Μετάβαση σε περιεχόμενο

ποτε νιωσατε τα μωρακια σας?


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

Γεια σου κορίτσι! 

Θυμαμαι όταν ήμουν στην εβδομάδα σου πέρυσι το Δεκέμβρη είχα φρικάρει εντελώς γιατί ήταν πάνω που σταμάτησαν οι εμετοί και οι ζαλάδες και δεν ένιωθα ακόμα κινήσεις... Κανένα σύμπτωμα δηλαδή ούτε στήθος πρησμένο ούτε τίποτα! 2 εβδομάδες μετά ο μπεμπουλίνος έδωσε το παρόν και «ησύχασα» ? Το βάζω σε εισαγωγικά γιατί μετά ξεκινάνε αλλες σκέψεις... Μήπως δεν κλωτσάει πολύ; Γιατί είναι ήσυχο σήμερα; Πόση ώρα έχω να το νιώσω κ.ο.κ... Είναι μια αγχωτική περίοδος η εγκυμοσύνη αλλά το θαύματακι σου θα σε ανταμείψει και με το παραπάνω. Με το καλό! 

σ ευχαριστω πολυ να εισαι καλα... εγω απο συμπτωματα δεν ειχα τιποτα απ την αρχη μονο τ στηθος π στην 12 εβδομαδα σταματησε να ποναει.. τωρα το μονο π εχω εδω κ μια εβδομαδα βγαζω ενα διαφανο θαμπο υγρο απ της θηλες π στην υφη ειναι σαν λαδακι ..ο γιατρος μ ειπε πως ειναι πρωτογαλα... τα αγχη μαλλον δεν σταματουν ποτε...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

σ ευχαριστω πολυ να εισαι καλα... εγω απο συμπτωματα δεν ειχα τιποτα απ την αρχη μονο τ στηθος π στην 12 εβδομαδα σταματησε να ποναει.. τωρα το μονο π εχω εδω κ μια εβδομαδα βγαζω ενα διαφανο θαμπο υγρο απ της θηλες π στην υφη ειναι σαν λαδακι ..ο γιατρος μ ειπε πως ειναι πρωτογαλα... τα αγχη μαλλον δεν σταματουν ποτε...!!

Ακριβώς, δε σταματούν ποτέ! Όταν γεννηθεί θα σκέφτεσαι αν τρώει καλά, αν παίρνει αρκετό βάρος κτλ κτλ και μετά από 15 χρόνια θα εξακολουθούμε να ανησυχούμε για το αν πήραν ζακέτα ? όποτε θα σου πρότεινα να αφήσεις στην άκρη τις αγχωτικές ή δυσάρεστες σκέψεις και να επικεντρωθείς στον ερχομό του μωρού σου! Να χαζεψεις μωρουδιακά, να ενημερωθεις για τον τοκετό, για το θηλασμο αν σε ενδιαφέρει, για τις αναγκες του νεογέννητου κτλ. Δε θα σου πω να το απολαύσεις γιατί εγώ πραγματικά απορώ πως την πάλεψα 9 μήνες έγκυος ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Narcissa είπε:

Ακριβώς, δε σταματούν ποτέ! Όταν γεννηθεί θα σκέφτεσαι αν τρώει καλά, αν παίρνει αρκετό βάρος κτλ κτλ και μετά από 15 χρόνια θα εξακολουθούμε να ανησυχούμε για το αν πήραν ζακέτα ? όποτε θα σου πρότεινα να αφήσεις στην άκρη τις αγχωτικές ή δυσάρεστες σκέψεις και να επικεντρωθείς στον ερχομό του μωρού σου! Να χαζεψεις μωρουδιακά, να ενημερωθεις για τον τοκετό, για το θηλασμο αν σε ενδιαφέρει, για τις αναγκες του νεογέννητου κτλ. Δε θα σου πω να το απολαύσεις γιατί εγώ πραγματικά απορώ πως την πάλεψα 9 μήνες έγκυος ? 

εχεις δικιο αλλα πολλες φορες το αγχος δεν ειναι ευκολο ν το ελεγξεις....μ ενδοιαφερει πολυ ο θηλασμος κ θελω να τα καταφερω....οσο για μωρουδιακα κενημερωσ δεν κανω κ τιποτε αλλο χαχαχα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις On 22/10/2019 at 11:23 ΠΜ, ο/η xrisanthi είπε:

καλημερα κοριτσια... ειμαι 19w κ 1d κ ακομη δεν εχω νιωσει το μωρο η τουλαχιστον δεν εχω καταλαβει πως ειναι αυτο ,νομιζα πριν μερες πως το καταλαβα αλλα ηταν απο το εντερο... εσεις ποτε νιωσατε τα μωρακια σας? πρεπει α με αγχωνει π δεν το εχω καταλαβει ακομη?

Καλημερα!!!!! Τι έγινε τι ένιωσες το μωράκι σου τελικά μετά από τόσο καιρο??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2019 at 11:23 ΠΜ, ο/η xrisanthi είπε:

καλημερα κοριτσια... ειμαι 19w κ 1d κ ακομη δεν εχω νιωσει το μωρο η τουλαχιστον δεν εχω καταλαβει πως ειναι αυτο ,νομιζα πριν μερες πως το καταλαβα αλλα ηταν απο το εντερο... εσεις ποτε νιωσατε τα μωρακια σας? πρεπει α με αγχωνει π δεν το εχω καταλαβει ακομη?

Είσαι τυχερή με οπίσθιο πλακούντα,πάω στοίχημα σε λίγες μέρες θα το καταλαβαίνεις κανονικότητα,μέχρι το τέλος θα πάθεις πλάκα από τα γλυκά κλωτσακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Mixail είπε:

Καλημερα!!!!! Τι έγινε τι ένιωσες το μωράκι σου τελικά μετά από τόσο καιρο??? 

καλημερα ..ναι απ την 20η εβδομαδα αρχισα να το νιωθω επειτα στην 21η πιο εντονα τωρα ομως εχει 3 μερες π το νιωθω πιο λιγο μεσα στην ημερα δεν ξερω γιατι ομως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η zouzouna79 είπε:

Είσαι τυχερή με οπίσθιο πλακούντα,πάω στοίχημα σε λίγες μέρες θα το καταλαβαίνεις κανονικότητα,μέχρι το τέλος θα πάθεις πλάκα από τα γλυκά κλωτσακια!!

αρχισα να το καταλαβαινω απ την 20η εβδομαδα κ μετα πιο εντονα τωρα ειμαι 22 εβ κ 5 ημ αλλα εδω κ 3 μερες το νιωθω πιο λιγο μεσα στην ημερα κ δεν ξερω αν ετσι γινετε δηλαδη μια να το νιωθεις πιο εντονα μια οχι ..συνηθως την ωρα π ξαπλωνα εδινε ρεσιταλ τωρα τις τελευταιες μερες δεν κουνιετε πολυ κ το βραδυ καθολου...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

αρχισα να το καταλαβαινω απ την 20η εβδομαδα κ μετα πιο εντονα τωρα ειμαι 22 εβ κ 5 ημ αλλα εδω κ 3 μερες το νιωθω πιο λιγο μεσα στην ημερα κ δεν ξερω αν ετσι γινετε δηλαδη μια να το νιωθεις πιο εντονα μια οχι ..συνηθως την ωρα π ξαπλωνα εδινε ρεσιταλ τωρα τις τελευταιες μερες δεν κουνιετε πολυ κ το βραδυ καθολου...

 

Καλημερα!!ειμαι στον ογδωο μηνα και ακομα και τωρα αλλες μερες τον νοιωθω πιο εντονα να κινειτε και αλλες πιο λιγο!ειναι φυσιολογικο πιστευω απο τι εξαρταται δν εχω καταλαβει ακομα!!με το καλο το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!! Είμαι 24 κ 3 και νιώθω τον μωρο απο την 18η εβδομαδα! Ακομα κ τωρα υπάρχουν μερες που τον αισθανομαι πολυ συχνά και αλλες που ειναι πιο ησυχος! Νομιζω ειναι φυσιολογικό, ετσι ηταν και με το πρώτο μου παιδακι! Μην ανησυχεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλημερα!!ειμαι στον ογδωο μηνα και ακομα και τωρα αλλες μερες τον νοιωθω πιο εντονα να κινειτε και αλλες πιο λιγο!ειναι φυσιολογικο πιστευω απο τι εξαρταται δν εχω καταλαβει ακομα!!με το καλο το μωρακι σου!

σε ευχαριστω πολυ κ εσυ με το καλο το μωρακι σ.. μιλησα με τν γιατρο μ πριν λιγο κ μ ειπε πως ολα ειναι τοσο καλα π δεν νομιζει να συμβαινει κατι παρ ολα αυτα αν με αγχωνει ολο αυτο να παω να το ακουσουμε..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημερα!!!! Είμαι 24 κ 3 και νιώθω τον μωρο απο την 18η εβδομαδα! Ακομα κ τωρα υπάρχουν μερες που τον αισθανομαι πολυ συχνά και αλλες που ειναι πιο ησυχος! Νομιζω ειναι φυσιολογικό, ετσι ηταν και με το πρώτο μου παιδακι! Μην ανησυχεις!! 

καλημερα κοριτσι μ τι κανεις?? η αληθεια ειναι πως μ εχει δημιουργησει αγχος ολο αυτο αλλα ο γιοατρος τωρα μ ειπε να μν ανυσηχω κ αν με αγχωνει τοσο πολυ να παω να το ακουσουμε... απλα μ εκανε εντυπωση π τις προηγουμενες ημερες ηταν υπερκινητικη την αισθανομουν ακομη κ ορθια π ημουν κ περπατουσα τωρα εδω κ 3 μερες εχει παψει να κινειτε ετσι θα την καταλαβω 2-3 φορες την ημερα κ οχι το βραδυ π δεν καθοταν σε ησυχια μεχρι πριν λιγες μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως άρχισε να σιγα σιγα να παιρνει θέση προς τα κατω ,την κατω κεφαλικη προβολή που θέλουμε ;απο τώρα αρχιζει κ έχει λιγότερο χώρο μέσα στο σακο,οποτε αρχίζουν να μειώνονται οι κινήσεις του.Ωχ άκυρο ,τώρα ειδα οτι εισαι 22 εβδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας! Είμαι στην 23η βδομάδα και άρχισα να το νιώθω περίπου στην 18η. Τότε δεν ήμουν σίγουρη ότι είναι το μωρό όμως, καθότι το πρώτο μου. Βεβαιώθηκα γύρω στην 20η βδομάδα όταν σκέφτηκα ότι εφόσον συνεχίζω να νιώθω αυτό που νιώθω δεν μπορεί να είναι κάτι άλλο! Και εγώ δεν το νιώθω το ίδιο κάθε μέρα και ανησυχώ. Ρώτησα τον γιατρό μου και με καθησύχασε. Είναι πολύ νωρίς ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μέσα στην ημέρα τα μωρακια σας πρεπει να νιώθετε 8-10 κινήσεις είναι καλά μην περιμενετε να κάνουν και πάρτι θέλουν και αυτά να κοιμηθούν μπορεί να έχουν γυρισει με την πλάτη μπορεί να βαριουνται αλλά αν κάνετε ώρες πολλες και Εχετε νιώσει πολύ λιγες κινήσεις καλό είναι να το λέτε στον γιατρό η Παναγια μαζί σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...