Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Ιανουαριου 2020!


Recommended Posts

στις On 24/12/2019 at 3:07 ΜΜ, ο/η zouzouna79 είπε:

Μόλις γυρίσαμε από τον καρδιοτοκογραφο ,όλα καλα ,η μικρή ήταν αρκετά συνεργασιμη!!!Πωπω Σοφία από στιγμη σε στιγμή είναι η ωρα σας δηλαδή!!!!με το καλό!!!?

Μπραβο!!!! Δεν σε εξεθεσε η γλυκουλα!!? Μου ειπε κι εμενα ο γιατρος μετα από κολπικη εξεταση ότι μαλλον στις 6/1 που ειχα ΠΗΤ ,μαλλον τοτε θα ρθει η ωρα! Κι αν δεν εχω γεννησει μεχρι τοτε,θα ξαναπαω των Φωτων να με δει και να ξανακανω καρδιοτοκογραφο! 3200 από βαρος βγηκε…. Αντε αυτές οι τελευταίες μερες είναι της υπομονης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

Μπραβο!!!! Δεν σε εξεθεσε η γλυκουλα!!? Μου ειπε κι εμενα ο γιατρος μετα από κολπικη εξεταση ότι μαλλον στις 6/1 που ειχα ΠΗΤ ,μαλλον τοτε θα ρθει η ωρα! Κι αν δεν εχω γεννησει μεχρι τοτε,θα ξαναπαω των Φωτων να με δει και να ξανακανω καρδιοτοκογραφο! 3200 από βαρος βγηκε…. Αντε αυτές οι τελευταίες μερες είναι της υπομονης!!!!

Για να δούμε, μπορεί να κάνει την έκπληξη ως τότε!!!ελπίζω να έρθει γρήγορα να ηρεμήσεις κ εσύ κορίτσι και πάνω απ' όλα να γίνουν όλα ήρεμα κ ωραία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Αντε μακαρι!!! Για να δουμε τι θα γινει τις επομενες μερες!!

Θα μαστε και από τις τυχερές μάλλον,σήμερα άκουγα γίνεται χαμός από τις εγκυουλες να πάρουν το επίδομα που έταξε η κυβέρνηση😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ναι!!!! Προσπαθουν λεει να καθυστερησουν τη γεννα για το επιδομα! Κι εγω αυτό το αγχος ειχα ,λεω κατσε μην κανει καμια εμφανιση νωρίτερα τελευταια στιγμη,αλλα προ το παρον καλα παμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/12/2019 at 8:37 ΜΜ, ο/η Sofia86 είπε:

Σημερα γυρισα κι εγω απο γιατρο,ειμαι 37+5 και βλέπουμε από βδομαδα… Τις συσπασεις τις νιώθεις ή φανηκαν μονο στον καρδιοτοκογραφο?

Δεν ενιωθα συσπάσεις εκείνη την ώρα. Αλλά καταλαβαίνω ότι είναι οριακό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/12/2019 at 7:41 ΜΜ, ο/η zouzouna79 είπε:

Αχ τι ωραία , έρχεται η ώρα σου!!με το καλό!!!να μας πεις νεότερα!!!!

Ευχαριστώ πολύ !!!! Με έχει πιάσει φόβος βέβαια αλλά τι να κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Laoura10 είπε:

Ευχαριστώ πολύ !!!! Με έχει πιάσει φόβος βέβαια αλλά τι να κανω...

Λογικό να έχουμε αγωνία,αλλά όλα θα πάνε καλά!σε λίγο θα έχουμε αγκαλιά τα μωράκια μας, αυτό σκέφτομαι κ παίρνω δύναμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;ακόμα περιμένουμε;εγώ ταλαιπωρουμαι δύο μέρες με τρομερούς πονοκεφάλους,μίλησα με το γιατρό κ με αφήνει να πάρω ντεπονακι...είχε καμία το ίδιο πρόβλημα στο μήνα της;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/12/2019 at 11:33 ΠΜ, ο/η Sofia86 είπε:

@Laoura10 ποτε με το καλο περιμενεις?

Καλημέρα. Σήμερα το μεσημέρι θα μπω στο νοσοκομείο για καισαρική..😮😮😮

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η zouzouna79 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια;ακόμα περιμένουμε;εγώ ταλαιπωρουμαι δύο μέρες με τρομερούς πονοκεφάλους,μίλησα με το γιατρό κ με αφήνει να πάρω ντεπονακι...είχε καμία το ίδιο πρόβλημα στο μήνα της;

Πονοκεφάλους όχι, όλα τα υπόλοιπα....χαχα.. πίνω το τελευταίο μου γάλα .. το μεσημέρι μπαίνω νοσοκομείο... δύσκολη αναμονή!!!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Laoura10 είπε:

Πονοκεφάλους όχι, όλα τα υπόλοιπα....χαχα.. πίνω το τελευταίο μου γάλα .. το μεσημέρι μπαίνω νοσοκομείο... δύσκολη αναμονή!!!
 

Γιατί καισαρική κορίτσι;άντε με το καλό κ όλα να πάνε σούπερ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Laoura10 είπε:

Καλημέρα. Σήμερα το μεσημέρι θα μπω στο νοσοκομείο για καισαρική..😮😮😮

Να πανε ολα σουπερ!!! Να μας πεις πως πηγε να προετοιμαστουμε κι εμεις σιγα σιγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η zouzouna79 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια;ακόμα περιμένουμε;εγώ ταλαιπωρουμαι δύο μέρες με τρομερούς πονοκεφάλους,μίλησα με το γιατρό κ με αφήνει να πάρω ντεπονακι...είχε καμία το ίδιο πρόβλημα στο μήνα της;

Τα ιδια ειχα κι εγω πριν 2-3 βδομαδες.... Λες κι ανοιγε το κεφαλι μου στα δυο! Ευτυχως δεν κρατησε πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και χρονια πολλα!!! Γυρισα από το γιατρο το μεσημερι,καθ'οτι τις συμπληρωσα τις μερες μου,καναμε καρδιοτοκογραφο ο οποιος εδειξε ότι εχω πονακια αλλα περιέργως δεν νιώθω κανενα...Μου ειπε να δωσουμε 2-3 μερες ακομα γιατι φαινεται ότι εντος των ημερων κατι θα γινει,αλλιως θα κανω εισαγωγή την Πεμπτη……...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και χρονια πολλα!!! Γυρισα από το γιατρο το μεσημερι,καθ'οτι τις συμπληρωσα τις μερες μου,καναμε καρδιοτοκογραφο ο οποιος εδειξε ότι εχω πονακια αλλα περιέργως δεν νιώθω κανενα...Μου ειπε να δωσουμε 2-3 μερες ακομα γιατι φαινεται ότι εντος των ημερων κατι θα γινει,αλλιως θα κανω εισαγωγή την Πεμπτη……...

Με το καλό κορίτσι μου!! περιμένουμε νέα σου!!! πώς νιώθεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/11/2019 at 10:22 ΜΜ, ο/η Ελενηη είπε:

Εγώ Κιλκίς  μένω στη Γενική θα γεννήσω!

Κοριτσια καλησπέρα! Με το καλό σε όλες σας 🥰! Ελενη μου κ εγώ γενική γεννάω σε λίγους μήνες! Αλλά δεν έχω πάει να δω τι γίνεται. έχω ακούσει όμως πολύ καλά λόγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2020 at 6:56 ΜΜ, ο/η Sofia86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και χρονια πολλα!!! Γυρισα από το γιατρο το μεσημερι,καθ'οτι τις συμπληρωσα τις μερες μου,καναμε καρδιοτοκογραφο ο οποιος εδειξε ότι εχω πονακια αλλα περιέργως δεν νιώθω κανενα...Μου ειπε να δωσουμε 2-3 μερες ακομα γιατι φαινεται ότι εντος των ημερων κατι θα γινει,αλλιως θα κανω εισαγωγή την Πεμπτη……...

Κορίτσι μας πώς πάει;;;;γεννησαμε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννησαμε λοιπον!!!!! Την Τριτη!!! Φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο γιατι δεν προλαβαιναν...Ο μπεμπης ερχοταν με την ταχυτητα του φωτος ! Πηγα στο μαιευτηριο αφου σπασαν τα νερα κι ουτε πονους δεν ειχα!!

Η αληθεια ειναι οτι δεν ημουν προετοιμασμενη να το ζησω χωρις αναισθησια....Πονεσα πολυ αλλα ηταν γρηγορο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

 @zouzouna79 Πως πας;;; Εχουμε νεα...;;

Αχ τι τέλειος τοκετός,μπράβο το μωράκι!!!να το χαίρεστε ,τι ωραιαααα!!εγώ περιμένω ακόμα ,η πητ είναι 21 οπότε έχουμε ακόμα λίγο χρόνο αλλιώς θα μπω με πρόκληση.Μςσα μου ομως θέλω πολυυυ να σπάσουν τα νερά!πώς είναι η αίσθηση Σοφάκι ,το καταλαβαίνει σίγουρα κάποιος ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω ειχα δτασει στην ΠΗΤ κι αν σε 3-4 μερες δεν γινοταν θα εμπαινα με προκληση κι ελεγα συνεχεια στον εαυτο μου οτι θα γινει φυσικα και την επομενη το πρωι εσπασαν τα νερα!! Αν εξαιρεσεις οτι τα ενιωσα ολα και τον πονο επειδη δεν ειχα αναισθησια, με επισκληριδιο που στην κανουν απο ενα σημειο του πονου και μετα σου εγγυομαι οτι δεν θα καταλαβεις ΤΙΠΟΤΑ.....Και το καλυτερο ειναι οτι μολις βγει το μωρο, ειναι σαν να μην γεννησες ποτε! Σταματαει καθε πονος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2020 at 2:25 ΠΜ, ο/η Sofia86 είπε:

Κι εγω ειχα δτασει στην ΠΗΤ κι αν σε 3-4 μερες δεν γινοταν θα εμπαινα με προκληση κι ελεγα συνεχεια στον εαυτο μου οτι θα γινει φυσικα και την επομενη το πρωι εσπασαν τα νερα!! Αν εξαιρεσεις οτι τα ενιωσα ολα και τον πονο επειδη δεν ειχα αναισθησια, με επισκληριδιο που στην κανουν απο ενα σημειο του πονου και μετα σου εγγυομαι οτι δεν θα καταλαβεις ΤΙΠΟΤΑ.....Και το καλυτερο ειναι οτι μολις βγει το μωρο, ειναι σαν να μην γεννησες ποτε! Σταματαει καθε πονος!! 

Γεννησαμ εεεε, σπάσανε τα νερά στα γενέθλια μου το βράδυ της Τρίτης κ χορό πηδούσα από τη χαρά μου!!όλα καλά, φυσιολογικό τοκετό κ αποκλειστικό θηλασμό που θέλει γερά νεύρα ,υπομονή κ αποφασιστικό τητα για να εφαρμοστεί στο νεογέννητο.Παμε καλά κ αύριο βγαίνουμε ελπίζω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zouzouna79 είπε:

Γεννησαμ εεεε, σπάσανε τα νερά στα γενέθλια μου το βράδυ της Τρίτης κ χορό πηδούσα από τη χαρά μου!!όλα καλά, φυσιολογικό τοκετό κ αποκλειστικό θηλασμό που θέλει γερά νεύρα ,υπομονή κ αποφασιστικό τητα για να εφαρμοστεί στο νεογέννητο.Παμε καλά κ αύριο βγαίνουμε ελπίζω!!

Κορίτσι μου συγχαρητήρια! Να σου ζήσει το μωράκι! Γερη κ τυχερή να είναι στη ζωή της! Πολύ χάρηκα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...