σύντομα και να γίνεις μανουλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σου, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. Εγώ δυστυχώς ήμουν άτυχη γιατί το ινωμύωμα που είχα μεγάλωσε αρκετά, έφτασε σχεδόν τα 8 εκ όταν ήμουν 12 εβδομάδων και τελικά τη 14η απέβαλα. Εγώ έχω και δίκερη μήτρα οπότε ο γιατρός μου μου είπε ότι ο συνδυασμός των 2 δεν βοήθησε. Δεν θέλω να σε αγχώσω με τη δική μου εμπειρία. Εσένα ο γιατρός σου σου είπε να προσέχεις, εμένα η προηγούμενη γιατρός που είχα τότε δεν μου είπε να μείνω ξαπλωμένη και ότι η αιμοραγία που είχα δεν ήταν και κάτι τραγικό.

Λυπάμαι πολύ, ειλικρινά!!!! Ελπίζω όλα από εδώ και πέρα να πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια μου... Πως είμαστε σήμερα;;; @Elkμου περιμένουμε τα νέα σου απο τη Β' επιπέδου!!!
    • Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε; Εγώ είμαι να σκάσω!!! Μάλλον δεν έκανα ωορρηξία αυτό το μήνα καθώς δε βρήκα θετικό τεστακι, 19η μέρα του κύκλου σήμερα κ μου τελείωσαν τα τεστ.. Παρήγγειλα προχθές αλλά δεν ήρθαν ακόμα. Έχουμε καμμία που περιμένουμε για τεστακι;;;; Να δούμε κανένα ευχάριστο;;
    • Αμέσως σε κούνια και εγώ κορίτσι μου. Στρώμα έχω ορθοπεδικό. Ρουχαλακια και εγώ εννοείται πιο μετά, θα μου δώσει και η αδελφή μου π εχει του μικρού της. Αλλα πρέπει να πάρουμε τα ρουχαλακια της κλινικής για τις πρώτες μέρες 💙 Μπανάκι έχω πάρει το κλασικό με τη βάση του. Μεγάλο είναι. Η αδελφή μου ειχε το ίδιο για τον μικρό από βρέφος μέχρι 2 ετών. Ήμουν ανάμεσα σε κάτι καινούργιο π έχουν βγάλει τώρα μικρουλικα που ίσα που χωράει το μωρό μεσα για να μην εχειςς και την έγνοια οτι θα σου φύγει. Αλλά θεώρησα καλύτερα να πάρω κάτι που θα με κρατήσει μέχρι να μεγαλώσει λίγο.
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ναι ξεκινάμε μόνοι μας κ ελπίζουμε 🤞♥️ το έχω πάρει ψύχραιμα γιατί έχω συνηθίσει τα αρνητικά τέστ 😂 αστειεύομαι!! Κάποια στιγμή θα ξαναγίνει όπως είχε γίνει δεν μπορεί!! Απλά μπορεί να αργήσει λίγο... Ευχαριστώ πολύ νανουκο μου! Για τρίτη εξωσωματική δεν με βλέπω ακόμα λόγω οικονομικών αλλά μέχρι να κάνουμε ξανά θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά κ μπορεί να μας πετύχει ❤️♥️ Η αλήθεια μου πήρε πολύ καιρό για να είμαι ήρεμη κ να τα βλέπω θετικά.. αλλά πλέον πιστεύω ότι θα γίνει κάποια στιγμή εφόσον μας λένε ότι δεν έχουμε θέμα οπότε αυτό με βοηθάει να σκέφτομαι αισιόδοξα!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...