Μετάβαση σε περιεχόμενο

αρνητικη χοριακη


citizenv

Recommended Posts

καλησπερα σε ολες και ολους .

εκανα την πρωτη εξωσωματικη μου και απετυχα 

το προβλημα μας ειναι η ανδρικη υπογονειμοτητα , ολιγοσπερμια 

θα θελα να ρωτησω καποια , καποιος που ειχε αντιστοιχο θεμα μηπως μπορει να μου προτεινει καποιον καλο ανδρολογο στην θεσσαλονικη? θελουμε να παρουμε μια δευτερη γνωμη και θελουμε να καθοδηγηθουμε σωστα , ξερω πως πρεπει να επισκεφτω και εναν αιματολογο 

Σας ευχαριστω πολυ και καλη δυναμη και υπομονη σε ολους μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η citizenv είπε:

καλησπερα σε ολες και ολους .

εκανα την πρωτη εξωσωματικη μου και απετυχα 

το προβλημα μας ειναι η ανδρικη υπογονειμοτητα , ολιγοσπερμια 

θα θελα να ρωτησω καποια , καποιος που ειχε αντιστοιχο θεμα μηπως μπορει να μου προτεινει καποιον καλο ανδρολογο στην θεσσαλονικη? θελουμε να παρουμε μια δευτερη γνωμη και θελουμε να καθοδηγηθουμε σωστα , ξερω πως πρεπει να επισκεφτω και εναν αιματολογο 

Σας ευχαριστω πολυ και καλη δυναμη και υπομονη σε ολους μας!!!

Καλημέρα κορίτσι μου και εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη και θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική και εμείς λόγω σπέρματος!Σας είπαν γιατί απέτυχε; Κάνατε κατακερματισμό dna; Αν θες εγώ μπορώ να σου προτείνω κάποιον από τον οποίο εμείς μείναμε πολύ ευχαριστημένοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα vikcy μου σε ευχαριστω για την αμεσοτητα σου απο καρδιας ! οχι δεν μας ειπανε κατι τετοιο κανεις και προσπαθω να καθοδηγηθω , δεν μας ειπανε τιποτα εχω ανακεφαλαιωση της διαδικασιας τον νοεμβριο στην κλινικη οπου θα παω να μιλησουμε αλλα θελω να το ψαξω να μην ξαναπαω παι σαν 'προβατο σε σφαγη '

ναι αν θελεις πες μου να απευθυνθω για κατακερματισμο , σε ευχαριστω απο καρδιας και σου ευχομαι καλη επιτυχια , οτι χρειαστεις μεχρι εδω που ξερω με χαρα μου να σε βοηθησω. Σκεφτομαι να παω και σε μια λεκου (αιματολογο) που μου προτειναν να δουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η citizenv είπε:

καλησπερα σε ολες και ολους .

εκανα την πρωτη εξωσωματικη μου και απετυχα 

το προβλημα μας ειναι η ανδρικη υπογονειμοτητα , ολιγοσπερμια 

θα θελα να ρωτησω καποια , καποιος που ειχε αντιστοιχο θεμα μηπως μπορει να μου προτεινει καποιον καλο ανδρολογο στην θεσσαλονικη? θελουμε να παρουμε μια δευτερη γνωμη και θελουμε να καθοδηγηθουμε σωστα , ξερω πως πρεπει να επισκεφτω και εναν αιματολογο 

Σας ευχαριστω πολυ και καλη δυναμη και υπομονη σε ολους μας!!!

Καλησπέρα κορίτσι μου !!μην το βάζετε κάτω !!!Εμείς με άζωοσπερμια και τα καταφέραμε  τον επόμενο μήνα γενναω πρώτα ο Θεός. Απλά θέλει ψάξιμο πρώτα με τις εξετάσεις οκ σπερμοδιαγραμμα κατακερματισμό και αν χρειαστεί και βιοψία Ορχεως.εμεις αυτό κάναμε απευθείας και εξωσωματική με μικρογονιμοποιηση .

 

Καλή διαδρομή και να θυμάσαι ότι αξίζει τον κόπο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου !!μην το βάζετε κάτω !!!Εμείς με άζωοσπερμια και τα καταφέραμε  τον επόμενο μήνα γενναω πρώτα ο Θεός. Απλά θέλει ψάξιμο πρώτα με τις εξετάσεις οκ σπερμοδιαγραμμα κατακερματισμό και αν χρειαστεί και βιοψία Ορχεως.εμεις αυτό κάναμε απευθείας και εξωσωματική με μικρογονιμοποιηση .

 

Καλή διαδρομή και να θυμάσαι ότι αξίζει τον κόπο !

Σε ευχαριστω πολυ πολυ μπεμπελουκα μου οτι καλυτερο σου ευχομαι με το καλο το μωρακι σου !! η αληθεια ειναι οτι απ την δευτερα που πηρα αρνητικη χοριακη εχθες το βραδυ με επιασαν τα κλαματα ισως ειναι και απο τις ορμονες και απο την προγεστερονη . Το μονο που στεναχωριεμαι ειναι γιατι δεν μας ειπαν απο την κλινικη πριν ξεκινησουμε αφου ηταν ξεκαθαρο το θεμα της ολιγοσπερμιας να κανουμε κατακερματισμο οπως ειπε εχθες και η vicky και πηγαμε ετσι . το ενταξει να μπηκα και στο φορουμ διαβαζω και περισσοτερο θα το ψαξω καλυτερα ! σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση μου δινει κουραγιο γιατι δεν μπορω να συζητησω με κανεναν αλλον αυτο το θεμα διοτι αν δεν εχεις βιωσει εξωσωματικη δεν μπορει κανεις να καταλαβει 

και παλι οτι μα οτι καλυτερο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η citizenv είπε:

Σε ευχαριστω πολυ πολυ μπεμπελουκα μου οτι καλυτερο σου ευχομαι με το καλο το μωρακι σου !! η αληθεια ειναι οτι απ την δευτερα που πηρα αρνητικη χοριακη εχθες το βραδυ με επιασαν τα κλαματα ισως ειναι και απο τις ορμονες και απο την προγεστερονη . Το μονο που στεναχωριεμαι ειναι γιατι δεν μας ειπαν απο την κλινικη πριν ξεκινησουμε αφου ηταν ξεκαθαρο το θεμα της ολιγοσπερμιας να κανουμε κατακερματισμο οπως ειπε εχθες και η vicky και πηγαμε ετσι . το ενταξει να μπηκα και στο φορουμ διαβαζω και περισσοτερο θα το ψαξω καλυτερα ! σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση μου δινει κουραγιο γιατι δεν μπορω να συζητησω με κανεναν αλλον αυτο το θεμα διοτι αν δεν εχεις βιωσει εξωσωματικη δεν μπορει κανεις να καταλαβει 

και παλι οτι μα οτι καλυτερο !

Κορίτσι μου σου έστειλα προσωπικό μήνυμα μπες να το διαβάσεις!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...