Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κύστη


Mydream

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Είχα μια μεγάλη κύστη, ο γιατρός μου είπε να πάρω αντισυλληπτικά. Πάω για υπέρηχο κ διαπιστώθηκε ότι η κύστη μειώθηκε μεν, υπάρχει ακόμη δε. Επίσης προστέθηκε άλλη μία. Έχει τύχει ποτέ σε καμία από εσάς; Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Έχω στενοχωρηθεί είναι η αλήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mydream είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Είχα μια μεγάλη κύστη, ο γιατρός μου είπε να πάρω αντισυλληπτικά. Πάω για υπέρηχο κ διαπιστώθηκε ότι η κύστη μειώθηκε μεν, υπάρχει ακόμη δε. Επίσης προστέθηκε άλλη μία. Έχει τύχει ποτέ σε καμία από εσάς; Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Έχω στενοχωρηθεί είναι η αλήθεια.

ο γιατρός σου τί σου είπε ότι είναι απλές κύστες>?? δε γνωρίζω πολλά από αυτά αλλά εγώ που είχα μια κύστη 9,5εκ στην δεξιά ωοθήκη ήταν ενδομητρίωση...εσύ το έχεις ψάξει αυτο?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ο γιατρός σου τί σου είπε ότι είναι απλές κύστες>?? δε γνωρίζω πολλά από αυτά αλλά εγώ που είχα μια κύστη 9,5εκ στην δεξιά ωοθήκη ήταν ενδομητρίωση...εσύ το έχεις ψάξει αυτο?? 

Για ενδομητριωση είχα κάνει πριν ένα χρόνο λαπαροσκόπηση, όλα καλά ήταν. Τον Σεπτέμβριο είχα πάρει κλομιφαινη κ δημιουργήθηκε από αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Mydream είπε:

Για ενδομητριωση είχα κάνει πριν ένα χρόνο λαπαροσκόπηση, όλα καλά ήταν. Τον Σεπτέμβριο είχα πάρει κλομιφαινη κ δημιουργήθηκε από αυτό.

κ εγώ το Σεπτέμβρη που πήρα είχα κάνει κύστη κ το μετανιωσα που δεν έκανα την ένεση. τώρα που ξανα προσπάθησα την έκανα για σιγουριά μη μείνουν κ άλλες... εμένα μ πε πριν λίγες μέρες που την είδαμε μια μεγάλη κ μια πολυ μικρή πως δεν ειναι περιεργες και δεν ενοχλουν.. εγώ βεβαια μέσα στο αγχος ξαφνικα να αποκτήσω κύστες.. κ χθες που ξανα πήγα για να δούμε αν πράγματι έγινε ωορηξια κ πήγαν ολα καλά μου είπε πως έχουν μαυρίσει κ αυτό είναι καλό γιατί σημαίνει οτι αρχίζουν κ σουφρώνουν φεύγουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

κ εγώ το Σεπτέμβρη που πήρα είχα κάνει κύστη κ το μετανιωσα που δεν έκανα την ένεση. τώρα που ξανα προσπάθησα την έκανα για σιγουριά μη μείνουν κ άλλες... εμένα μ πε πριν λίγες μέρες που την είδαμε μια μεγάλη κ μια πολυ μικρή πως δεν ειναι περιεργες και δεν ενοχλουν.. εγώ βεβαια μέσα στο αγχος ξαφνικα να αποκτήσω κύστες.. κ χθες που ξανα πήγα για να δούμε αν πράγματι έγινε ωορηξια κ πήγαν ολα καλά μου είπε πως έχουν μαυρίσει κ αυτό είναι καλό γιατί σημαίνει οτι αρχίζουν κ σουφρώνουν φεύγουν...

Ποια ένεση; Μακάρι να σου φύγουν. Μακάρι να φύγουν κ από εμένα. Εμένα μου είπε εξετάσεις να κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mydream είπε:

Για ενδομητριωση είχα κάνει πριν ένα χρόνο λαπαροσκόπηση, όλα καλά ήταν. Τον Σεπτέμβριο είχα πάρει κλομιφαινη κ δημιουργήθηκε από αυτό.

Έχω βγάλει κύστες από κλομιφαινη... Έκανα υπερδιέγερση με τη μικρότερη δυνατή δόση σκέψου.. Και δυστυχώς έβγαλα και στο στήθος... Έφυγαν από τις ωοθήκες οι μισές με την περίοδο και άλλες 3 μετά με 1 μήνα με αντισυλληπτικα... Του στήθους πήρε πιο πολύ καιρό να απορροφηθεί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Mydream είπε:

Ποια ένεση; Μακάρι να σου φύγουν. Μακάρι να φύγουν κ από εμένα. Εμένα μου είπε εξετάσεις να κάνω.

την ενεση ovitrelle .. αφού πάρεις την κλομιφαινη παρακολουθείσαι με υπέρυχο κ όταν φθάσουν στο επιθυμητό μέγεθος τα ωοθηλάκια βάζεις  την ένεση κ κάνεις επαφή μετά από 36 ώρες.. είναι πιο προγραμματισμένη επαφή ας το πούμε γιατί μετά την ένεση σε 36 ώρες σπάνε κ έχεις ωορηξία.. μ αυτό τον τρόπο είσαι σίγουρη οτι σπάνε κ δε μένουν κύστες.. έτσι έκανα την 1η κ 3η προσπάθειά μου.. στη 2η ήμουν διακοπές είπα να το αφήσω πιο χαλαρά αλλά δυστυχώς μ έμεινε κύστη... τώρα στον τελευταίο υπέρηχο έδειχνε να υποχωρεί.. μαύρισε όπως μ πε η γιατρός..

εγώ τώρα είμαι στην αναμονή από την τελευταία προσπάθεια με τα χάπια δε θα ξανα κάνω δε κάνει κιολας πολλές φορές.. λέω να αποτοξινωθω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...