Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κλομιφαίνη και καθυστέρηση


Άντρεα

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μπορείς όμως να κάνεις μια χοριακη που να ηρεμήσεις κ εσυ? κ πότε δε ξέρεις. 

Αν δε δω περίοδο μέχρι την Πέμπτη το πρωί θα κάνω ένα τεστάκι του φαρμακείου και μετά θα μιλήσω με τον γιατρό μου να με κατευθύνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

Αχχ βρε κορίτσι μου καλύτερα να μην έχω ελπίδες και να απογοητευτώ παλί! Ασε καλύτερα να περιμένω περίοδο! Ίσως δεν κατάλαβε τίποτα η φίλη σου γιατί δεν το είχε στο μυαλό της και όχι γιατί δεν είχε συμπτώματα!

Κοίτα, η αλήθεια είναι πως πιστεύω πολύ στο ένστικτο. Τώρα ας πούμε ΠΡΙΝ καν ξεκινήσω την διαδικασία, ηξερα πως δεν θα γίνει κάτι...άλλοι το λένε αρνητικότητα και μίρλα, εγώ το λέω ένστικτο :P Αλλά, προτιμούσα να πάω αμέσως για χοριακή για ΝΑ ΜΗΝ έχω ελπίδες γιατί όσο περίμενα τρελαινόμουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Κοίτα, η αλήθεια είναι πως πιστεύω πολύ στο ένστικτο. Τώρα ας πούμε ΠΡΙΝ καν ξεκινήσω την διαδικασία, ηξερα πως δεν θα γίνει κάτι...άλλοι το λένε αρνητικότητα και μίρλα, εγώ το λέω ένστικτο :P Αλλά, προτιμούσα να πάω αμέσως για χοριακή για ΝΑ ΜΗΝ έχω ελπίδες γιατί όσο περίμενα τρελαινόμουν! 

Και γω πιστεύω στο ένστικτο κορίτσι μου και νιώθω πως με εξωσωματική θα αποκτήσω το μωράκι.. κι ας με λένε όλοι αρνητική!!! Αφού αυτό νιώθω! Και τη διαδικασία αυτή με την κλομιφαίνη την κάνω για τον σύζυγο μου, αν με ρωτούσες εμένα θα ήθελα να πάω απευθείας για εξωσωματική! Ίσως γ αυτό δεν τρελαίνομαι! Επειδή ξέρω πως είναι στο δρόμο η ακατανόμαστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Και γω πιστεύω στο ένστικτο κορίτσι μου και νιώθω πως με εξωσωματική θα αποκτήσω το μωράκι.. κι ας με λένε όλοι αρνητική!!! Αφού αυτό νιώθω! Και τη διαδικασία αυτή με την κλομιφαίνη την κάνω για τον σύζυγο μου, αν με ρωτούσες εμένα θα ήθελα να πάω απευθείας για εξωσωματική! Ίσως γ αυτό δεν τρελαίνομαι! Επειδή ξέρω πως είναι στο δρόμο η ακατανόμαστη!

Πωπω μιλάμε το ίδιο ακριβώς κι εγώ @Άντρεαμου! Φοβερό! Γι αυτό τα παράτησα τώρα....είπα να δω το θέμα εξωσωματική του χρόνου, να γίνει ο θρησκευτικός γάμος, να μαζέψουμε και χρήματα, να μπω και στα 27 και να κανω εξωσωματική......

Τότε κορίτσι, τι να πω, κουράγιο! Πάντως, πραγματικά σού εύχομαι να είναι νινάκι αυτή τη φορά και να διαψεύσει το ένστικτό σου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Πωπω μιλάμε το ίδιο ακριβώς κι εγώ @Άντρεαμου! Φοβερό! Γι αυτό τα παράτησα τώρα....είπα να δω το θέμα εξωσωματική του χρόνου, να γίνει ο θρησκευτικός γάμος, να μαζέψουμε και χρήματα, να μπω και στα 27 και να κανω εξωσωματική......

Τότε κορίτσι, τι να πω, κουράγιο! Πάντως, πραγματικά σού εύχομαι να είναι νινάκι αυτή τη φορά και να διαψεύσει το ένστικτό σου! ❤️

H διαίσθηση κορίτσι μου δυστυχώς δύσκολα κάνει λάθος! Εγώ είπα να πάρω μέχρι τα Χριστούγεννα κλομιφαίνη και μετά θα σταματήσουμε εντελώς κάθε προσπάθεια. Το καλοκαίρι έχουμε και εμείς το γάμο μας και αμέσως μετά το γάμο θα πάμε για εξωσωματική! Θα την κάνω στα 29 μου εγώ, δυστυχώς άργησα 3 χρόνια να εντοπίσω το πρόβλημα και τόσα χρόνια προσπαθούσαμε άσκοπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Έχω υπάρξει και εγώ κατα φαντασίαν έγκυος κορίτσι μου ξέρω πώς είναι ? Δεν έχει τύχει  να ακούσω για κάποιο κορίτσι που να μην είχε καθόλου συμπτώματα και να ήταν έγκυος η αλήθεια, ίσως γ αυτό το θεωρώ απίθανο!

Καλησπέρα δεν έχουν όλες συμπτώματα στην εγκυμοσύνη.εγω παράδειγμα δεν είχα  κανένα σύμπτωμα το μόνο που είχα ήταν ότι μετά την ωορρηξία πονούσε το στήθος μου αλλά και πάλι δεν ήταν σύμπτωμα Γιατί σε αρκετούς κύκλους ειχα πονο στο στηθος απλά δεν είχα σε όλους.και γενικότερα σε όλη την εγκυμοσύνη ήταν σαν να μην ήμουν έγκυος γι'αυτό μην κολλάς στα συμπτώματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Καλησπέρα δεν έχουν όλες συμπτώματα στην εγκυμοσύνη.εγω παράδειγμα δεν είχα  κανένα σύμπτωμα το μόνο που είχα ήταν ότι μετά την ωορρηξία πονούσε το στήθος μου αλλά και πάλι δεν ήταν σύμπτωμα Γιατί σε αρκετούς κύκλους ειχα πονο στο στηθος απλά δεν είχα σε όλους.και γενικότερα σε όλη την εγκυμοσύνη ήταν σαν να μην ήμουν έγκυος γι'αυτό μην κολλάς στα συμπτώματα 

Δεν έχω καν το στήθος που το έχουν όλες κορίτσι μου! Όπως και να χει θα φανεί την Πέμτπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Αν δε δω περίοδο μέχρι την Πέμπτη το πρωί θα κάνω ένα τεστάκι του φαρμακείου και μετά θα μιλήσω με τον γιατρό μου να με κατευθύνει!

να κάνεις κορίτσι μου.. εμένα τα serpafar δεν μου έχουν προκαλέσει καμιά καθυστέρηση.. 28αρη κάνω κανονικότατα!!! δεν έκανες την ένεση για να σπάσουν? εγώ τη 2η προσπάθεια δεν έκανα κ βγηκε κυστη αλλά ευτυχώς είδαμε οτι αρχίζει κ απορροφάται.. τώρα στην 3η προσπάθεια έκανα την ένεση για σιγουριά ..καμιά όρεξη δεν εχω να αποκτήσω στα καλά καθούμενα κύστες... πάντως θετικά ακούγονται όσα λες ασχετα από το ένστικτό σου. πάρε ένα τεστάκι με πρωινά κ θα φανέι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η liza_pan93 είπε:

6 μέρες είχα, τώρα αυτόν τον μήνα που πέρασε. Αρνητική χοριακή. Τελικά, είχε αντιδράσει ο οργανισμός και έβγαλε κύστη ωχρού σωματίου (εξού και η καθυστέρηση).

Κι εμένα κύστες μου έκανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η lactaki είπε:

να κάνεις κορίτσι μου.. εμένα τα serpafar δεν μου έχουν προκαλέσει καμιά καθυστέρηση.. 28αρη κάνω κανονικότατα!!! δεν έκανες την ένεση για να σπάσουν? εγώ τη 2η προσπάθεια δεν έκανα κ βγηκε κυστη αλλά ευτυχώς είδαμε οτι αρχίζει κ απορροφάται.. τώρα στην 3η προσπάθεια έκανα την ένεση για σιγουριά ..καμιά όρεξη δεν εχω να αποκτήσω στα καλά καθούμενα κύστες... πάντως θετικά ακούγονται όσα λες ασχετα από το ένστικτό σου. πάρε ένα τεστάκι με πρωινά κ θα φανέι!!

Καλημέρα κορίτσι μου. Δεν καναμε ενεση γιατι ειδε απο τον υπερηχο οτι σπασανε ολα μονα τους και μετα απο 1 βδομαδα πηγα ξανα για υπερηχο για να με ελεγξει για κυστες και δεν υπηρχε τιποτα.. τωρα αν δημιουργήθηκαν πιο μετα δεν ξερω! Εχω καποιες ενοχλήσεις σήμερα και νομίζω θα μου έρθει! Αν δεν όμως θα κανω αυριο πρωι τεστακι κ θα μιλησω με το γιατρό μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mydream είπε:

Κι εμένα κύστες μου έκανε.

Και οι κυστες σου προκαλεσαν καθυστερηση κοριτσι μ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Δεν καναμε ενεση γιατι ειδε απο τον υπερηχο οτι σπασανε ολα μονα τους και μετα απο 1 βδομαδα πηγα ξανα για υπερηχο για να με ελεγξει για κυστες και δεν υπηρχε τιποτα.. τωρα αν δημιουργήθηκαν πιο μετα δεν ξερω! Εχω καποιες ενοχλήσεις σήμερα και νομίζω θα μου έρθει! Αν δεν όμως θα κανω αυριο πρωι τεστακι κ θα μιλησω με το γιατρό μου

Ε αφού δεν είχες κύστεως μετά την ωορρηξία. Πως δημιουργήθηκαν??? ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ε αφού δεν είχες κύστεως μετά την ωορρηξία. Πως δημιουργήθηκαν??? ???????

Ξέρω και γω βρε κορίτσι μου!  από τον οργανισμό μου όλα τα περιμένω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Ξέρω και γω βρε κορίτσι μου!  από τον οργανισμό μου όλα τα περιμένω ?

πώς είσαι σήμερα κούκλα μου?? δεν ήρθε η ακατανόμαστη ακόμα ε?? άντε μακάααααρι!!!! να μας έχεις ενήμερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

πώς είσαι σήμερα κούκλα μου?? δεν ήρθε η ακατανόμαστη ακόμα ε?? άντε μακάααααρι!!!! να μας έχεις ενήμερες

Όχι κορίτσι μου δεν ήρθε.. εχω ηπιους πονους περιοδου μονο τίποτα αλλο.. θα κανω αυριο τεστ! Εννοείται θα σας ενημερώσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Όχι κορίτσι μου δεν ήρθε.. εχω ηπιους πονους περιοδου μονο τίποτα αλλο.. θα κανω αυριο τεστ! Εννοείται θα σας ενημερώσω!

Αρνητικό κοπέλες μου το τεστάκι, κάτι άλλο πρέπει να σημβαίνει. Προσπαθώ από το πρωί να μιλήσω με τον γιατρό και δεν τα έχω καταφέρει ακόμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...