Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Μαίου 2020!!!


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα προσεχώς μανούλες η καλησπέρα τέτοια ώρα χάχα!! Κορίτσια δύστυχος που να βρεις καλή δουλειά ιδικά στις μέρες μας είναι κάτι τρομερά δύσκολο!! Εγώ και σήμερα είμαι καλύτερα το βράδυ ξύπνησα μόνο 2 φορς για Τουαλέτες και το στομάχι μου πάλι σήμερα είναι υποφερτα! Ελπίζω όλα να είναι καλά γιατί έτσι κ αλλιώς εκτός από υπομονή δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο 14 και σημερα χαχαχα! 

Μπορεί να υποχωρούν σιγά σιγά όσο πλησιάζεις στο 4ο μήνα! ;) Θετική σκέψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Mamounitsaπόσο ακριβώς είσαι;; σε ρωτήσω γιατί κ εμένα την Κυριακή κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα και φρίκαρα. Πήγα γιατρο. Ήμουν 9+2. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η pangipot είπε:

Μπορεί να υποχωρούν σιγά σιγά όσο πλησιάζεις στο 4ο μήνα! ;) Θετική σκέψη!

Τι να πω αυτό θα ήταν το ιδανικό μακάρι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate89 είπε:

@Mamounitsaπόσο ακριβώς είσαι;; σε ρωτήσω γιατί κ εμένα την Κυριακή κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα και φρίκαρα. Πήγα γιατρο. Ήμουν 9+2. 

9 ακριβός είμαι σήμερα εχθές πρώτη φορά ένιωσα καλύτερα 8+6 δηλαδή!! Έχω βέβαια κάποια πονακια χαμηλά μάλλον στην μήτρα νιώθω μια ψιλό αιδια αλλά τίποτα συμαντικο!! Ρε κορίτσια άσχετο αλλά αναψυκτικά πίνεται καθόλου κόλα κλπ! Εμένα ο γιατρος είπε όχι ανθρακικό στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε πει μπορώ να οηνω καμία φορά!!! Πηνω κάνα δυο φορές τη βδομάδα με βοηθάει κ πολύ με το στομάχι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

9 ακριβός είμαι σήμερα εχθές πρώτη φορά ένιωσα καλύτερα 8+6 δηλαδή!! Έχω βέβαια κάποια πονακια χαμηλά μάλλον στην μήτρα νιώθω μια ψιλό αιδια αλλά τίποτα συμαντικο!! Ρε κορίτσια άσχετο αλλά αναψυκτικά πίνεται καθόλου κόλα κλπ! Εμένα ο γιατρος είπε όχι ανθρακικό στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε πει μπορώ να οηνω καμία φορά!!! Πηνω κάνα δυο φορές τη βδομάδα με βοηθάει κ πολύ με το στομάχι!! 

Εμένα η γιατρός μου δεν μου έχει απογοητεύσει τίποτα εκτός από τα πολυυυυ γνωστά τύπου ωμό κρέας και ψάρι. Το μόνο επιπλέον, καλό πλύσιμο σε φρούτα και λαχανικά είπε. Εγώ πίνω ναι, κάθε μέρα. Όχι μεγάλες ποσότητες βέβαια αλλά με βοηθάει κ εμένα στο στομάχι. Δεν πίνω και καφέ οποτε η κολα είναι το μοναδικό με καφεΐνη που πίνω. Ο γιατρός σου τώρα σου είπε καθόλου;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

9 ακριβός είμαι σήμερα εχθές πρώτη φορά ένιωσα καλύτερα 8+6 δηλαδή!! Έχω βέβαια κάποια πονακια χαμηλά μάλλον στην μήτρα νιώθω μια ψιλό αιδια αλλά τίποτα συμαντικο!! Ρε κορίτσια άσχετο αλλά αναψυκτικά πίνεται καθόλου κόλα κλπ! Εμένα ο γιατρος είπε όχι ανθρακικό στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε πει μπορώ να οηνω καμία φορά!!! Πηνω κάνα δυο φορές τη βδομάδα με βοηθάει κ πολύ με το στομάχι!! 

Εμένα από αναψυκτικά Μ ειπε ότι πίνω ότι θέλω! Όμως κόκα κόλα αποφεύγω λόγω της καφεινης(γτ καφέ Μ έχει απαγορευσει.αν κ δε πίνω σα ρόφημα το καφέ)! Μια μέρα πήραμε απ' έξω μια κρέπα να φάμε κ πήρα φαντα πορτοκάλι με ανθρακικό δύο γουλιες ήπια Μ έφερε τρελή αναγουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Εμένα από αναψυκτικά Μ ειπε ότι πίνω ότι θέλω! Όμως κόκα κόλα αποφεύγω λόγω της καφεινης(γτ καφέ Μ έχει απαγορευσει.αν κ δε πίνω σα ρόφημα το καφέ)! Μια μέρα πήραμε απ' έξω μια κρέπα να φάμε κ πήρα φαντα πορτοκάλι με ανθρακικό δύο γουλιες ήπια Μ έφερε τρελή αναγουλα!

Γιατί σου έχει απογορευσει καφεΐνη; έχεις θέμα; από όσο ξέρω επιτρέπεται μέχρι 200mg τη μέρα κάπου ένα ποτήρι νερού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

Γιατί σου έχει απογορευσει καφεΐνη; έχεις θέμα; από όσο ξέρω επιτρέπεται μέχρι 200mg τη μέρα κάπου ένα ποτήρι νερού. 

Όχι Μ είπε τσιγάρο(δε καπνίζω) αλκοόλ(έπινα αν τύχαινε τώρα ούτε αυτό κάνω) καφέ τα μεγάλα ψάρια (πχ τόνος Σολωμός ξιφίας) λόγω υψηλού υδραργύρου! Καλά ψημένα κρέατα κ καλά πλυμένα λαχανικά κ φρούτα! Αφού είπε όχι καφεινη την αποφεύγω γενικά! Δε Μ σχολίασε κατι σε ποσότητα! Κ Μ είπε επιτρέπονται τα αναψυκτικά(δε Μ εξαίρεσε τη κόκα κόλα εγώ την εξαίρεσαν λόγω καφεινης)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα εμένα ρε κοριτσια έχει ένα σορό μή! Χαχαχ! 

Καφέ και εμένα με αφήνει Ασχετα που εγώ δε πίνω γιατί έκοψα το τσιγάρο και δεν μπορώ να πίνω καφέ χωρίς τσιγάρο! Μου είπε όχι αναψυκτικά με ανθρακικό!! Δηλαδή είναι οκ με πορτοκαλαδα μπλε!! Όχι ανθρακικό λοιπών όχι τσιγάρο καφέ ναι αλλά ένα και ελληνικο η φίλτρου όχι εσπρέσο. Όχι φραπέ όχι μεγάλα ψάρια γαλγεο τόνο μπακαλιάρο κλπ όχι μαλακά τυριά η τυριά από χωριό κλπ όχι παστεριωμένο η μη οαστεριομενα καλά! Όχι βαψημο. Μάλια χάχα! Αυτά δεν θυμάμαι αλλά αν σκεφτώ σίγουρα θα βρω κ άλλα! Αλκοόλ μπορώ μπύρα ή κρασί όχι βαριά ποτά ουίσκι κλπ! 

Εντομεταξη έφαγα και είμαι οκ τώρα θέλω να καν. Εμετό! Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι Μ είπε μέχρι 5ο μήνα δε βάφω μαλλί(αν κ εγώ καλύπτω μόνο κάτι θρασυτατες λευκές που ξεπροβάλουν με 100% φυτική βαφή όχι οξυζενέ αμμωνια κλπ) αλλά σιγά δε παθαίνω κ κάτι μέχρι το 5ο αλλά επιτρέπει μανικιούρ πεντικιούρ(άσχετα αν δε κάνω μόνο αν έχω κάνα γάμο η τπτ τέτοια γτ βαριέμαι να τα φτιάχνω μόνη μ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα δεν μου είπε τίποτα!! Εκτός από τσιγάρο και αλκοόλ που ήταν αυστηρή, κατά τα άλλα μου είπε συνεχίζεις τη ζωή σου κανονικά!! @Mamounitsaυπομονή κορίτσι μου! Συμπάσχω και σου στέλνω την συμπαράσταση μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kate89 είπε:

Εμένα δεν μου είπε τίποτα!! Εκτός από τσιγάρο και αλκοόλ που ήταν αυστηρή, κατά τα άλλα μου είπε συνεχίζεις τη ζωή σου κανονικά!! @Mamounitsaυπομονή κορίτσι μου! Συμπάσχω και σου στέλνω την συμπαράσταση μου! 

Αχ σε ευχαριστώ και συ τα ίδια ε!! Αν τρώω κάτι τύπου ψωμί φριγανια γίνομαι καλά για λίγο!! Α ναι κ εμενα μου είπε η έγκυος δεν είναι άρρωστη χάχα εντομεταξη τα θυμόμουν γιατί δεν έχει περάσει ένας χρόνος που γέννησα τα έχω όλα πολύ πρόσφατα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Α ναι Μ είπε μέχρι 5ο μήνα δε βάφω μαλλί(αν κ εγώ καλύπτω μόνο κάτι θρασυτατες λευκές που ξεπροβάλουν με 100% φυτική βαφή όχι οξυζενέ αμμωνια κλπ) αλλά σιγά δε παθαίνω κ κάτι μέχρι το 5ο αλλά επιτρέπει μανικιούρ πεντικιούρ(άσχετα αν δε κάνω μόνο αν έχω κάνα γάμο η τπτ τέτοια γτ βαριέμαι να τα φτιάχνω μόνη μ)

Ναι κ εμενα το μαλλί είπε το πρώτο τρίμηνο όχι μετά με φυτική κανόνια!! Νύχια οκ ανετα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate89 είπε:

Ομορφουτσικες τι κάνετε; πως είστε σήμερα; να σας πάω.. Οι γιατροί σας, σας είπαν για κιλά και τα σχετικά;;; 

Σήμερα έχω κάτι ναυτίες κ εμετούς αλλά πιο νορμάλ! Βέβαια βαρέθηκα κ νευριασα να τρώω μπουκιά μπουκιά κ να μπαίνω νερό με το σταγονόμετρο κ άρχισα να γουρούνιαζω  κ ας τα βγαζω! Τουλάχιστον θα το έχω απολαύσει! Χαχαχαχαχαχαχα κ πολύ νυστα ρε παιδί μου!

Για κιλά προς το παρόν τπτ δε Μ έχει πει αλλά ξέρω από τη μάνα Μ ότι είναι σύνηθες να χάνουν πολλές κοπέλες κιλά το πρώτο τρίμηνο κ οι διατροφολόγοι(έχω μιλήσει γτ έχω σοβαρό θέμα με τη μέση κ δε πρέπει να πάρω περιττά κιλά) Μ είπε ότι τονπρωτο τρίμηνο δε θέλουν καθόλου αύξηση βάρους οριακά 2 κιλά που μπορεί κάποια να πάρει λόγω κατακράτηση υγρών! Εγώ με τους εμετούς έχω χάσει 1μιση κιλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες!!! Τι κάνετε πως είστε πως πάνε οι αναγούλες!? Εγώ σε γενικές γραμμές είμαι ψιλό καλά 9+3 σήμερα!! Περιμένω το ραντεβουδακι μου με υπομονής! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες!!! Τι κάνετε πως είστε πως πάνε οι αναγούλες!? Εγώ σε γενικές γραμμές είμαι ψιλό καλά 9+3 σήμερα!! Περιμένω το ραντεβουδακι μου με υπομονής! 

Καλησπέρα @Mamounitsaμου!! Εγώ είμαι τα ίδια.. Το στομάχι όλη μέρα σαν πλυντήριο.Αύριο πάω γιατρό και έχω αγωνία προφανώς. 10+2 εγώ! Θύμισε μου πότε έχεις γιατρό; αντε αντε να κυλήσουν όλα όμορφα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

Καλησπέρα @Mamounitsaμου!! Εγώ είμαι τα ίδια.. Το στομάχι όλη μέρα σαν πλυντήριο.Αύριο πάω γιατρό και έχω αγωνία προφανώς. 10+2 εγώ! Θύμισε μου πότε έχεις γιατρό; αντε αντε να κυλήσουν όλα όμορφα. 

Αχ έχω μέρες ακόμα πολλές!!! 25 του μήνα!! 12 μερούλες!!! Τι ώρα έχεις ραντεβού!???? Λογικό το άγχος τι λες τώρα!!! Όλη μέρα σκέφτομαι τι κάνει αυτό το μικρό σπορι εκεί μέσα αχχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Αχ έχω μέρες ακόμα πολλές!!! 25 του μήνα!! 12 μερούλες!!! Τι ώρα έχεις ραντεβού!???? Λογικό το άγχος τι λες τώρα!!! Όλη μέρα σκέφτομαι τι κάνει αυτό το μικρό σπορι εκεί μέσα αχχα! 

Καλησπέρα! Και εγώ τ σκέφτομαι αυτό γιατί είναι η πρώτη φορά που θ κάμω ν πάω σ περίπου 3 εβδομάδες γιατρό έχω στις 22 τ μηνα ραντεβού ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοπελες μου. Εγω βρισκομαι στην 11εβδομαδα. Πριν 5 μηνες ειχα αποβολη. Εχασα το μωρακι μου στους 4.5 μηνες λογω ανεπάρκειας τραχηλου... Και τσουπ να το παλι το μπιζελακι :) Τωρα βρισκομαι στο σπιτι, δςν δουλευω, προσπαθω περισσοτερο να ξαπλωνω λογω αποκολλησης αμνιακου σακου. Σε 1-1,5 μήνα να θα κάνω περιδεση τραχηλου(λογω ιστορικού). Εκανε καποια απο σας για να μου πει εμπειριες; σας ευχαριστωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ είμαι σχετικά καλύτερα(κ με αγχωνει λίγο αυτό) δλδ έχω κάποιες λίγες ναυτίες θα κάνω 1-2 εμετούς τη μέρα και θα έχω άλλες τόσες τάση για εμετό! Λέω μήπως δε πάει καλά το μπιζελακι! @Mom2Be καλωσηρθες! Εγώ πρώτη φορά έγκυος τα φώτα Μ δε μπορώ να τα δοσω! Αλλά εύχομαι ολόψυχα να σ πάνε όλα τέλεια κ σε λίγους μήνες να το έχεις αγκαλίτσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. @Mamounitsaέχω ραντεβού αργά το μεσημέρι! Ελπίζω να πάνε όλα καλά. @Antouanettaκαλως ήρθες!! Με το καλό το μωρακι σου. Πόσο είσαι; @pangipotόλες το περνάμε αυτό με τις μερες ύφεσης και έχεις δίκιο, είναι τρομακτικό. ? @Mom2Beπολύ λυπάμαι που έχεις περάσει κάτι τέτοιο, εγώ έχασα ένα στην 8η εβδομάδα. Είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά για σένα αυτή τη φορά!! Εγώ είμαι 10+3 για όσες ήρθατε μόλις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυουλες!! Καλός ήρθατε τα νέα κορίτσια με το καλό τα μωράκια σας τελειωμηνες εγκυμοσύνες να έχουμε όλες!! @Mom2Be με το καλό το μωρακι αλλά πως και έχασε το μωρό στον 5ο μήνα δεν το είχε πάρει χαμπάρι ο γιατρός ότι ο τράχηλος είναι χαμιλος? Για να σου έκανε περιδεση!? Επίσης πόσο είναι ο τράχηλος!? @Kate89 περιμένουμε νέα με αγωνία να μας πεις πόσο έχει μεγαλώσει το μπιζελακι!! @pangipotκαι εγώ κιυ φαίνεται είμαι καλύτερα και οι μέρες δεν περνάνε επισης χάχα!!! @Antouanettaδύστυχος δεν παλεύεται αυτό το μία φορά το μήνα πρέπει να γίνει κάθε βδομάδα για να είμαστε και εμείς ήρεμες!! Χαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mamounitsa εγώ είμαι πιο μετά κ από σένα! Έχω σπάσει τα κοντερ χαχαχαχαχαχα 4/11! 

Έχω κάτι περιστασιακές ναυτίες κ τάσεις για εμετό που Μ δίνουν κουράγιο δε λεω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...