Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λέτε να είμαι έγκυος;


Mari84

Recommended Posts

Κοριτσια μου βοηθεια!!!!

Εκανα σημερα το πρωι τεστ εγκυμοσύνης one step.

Οι γραμμες βγηκανε 2 στην αρχη χαρηκα αλλα μετα συνειδητοποίησα οτι η μια γραμμη δεν ητανε κοντα με την αλλη γραμμη, εχουνε αρκετη αποσταση μεταξυ τους.

Η δευτερη γραμμη βγηκε κοντα στην ενδειξη με τα βελακια.

Λετε να μην ειμαι τελικα;

Ειμαι στην δουλεια και πραγματικα ειμαι να σκασω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Κοριτσια μου βοηθεια!!!!

Εκανα σημερα το πρωι τεστ εγκυμοσύνης one step.

Οι γραμμες βγηκανε 2 στην αρχη χαρηκα αλλα μετα συνειδητοποίησα οτι η μια γραμμη δεν ητανε κοντα με την αλλη γραμμη, εχουνε αρκετη αποσταση μεταξυ τους.

Η δευτερη γραμμη βγηκε κοντα στην ενδειξη με τα βελακια.

Λετε να μην ειμαι τελικα;

Ειμαι στην δουλεια και πραγματικα ειμαι να σκασω. 

Και γω πιστεύω ότι είσαι έγκυος αφού έχει 2 γραμμούλες. Δε νομίζω να παίζει ρόλο η απόσταση... Βέβαια, το συγκεκριμένο τεστ δεν το ξέρω αλλά όλα το ίδιο είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Η μία λογικά είναι η γραμμή ελέγχου και η άλλη το αποτέλεσμα..οπότε λογικά είσαι εγκυουλα!!!!

Μακαρι!!!!

Οταν το ειδα γελαγα και εκλαιγα μαζι....υπεροχο συναισθημα!!

Μολις παω σπιτι θα το βγαλω μια φωτογραφια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Κοριτσια μου βοηθεια!!!!

Εκανα σημερα το πρωι τεστ εγκυμοσύνης one step.

Οι γραμμες βγηκανε 2 στην αρχη χαρηκα αλλα μετα συνειδητοποίησα οτι η μια γραμμη δεν ητανε κοντα με την αλλη γραμμη, εχουνε αρκετη αποσταση μεταξυ τους.

Η δευτερη γραμμη βγηκε κοντα στην ενδειξη με τα βελακια.

Λετε να μην ειμαι τελικα;

Ειμαι στην δουλεια και πραγματικα ειμαι να σκασω. 

Ανέβασε φωτογραφία να δούμε....για να δείχνει όμως δεύτερη γραμμή μάλλον είσαι έγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Κοριτσια μου βοηθεια!!!!

Εκανα σημερα το πρωι τεστ εγκυμοσύνης one step.

Οι γραμμες βγηκανε 2 στην αρχη χαρηκα αλλα μετα συνειδητοποίησα οτι η μια γραμμη δεν ητανε κοντα με την αλλη γραμμη, εχουνε αρκετη αποσταση μεταξυ τους.

Η δευτερη γραμμη βγηκε κοντα στην ενδειξη με τα βελακια.

Λετε να μην ειμαι τελικα;

Ειμαι στην δουλεια και πραγματικα ειμαι να σκασω. 

Κι εγώ έχω κάνει τέτοιο τεστ και καταλαβαίνω τι λες! 2 είναι οι εκδοχές, είτε είσαι έγκυος (στο εύχομαι από καρδιάς), είτε βγήκε άκυρο το τεστ οπότε πρέπει να το ξανακάνεις... Νόμιζα ότι αυτά τα τεστ είναι καλά άλλα εν τέλη έχω καταλήξει ότι προκαλούν σύγχυση γενικά, οπότε ίσως εάν μπορούσες να έπαιρνες και κάποιου άλλου είδους τεστ! Ανέβασε φώτο βέβαια με αυτό που έκανες μήπως και κάποια κοπέλα σε διαφωτίσει!!!Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

 

20191107_203842.jpg

Κάτι δεν έχει βγει σωστά. Έχω κάνει κι εγώ κάμποσα από αυτά και η γραμμή εμφανίζεται κάπου αλλού. Κάνε ακόμα ένα να βεβαιωθεις.

 

IMG_20191006_222619.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κανω αλλο ενα το πρωι κοριτσια μου.

Αυτο που ανεβασα φωτο το εκανα στις 11 το πρωι...

Το πρωι η γραμμη που αχνοφαινεται ητανε τοσο εντονη οσο και η αλλη!!! Ενω τωρα πιυ ηρθα σπιτι εχει γινει πολυ αχνη ροζ...? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mari84 είπε:

Θα κανω αλλο ενα το πρωι κοριτσια μου.

Αυτο που ανεβασα φωτο το εκανα στις 11 το πρωι...

Το πρωι η γραμμη που αχνοφαινεται ητανε τοσο εντονη οσο και η αλλη!!! Ενω τωρα πιυ ηρθα σπιτι εχει γινει πολυ αχνη ροζ...? 

Συλλεξε τα ούρα σε ένα ποτηράκι και βουτά το τέστ μέσα για 10 δευτερόλεπτα μέχρι τη γραμμή. Μετά άστο κάπου και περίμενε 3-5 λεπτά.... Θα δείξει αν είναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Θα κανω αλλο ενα το πρωι κοριτσια μου.

Αυτο που ανεβασα φωτο το εκανα στις 11 το πρωι...

Το πρωι η γραμμη που αχνοφαινεται ητανε τοσο εντονη οσο και η αλλη!!! Ενω τωρα πιυ ηρθα σπιτι εχει γινει πολυ αχνη ροζ...? 

Ναι κοριτσι μου κανε ενα αυριο πρωι οπως λεει και η Tagerris... Σου ευχομαι ενα μεγαλο ++++++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλημέρα κορίτσια μου!!

Δυστυχώς εκανα το πρωι τεστ και βγηκαν αρνητικά...     

Οταν κοιταω τις φωτο βλεπω μια αχνη γραμμη αλλα μετα συνειδητοποιώ πως είναι ιδεα μου.

Περιμενω την αλλη πεμπτη να αδιαθετησω  ..... ευχηθείτε μου να μην ερθει η καταραμένη!!!!   

20191108_091707.jpg

20191108_095828.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

 Καλημέρα κορίτσια μου!!

Δυστυχώς εκανα το πρωι τεστ και βγηκαν αρνητικά...     

Οταν κοιταω τις φωτο βλεπω μια αχνη γραμμη αλλα μετα συνειδητοποιώ πως είναι ιδεα μου.

Περιμενω την αλλη πεμπτη να αδιαθετησω  ..... ευχηθείτε μου να μην ερθει η καταραμένη!!!!   

20191108_091707.jpg

20191108_095828.jpg

Θα έρθει κορίτσι μου αυτό που επιθυμείς μην απογοητεύεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

 Καλημέρα κορίτσια μου!!

Δυστυχώς εκανα το πρωι τεστ και βγηκαν αρνητικά...     

Οταν κοιταω τις φωτο βλεπω μια αχνη γραμμη αλλα μετα συνειδητοποιώ πως είναι ιδεα μου.

Περιμενω την αλλη πεμπτη να αδιαθετησω  ..... ευχηθείτε μου να μην ερθει η καταραμένη!!!!   

20191108_091707.jpg

20191108_095828.jpg

Καλημέρα να σε ρωτήσω κάτι ποτέ περιμένεις περίοδο και πότε έκανες το πρώτο τεστ? Αν περιμένεις την άλλη Πέμπτη είσαι  πολλέεες μέρες πριν για να δείξουν όλα τα τεστ νομίζω. Ακόμα μπορεί να μην έχει γίνει εμφύτευση αν είσαι.... Όποτε άδικα κάνεις τεστ κ στεναχωριέσαι που τα βλέπεις αρνητικά...  Έχει κάποια ωραία βιντεακια της γονιμοποίηση ωραρίου στο YouTube... Η εμφύτευση παράγει την ορμόνη β χοριακη και αυτή ανιχνεύουν τα τεστ. 

Όσο αφορά τα onestep εγώ είμαι ευχαριστημένη από αυτά. Έχουν κάτι σαν τσάκιση εκεί που ενώνοντα δύο υλικά αν καταλαβαίνεις τι εννοώ. Έχει κάτι σαν σφουγγαράκι που είναι κολλημένο δίπλα στην ταινία που δείχνει το αποτέλεσμα. Εκεί τώρα για κάποια λέπτα ίσως σαν να μαζεύεται λίγο αχνό ροζ που μετά απλώνει κ εξαφανίζεται. Κ εμένα μου έτυχε όταν τα εξεταζα μήπως δω κάτι να αχνοφαίνεται. Για να είναι θετικό θα πρέπει να είναι η γραμμή στο σωστό σημείο. 

Μη στεναχωριέσαι κ συμβουλή μου είναι να κάνεις τεστ τη μέρα που περιμένεις περίοδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα να σε ρωτήσω κάτι ποτέ περιμένεις περίοδο και πότε έκανες το πρώτο τεστ? Αν περιμένεις την άλλη Πέμπτη είσαι  πολλέεες μέρες πριν για να δείξουν όλα τα τεστ νομίζω. Ακόμα μπορεί να μην έχει γίνει εμφύτευση αν είσαι.... Όποτε άδικα κάνεις τεστ κ στεναχωριέσαι που τα βλέπεις αρνητικά...  Έχει κάποια ωραία βιντεακια της γονιμοποίηση ωραρίου στο YouTube... Η εμφύτευση παράγει την ορμόνη β χοριακη και αυτή ανιχνεύουν τα τεστ. 

Όσο αφορά τα onestep εγώ είμαι ευχαριστημένη από αυτά. Έχουν κάτι σαν τσάκιση εκεί που ενώνοντα δύο υλικά αν καταλαβαίνεις τι εννοώ. Έχει κάτι σαν σφουγγαράκι που είναι κολλημένο δίπλα στην ταινία που δείχνει το αποτέλεσμα. Εκεί τώρα για κάποια λέπτα ίσως σαν να μαζεύεται λίγο αχνό ροζ που μετά απλώνει κ εξαφανίζεται. Κ εμένα μου έτυχε όταν τα εξεταζα μήπως δω κάτι να αχνοφαίνεται. Για να είναι θετικό θα πρέπει να είναι η γραμμή στο σωστό σημείο. 

Μη στεναχωριέσαι κ συμβουλή μου είναι να κάνεις τεστ τη μέρα που περιμένεις περίοδο!

Περιμενω την αλλη πεμπτη!

Εχω τρομερες ζαλαδες, δεκατα, το στηθος μου εχει γινει το διπλασιο και εχω ασπρα υγρα.

Εκει που λες στην τσακιση ειχε μια καθετη κατακοκκινη γραμμη εχτες.

Θα περιμεω μεχρι την άλλη βδομαδα και αν τελικα εχω καθυστέρηση θα κανω κατευθείαν β χοριακη.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Περιμενω την αλλη πεμπτη!

Εχω τρομερες ζαλαδες, δεκατα, το στηθος μου εχει γινει το διπλασιο και εχω ασπρα υγρα.

Εκει που λες στην τσακιση ειχε μια καθετη κατακοκκινη γραμμη εχτες.

Θα περιμεω μεχρι την άλλη βδομαδα και αν τελικα εχω καθυστέρηση θα κανω κατευθείαν β χοριακη.   

Στο εύχομαι να είσαι έγκυος αλλά εκτός αν η ωορρηξια έγινε πολύ νωρίς στο κύκλο σου είναι νωρίς για συμπτώματα.. Στα λέω με φιλική διάθεση κ ελπίζω να μη πατεξηγησεις γιατί έχω βρεθεί σε αυτή τη θέση κ τελικά ήμουν αρρωστη κ εγώ έβλεπα συμπτώματα... Ελπίζω όμως εσύ να είσαι έγκυος και να είναι από εγκυμοσύνη λίγες μέρες μείνανε!!! 

Το τεστ πιστεύω ήταν αρνητικό σε αυτό το σημείο δεν είναι γραμμή αποτελέσματος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Στο εύχομαι να είσαι έγκυος αλλά εκτός αν η ωορρηξια έγινε πολύ νωρίς στο κύκλο σου είναι νωρίς για συμπτώματα.. Στα λέω με φιλική διάθεση κ ελπίζω να μη πατεξηγησεις γιατί έχω βρεθεί σε αυτή τη θέση κ τελικά ήμουν αρρωστη κ εγώ έβλεπα συμπτώματα... Ελπίζω όμως εσύ να είσαι έγκυος και να είναι από εγκυμοσύνη λίγες μέρες μείνανε!!! 

Το τεστ πιστεύω ήταν αρνητικό σε αυτό το σημείο δεν είναι γραμμή αποτελέσματος.. 

Οχι κοριτσι μου τι να παρεξηγηθώ..

Ισα ισα σας ευχαριστω πολυ που μου απαντάτε!!!!  

Ωορρηξία με βαση την εφαρμογη που εχω κατεβασει ειχα  στις 31/10...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Οχι κοριτσι μου τι να παρεξηγηθώ..

Ισα ισα σας ευχαριστω πολυ που μου απαντάτε!!!!  

Ωορρηξία με βαση την εφαρμογη που εχω κατεβασει ειχα  στις 31/10...

Εγώ για να καταλάβεις όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες γύρω στο τέταρτο μήνα που προσπαθούσα με, μου ήρθε η φαεινή ιδέα για λόγους υγειηνης διατροφής να κόψω το πολύ αλάτι. Άρχισαν λοιπόν οι ζαλάδες σε κάποια φάση.... Κ το έφερε κ η τύχη κ είχα 2 μέρες καθυστέρηση ήμουν σίγουρη ότι είμαι έγκυος ενώ η χαζή έχω υπόταση κόβοντας το αλάτι φυσικά και ζαλιζόμουν γιατί έχω υπόσταση με αρκετά χαμηλή πίεση στα κανονικά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Εγώ για να καταλάβεις όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες γύρω στο τέταρτο μήνα που προσπαθούσα με, μου ήρθε η φαεινή ιδέα για λόγους υγειηνης διατροφής να κόψω το πολύ αλάτι. Άρχισαν λοιπόν οι ζαλάδες σε κάποια φάση.... Κ το έφερε κ η τύχη κ είχα 2 μέρες καθυστέρηση ήμουν σίγουρη ότι είμαι έγκυος ενώ η χαζή έχω υπόταση κόβοντας το αλάτι φυσικά και ζαλιζόμουν γιατί έχω υπόσταση με αρκετά χαμηλή πίεση στα κανονικά μου

Εδω κολλαει η παροιμία... ο νηστικός καρβέλια ονειρεύεται ?????   

Για μενα το λεω...!!!! 

Η αληθεια ειναι οτι εδω και δυο μηνες που ξεκινήσαμε ελευθερες επαφες, εχω συμπτωματα... χωρις εγκυμοσύνη ???? 

Αλλα αυτη την φορα χάρηκα αλλα τελικα μάλλον με ξεγελασε το άτιμο το τεστ ??    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Εδω κολλαει η παροιμία... ο νηστικός καρβέλια ονειρεύεται ?????   

Για μενα το λεω...!!!! 

Η αληθεια ειναι οτι εδω και δυο μηνες που ξεκινήσαμε ελευθερες επαφες, εχω συμπτωματα... χωρις εγκυμοσύνη ???? 

Αλλα αυτη την φορα χάρηκα αλλα τελικα μάλλον με ξεγελασε το άτιμο το τεστ ??    

Από ότι διαβάζω παραπάνω έχεις κάνει πάρα πολύ νωρίς το τεστ. Για μένα περίμενε και ξανακάνε την άλλη εβδομάδα μετά την Τετάρτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Εδω κολλαει η παροιμία... ο νηστικός καρβέλια ονειρεύεται ?????   

Για μενα το λεω...!!!! 

Η αληθεια ειναι οτι εδω και δυο μηνες που ξεκινήσαμε ελευθερες επαφες, εχω συμπτωματα... χωρις εγκυμοσύνη ???? 

Αλλα αυτη την φορα χάρηκα αλλα τελικα μάλλον με ξεγελασε το άτιμο το τεστ ??    

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι αλλά είναι πολύ νωρίς και για τεστ και για συμπτώματα,περίμενε να έχεις μια ημερα καθυστέρηση και μετά κάνε τεστ,σου το λέω γιατί εγώ δυο ημέρες πριν την καθυστέρηση έκανα τεστ και ήταν αρνητικό ενώ ημουν έγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι αλλά είναι πολύ νωρίς και για τεστ και για συμπτώματα,περίμενε να έχεις μια ημερα καθυστέρηση και μετά κάνε τεστ,σου το λέω γιατί εγώ δυο ημέρες πριν την καθυστέρηση έκανα τεστ και ήταν αρνητικό ενώ ημουν έγκυος 

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

Ναι θα περιμενω μεχρι την αλλη παρασκευη αν δεν ερθει η γρουσουζα (περιοδος)!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Και οι μερες περνανε και ο οργανισμος μου μαλλον τα εχει παιξει!!

Στις  14/11 περιμενα περιοδο, ομως ξημερωματα 12/11 ξεκίνησα εμετους, ζαλαδες και καφε αιμα..

Ελαχιστη ποσοτιτα καφε ωσπου την αλλη μερα εβγαλα σταγονες ροζ και τελος.

Αρα ουσιαστικά δεν που ήρθε περιοδος...

Λεω οκ, μπορει να ηταν αιμοραγια εμφυτευσης οποτε ας περιμενω μερικες μερες να κανω χοριακη..

Μετα απο 4 μέρες(σαββατο) παω και κανω χοριακη και βγαινει 1.0 ...

Ακριβως την επομενη μερα (κυριακη) ειχε ενα τελευταιο τεστ σπιτι, λεω δεν το κανω;;

Και τσουπ μια αχνη γραμμή .

Τωρα υπάρχουνε δυο εκδοχες... ή τρελαινομαι   ή κατι δεν παει καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Και οι μερες περνανε και ο οργανισμος μου μαλλον τα εχει παιξει!!

Στις  14/11 περιμενα περιοδο, ομως ξημερωματα 12/11 ξεκίνησα εμετους, ζαλαδες και καφε αιμα..

Ελαχιστη ποσοτιτα καφε ωσπου την αλλη μερα εβγαλα σταγονες ροζ και τελος.

Αρα ουσιαστικά δεν που ήρθε περιοδος...

Λεω οκ, μπορει να ηταν αιμοραγια εμφυτευσης οποτε ας περιμενω μερικες μερες να κανω χοριακη..

Μετα απο 4 μέρες(σαββατο) παω και κανω χοριακη και βγαινει 1.0 ...

Ακριβως την επομενη μερα (κυριακη) ειχε ενα τελευταιο τεστ σπιτι, λεω δεν το κανω;;

Και τσουπ μια αχνη γραμμή .

Τωρα υπάρχουνε δυο εκδοχες... ή τρελαινομαι   ή κατι δεν παει καλα..

Γενικότερα να εμπειστεύεσαι την χοριακή.. καλό θα ήταν να την επαναλάβεις τις επόμενες μέρες αν δε σ έχει έρθει.. κ αν βγει πάλι αρνητική να πας να σε δει ο γιατρός σου ίσως είναι μια ορμονική διαταραχή.. θες να μας ανεβάσεις το τεστ που έκανες το τελευταίο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...