Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Ιανουαριου 2020!


Recommended Posts

Πάντως κορίτσια εντυπωσιάστηκα από τις πληροφορίες για το rooming in της κλινικής....θα είμαι μαζί με άλλη μανούλα που θα έχει ζητήσει κ αυτή rooming in και δε θα μπαίνει κανείς μέσα!μπράβο τους που προστατεύουν τόσο το μωρό από τα μικρόβια,όσο και τη θηλάζουσα μητέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;χτες είδαμε τη μικρή,2.200 και χάρηκα πολύ που είναι καλά!άρχισε να παίρνει κ θεση,κεφαλάκι κάτω ποδαράκια πάνω... έχουμε βέβαια ακόμη καιρό,μόλις μπήκαμε 34 εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα!!εχει δικη της αποψη βολεματος!! Θελει δεν θελει εκεινη την ωρα θα αναγκαστεί να κανει πολλες σβουρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Με το καλό!!!! Κ εγώ είμαι 9/1 κ έχω κοριτσάκι!! Δε μπορώ να κουνηθώ κ πολύ πλέον.. έχω κ τους πόνους στην ηβική περιοχή . Ελπιζω το καλύτερο για όλες μας ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Laoura10 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Με το καλό!!!! Κ εγώ είμαι 9/1 κ έχω κοριτσάκι!! Δε μπορώ να κουνηθώ κ πολύ πλέον.. έχω κ τους πόνους στην ηβική περιοχή . Ελπιζω το καλύτερο για όλες μας ????

Με το καλο το μπεμπακι σου!! Αυτά τα πονακια τα νιώθω κι εγω τελευταια...Είναι σαν να εχει σφηνωθεί κατι και να προσπαθει να ανοιξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η zouzouna79 είπε:

Λάουρα με το καλό να ρθει η μικρή σου!!!τι πόνους έχεις;εγώ ειμαι ακόμα 34 εβδομάδα κ μέχρι στιγμής δε νιώθω κάτι.

Έχω διάσταση ηβικού οστού, ούτε να περπατήσω μπορώ ιδιαίτερα, στο κρεβάτι δε για να γυρίσω υποφέρω... σα να μην έφτανε αυτό μου βγήκαν επώδυνες αιμορροΐδες κ δεν ξέρω τι να κάνω.. απελπίστηκαν κορίτσια. Ούτε να κοιμηθώ δε μπορώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Laoura10 είπε:

Έχω διάσταση ηβικού οστού, ούτε να περπατήσω μπορώ ιδιαίτερα, στο κρεβάτι δε για να γυρίσω υποφέρω... σα να μην έφτανε αυτό μου βγήκαν επώδυνες αιμορροΐδες κ δεν ξέρω τι να κάνω.. απελπίστηκαν κορίτσια. Ούτε να κοιμηθώ δε μπορώ..

Αιμορροιδες έβγαλα κ γω , προσπαθώ να μην τους δινω σημασία...αυτό με το ηβικό οστό πρέπει να είναι ζόρι!ευτυχώς πλησιάζει κ καιρός,εσύ θα είσαι λογικά με τη Σοφία οι πρώτες που θα γεννησετε!!

Επεξεργάστηκε από zouzouna79
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααχ κοριτσια το λεγανε οτι οι τελευταίες βδομάδες είναι μαρτυρικες...Από βαρος,απο πονους,απο αυπνιες!!! Υπομονή να κανουμε….Μετα που δεν θα κοιμομαστε κυριολεκτικα καθολου μπορει να μας λειψουν αυτές οι μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Γυρισα σημερα από τον γιατρο,εκανα πρωτη φορα NST….Κανενα 20λεπτο διαδικασια,επρεπε να κουνηθεί το μωρακι τουλάχιστον 5 φορες μου λεει η κοπελα...Μεχρι να ξαπλωσω ηταν δραστηριο,με το που μου εβαλε τα ζωνακια ΤΙΠΟΤΑ!!! Μου δινει ζαχαρη η κοπελα ΤΙΠΟΤΑ ξανα!! Ισα ισα για να με εκθεσει!!! ??Αφου ετοιμαζόμασταν για επαναληπτικο,ευτυχως εκει ξεκινησε να δειχνει παρουσια…. Και μολις εφυγα εννοείται ότι εκανε πιρουέτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Γυρισα σημερα από τον γιατρο,εκανα πρωτη φορα NST….Κανενα 20λεπτο διαδικασια,επρεπε να κουνηθεί το μωρακι τουλάχιστον 5 φορες μου λεει η κοπελα...Μεχρι να ξαπλωσω ηταν δραστηριο,με το που μου εβαλε τα ζωνακια ΤΙΠΟΤΑ!!! Μου δινει ζαχαρη η κοπελα ΤΙΠΟΤΑ ξανα!! Ισα ισα για να με εκθεσει!!! ??Αφου ετοιμαζόμασταν για επαναληπτικο,ευτυχως εκει ξεκινησε να δειχνει παρουσια…. Και μολις εφυγα εννοείται ότι εκανε πιρουέτες!!κ

Κορίτσι μου τι είναι το nst???ο καρδιοτοκογραφος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η zouzouna79 είπε:

Κορίτσι μου τι είναι το nst???ο καρδιοτοκογραφος;

Ναι! Προσφάτως εμαθα ότι λεγεται κι ετσι! Πολύ ωραιο και ξεκουραστο,αλλα αν δεν εχει διαθεση να συνεργαστεί το μικρουλι μενεις εκει για παντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Κ εγώ θα πάω για καρδιοτοκογραφο γύρω στις 27.Ψιλοαρρωστησα  αλλά το πάλεψα μέχρι στιγμής χωρίς φάρμακα ευτυχώς!  Σ' αυτή την εξέταση παρατηρούμε κινήσεις του μωρού που δείχνουν κάτι για τον τοκετό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω στις 27 εχω επισκεψησ τον γιατρο! Ειμαι επισης με πονολαιμο και συναχακι...Ευτυχως περναει αλλα δεν είναι ο καιρος ιδανικος πια,μια κρυο μια ζεστη που να γλυτώσεις... Στον καρδιοτοκογραφο παρατηρουν τις συσπασεις τις μητρας ,τον παλμο του μικρου και ποσες κινησεις κανει εκεινη την ωρα! Από ότι διαβασα ελεγχουν κυριως το θεμα της προωροτητας και τις απιβραδυνσεις 'η επιταχυνσης του καρδιακου παλμου του μωρου εκεινη την ωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia86 είπε:

Κι εγω στις 27 εχω επισκεψησ τον γιατρο! Ειμαι επισης με πονολαιμο και συναχακι...Ευτυχως περναει αλλα δεν είναι ο καιρος ιδανικος πια,μια κρυο μια ζεστη που να γλυτώσεις... Στον καρδιοτοκογραφο παρατηρουν τις συσπασεις τις μητρας ,τον παλμο του μικρου και ποσες κινησεις κανει εκεινη την ωρα! Από ότι διαβασα ελεγχουν κυριως το θεμα της προωροτητας και τις απιβραδυνσεις 'η επιταχυνσης του καρδιακου παλμου του μωρου εκεινη την ωρα...

Α μαζί θα πάμε γιατρό χαχα!για να δούμε τι θα δούμε κ στον καρδιοτοκογραφο σε λίγες μέρες...!!!Καλέ δεν το πιστεύω ότι έρχονται τα μωράκια σε λίγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουου τελεια!!!Κι εγω στην αναμονη είμαι... 1-2 βδομάδες το πολύ ακομα! Με την παραμικρη ενοχλησουλα ψάχνομαι από παντου να δω αν είναι όλα στη θεση τους! Ελπιζω @zouzouna79 στον καρδιοτοκογραφο να μην σε "εκθεσει"και το δικο σου μωρουλινι και μολις ξαπλωσεις να σταματησει αντιδραστικα να κουνιεται!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Ουου τελεια!!!Κι εγω στην αναμονη είμαι... 1-2 βδομάδες το πολύ ακομα! Με την παραμικρη ενοχλησουλα ψάχνομαι από παντου να δω αν είναι όλα στη θεση τους! Ελπιζω @zouzouna79 στον καρδιοτοκογραφο να μην σε "εκθεσει"και το δικο σου μωρουλινι και μολις ξαπλωσεις να σταματησει αντιδραστικα να κουνιεται!! ??ομ

Μόλις γυρίσαμε από τον καρδιοτοκογραφο ,όλα καλα ,η μικρή ήταν αρκετά συνεργασιμη!!!Πωπω Σοφία από στιγμη σε στιγμή είναι η ωρα σας δηλαδή!!!!με το καλό!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/12/2019 at 3:07 ΜΜ, ο/η zouzouna79 είπε:

Μόλις γυρίσαμε από τον καρδιοτοκογραφο ,όλα καλα ,η μικρή ήταν αρκετά συνεργασιμη!!!Πωπω Σοφία από στιγμη σε στιγμή είναι η ωρα σας δηλαδή!!!!με το καλό!!!?

Κορίτσια χθες έκανα καρδιοτοκογραφο κ είχα μερικές συσπάσεις... είμαι οριακή.. η μικρή με πιέζει αρκετά.. 38+1 πλέον. Την επόμενη εβδομάδα μάλλον θα γεννήσω .. αλλά δεν ξέρει ο γιατρός αν θα αντέξω κιόλας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Laoura10 είπε:

Κορίτσια χθες έκανα καρδιοτοκογραφο κ είχα μερικές συσπάσεις... είμαι οριακή.. η μικρή με πιέζει αρκετά.. 38+1 πλέον. Την επόμενη εβδομάδα μάλλον θα γεννήσω .. αλλά δεν ξέρει ο γιατρός αν θα αντέξω κιόλας..

Αχ τι ωραία , έρχεται η ώρα σου!!με το καλό!!!να μας πεις νεότερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Laoura10 είπε:

Κορίτσια χθες έκανα καρδιοτοκογραφο κ είχα μερικές συσπάσεις... είμαι οριακή.. η μικρή με πιέζει αρκετά.. 38+1 πλέον. Την επόμενη εβδομάδα μάλλον θα γεννήσω .. αλλά δεν ξέρει ο γιατρός αν θα αντέξω κιόλας..

Σημερα γυρισα κι εγω απο γιατρο,ειμαι 37+5 και βλέπουμε από βδομαδα… Τις συσπασεις τις νιώθεις ή φανηκαν μονο στον καρδιοτοκογραφο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...