Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Μαίου 2020!!!


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η HaveFaith είπε:

03/10 έγραψα;;;!!! 23/10 εννοούσα!!! Σε δυο βδομαδες!

Ααα ναι έγραψες 3 και λέω 11του θα εννωει χάχα ακόμα πιο γρήγορα δηλαδή! Αυχενική έτσι!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η HaveFaith είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα! Κι εγω υποφέρω απο στομάχι ζαλάδες και ολα τα σχετικά. Ευτυχώς δεν τα βγάζω... Εμεις σημερα είδαμε το μπεμπακι μας! 10+3 λεω εγω 11+5 λεει ο υπέρηχος! Η γιατρός ειπε ότι ειναι πολυ καλο αυτο!!! Το μπεμπακι κουνιόταν χέρια πόδια έξυνε τα μουτρα του ησυχία δεν ειχε! Εχει σχηματιστεί και ενα κυκλάκι μέσα στον σάκο δεν θυμαμαι πως το ειπε αλλα λεει ειναι δειγμα καλης κυησης! Επόμενο ραντεβού για αυχενική πια 03/10 ??? ?

Αχ τι ωραία που τα λες!! Μακάρι να το δούμε όλες αυτό σύντομα.. Μπράβο μπράβο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η HaveFaith είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα! Κι εγω υποφέρω απο στομάχι ζαλάδες και ολα τα σχετικά. Ευτυχώς δεν τα βγάζω... Εμεις σημερα είδαμε το μπεμπακι μας! 10+3 λεω εγω 11+5 λεει ο υπέρηχος! Η γιατρός ειπε ότι ειναι πολυ καλο αυτο!!! Το μπεμπακι κουνιόταν χέρια πόδια έξυνε τα μουτρα του ησυχία δεν ειχε! Εχει σχηματιστεί και ενα κυκλάκι μέσα στον σάκο δεν θυμαμαι πως το ειπε αλλα λεει ειναι δειγμα καλης κυησης! Επόμενο ραντεβού για αυχενική πια 03/10 ??? ?

Εμείς ήμασταν μια βδομάδα πίσω αντί για 7+1 ήμασταν 6+1 αλλά βλέπαμε το κυκλάκι αυτο! Μ το είπε λεκκιθικο σάκο που θα γίνει πλακούντας; Κάτι τέτοιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ααα ναι έγραψες 3 και λέω 11του θα εννωει χάχα ακόμα πιο γρήγορα δηλαδή! Αυχενική έτσι!? 

Ναι ναι αυχενική! Ανυπομονώ!!! Αλλα ευτυχώς με τη δουλεια όλη μερα περνάνε γρήγορα οι μέρες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Εμείς ήμασταν μια βδομάδα πίσω αντί για 7+1 ήμασταν 6+1 αλλά βλέπαμε το κυκλάκι αυτο! Μ το είπε λεκκιθικο σάκο που θα γίνει πλακούντας; Κάτι τέτοιο!

Νομιζω δεν ειναι αυτο γιατι πλακούντας εχει δημιουργηθεί ήδη. Κάπως αλλιως μου το ειπε απλά σιγουρα θυμαμαι πως ειναι ένδειξη καλής κύησης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η HaveFaith είπε:

Ναι ναι αυχενική! Ανυπομονώ!!! Αλλα ευτυχώς με τη δουλεια όλη μερα περνάνε γρήγορα οι μέρες μου!

Τέλεια είναι το πρώτο σκαλωπατακι η αυχενική! Εγώ εντομεταξη που δίνω συμβουλές σήμερα που είναι καλύτερα το στομάχι μου αγχώνομαι αν όλα είναι καλά χάχα!! Και όχι τίποτα άλλο ρε γαμωτο και αργει το ραντεβού μου και δεν δουλεύω και η κάθε μέρα φαίνεται αιώνας! 15+ σήμερα Χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Τέλεια είναι το πρώτο σκαλωπατακι η αυχενική! Εγώ εντομεταξη που δίνω συμβουλές σήμερα που είναι καλύτερα το στομάχι μου αγχώνομαι αν όλα είναι καλά χάχα!! Και όχι τίποτα άλλο ρε γαμωτο και αργει το ραντεβού μου και δεν δουλεύω και η κάθε μέρα φαίνεται αιώνας! 15+ σήμερα Χαχαχα 

Εμ εμένα Μ λες; Τα ίδια έλεγα κ γω χθες περίπου! Χαχαχαχαχα αλλά αύριο θα ξυπνήσεις με ανακτοσουρες κ θα νοσταλγείς τη χθεσινή μέρα! Χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η HaveFaith είπε:

Νομιζω δεν ειναι αυτο γιατι πλακούντας εχει δημιουργηθεί ήδη. Κάπως αλλιως μου το ειπε απλά σιγουρα θυμαμαι πως ειναι ένδειξη καλής κύησης. 

Μπορεί να λέμε κ άλλο πράγμα! Σε μας φαινόταν ακριβώς δίπλα στο 4χιλιοστων φασολακι ένα ολοστρόγγυλο σα φούσκα που μ.ειπε ότι είναι ο λεκιθικος σάκος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Εμ εμένα Μ λες; Τα ίδια έλεγα κ γω χθες περίπου! Χαχαχαχαχα αλλά αύριο θα ξυπνήσεις με ανακτοσουρες κ θα νοσταλγείς τη χθεσινή μέρα! Χαχαχαχαχαχα

Χάχα Μκαρι μακάρι να έχω κ δε με νοιάζει αχααχ! Τι άγχος κ αυτό ρε γαμωτο! Να πάρουμε έναν υπέρηχο σπιτι πρέπει χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Τέλεια είναι το πρώτο σκαλωπατακι η αυχενική! Εγώ εντομεταξη που δίνω συμβουλές σήμερα που είναι καλύτερα το στομάχι μου αγχώνομαι αν όλα είναι καλά χάχα!! Και όχι τίποτα άλλο ρε γαμωτο και αργει το ραντεβού μου και δεν δουλεύω και η κάθε μέρα φαίνεται αιώνας! 15+ σήμερα Χαχαχα 

Η δουλειά ειναι σωτηρία! Δεν θα είχα την υπομονή να κάθομαι και να το σκέφτομαι! Απορώ πως μπορείς! Τα ΣΚ που δεν δουλεύω δεν περνάνε με τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Μπορεί να λέμε κ άλλο πράγμα! Σε μας φαινόταν ακριβώς δίπλα στο 4χιλιοστων φασολακι ένα ολοστρόγγυλο σα φούσκα που μ.ειπε ότι είναι ο λεκιθικος σάκος!

Μάλλον αλλο θα λέμε! Άπορη χαρά που είχα δεν συγκράτησα την ονομασία! Μόνο τις λέξεις κλειδιά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χάχα Μκαρι μακάρι να έχω κ δε με νοιάζει αχααχ! Τι άγχος κ αυτό ρε γαμωτο! Να πάρουμε έναν υπέρηχο σπιτι πρέπει χαχα

Το έχω σκεφτεί τοοοοσες φορές! Εγώ έκοψα το σιρόπι που έπαιρνα για τους εμετούς χθες γτ τρελαίνουν αν όλα πάνε καλά επειδή υποχωρούσαν τα συμπτώματα! Το λες κ μαζοχισμό! Αλλά σήμερα με τις ναυτίες Μ τις τάσεις μια χαρά ήρεμη είμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χάχα Μκαρι μακάρι να έχω κ δε με νοιάζει αχααχ! Τι άγχος κ αυτό ρε γαμωτο! Να πάρουμε έναν υπέρηχο σπιτι πρέπει χαχα

Εγω πάντως αναγούλες έχω ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ που ξυπνάω από τις 7:30 μέχρι τις 10:00. Μετά έρχεται η νύστα κατά τις 12 και ύστερα ζαλάδες! Το απόγευμα νέος κύκλος μια απολα! Και φυσικά το βραδυ 5 φορές τουαλέτα! Πάντως μέχρι στιγμής έχω χάσει 2 κιλά αλλά ειναι φυσιολογικό μου είπε η γιατρός γιατί δύσκολα τρώω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Το έχω σκεφτεί τοοοοσες φορές! Εγώ έκοψα το σιρόπι που έπαιρνα για τους εμετούς χθες γτ τρελαίνουν αν όλα πάνε καλά επειδή υποχωρούσαν τα συμπτώματα! Το λες κ μαζοχισμό! Αλλά σήμερα με τις ναυτίες Μ τις τάσεις μια χαρά ήρεμη είμαι!

Χάχα σε κατάλαβαινω Αλήθεια και παρόλο που το έχω ξανά ζήσει και ολα πήγαν καλά δόξα Το Θεό και όμως ο φόβος εκεί! Νιώθω μια αηδία αλλά όχι κάτι ιδιετερο!! Μπορεί βέβαια να βοήθησαν οι τροφές που έφαγα να μην είχαν πολλά λάδια χαζομάρες και τέτοια! Θα σας πω αύριο πως θα είμαι!!! Εύχομαι να είμαι χάλια αχαχα αστείο ακούγεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η HaveFaith είπε:

Εγω πάντως αναγούλες έχω ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ που ξυπνάω από τις 7:30 μέχρι τις 10:00. Μετά έρχεται η νύστα κατά τις 12 και ύστερα ζαλάδες! Το απόγευμα νέος κύκλος μια απολα! Και φυσικά το βραδυ 5 φορές τουαλέτα! Πάντως μέχρι στιγμής έχω χάσει 2 κιλά αλλά ειναι φυσιολογικό μου είπε η γιατρός γιατί δύσκολα τρώω...

Αχ είσαι τυχερή που δουλεύεις και εγώ έχω εδώ στο σπίτι το μικρό μου το ζουζούνι και λίγο πολύ τρέχω αλλά το μυαλό εκεί!! 

Πάλι καλά είσαι και. Εσύ να μου συμπαραστεκεσαι στο κατουρημα χαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μέλλουσες μανουλες!! Πως είστε; εγώ προς το παρόν κάτι ψιλά από στομάχι αλλά είναι νωρίς ακόμη. Να έχετε μια όμορφη μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate89 είπε:

Καλημέρα μέλλουσες μανουλες!! Πως είστε; εγώ προς το παρόν κάτι ψιλά από στομάχι αλλά είναι νωρίς ακόμη. Να έχετε μια όμορφη μέρα. 

Καλημέρα κ από μένα! Από συμπτώματα τα ίδια(έχει υποχωρήσει έχω και 2-3 μέρες) η συχνοουρια κ η δυσκοιλια! Κατά τα άλλα μόλις γύρισα από.τη δουλειά κ είμαι έξαλλη! Δεν αντέχω άλλο.στη Ελλάδα αν μπορούσα να φύγω να πάω σε καμία χώρα πιο πολιτισμένη θα το έκανα με.κλειστα μάτια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Καλημέρα κ από μένα! Από συμπτώματα τα ίδια(έχει υποχωρήσει έχω και 2-3 μέρες) η συχνοουρια κ η δυσκοιλια! Κατά τα άλλα μόλις γύρισα από.τη δουλειά κ είμαι έξαλλη! Δεν αντέχω άλλο.στη Ελλάδα αν μπορούσα να φύγω να πάω σε καμία χώρα πιο πολιτισμένη θα το έκανα με.κλειστα μάτια!!!!!!!!

Καλημερα! Εγω ευτυχώς δυσκοιλιότητα δεν εχω γιατι τρώω 2 φρούτα την ημέρα, δημητριακά ολικής και ζυμαρικά ολικής καθώς και γιαούρτι. Βοηθάνε πάρε πολυ. Συχνοουρία ομως κανονικα και λόγω του utrogestan βέβαια αλλα και με τόσο νερό όλη μερα! Εγω στη δουλεια ειμαι τυχερή το αφεντικό ειναι πολυ καλο και με αφήνει να φευγω και νωρίτερα όποτε κουράζομαι. Μεχρι και 2 ώρες νωρίτερα φαντάσου. Άσε που με εχει δει και να κοιμάμαι στο γραφείο και δεν μίλησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η HaveFaith είπε:

Καλημερα! Εγω ευτυχώς δυσκοιλιότητα δεν εχω γιατι τρώω 2 φρούτα την ημέρα, δημητριακά ολικής και ζυμαρικά ολικής καθώς και γιαούρτι. Βοηθάνε πάρε πολυ. Συχνοουρία ομως κανονικα και λόγω του utrogestan βέβαια αλλα και με τόσο νερό όλη μερα! Εγω στη δουλεια ειμαι τυχερή το αφεντικό ειναι πολυ καλο και με αφήνει να φευγω και νωρίτερα όποτε κουράζομαι. Μεχρι και 2 ώρες νωρίτερα φαντάσου. Άσε που με εχει δει και να κοιμάμαι στο γραφείο και δεν μίλησε!

Εγώ δουλεύω μόνη Μ! Απλά όταν έχεις να κάνεις με ανθρώπους στο δρόμο που κ παράνομου(μιας κ είχε ελεύθερα τα σκυλιά κ δεν είχαν καμία υπακοή) αλλά κ του εξηγείς ήρεμα ότι τα δικά σ είναι καλά(τα οποία δεν είναι) και ότι το δικό σ (αυτό που συνοδευα) δεν είναι καλό κ αν πλησιάσουν θα τσακωθεί με ανάγκαζε ενώ του είπα ότι είμαι έγκυος (ύστατη προσπάθεια γτ τον έχω ξαναπετυχει) κ γτ πρέπει να σηκώνω στα δύο.ποδια ένα σκυλί 35 κιλά αντί να τα πιάσει για λίγα μέτρα κ να τα ξαναδώσει! Κ άρχισε να με βρίζει όταν του εξήγησα λοιπόν στη πασαλιμανιωτικη γλώσσα(την οποία γνωρίζω κ γω) ότι είναι παράνομο που τα έχει ελεύθερα με θρασσος Μ είπε ότι κ να καλεσω την αστυνομία εγώ θα βγω τρελή γτ αυτός θα δέσει τα σκυλιά του κ όλα καλά θα τα βρουν! Τρέμω ακόμα από τα νεύρα γτ με έβριζε με προσβαλε κλπ! Πήγα στο.τμημα τελικά κ έκανα καταγγελία εδοσα περιγραφή κ ζήτησα(γτ δεν βρισκόμουν κ σε καμία τυχαία γειτονιά) να βάλουν κάποιες περιπολίες στα πάρκα γτ έχει παραγινει το κακο! Κ γω αφήνω τα σκυλιά Μ ελεύθερα σε πάρκα αλλά αν κάποιος μ.ζητησει να τα κρατήσω εννοείται ότι τα δένω όπως επίσης αν κινηθούν προς αλλά σκυλιά αν τα καλέσω θα γυρίσουν πίσω δε θα κάνουν ότι τους έρθει στο.κεφαλι!σέβομαι το συνάνθρωπο μου! Αν με σεβόταν δεν θα είχα κανενα θέμα αλλά όχι να με βρίσει κ από πάνω ενώ είχε άδικο! Έλεος!

Άσε που όταν του είπα την επόμενη φορά λοιπόν να την αφήσω να δαγκωση τη δικιά μ γυρνάει κ Μ λέει αστης εσύ κ βλέπουμε(κατάλαβες γτ αν δαγκώσει μετά θα με έσερνε κ στα τμήματα) κντου λέω όχι θα δούμε! Θα πάρεις τα σκυλιά σ για κτηνίατρο κ δε θα βγάλεις άχνα! Μ λέει δε θα δαγκώσει αλλά αν δαγκώσει θα δούμε! Α καλά του λέω έχεις ελεύθερα τα σκυλιά αν καλέσω αστυνομία χεζομαστε πάνω μας.τα δένουμε μη φας το προστιμο. Ενώ σε ενημερώνω ότι το σκυλί δεν είναι φιλικό αφού με χαρακτηριζεις ως προβληματική κ για αυτό κ το σκυλί είναι έτσι(άσχετα αν δεν είναι δικό μ το σκυλί) σ λέω ότι την επόμενη φορά δε θα προστατέψω τα δικά σ σκυλιά Μ λες ότι αν δαγκώσει θα δούμε τι θα γίνει! Μαγκιά κλανιά κλασικός ελληναρας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@pangipotφαντάζομαι τι βλακας θα ήταν.. Δυστυχώς έχουμε πολλούς τέτοιους! Έλα εδώ στην Ελβετία που δεν μπορείς να πάρεις σκυλί στο σπίτι εάν δεν έχει περάσει από εκπαίδευση πρώτα με επαγγελματία εννοείται. @HaveFaithτι καλό αφεντικό που έχεις;;;;;; σπάνια περίπτωση! Μπράβο του. Εγώ δεν συμπαθώ καθόλου το αφεντικό μου, χωρίς απαραίτητα να σημαίνει ότι είναι κακός άνθρωπος. Είναι ξερόλας και μου την δίνει. Ελπίζω αν πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη να την κάνω σιγά σιγά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kate89 τον έχω ξαναπετυχει το βλακακο με άλλο.σκυλι εγώ αλλά δε με θυμάται! Βάζει κασέτα! Τα ίδια μ.ελεγε ότι είμαι προβληματική! Κ με έβριζε αλλά αυτή τη φορά ούτε που σεβαστηκε μια εγκυμονούσα κ είχε κ το θρασσος να μ.πει κάποια πράγματα που δε λέγονται! Το ίδιο είναι κ στη Γερμανία! Ζω αυτή τη παράνοια στο.επακρο! Έχω πάει να κάνω καταγγελία στη Μπακογιάννη (τη γνωστή) γτνο Φιλιππινέζος που βγάζει το σκύλο αλλά κ ο.ανδρας της(Κούβελος) αφήνουν το σκύλο τους ελεύθερο ο οποίος έρχεται κ πουλάει τσαμπουκαδες! Ο μεν Κούβελος έκανε ότι το σκυλί δεν είναι δικό του ο δε Φιλιππινέζος κάθε φορά μισή ώρα συζητηση επιπέδου "καλό καλό να παίξει τέλει" κ γω να του λέω το.δικο Μ όχι κρατά το κ να απαντάει καλό καλό! Μια δυο τρεις πήγα στη φρουρά του σπιτιού αλλά χέστηκε επόμενο βήμα τμήμα Συντάγματος με.παρακαλουσαν να μη κάνω επώνυμη καταγγελία κ να τα βρούμε μέσω της φρουράς της Μπακογιάννη να του βάλουν χέρι! Έτσι έγινε από τότε με βλέπει κ όχι απλά δενει το σκύλο αλλάζει κ πεζοδρόμιο! Κ ο.μητσοτακης ο.ιδιος να είναι δε με νοιάζει εισαι παράνομος! Κ αν εσύ είσαι αυτός που είσαι κ εγώ είμαι αυτή που είμαι κμσυνοδευω σκυλιά του δικού σ βελινεκους κ μετά βγάλτε τα πέρα μεταξύ σας! Έξαλλη είμαι δε μπορώ να ηρεμήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα προσεχώς μανούλες η καλησπέρα τέτοια ώρα χάχα!! Κορίτσια δύστυχος που να βρεις καλή δουλειά ιδικά στις μέρες μας είναι κάτι τρομερά δύσκολο!! Εγώ και σήμερα είμαι καλύτερα το βράδυ ξύπνησα μόνο 2 φορς για Τουαλέτες και το στομάχι μου πάλι σήμερα είναι υποφερτα! Ελπίζω όλα να είναι καλά γιατί έτσι κ αλλιώς εκτός από υπομονή δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο 14 και σημερα χαχαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Εγώ δουλεύω μόνη Μ! Απλά όταν έχεις να κάνεις με ανθρώπους στο δρόμο που κ παράνομου(μιας κ είχε ελεύθερα τα σκυλιά κ δεν είχαν καμία υπακοή) αλλά κ του εξηγείς ήρεμα ότι τα δικά σ είναι καλά(τα οποία δεν είναι) και ότι το δικό σ (αυτό που συνοδευα) δεν είναι καλό κ αν πλησιάσουν θα τσακωθεί με ανάγκαζε ενώ του είπα ότι είμαι έγκυος (ύστατη προσπάθεια γτ τον έχω ξαναπετυχει) κ γτ πρέπει να σηκώνω στα δύο.ποδια ένα σκυλί 35 κιλά αντί να τα πιάσει για λίγα μέτρα κ να τα ξαναδώσει! Κ άρχισε να με βρίζει όταν του εξήγησα λοιπόν στη πασαλιμανιωτικη γλώσσα(την οποία γνωρίζω κ γω) ότι είναι παράνομο που τα έχει ελεύθερα με θρασσος Μ είπε ότι κ να καλεσω την αστυνομία εγώ θα βγω τρελή γτ αυτός θα δέσει τα σκυλιά του κ όλα καλά θα τα βρουν! Τρέμω ακόμα από τα νεύρα γτ με έβριζε με προσβαλε κλπ! Πήγα στο.τμημα τελικά κ έκανα καταγγελία εδοσα περιγραφή κ ζήτησα(γτ δεν βρισκόμουν κ σε καμία τυχαία γειτονιά) να βάλουν κάποιες περιπολίες στα πάρκα γτ έχει παραγινει το κακο! Κ γω αφήνω τα σκυλιά Μ ελεύθερα σε πάρκα αλλά αν κάποιος μ.ζητησει να τα κρατήσω εννοείται ότι τα δένω όπως επίσης αν κινηθούν προς αλλά σκυλιά αν τα καλέσω θα γυρίσουν πίσω δε θα κάνουν ότι τους έρθει στο.κεφαλι!σέβομαι το συνάνθρωπο μου! Αν με σεβόταν δεν θα είχα κανενα θέμα αλλά όχι να με βρίσει κ από πάνω ενώ είχε άδικο! Έλεος!

Άσε που όταν του είπα την επόμενη φορά λοιπόν να την αφήσω να δαγκωση τη δικιά μ γυρνάει κ Μ λέει αστης εσύ κ βλέπουμε(κατάλαβες γτ αν δαγκώσει μετά θα με έσερνε κ στα τμήματα) κντου λέω όχι θα δούμε! Θα πάρεις τα σκυλιά σ για κτηνίατρο κ δε θα βγάλεις άχνα! Μ λέει δε θα δαγκώσει αλλά αν δαγκώσει θα δούμε! Α καλά του λέω έχεις ελεύθερα τα σκυλιά αν καλέσω αστυνομία χεζομαστε πάνω μας.τα δένουμε μη φας το προστιμο. Ενώ σε ενημερώνω ότι το σκυλί δεν είναι φιλικό αφού με χαρακτηριζεις ως προβληματική κ για αυτό κ το σκυλί είναι έτσι(άσχετα αν δεν είναι δικό μ το σκυλί) σ λέω ότι την επόμενη φορά δε θα προστατέψω τα δικά σ σκυλιά Μ λες ότι αν δαγκώσει θα δούμε τι θα γίνει! Μαγκιά κλανιά κλασικός ελληναρας!

Δε μιλάς σοβαρά;;;; Μια πολυ καλή μου φίλη ειναι εκπαιδεύτρια σκύλων και εχει να κανει με τέτοιους καθε μερα. Φροντίζει και ολα τα αδέσποτα που βρισκει και οι καταγγελίες στους ασυνείδητους πέφτουν βροχή. Καλα του εκανες. Εμένα δυστυχώς μου έκλεψαν δυο φορές κουτάβια απο την αυλη όποτε δεν ξαναπηρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate89 είπε:

@pangipotφαντάζομαι τι βλακας θα ήταν.. Δυστυχώς έχουμε πολλούς τέτοιους! Έλα εδώ στην Ελβετία που δεν μπορείς να πάρεις σκυλί στο σπίτι εάν δεν έχει περάσει από εκπαίδευση πρώτα με επαγγελματία εννοείται. @HaveFaithτι καλό αφεντικό που έχεις;;;;;; σπάνια περίπτωση! Μπράβο του. Εγώ δεν συμπαθώ καθόλου το αφεντικό μου, χωρίς απαραίτητα να σημαίνει ότι είναι κακός άνθρωπος. Είναι ξερόλας και μου την δίνει. Ελπίζω αν πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη να την κάνω σιγά σιγά. 

 

Αν ηταν αλλος θα ειχα ξεκινήσει τις αναρρωτικές δεν υπήρχε περίπτωση να καθησω να νευριάζω καθε μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η HaveFaith είπε:

Δε μιλάς σοβαρά;;;; Μια πολυ καλή μου φίλη ειναι εκπαιδεύτρια σκύλων και εχει να κανει με τέτοιους καθε μερα. Φροντίζει και ολα τα αδέσποτα που βρισκει και οι καταγγελίες στους ασυνείδητους πέφτουν βροχή. Καλα του εκανες. Εμένα δυστυχώς μου έκλεψαν δυο φορές κουτάβια απο την αυλη όποτε δεν ξαναπηρα...

Με όσους μπορώ να συνενοηθω δεν έχω θέμα! Καταλαβαίνω την ανάγκη κάποιων να έχουν ελεύθερο το σκύλο (εξ άλλου την έχω κ γω με τα δικά μ) αλλά αν δε με σέβονται κ βγάζουν κ γλώσσα θα υποστούν τις συνέπειες! Έχω ενημερώσει κ την ιδιοκτήτρια της σκύλας που συνοδευα(δεν είναι κ καμία τυχαία γνωστή δημοσιογράφος της τηλεόρασης σε δελτία ειδήσεων) οπότε αν καταφέρουν κ τον τσιμπήσουν θα γίνει μήνυση! Κ δε δέχομαι καμία συγγνώμη γτ αν δε γίνει η μήνυση δε θα είχε τέτοιο σκοπό! Στη συγκεκριμένη περιοχή συνεργάζομαι με δυνατούς ανθρώπους και δε τους έχω χρησιμοποιήσει ποτέ κ πουθενά όπως κ σ αυτόν δεν είπα ποιανού είναι η σκύλα! Από κει κ πέρα ο καθένας έρχεται αντιμέτωπος με τις επιλογές του! 5 χρόνια στην περιοχή 2 φορές έχω πάει στο τμήμα για καταγγελία και μια με πήγαν γτ ενεπλακει ο σκύλος που συνοδευα σε καυγά με άλλον σκύλο(που ωωωω τη έκπληξη ήταν σκυλί ελεύθερο που συνοδευόταν από ένα γερό μεθυσμένο) δαγκωθηκα στη προσπάθεια να σώσω το σκύλο του δαγκωθηκε κ αυτός από το δικό μ σκύλο γτ σήκωσε χέρι(να χτυπήσει το σκύλο του) αλλά ο δικός μ νόμιζε ότι σήκωνε σε μένα γτ ήταν δίπλα μου. Πήγαμε οοοοολοι στο τμήμα με μάρτυρες αστυνομικούς που ήταν μπροστά στο συμβάν! Βγήκε από το τμήμα φωνάζοντας ότι από κατήγορος βρέθηκε κατηγορούμενος! Τότε δεν είχα κάνει μηνυση γτ είχα πολύ δαγκώνει χέρι κ αν έκανα μήνυση θα έπρεπε να περιμένω ασθενοφόρο να πάω φρουρούμενη σε νοσοκομείο γτ θα περνούσα κ γω αυτοφορο μιας κ ο δικός μ σκύλος δάγκωσε εκείνον! Προτίμησα να πάω μόνη μου!τα ζω κ γω μη νομίζεις! Αλλά άνθρωποι είμαστε μπορούμε να επικοινωνούμε κ να σεβομαστε! Αυτό με κάνει έξαλλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...