Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσες διεγερσεις και εμβρυομεταφορες κανατε μεχρι να αποκτησετε το μωρακι σας?


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Την ίδια απορία έχω κι εγώ πως έμεινα τον ίδιο μήνα.

Εγώ αυτό που πιστεύω είναι ότι πριν την ωοληψια ένα ωάριο είχε μεγαλώσει πολύ περισσότερο σε σχέση με τα υπόλοιπα. Είχαμε επαφη σύμφωνα με την οδηγία του γιατρού 3 μέρες πριν την ωοληψια που εγώ υποθέτω ότι αυτό έσπασε από μόνο του κι έγινε η γονιμοποίηση. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο ή να δώσω μια λογική εξήγηση. Ο γιατρός μου είπε βέβαια ότι κάποια πράγματα δεν έχουν εξήγηση κι απλά ήταν θέλημα Θεού.

Στο Ιασώ χρησιμοποίησαν και κάποιες ενέσεις ανταγωνιστές που πιστεύω ότι βοήθησαν να μην πάθω πάλι υπερδιέγερση όπως συνήθιζα να παθαίνω λόγο πολυκυστικων. Σαν μονάδες πήρα πολύ λιγότερες από ότι συνήθως .

Μαλιστα,απιστευτο όντως!

Μηπως θυμασαι ποσες μοναδες έκανες?Ποιο γιατρο είχες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Joujouka είπε:

Μαλιστα,απιστευτο όντως!

Μηπως θυμασαι ποσες μοναδες έκανες?Ποιο γιατρο είχες?

Έκανα 150 gonal και μετά από καμιά εβδομάδα ξεκίνησα και μια cetrotide.

Είχα το Ζερβομανωλακη που είναι στο Ιασώ. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα μια διέγερση από την οποία προέκυψαν 5 βλαστοκυστες που καταψυχθηκαν όλες. 

Στην πρώτη ετ των δύο πήρα αρνητικό, έγινε μια φυσική σύλληψη που απέβαλα στις 6 εβδομάδες και μετά στη δεύτερη ετ που τελικά έγινε 6 μήνες από τη διέγερση έπιασα τα διδυμακια μου που είναι μόλις 10 ημερών. Στην ηλικία των 39 πλέον 40. 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Πόσες παλιές γνώριμες είδα εδώ!!!???

Λοιπόν εγώ έκανα 5 σπερματεγχυσεις με κλομιφαινες από τις οποίες η 1η ήταν πετυχημένη με βιοχημική κύηση...έμεινα ξανά με φυσική σύλληψη, παλλινδρομησε όμως στη 10η εβδομάδα.. ακολούθησε εξωσωματική με μια διέγερση..5ωαρια, γονιμοποιηθηκαν όλα, το ένα δεν άντεξε! 1η εμβρυομεταφορά με 2 έμβρυα 3ης μέρας, αρνητική χορική..2η εμβρυομεταφορά με μοριδια 4ης ημέρας και τη ζουζούνα μου να περπατάει σε όλο το σπίτι...

Ξεκίνησα 29 και γέννησα 33!! Ανήκουμε στην ανεξήγητη υπογονιμότητα!! Πήρα και εγώ αντιπηκτική αγωγή,σαλοσπιρ και κορτιζόνη στη 2η εμβρυομεταφορά..

Η διέγερση με πολύ μικρή δόση και βραχύ πρωτόκολλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/10/2019 at 12:39 ΠΜ, ο/η Mariloux είπε:

1η διέγερση στα 24, πήραμε 6 βλαστοκυστες, 1η εμβρυομεταφορα αρνητική χοριακη 2η εμβρυομεταφορα παλινδρομη στις 9 εβδομάδες και 3η αρνητική χοριακη 

2η διέγερση στα 25 άλλαξα γιατρό πάλι πήραμε 6 βλαστοκυστες 1η εμβρυομεταφορα (με κατεψυγμένα) το αποτέλεσμα 2 ζουζούνια κοιμούνται αυτή τη στιγμή στο διπλα δωμάτιο και 4 βλαστοκυστες να περιμένουν!!! 

Συγχαρητήρια! Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Θέλω να ρωτήσω αν θυμάσαι την αξιολόγηση που είχαν οι βλαστοκυστες σου; Επίσης που έκανες την πρώτη διέγερση κ που τη δεύτερη; Στο ίδιο κέντρο. Θα ήθελα κ το όνομα του γιατρού που είχες τα θετικά αποτελέσματα κ σου χάρισε τα παιδάκια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω έκανα τρεις διεγέρσεις.στην πρώτη δεν πήρα τίποτα.στην δεύτερη ένα έμβρυο τριών ημερών.στην τρίτη ένα έμβρυο τριών ημερών. Με την πρώτη έμβρυομεταφορα είχα εγκυμοσύνη.ηλικια 41. Μη μασάς όλα καλά θα πάνε! Να σκέφτεστε θετικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Trul είπε:

Εγω έκανα τρεις διεγέρσεις.στην πρώτη δεν πήρα τίποτα.στην δεύτερη ένα έμβρυο τριών ημερών.στην τρίτη ένα έμβρυο τριών ημερών. Με την πρώτη έμβρυομεταφορα είχα εγκυμοσύνη.ηλικια 41. Μη μασάς όλα καλά θα πάνε! Να σκέφτεστε θετικά!

Με το καλό το κοριτσάκι σου!!! εύχομαι όλα τα καλά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 14/11/2019 at 3:41 ΜΜ, ο/η Dolphin είπε:

Συγχαρητήρια! Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Θέλω να ρωτήσω αν θυμάσαι την αξιολόγηση που είχαν οι βλαστοκυστες σου; Επίσης που έκανες την πρώτη διέγερση κ που τη δεύτερη; Στο ίδιο κέντρο. Θα ήθελα κ το όνομα του γιατρού που είχες τα θετικά αποτελέσματα κ σου χάρισε τα παιδάκια σου

Τις διεγέρσεις τις έκανα με διαφορετικούς γιατρούς αλλά ωοληψιες και εμβρυομεταφορες στο ίδιο κέντρο... Ρωτάς για τις βλαστοκυστες με τις οποίες πετύχαμε εγκυμοσύνη ή γενικά για όλες; Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

Τις διεγέρσεις τις έκανα με διαφορετικούς γιατρούς αλλά ωοληψιες και εμβρυομεταφορες στο ίδιο κέντρο... Ρωτάς για τις βλαστοκυστες με τις οποίες πετύχαμε εγκυμοσύνη ή γενικά για όλες; Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση

Ρωτάω για τις βλαστοκυστες που πέτυχες εγκυμοσύνη... Εμένα η πρώτη ήταν 3ΑΑ και η άλλη 2ΑΑ αλλά δυστυχώς απέτυχα... Αν θες να πεις κ το κέντρο κ το γιατρό σου που πέτυχες θα το εκτιμούσα γιατί ψάχνομαι... Ευχαριστω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

@ΝΑΚΑ πολύ μου άρεσε η εμπειρία σου.Και κατάλαβα την εξήγηση για το πώς μάλλον έγινε κ έμεινες έγκυος.Πραγματικα ένα υπέροχο θαύμα! Έχω μια απορία.Πως καταλάβατε ότι είσαι έγκυος? Αφού η εμβρυομεταφορα γίνεται περίπου 5 μέρες μετά την ωοληψια,δεν είναι λίγο το διάστημα? Εκτός αν τα έβαλες όλα κατάψυξη να τα κάνεις εμβρυομεταφορα σε άλλο κύκλο οπότε σε πρόλαβαν τα γεγονότα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Matsa22003 είπε:

@ΝΑΚΑ πολύ μου άρεσε η εμπειρία σου.Και κατάλαβα την εξήγηση για το πώς μάλλον έγινε κ έμεινες έγκυος.Πραγματικα ένα υπέροχο θαύμα! Έχω μια απορία.Πως καταλάβατε ότι είσαι έγκυος? Αφού η εμβρυομεταφορα γίνεται περίπου 5 μέρες μετά την ωοληψια,δεν είναι λίγο το διάστημα? Εκτός αν τα έβαλες όλα κατάψυξη να τα κάνεις εμβρυομεταφορα σε άλλο κύκλο οπότε σε πρόλαβαν τα γεγονότα!

Όπως το είπες με πρόλαβαν τα γεγονότα!!!!

Πρώτα απ' όλα έμαθα ότι ήμουν έγκυος μετά από 40-45 ημέρες κύκλο . Είχα καθυστέρηση αλλά ούτε που πήγαινε το μυαλό μου σε κάτι τέτοιο !!

Δεν προχωρήσαμε σε καμία εμβρυομεταφορα τα αφήσαμε όλα για επόμενη φορά λόγω και της υπερδιέγερσης που συνήθως πάθαινα.

Έχω 4 στη κατάψυξη αυτή τη στιγμή κι εύχομαι γρήγορα να προσπαθήσω και με αυτά . Τώρα προς το παρών είμαι στο μήνα μου και περιμένω πως και πως να σφίξω στην αγκαλιά μου το κοριτσάκι μου !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...