Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωορρηξία - συμπτώματα


lydaki

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

Έχετε συμπτώματα ωορρηξίας??Θέλω να πω ότι μάλλον βρίσκομαι στις γόνιμες αυτές τις μέρες και έχω από το Σάββατο πολύ πόνο στην μέση,έχω λίγα τσιμπηματακια στηνδεξιά πλευρά χαμηλά στην κοιλιά,έχω κάποια υγρά λευκά,ένα στομάχι που όλο ανακατεύεται και έχω και συχνοουρια.Επισης έχω και τσιμπήματα στο στήθος και πονοκέφαλο.Μπορει και να αρρωσταίνω βέβαια,αλλά πρώτη φορά τα έχω όλα αυτά μαζί και θέλω να δω λίγο τι σύμπτωμα έχετε εσείς στην ωορρηξία σας.Τελευταια περίοδος 10/10. Να σημειώσω επίσης ότι την τέταρτη μέρα της περιόδου υπήρχε ελεύθερη επαφή με εκσπερμάτωση εντός του κόλπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Κι εγώ τα έχω όλα αυτά στην ωορρηξία, κράμπες, λευκά υγρά, πονάκια δεξιά ή αριστερά...έτσι την καταλαβαίνω κι όλας, άρα είμαστε τυχερές ? εάν η πρώτη μέρα του κύκλου σου ήταν 10/10 τότε είσαι στη 13η τώρα άρα κάπου κοντά είναι η ωορρηξία..ελεύθερη επαφή την 4η μέρα δεν είναι κάτι, γιατί είναι σχεδόν αδύνατο να μείνεις έγκυος τότε, εκτός αν πια έχεις πάρα πολύ μικρό κύκλο ή κάνεις πολύυ νωρίς ωορρηξία και το σπέρμα είναι πολύ καλό...αλλά σε μέρες περιόδου σχεδόν αδύνατο να έχει γίνει κάτι..εκτός αν υπάρχει κάποια ανωμαλία στο κύκλο σου, κάπου διάβασα ότι δε σου έχει σταθεροποιηθεί ακόμη...εάν θέλεις παιδάκι πάντως τώρα είναι οι κατάλληλες μέρες να έρθεις σε ελεύθερη επαφή με τον αντρούλη σου? υπάρχουν επίσης και τεστ ωορρηξίας που μπορείς να χρησιμοποιήσεις, όταν δεις τη 2η γραμμή έντονη σημαίνει ότι μετά από 24-48 ώρες θα έχεις ωορρηξία, οπότε θα ξέρεις και σίγουρα πότε να έχεις επαφή ? Σου εύχομαι να μείνεις γρήγορα εγκυούλα αν το θέλεις!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!

Κι εγώ τα έχω όλα αυτά στην ωορρηξία, κράμπες, λευκά υγρά, πονάκια δεξιά ή αριστερά...έτσι την καταλαβαίνω κι όλας, άρα είμαστε τυχερές ? εάν η πρώτη μέρα του κύκλου σου ήταν 10/10 τότε είσαι στη 13η τώρα άρα κάπου κοντά είναι η ωορρηξία..ελεύθερη επαφή την 4η μέρα δεν είναι κάτι, γιατί είναι σχεδόν αδύνατο να μείνεις έγκυος τότε, εκτός αν πια έχεις πάρα πολύ μικρό κύκλο ή κάνεις πολύυ νωρίς ωορρηξία και το σπέρμα είναι πολύ καλό...αλλά σε μέρες περιόδου σχεδόν αδύνατο να έχει γίνει κάτι..εκτός αν υπάρχει κάποια ανωμαλία στο κύκλο σου, κάπου διάβασα ότι δε σου έχει σταθεροποιηθεί ακόμη...εάν θέλεις παιδάκι πάντως τώρα είναι οι κατάλληλες μέρες να έρθεις σε ελεύθερη επαφή με τον αντρούλη σου? υπάρχουν επίσης και τεστ ωορρηξίας που μπορείς να χρησιμοποιήσεις, όταν δεις τη 2η γραμμή έντονη σημαίνει ότι μετά από 24-48 ώρες θα έχεις ωορρηξία, οπότε θα ξέρεις και σίγουρα πότε να έχεις επαφή ? Σου εύχομαι να μείνεις γρήγορα εγκυούλα αν το θέλεις!?

Συνήθως είχα μόνο υγρά και πονακια,αλλά τώρα πρώτη φορά τέτοια τρελά συμπτώματα....Πάντως έχουμε ήδη ένα κοριτσάκι ενός έτους και έχουμε σκοπό και για άλλα τρία (μακάρι να έρθουν)!!!!?Τώρα για το τέστ ωορρηξίας δεν νομίζω να κάνω (ποτέ) γιατί είμαι της γνώμης ότι θες να κάνεις παιδάκι σημασία έχει να έρθει οποία στιγμή θέλει αυτό!!! Πρέπει να απολαμβάνουμε την πράξη χωρίς άγχος και τρέλα ότι είναι τέτοιες μέρες!!!!Έτσι ηρθε και η μικρή μου πριγκίπισσα και έτσι θέλω να έρθουν και τα επόμενα!!!!?????Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου και εύχομαι και εσύ να μείνεις σύντομα εγκυουλα και να χαρείς το παιδάκι σου!!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lydaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Έχετε συμπτώματα ωορρηξίας??Θέλω να πω ότι μάλλον βρίσκομαι στις γόνιμες αυτές τις μέρες και έχω από το Σάββατο πολύ πόνο στην μέση,έχω λίγα τσιμπηματακια στηνδεξιά πλευρά χαμηλά στην κοιλιά,έχω κάποια υγρά λευκά,ένα στομάχι που όλο ανακατεύεται και έχω και συχνοουρια.Επισης έχω και τσιμπήματα στο στήθος και πονοκέφαλο.Μπορει και να αρρωσταίνω βέβαια,αλλά πρώτη φορά τα έχω όλα αυτά μαζί και θέλω να δω λίγο τι σύμπτωμα έχετε εσείς στην ωορρηξία σας.Τελευταια περίοδος 10/10. Να σημειώσω επίσης ότι την τέταρτη μέρα της περιόδου υπήρχε ελεύθερη επαφή με εκσπερμάτωση εντός του κόλπου.

Τι κύκλο έχεις; Είναι πολύ πιθανό να είναι ωορρηξία. Εγώ έχω σίγουρα 3-4 ημέρες αρκετά υγρά. Επίσης πολλές φορές έχω πονοκέφαλο και πόνο χαμηλά. Το τελευταίο γιατί το ανέφερες; Πιστεύεις ότι μπορεί να είσαι έγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lydaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Έχετε συμπτώματα ωορρηξίας??Θέλω να πω ότι μάλλον βρίσκομαι στις γόνιμες αυτές τις μέρες και έχω από το Σάββατο πολύ πόνο στην μέση,έχω λίγα τσιμπηματακια στηνδεξιά πλευρά χαμηλά στην κοιλιά,έχω κάποια υγρά λευκά,ένα στομάχι που όλο ανακατεύεται και έχω και συχνοουρια.Επισης έχω και τσιμπήματα στο στήθος και πονοκέφαλο.Μπορει και να αρρωσταίνω βέβαια,αλλά πρώτη φορά τα έχω όλα αυτά μαζί και θέλω να δω λίγο τι σύμπτωμα έχετε εσείς στην ωορρηξία σας.Τελευταια περίοδος 10/10. Να σημειώσω επίσης ότι την τέταρτη μέρα της περιόδου υπήρχε ελεύθερη επαφή με εκσπερμάτωση εντός του κόλπου.

Καλησπέρα κορίτσι μου.

Εγώ από τα συμπτώματα της ωορρηξίας έχω τα υγρά από τα οποία κ καταλαβαίνω πως κάτι πάει να ξεκινήσει, κάποιες ενοχλήσεις μερικές φορές και 1-2 φορές ανέβασα και πυρετό..συνήθως αυτά αλλά όχι απαραίτητα πάντα..Αν προσπαθείς για μωράκι κ θέλεις να βρίσκεις τις πιο γόνιμες μέρες, θα σε βοηθήσουν τα τεστάκια ωορρηξίας. Εγώ για πολύ καιρό τα υπολόγιζα λάθος, αυτά με βοήθησαν! 

Όσο για το τελευταίο που  αναφέρεις δεν νομίζω ότι υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης από εκείνη την επαφή, γιατί όσο μικρό κύκλο κ να έχεις δύσκολο πολύ οι γόνιμες να είναι χωρίς καλά καλά να περάσει η κόκκινη θύελλα!!! (Το λέω χωρίς να είμαι ειδικός και μακάρι να κάνω λάθος σε περίπτωση που ξεκινήσατε προσπάθειες!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τι κύκλο έχεις; Είναι πολύ πιθανό να είναι ωορρηξία. Εγώ έχω σίγουρα 3-4 ημέρες αρκετά υγρά. Επίσης πολλές φορές έχω πονοκέφαλο και πόνο χαμηλά. Το τελευταίο γιατί το ανέφερες; Πιστεύεις ότι μπορεί να είσαι έγκυος;

Έχω ακούσει ότι κάποιες φορές γίνεται διπλή ωορρηξία και λέω μήπως έγινε κάτι τότε γιατί με το τέλος της περιόδου μου είχα πάλι πολλά υγρά και πονακια όπως τώρα.....Δεν έχω ακόμη σταθερό κύκλο γιατί γέννησα πριν ένα χρόνο....είναι από 26-34 ημέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η lydaki είπε:

Έχω ακούσει ότι κάποιες φορές γίνεται διπλή ωορρηξία και λέω μήπως έγινε κάτι τότε γιατί με το τέλος της περιόδου μου είχα πάλι πολλά υγρά και πονακια όπως τώρα.....Δεν έχω ακόμη σταθερό κύκλο γιατί γέννησα πριν ένα χρόνο....είναι από 26-34 ημέρες

Καλησπέρα κορίτσι, την ίδια ερώτηση για διπλή ωορρηξια είχα κάνει και εγώ στο γιατρό μου και μου ξεκαθάρισε ότι γίνεται με διαφορά ωρών η μία από την άλλη. Σε καμία περίπτωση μέρες. Δηλαδή ανεβαίνει η ορμόνη της ωορρηξιας και μπορεί η μία μεριά να κάνει πρώτα και μετά από λίγες ώρες ή άλλη μεριά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η lydaki είπε:

Έχω ακούσει ότι κάποιες φορές γίνεται διπλή ωορρηξία και λέω μήπως έγινε κάτι τότε γιατί με το τέλος της περιόδου μου είχα πάλι πολλά υγρά και πονακια όπως τώρα.....Δεν έχω ακόμη σταθερό κύκλο γιατί γέννησα πριν ένα χρόνο....είναι από 26-34 ημέρες

Προσωπικά το θεωρώ σχεδόν αδύνατο να μείνει μια γυναίκα έγκυος ενώ έχει περίοδο. Εγώ για παράδειγμα τελείωσα χθες περίοδο και έχω υγρά σήμερα. Το παθαίνω συχνά. Επίσης μου συμβαίνει μέσα στο μήνα σε άσχετες στιγμές να έχω πόνους περιόδου. Ένας γιατρός μου είπε ότι μπορεί να είναι το έντερο ή επειδή σηκώνω συνεχώς τον μικρό. Να σου ζήσει και το μωράκι σου! Θηλάζεις; Γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι προκαλεί συσπάσεις στη μήτρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lydaki είπε:

Συνήθως είχα μόνο υγρά και πονακια,αλλά τώρα πρώτη φορά τέτοια τρελά συμπτώματα....Πάντως έχουμε ήδη ένα κοριτσάκι ενός έτους και έχουμε σκοπό και για άλλα τρία (μακάρι να έρθουν)!!!!?Τώρα για το τέστ ωορρηξίας δεν νομίζω να κάνω (ποτέ) γιατί είμαι της γνώμης ότι θες να κάνεις παιδάκι σημασία έχει να έρθει οποία στιγμή θέλει αυτό!!! Πρέπει να απολαμβάνουμε την πράξη χωρίς άγχος και τρέλα ότι είναι τέτοιες μέρες!!!!Έτσι ηρθε και η μικρή μου πριγκίπισσα και έτσι θέλω να έρθουν και τα επόμενα!!!!?????Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου και εύχομαι και εσύ να μείνεις σύντομα εγκυουλα και να χαρείς το παιδάκι σου!!!!?????

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ !! ?? Κι εσύ να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!! ? Όσο για τα τεστ ωορρηξίας, μην τα κάνεις αν δε θες να έχεις το άγχος, απλά αν θέλετε και άλλα παιδάκια καλό είναι να γνωρίζεις σε ποιες μέρες του κύκλου μπορείς να μείνεις έγκυος..πχ τις μέρες τις περιόδου ή μετά την ωορρηξία δε γίνεται...γύρω στα μισά του κύκλου κοντά στην ωορρηξία λίγες μέρες πριν λίγο μετά τότε γίνεται...οπότε καλό είναι να το έχεις στο νου σου και ας κάνετε χαλαρά χωρίς να το κοιτάτε ακριβώς.. Αυτές τις μέρες είχατε κάποια ελεύθερη επαφή; Ή μόνο στην περίοδο;γιατί καλώς ή κακώς αν κάνεις τέτοιες μέρες δε θα έρθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lydaki είπε:

Συνήθως είχα μόνο υγρά και πονακια,αλλά τώρα πρώτη φορά τέτοια τρελά συμπτώματα....Πάντως έχουμε ήδη ένα κοριτσάκι ενός έτους και έχουμε σκοπό και για άλλα τρία (μακάρι να έρθουν)!!!!?Τώρα για το τέστ ωορρηξίας δεν νομίζω να κάνω (ποτέ) γιατί είμαι της γνώμης ότι θες να κάνεις παιδάκι σημασία έχει να έρθει οποία στιγμή θέλει αυτό!!! Πρέπει να απολαμβάνουμε την πράξη χωρίς άγχος και τρέλα ότι είναι τέτοιες μέρες!!!!Έτσι ηρθε και η μικρή μου πριγκίπισσα και έτσι θέλω να έρθουν και τα επόμενα!!!!?????Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου και εύχομαι και εσύ να μείνεις σύντομα εγκυουλα και να χαρείς το παιδάκι σου!!!!?????

Εγώ πάντως πριν γεννήσω δεν την καταλάβαινα τόσο πολύ την ωορρηξία. Τώρα γίνεται το αντίθετο! Πονάω λιγότερο στην περίοδο και περισσότερο στην ωορρηξία. Είναι περίεργο αλλά μου συμβαίνει. Έχεις δίκαιο ότι πρέπει να το απολαμβάνουμε αλλά υπάρχουν κοπέλες που για χρόνια προσπαθούν και χάρη στα τεστ ωορρηξίας το καταφέρνουν. Για εμένα δεν έχει σημασία πως θα έρθει... αν είναι εξωσωματική ή φυσιολογικά αν κάνεις τεστ ή όχι. Το σημαντικό είναι να γίνεις μητέρα!!! Να νιώσεις το μεγαλύτερο και σπουδαιότερο συναίσθημα από όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλησπέρα κορίτσι, την ίδια ερώτηση για διπλή ωορρηξια είχα κάνει και εγώ στο γιατρό μου και μου ξεκαθάρισε ότι γίνεται με διαφορά ωρών η μία από την άλλη. Σε καμία περίπτωση μέρες. Δηλαδή ανεβαίνει η ορμόνη της ωορρηξιας και μπορεί η μία μεριά να κάνει πρώτα και μετά από λίγες ώρες ή άλλη μεριά.... 

Α ναι????δεν το γνώριζα αυτό.....άρα δεν υπάρχει περίπτωση να έχουμε δεύτερο παιδάκι από εκείνη την φορά εεε????Όχι ότι το κυνηγάμε (γέννησα πριν ένα χρόνο) αλλά κάθε φορά που αδιαθετω λέω κρίμα γιατί δεν έχουμε πάλι μωράκι!!!είμαι η μόνη?!?!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Προσωπικά το θεωρώ σχεδόν αδύνατο να μείνει μια γυναίκα έγκυος ενώ έχει περίοδο. Εγώ για παράδειγμα τελείωσα χθες περίοδο και έχω υγρά σήμερα. Το παθαίνω συχνά. Επίσης μου συμβαίνει μέσα στο μήνα σε άσχετες στιγμές να έχω πόνους περιόδου. Ένας γιατρός μου είπε ότι μπορεί να είναι το έντερο ή επειδή σηκώνω συνεχώς τον μικρό. Να σου ζήσει και το μωράκι σου! Θηλάζεις; Γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι προκαλεί συσπάσεις στη μήτρα. 

Λες να ναι και μένα από το βάρος της μικρής?!? Να τα χαιρόμαστε τα διαμαντάκια μας!?όχι δεν θηλάζω,έχω σταματήσει εδώ και 7 μήνες χωρίς χάπι....Δεν έκανα ποτέ συσπάσεις όταν θήλαζα την μικρή..Και φυσικά περίοδος ήρθε στις 59 ημέρες!!!?δεν ισχύει ότι όσο θηλάζεις δεν έχεις περίοδο!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εγώ πάντως πριν γεννήσω δεν την καταλάβαινα τόσο πολύ την ωορρηξία. Τώρα γίνεται το αντίθετο! Πονάω λιγότερο στην περίοδο και περισσότερο στην ωορρηξία. Είναι περίεργο αλλά μου συμβαίνει. Έχεις δίκαιο ότι πρέπει να το απολαμβάνουμε αλλά υπάρχουν κοπέλες που για χρόνια προσπαθούν και χάρη στα τεστ ωορρηξίας το καταφέρνουν. Για εμένα δεν έχει σημασία πως θα έρθει... αν είναι εξωσωματική ή φυσιολογικά αν κάνεις τεστ ή όχι. Το σημαντικό είναι να γίνεις μητέρα!!! Να νιώσεις το μεγαλύτερο και σπουδαιότερο συναίσθημα από όλα!

Εννοείται πως το πιο σημαντικό είναι να γίνει μητέρα.....Εγώ ίσως δεν το είπα σωστά......Και εγώ αν αύριο μεθαύριο βρεθώ με κάποιο πρόβλημα εννοείται πως θα τα ψάξω όλα..... Αλλά ως γνωστόν "έξω από το χορο πολλά τραγούδια λένε!!!!".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lydaki είπε:

Α ναι????δεν το γνώριζα αυτό.....άρα δεν υπάρχει περίπτωση να έχουμε δεύτερο παιδάκι από εκείνη την φορά εεε????Όχι ότι το κυνηγάμε (γέννησα πριν ένα χρόνο) αλλά κάθε φορά που αδιαθετω λέω κρίμα γιατί δεν έχουμε πάλι μωράκι!!!είμαι η μόνη?!?!?

Αυτό θυμάμαι κ μου είχε πει τότε γιατί τον είχα ρωτήσει το ίδιο ακριβώς. Αν γίνεται πχ στη μέση κανονικά και 2 μέρες πριν την περίοδο μετά ξανά πχ. Θυμάμαι ήταν κάθετος πως όχι... 

Οοοοοχι δεν είσαι μόνη και εγώ μαζί σου. Έχω κ εγώ ένα παιδάκι 14 μηνών και σιγά σιγά αρχίζουμε για δευτερο και όποτε έρθει για αρχή. Αλλά εγώ θηλάζω ακόμα και αυτό κάνει τα πράγματα λίγο πιο δύσκολα πιστεύω. Τώρα μειώνουμε θηλασμός και ελπίζω σε ένα μήνα να σταματήσουμε εντελώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lydaki είπε:

Α ναι????δεν το γνώριζα αυτό.....άρα δεν υπάρχει περίπτωση να έχουμε δεύτερο παιδάκι από εκείνη την φορά εεε????Όχι ότι το κυνηγάμε (γέννησα πριν ένα χρόνο) αλλά κάθε φορά που αδιαθετω λέω κρίμα γιατί δεν έχουμε πάλι μωράκι!!!είμαι η μόνη?!?!?

Μα πώς να έχεις μωράκι βρε με σεξ στην περίοδο; Προφανώς και θα αδιαθετείς...αν θες μωράκι κάνε ελεύθερο σεξ γενικά, όχι στην περίοδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lydaki είπε:

Λες να ναι και μένα από το βάρος της μικρής?!? Να τα χαιρόμαστε τα διαμαντάκια μας!?όχι δεν θηλάζω,έχω σταματήσει εδώ και 7 μήνες χωρίς χάπι....Δεν έκανα ποτέ συσπάσεις όταν θήλαζα την μικρή..Και φυσικά περίοδος ήρθε στις 59 ημέρες!!!?δεν ισχύει ότι όσο θηλάζεις δεν έχεις περίοδο!!!!?

Μπορεί γιατί εγώ πήγα αρκετές φορές σε γιατρό για αυτό το θέμα και μου είπε να μην σηκώνω πολύ βάρος. Φυσικά και δεν ισχύει! Εγώ θήλασα τον μικρό μου 3 χρόνια και περίοδο είχα από τον τρίτο μήνα κανονικοτατα. Να μας ζήσουν τα κουκλάκια μας και σύντομα να τους κάνουμε αδερφάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
    • @Antonia2μ δυστυχώς ειναι δύσκολος ο δρόμος π χρειάζεται να διανύσουμε για να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας  το /τα μωράκια μας🙏🤰👶🏻 Έχει πολυ άγχος, αγωνία, πίεση γιαυτο πρέπει η μια στηρίζει την αλλη… ειναι πολυ σημαντικο να εχεις κάποιων να εκφράζεις τις ανησυχίες σ κ να μπορεί να σε καταλάβει  🥰🙏🌈  
    • @Mpourmpoulo τωρα βρηκα ευκαιρια να σ απαντησω. Εγω σ αυτό τον υπερηχο μετα την αποξεση πολυ ειχα επηρεαστει. Που δ υπηρχε εμβρυο πια. Στα νεα σου τωρα. Εφοσον πιανεις με σπερματεγχυση δ υπάρχει λογος να πατε με εξωσωματικη. Καλα θα κανετε κ θα τ ψαξετε ωστοσο ευχομαι οι ατυχίες σας να ήταν τυχαίο γεγονός. Οσο για την περιοδο μπορει να σ ρθει κ κανονικα. Ποτε δ ξερεις. Εμενα μ ειχε ερθει στις 23 μερες μετα την αποξεση. Μετα στις 31, μετα στις 24, μετα στις 32 μερες και καπου στον 5ο κυκλο εστρωσε στο φυσιολογικό 27 με28 μερες. Π παλι τρελες αποκλισεις τυπου 40 50 μερες δ ειχα. Μακαρι να σ ρθει σε νορμαλ πλαίσια ωστε να ξεκινήσετε αμεσα εφόσον εχεις το οκ. Πολυ αισιοδοξο που μπορεις αμεσα να πας παρακατω. Ακόμα και οι εξετασεις π πρεπει να γινουν, καθε εξεταση σε φερνει και πιο κοντα στο.ονειρο. Εύχομαι απο την καρδια μ ν σας προλαβει τ ουράνιο τοξο σας! 
    • Ανακουφιστικά έστω που θα το ψάξουμε λίγο παραπάνω και επίσης που από μόνος του μας είπε πως αν λείπει ο σύντροφος μπορούμε να καταψύξουμε σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση μέσα στο καλοκαιρι αν θέλω !  Επίσης γενικότερα έκατσε και μελέτησε την περίπτωση μου και δεν μας είπε μόνοι σας τώρα και βλεπουμε ! Μου είπε πως θα το παλέψουμε μαζί και πως θα τα καταφέρουμε! Μακάρι να πανε όλα καλά στην πορεία 🙏
    • Ναι ναι κ στην πρώτη μ εγκυμοσύνη έπαιρνα!! Δεν είναι τίποτα!!! Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...