Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Μαίου 2020!!!


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια φυσικά και τα στομάχια δεν είναι στη θέση τους!!! Χαχαχα!!! Ούτε καν εχθές όλο το βράδυ υπέφερα! Όλες έχουμε το στομάχι μας λέτε όλες να έχουμε κοριτσάκι!??? Χάχα!! 

@pangipot μη σκέφτεσαι αρνητικά παιδί μου!!! Σκέψου τι έχει να γίνει όταν θα αρχίσουν να κλωτσάνε και καμιά μέρα δεν κλωτσάνε πολύ εκεί να δεις τι αγωνία!!!! 

Έχεις δίκιο τότε είναι που αρχιζεις και τα χάνεις λίγο.. @pangipotμη σκέφτεσαι άσχημα να έχεις θετική ενέργεια και όλα καλά θα πάνε. Που θα πάει, θα το κλείσουμε κ το πρώτο τρίμηνο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πουφ δε περνάνε οι μέρες! Με τπτ! Προσπαθώ αλλά δυσκολεύομαι λίγο που θα πάει θα τα καταφέρω! Ευτυχώς Μ δίνετε κουράγιο γτ κνοι Ανδρέας δεν συνειδητοποιούν ακριβώς τι νιώθει η γυναίκα! Χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνέχεια τυχενουν διαφορά εγώ πριν λίγο πήγα να σηκωθώ και πετάχτηκα απότομα και με έπιασε πόνος χαμιλα δεξιά στην κοίλια!! Χεστικα λίγο μπορώ να. Πω!! Κοντεβουμε όντος να κλείσουμε το. Πρώτο τρίμηνο μετά θα είναι πιο χαλαρά!!! Λέμε τώρα!! Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Συνέχεια τυχενουν διαφορά εγώ πριν λίγο πήγα να σηκωθώ και πετάχτηκα απότομα και με έπιασε πόνος χαμιλα δεξιά στην κοίλια!! Χεστικα λίγο μπορώ να. Πω!! Κοντεβουμε όντος να κλείσουμε το. Πρώτο τρίμηνο μετά θα είναι πιο χαλαρά!!! Λέμε τώρα!! Χαχα

Ε λογικό να φοβηθείς εάν σε πόνεσε. Σκέφτομαι αυτό που είπες "μετά θα είναι πιο χαλαρά" καιιιιιι έχω τις αμφιβολίες μου!! Χεχε.. Αν μη τι άλλο ένα κομμάτι βάρους φεύγει μετά την αυχενικη, δεν μπορεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Συνέχεια τυχενουν διαφορά εγώ πριν λίγο πήγα να σηκωθώ και πετάχτηκα απότομα και με έπιασε πόνος χαμιλα δεξιά στην κοίλια!! Χεστικα λίγο μπορώ να. Πω!! Κοντεβουμε όντος να κλείσουμε το. Πρώτο τρίμηνο μετά θα είναι πιο χαλαρά!!! Λέμε τώρα!! Χαχα

Το ζω καθημερινά αυτό! Λόγω επαγγέλματος! Το έχω συνηθίσει! Απλά έχω παρατηρήσει ότι έχω πιο.εντονες ενοχλήσεις 1-2 μέρες πριν αλλάξω εβδομάδα! Επίσης σήμερα έχω πολλά να πολλά παχύρρευστα λευκά υγρά! Ελπίζω να είναι φυσιολογικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Το ζω καθημερινά αυτό! Λόγω επαγγέλματος! Το έχω συνηθίσει! Απλά έχω παρατηρήσει ότι έχω πιο.εντονες ενοχλήσεις 1-2 μέρες πριν αλλάξω εβδομάδα! Επίσης σήμερα έχω πολλά να πολλά παχύρρευστα λευκά υγρά! Ελπίζω να είναι φυσιολογικά!

Φυσιολογικά είναι τα υγρά και εγώ έχω αλλά νερό νερουλα!! 

Τι ενώνεις κάνεις κάποια βαριά δουλειά!? 

@Kate89 ναι λίγο με την αυχενική φεύγει κατά το μεγαλύτερο ποσόστο μετά μας πιάνει λίγο πριν τη Β επιπέδου χαχαχα!! Εγώ πήγα έκανα σήμερα το πρωί τις εξετάσεις και περιμένω με αγωνία τις 25 του μήνα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Το ζω καθημερινά αυτό! Λόγω επαγγέλματος! Το έχω συνηθίσει! Απλά έχω παρατηρήσει ότι έχω πιο.εντονες ενοχλήσεις 1-2 μέρες πριν αλλάξω εβδομάδα! Επίσης σήμερα έχω πολλά να πολλά παχύρρευστα λευκά υγρά! Ελπίζω να είναι φυσιολογικά!

Κ εγώ έχω υγρά η γιατρός είπε ότι είναι πολύ νορμάλ. Ποια έχει πρώτη την αυχενικη;;; εγώ 28η Οκτωβρίου! Εθνική εορτή στην Ελλάδα αλλά όχι εδώ. @Mamounitsaωραία θα περάσουμε τους υπόλοιπους μήνες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Φυσιολογικά είναι τα υγρά και εγώ έχω αλλά νερό νερουλα!! 

Τι ενώνεις κάνεις κάποια βαριά δουλειά!? 

@Kate89 ναι λίγο με την αυχενική φεύγει κατά το μεγαλύτερο ποσόστο μετά μας πιάνει λίγο πριν τη Β επιπέδου χαχαχα!! Εγώ πήγα έκανα σήμερα το πρωί τις εξετάσεις και περιμένω με αγωνία τις 25 του μήνα!!! 

Είμαι εκπαιδεύτρια σκύλων κ κάποια πράγματα είναι ακόμα θέμα αντανακλαστικών! Βοηθάει κ ο συζηγος πολύ αλλά κάνω κάτι απότομα ειδικά στο σπίτι που αυτή τη περίοδο έχω τα 3 δικά μ κ δύο σε φιλοξενία....χαμός! 

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

Κ εγώ έχω υγρά η γιατρός είπε ότι είναι πολύ νορμάλ. Ποια έχει πρώτη την αυχενικη;;; εγώ 28η Οκτωβρίου! Εθνική εορτή στην Ελλάδα αλλά όχι εδώ. @Mamounitsaωραία θα περάσουμε τους υπόλοιπους μήνες!!! 

Εγώ έχω 4/11 ραντεβού με το γιατρό να πάω κάποιες εξετάσεις κ να δούμε αν είναι καλά το μπεμπέ και λογικά μετά θα Μ πει για αυχενική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Είμαι εκπαιδεύτρια σκύλων κ κάποια πράγματα είναι ακόμα θέμα αντανακλαστικών! Βοηθάει κ ο συζηγος πολύ αλλά κάνω κάτι απότομα ειδικά στο σπίτι που αυτή τη περίοδο έχω τα 3 δικά μ κ δύο σε φιλοξενία....χαμός! 

 

Εγώ έχω 4/11 ραντεβού με το γιατρό να πάω κάποιες εξετάσεις κ να δούμε αν είναι καλά το μπεμπέ και λογικά μετά θα Μ πει για αυχενική!

Ελααααααα τι καλά που ασχολείσαι με ζωάκια, γεμίζεις..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

Ελααααααα τι καλά που ασχολείσαι με ζωάκια, γεμίζεις..!!

Γενικά είναι ένα θέμα γτ είναι δύσκολη δουλειά για αρχή εγκυμοσύνης της έχω μειώσει δραματικά κ νομίζω για αυτό σκέφτομαι αρνητικά έχω πολύ χρονοΝ δουλεύω μόνο 3 ώρες το πρωί(το απόγευμα πάει ο άνδρας μου) και εγώ το απόγευμα βγάζω τα σκυλάκια στομκηπο να παίξουν να εκτονωθουν να λερώσουν κ να μπούμε μέσα κοινώς απλά κάθομαι κ τα επιτηρω μη συμβεί κάτι κ μαζεύω τα κακά αν δεν είναι η κοπέλα που μένει από πανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά πρώτη έχεις αυχενική εγώ ακόμα δεν έχω κλήσει ημερομηνία θα μάθω όταν πάω στο γιατρό στο μπέμπη μιυ είχα πητ 28η Οκτωβρίου αλλά τελικά γέννησα νωρίτερα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

Ελααααααα τι καλά που ασχολείσαι με ζωάκια, γεμίζεις..!!

Έλα κορίτσι μου είσαι αδελφή ψυχή μου. Από που είσαι??? Έχω 6 σκυλια help

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Έλα κορίτσι μου είσαι αδελφή ψυχή μου. Από που είσαι??? Έχω 6 σκυλια help

Όχι εγώ η @pangipot! ?. @Mamounitsaμου ελπίζω να μας πάνε όλα καλά και με γερά μωράκια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Έλα κορίτσι μου είσαι αδελφή ψυχή μου. Από που είσαι??? Έχω 6 σκυλια help

Αθηνα! Αλλά αυτή τη περίοδο εκπαιδεύσεις δε κάνω έχω κρατήσει μόνο τα dog walking που έχω εδώ και 3-4 χρόνια σταθερά! Τις εκπαιδεύσεις τις δίνω σε δύο συναδέλφους κ που δουλεύουμε το ίδιο σύστημα! Αλλά από συμβουλές στείλε προσωπικό μήνυμα ότι θες να σε βοηθήσω όσο μπορώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πως πάτε σήμερα; 

Σήμερα το στομάχι Μ σε γενικές γραμμές ίσως είναι καλύτερα αλλά αν τολμήσω κ φάω υποφερωωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως πάτε σήμερα; 

Σήμερα το στομάχι Μ σε γενικές γραμμές ίσως είναι καλύτερα αλλά αν τολμήσω κ φάω υποφερωωωωω!

Καλησπέρα!! Εμένα δεν με λες και πολύ καλά.. Το στομάχι είναι για κλάματα αλλά δεν πειράζει. Ενώ πεινάω, μόλις φάω μια μπουκιά, σαν να χορταίνω. Τρομερό! Περιμένω Δευτέρα να πάω γιατρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate89 είπε:

Καλησπέρα!! Εμένα δεν με λες και πολύ καλά.. Το στομάχι είναι για κλάματα αλλά δεν πειράζει. Ενώ πεινάω, μόλις φάω μια μπουκιά, σαν να χορταίνω. Τρομερό! Περιμένω Δευτέρα να πάω γιατρό! 

Σε εγώ λιμοκτονω γενικα!έκανα βραστό σήμερα κρεατοσουπα 3 ώρες έτρωγα μπουκιά μπουκιά γτ Μ ερχόταν να κάνω εμετό! Κ επανήλθε κ η μεταλλική γεύση στο στόμα Μ...μπλιαχ!άντε με το καλό να δεις το φασολακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Σε εγώ λιμοκτονω γενικα!έκανα βραστό σήμερα κρεατοσουπα 3 ώρες έτρωγα μπουκιά μπουκιά γτ Μ ερχόταν να κάνω εμετό! Κ επανήλθε κ η μεταλλική γεύση στο στόμα Μ...μπλιαχ!άντε με το καλό να δεις το φασολακι σου!

Ρε συ αυτό με τη γεύση το έχω κ εγώ αλλά δεν νιωθω ότι είναι μεταλλική αλλά σαν να έχω να πλύνω τα δόντια μου 3 χρόνια!!! Βέβαια ο αντρας μου λέει ότι δεν μυρίσει καθόλου η αναπνοή μου αλλά εγώ νιώθω χάλια! Κάνω στοματικό διάλυμα 10 φορές τη μέρα, τρομερό. Αχ έστω και με το ζόρι να τρως κάτι γιατί νομίζω ότι άδειο στομάχι σου κάνει μεγαλύτερη ζημιά από ότι καλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και εγώ εδώ!! Σήμερα παράδοξος είμαι καλύτερα από τις πεοιηουμενες μέρες!! Το στομάχι έτσι κ έτσι αλλά πολύ καλύτερα από χθες! Το στήθος μου πονάει πάρα πολύ πια είναι τούμπανο! Και η συχνοουρια δεν έχει αύριο ιδικά τα βράδια ξυπνάω 5 φορές τουλάχιστον!!! @Kate89αντε να περάσουν οι μερούλες να μας πεις τα νέα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπέρα και εγώ εδώ!! Σήμερα παράδοξος είμαι καλύτερα από τις πεοιηουμενες μέρες!! Το στομάχι έτσι κ έτσι αλλά πολύ καλύτερα από χθες! Το στήθος μου πονάει πάρα πολύ πια είναι τούμπανο! Και η συχνοουρια δεν έχει αύριο ιδικά τα βράδια ξυπνάω 5 φορές τουλάχιστον!!! @Kate89αντε να περάσουν οι μερούλες να μας πεις τα νέα σου!!! 

Τόσες πολλές φορές ξυπνάς κορίτσι μου;; πω πω ταλαιπωρία κ αυτό! Αντε χαλάλι δεν πειράζει...!τον γάιδαρο τον φάγαμε, η ουρά έμεινε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο εμένα! Κι εγω υποφέρω απο στομάχι ζαλάδες και ολα τα σχετικά. Ευτυχώς δεν τα βγάζω... Εμεις σημερα είδαμε το μπεμπακι μας! 10+3 λεω εγω 11+5 λεει ο υπέρηχος! Η γιατρός ειπε ότι ειναι πολυ καλο αυτο!!! Το μπεμπακι κουνιόταν χέρια πόδια έξυνε τα μουτρα του ησυχία δεν ειχε! Εχει σχηματιστεί και ενα κυκλάκι μέσα στον σάκο δεν θυμαμαι πως το ειπε αλλα λεει ειναι δειγμα καλης κυησης! Επόμενο ραντεβού για αυχενική πια 03/10 ??? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η HaveFaith είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα! Κι εγω υποφέρω απο στομάχι ζαλάδες και ολα τα σχετικά. Ευτυχώς δεν τα βγάζω... Εμεις σημερα είδαμε το μπεμπακι μας! 10+3 λεω εγω 11+5 λεει ο υπέρηχος! Η γιατρός ειπε ότι ειναι πολυ καλο αυτο!!! Το μπεμπακι κουνιόταν χέρια πόδια έξυνε τα μουτρα του ησυχία δεν ειχε! Εχει σχηματιστεί και ενα κυκλάκι μέσα στον σάκο δεν θυμαμαι πως το ειπε αλλα λεει ειναι δειγμα καλης κυησης! Επόμενο ραντεβού για αυχενική πια 03/10 ??? ?

Αχ τι ωραία λογικά θα είσαι για αυχενική 3/11!! Τι ωραία αντε με το καλό!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

Τόσες πολλές φορές ξυπνάς κορίτσι μου;; πω πω ταλαιπωρία κ αυτό! Αντε χαλάλι δεν πειράζει...!τον γάιδαρο τον φάγαμε, η ουρά έμεινε. 

Χαχαχα άστα να πάνε ησυχία δεν έχω άλλα χαλάλι του!!! Τον γάιδαρο θα τον έχουμε φάει στην 35η εβδομάδα ακόμα έχουμε και τα χέρια του γάιδαρο κ τα πόδια χάχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Αχ τι ωραία λογικά θα είσαι για αυχενική 3/11!! Τι ωραία αντε με το καλό!!!! 

03/10 έγραψα;;;!!! 23/10 εννοούσα!!! Σε δυο βδομαδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα λίγο την γνώμη σας, σε όσες έχετε γεννήσει. Πριν μείνω έγκυος είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 14-15η μέρα. Είχα βέβαια κ πολύ έντονα συμπτώματα, πονάκια και αίμα την ημέρα της ωορρηξίας, οπότε την καταλάβαινα. Τώρα είναι ο πρώτος κύκλος μετά την γεννά κ είμαι 16η μέρα κ δεν έχω νιώσει τίποτα. Έκανα κ τεστ ψηφιακό που έχω κ η γραμμή είναι τρομερά άχνη. Δεν το ρωτάω για να προσπαθήσουμε, αλλά κυρίως για να δω αν υπάρχει περίπτωση να «χάλασε» ο κύκλος μου. Επίσης, ενώ είχα έντονη ροή για 5-6 μέρες, αυτήν την φορά ήταν 4 μέρες. Αλλάζει δλδ ο κύκλος μετά από γέννα;
    • ραφ μου μιλάμε για 2 εντελώς διαφορετικές γνώμες..εκεί τσαντίζομαι δηλ..μιλάμε για εικόνα σε υπέρηχο, ούτε καν για υποκειμενική άποψη σε καποιες εξετάσεις..τι να πω.. Η προλακτίνη μου είναι γύρω στο 45-50..έχω κάνει με τον ενδοκρινολόγο και μια πιο ειδική εξέταση που ονομάζεται μακροπρολακτίνη και από αυτό ουσιαστικά μου είχε πει ότι ακομη και που είναι ανεβασμένη δεν με επηρεάζει κάπου..πήρα ντοστινεξ 2 φορες την εβδομαδα για 3 μήνες, μετά το διέκοψα και σε επανέλεγχο μετά από 2 μήνες είδαμε ότι είχε ανέβει ξανά..έκανα και μαγνητική και ήταν καθαρή! Τώρα παίρνω μισο χάπι την εβδομάδα γιατί είχα παρατηρήσει μια μείωση στη ροή της περιόδου και είπαμε μήπως παίζει ρόλο η προλακτίνη..και ο ενδοκρινολόγος παντως και η νεα γυναικολόγος μου είπαν ότι δεν επηρεάζει την σύλληψη στην περίπτωση μου..
    • δυστυχώς δεν θα σταματήσει..είναι θέμα τύχης καθαρά που θα πέσουμε.. ισχύει αυτό με το ιντερνετ..είναι λίγο δίκοπο αλλά αν ξέρεις πως να χειριστείς τις πληροφορίες νομίζω πως λειτουργεί υπερ μας...
    • Σωστά! και μπορεί η λύση να περιμένει.. επέβαλε μία παύση κι όταν είσαι έτοιμη τότε να πάρεις τις οριστικές αποφάσεις..
    • Δεν ξέρω αν λύνεται με συμβιβασμό ή με ολοκληρωτική ρήξη της σχέσης. Θα δείξει! Για μένα πια το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής μου βρίσκεται στην κοιλιά μου! Και θα κάνω τα ΠΆΝΤΑ για να είναι εκείνη καλά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...