Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ημικρανία περιόδου


Recommended Posts

Πως την αντιμετωπίζετε; Πόνος που ξεκινάει την 2η μέρα περιόδου και κρατάει μέχρι λίγο πριν την ωορρηξία, στο αριστερό ημισφαίριο, στην πάνω πλευρά του κεφαλιού, στον κρόταφο και στο μάγουλο κάτω από το μάτι. Νιώθω ότι με ενοχλεί ακόμα και η τρίχα που ακουμπάει, αλλά μόλις το αγγίζω εγώ σταθερά, ελαττώνεται ο πόνος.
Έχετε βρει τρόπο να ανακουφίζεστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Πως την αντιμετωπίζετε; Πόνος που ξεκινάει την 2η μέρα περιόδου και κρατάει μέχρι λίγο πριν την ωορρηξία, στο αριστερό ημισφαίριο, στην πάνω πλευρά του κεφαλιού, στον κρόταφο και στο μάγουλο κάτω από το μάτι. Νιώθω ότι με ενοχλεί ακόμα και η τρίχα που ακουμπάει, αλλά μόλις το αγγίζω εγώ σταθερά, ελαττώνεται ο πόνος.
Έχετε βρει τρόπο να ανακουφίζεστε; 

Καλημερα!και εμενα με πιανουν ημικρανιες κατα την διαρκεια της περιοδου και εχω δει διαφορα οταν δν τρωω καθολου ζαχαρη και τρεφομαι με πολυ σωστες τροφες(φρουτα,αχανικα)δν ξερω αν ισχυει και σε σενα το ιδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Πως την αντιμετωπίζετε; Πόνος που ξεκινάει την 2η μέρα περιόδου και κρατάει μέχρι λίγο πριν την ωορρηξία, στο αριστερό ημισφαίριο, στην πάνω πλευρά του κεφαλιού, στον κρόταφο και στο μάγουλο κάτω από το μάτι. Νιώθω ότι με ενοχλεί ακόμα και η τρίχα που ακουμπάει, αλλά μόλις το αγγίζω εγώ σταθερά, ελαττώνεται ο πόνος.
Έχετε βρει τρόπο να ανακουφίζεστε; 

Καλημερα!Το παθαίνω κι εγώ κάποιες φορές..στην περίοδο...Ξεκούραση ,ενα παυσίπονο και οχι αλμυρά και καυτερά...Δεν μου κρατάει ευτυχώς πολύ και το αντιμετωπίζω εύκολα.Μήπως να ρωτούσες τον γιατρό σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Πως την αντιμετωπίζετε; Πόνος που ξεκινάει την 2η μέρα περιόδου και κρατάει μέχρι λίγο πριν την ωορρηξία, στο αριστερό ημισφαίριο, στην πάνω πλευρά του κεφαλιού, στον κρόταφο και στο μάγουλο κάτω από το μάτι. Νιώθω ότι με ενοχλεί ακόμα και η τρίχα που ακουμπάει, αλλά μόλις το αγγίζω εγώ σταθερά, ελαττώνεται ο πόνος.
Έχετε βρει τρόπο να ανακουφίζεστε; 

Καλημερα κοριτσι! Υποφερω χρονια και οχι μονο στην περιοδο...Περα απο τα γνωστα (παυσιπονα, ξεκουραση κλτκλτ) δοκιμασε δροσερες εως κρυες κομπρεσες στο κεφαλι και στα ματια, μασαζ στον αυχενα με καποια αλοιφουλα ή λαδακι, μασαζ στο μετωπο, στην μυτη και στους κροταφους....Αυτο με την σταθερη πιεση με ανακουφιζει καπως και εμενα οποτε ισως σε βοηθησει το να δεσεις λιγο το κεφαλακι σου με κατι ελαστικο να σε σφιξει λιγο για λιγη ωρα...Εχεις παρει ιατρικη γνωμη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...