Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τραχηλίτιδα


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Προχθές έκανα τεστ παπ και όταν διάβασα την κύτταρολογική έκθεση είδα κάτι που δεν μου αρεσε. Πήρα τον γιατρό και μου είπε ότι είναι μια ήπια μορφη τραχηλτιδας και ότι δεν χρειάζεται θεραπεία. Πως είναι δυνατόν αναρωτιέμαι εγώ..να υποχωρήσει από μόνη της με ιστορικο εκτοπης κύησης να το αφησει έτσι? Κλονιστηκε η εμπιστοσύνη μού.. Τι κάνω τωρα.. Πάω αλλού η κάνω αυτο που μου ειπε..? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eviksp1991 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Προχθές έκανα τεστ παπ και όταν διάβασα την κύτταρολογική έκθεση είδα κάτι που δεν μου αρεσε. Πήρα τον γιατρό και μου είπε ότι είναι μια ήπια μορφη τραχηλτιδας και ότι δεν χρειάζεται θεραπεία. Πως είναι δυνατόν αναρωτιέμαι εγώ..να υποχωρήσει από μόνη της με ιστορικο εκτοπης κύησης να το αφησει έτσι? Κλονιστηκε η εμπιστοσύνη μού.. Τι κάνω τωρα.. Πάω αλλού η κάνω αυτο που μου ειπε..? 

Καλησπέρα.Δεν έχω ευτυχως ιστορικο έκτοπης κύησης αλλά από τη δική μου εμπειρία θα σου πω ότι το να έχεις μια ήπια τραχηλίτιδα χωρίς να έχεις συμπτώματα ή ενοχλήσεις είναι κάτι πολύ συνηθισμένο.Εγώ σχεδόν κάθε χρόνο στα τεστ παπ μου έχω τραχηλίτιδα αλλά μου λένε οι διάφοροι γιατροί που έχω παέι κατά καιρούς ότι οφείλεται πολλές φορές στο εκτόπιο του τραχήλου,είναι δηλαδή θέμα ανατομικό. Οπότε πραγματικά δεν χρειάζεται θεραπεία.Και δεν νομίζω ότι αυτό είναι η αιτία μίας έκτοπης κύησης.Παρόλα αυτά μπορείς να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Καλησπέρα.Δεν έχω ευτυχως ιστορικο έκτοπης κύησης αλλά από τη δική μου εμπειρία θα σου πω ότι το να έχεις μια ήπια τραχηλίτιδα χωρίς να έχεις συμπτώματα ή ενοχλήσεις είναι κάτι πολύ συνηθισμένο.Εγώ σχεδόν κάθε χρόνο στα τεστ παπ μου έχω τραχηλίτιδα αλλά μου λένε οι διάφοροι γιατροί που έχω παέι κατά καιρούς ότι οφείλεται πολλές φορές στο εκτόπιο του τραχήλου,είναι δηλαδή θέμα ανατομικό. Οπότε πραγματικά δεν χρειάζεται θεραπεία.Και δεν νομίζω ότι αυτό είναι η αιτία μίας έκτοπης κύησης.Παρόλα αυτά μπορείς να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη.

Εισαι τυχερη.. Όσο αφορα την εκτοπη κυηση.. Είναι πολύ οδυνηρο.. Έχω τον ιό του hpv σε λανθανουσα κατασταση που ξέρω ότι και εκείνος είναι ικανός να δημιουργήσει την τραχηλίτιδα γι αυτό έχω θορυβηθει.. Οπότε πάω για δεύτερη γνωμη σίγουρα.. Δεν Θα αντεξω αλλες περιπετειες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι γι αυτό που πέρασες. Εγω αυτο με την τραχηλίτιδα το έψαξα πολύ επειδή χρόνια τώρα κάνω τεστ παπ κ σχεδον κάθε χρόνο μου βγαίνει μια ελαφριά τραχηλίτιδα κια οι γιατροί αν δεν έχεις συμπτώματα δεν δίνουν τίποτα.Έτσι φέτος έκανα και κολποσκόπιση και hpv dna τεστ και βγήκε αρνητικό.Αν όμως έχεις hpv τότε ναι καλύτερα να το ψάξεις!Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...