Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Μαίου 2020!!!


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Hahaha για. Να δούμε!! Ανυπομονώ!!!  

Ασχετο.. Για τον θηλασμό τι λέτε? 

Θ ήθελα πολύ να θηλασω!! 

 

Μακάρι να τα καταφέρεις είναι πολύ καλό για το μωρό καλό για τη μαμά εξυπηρέτηση οικονομία αυτά χαχαχ. Τι άλλο να πω!! Θέλει υπομονή τις πρώτες μέρες αν περάσουν 3/4 μέρες και έχεις θηλασει τα κατάφερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

Μακάρι να τα καταφέρεις είναι πολύ καλό για το μωρό καλό για τη μαμά εξυπηρέτηση οικονομία αυτά χαχαχ. Τι άλλο να πω!! Θέλει υπομονή τις πρώτες μέρες αν περάσουν 3/4 μέρες και έχεις θηλασει τα κατάφερες!!

Ναι τ ξέρω.. Βλέπω κ από φίλες μ μαστίτιδα κτλ είναι δύσκολο γ αυτό είπα θ ήθελα. Μακάρι ν τ καταφέρω δλδ 😊❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Ναι τ ξέρω.. Βλέπω κ από φίλες μ μαστίτιδα κτλ είναι δύσκολο γ αυτό είπα θ ήθελα. Μακάρι ν τ καταφέρω δλδ 😊❤️

Η μαστιτιδα είναι το τελευταίο!! Στην αρχή θα οονας λίγο οι θήκες δηλαδή εκεί πρέπει να πεις θα συνεχίσω αν περάσεις αυτές τις λίγες μέρες μετά δε πονας και όλα είναι πολύ εύκολα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι ένταξη σαφώς και δε γίνεται εγώ δυστηχος δεν τρώω ούτε γιαούρτι ούτε γάλα οπωτε κύριος στο συμπλήρωμα αν φάω θα είναι τυρί κα μόνο!! 

Τα σκληρα κιτρινα  τυρια εχουν περισσοτερο ασβεστιο αν δεν κανω λαθος! Δοκιμασε με αυτα εαν μπορεις να τα φας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η AnaKok είπε:

Τα σκληρα κιτρινα  τυρια εχουν περισσοτερο ασβεστιο αν δεν κανω λαθος! Δοκιμασε με αυτα εαν μπορεις να τα φας.

Μπορώ να φάω παραααα πολύ ότι τυρί και αν είναι!! Πάλι καλά αλλά με γιαούρτι ηδικα δεν τα πάω καλά δυστυχώς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Η μαστιτιδα είναι το τελευταίο!! Στην αρχή θα οονας λίγο οι θήκες δηλαδή εκεί πρέπει να πεις θα συνεχίσω αν περάσεις αυτές τις λίγες μέρες μετά δε πονας και όλα είναι πολύ εύκολα!! 

Ναι κατάλαβα.. Για να δούμε πως θ τ πάμε κ μ αυτό! Να ρωτήσω επειδή διαβάζω γ τ γαλακτοκομικα που γράφετε. Κ μπερδεύτηκα λίγο γτ κ τ μνματα μ τ βγάζει ανακατεμένα 😅 δν κανει ν φάτε.. ? Η δν μπορείτε.. ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Antouanetta είπε:

Ναι κατάλαβα.. Για να δούμε πως θ τ πάμε κ μ αυτό! Να ρωτήσω επειδή διαβάζω γ τ γαλακτοκομικα που γράφετε. Κ μπερδεύτηκα λίγο γτ κ τ μνματα μ τ βγάζει ανακατεμένα 😅 δν κανει ν φάτε.. ? Η δν μπορείτε.. ? 

Χαχα λέγαμε ότι εκτός από το συμπλήρωμα που πςρμουμε. Πρέπει να τρώμε και ολας ο γιατρός τις είπε λέει 3 φορές τη βδομάδα εμένα λέω δε μου αρέσουν τα γιαούρτι κλπ οπωτε για εμένα συμπληρώμα και πάλι συμπληρώμα χαχα!!! Καλημέραααα μανούλες μια όμορφη Κυριακή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχα λέγαμε ότι εκτός από το συμπλήρωμα που πςρμουμε. Πρέπει να τρώμε και ολας ο γιατρός τις είπε λέει 3 φορές τη βδομάδα εμένα λέω δε μου αρέσουν τα γιαούρτι κλπ οπωτε για εμένα συμπληρώμα και πάλι συμπληρώμα χαχα!!! Καλημέραααα μανούλες μια όμορφη Κυριακή!! 

Καλημέρα σ όλες ❤️❤️ τώρα κατάλαβα ναι! 

Σήμερα σκεφτόμουν ότι σ αυτό τ γκρουπ θ μοιραζόμαστε απόψεις ανησυχίες κτλ κ αφού γεννησουμε!!! 😍😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Καλημέρα σ όλες ❤️❤️ τώρα κατάλαβα ναι! 

Σήμερα σκεφτόμουν ότι σ αυτό τ γκρουπ θ μοιραζόμαστε απόψεις ανησυχίες κτλ κ αφού γεννησουμε!!! 😍😊

Ναι αν και συνήθως μετά υπάρχουν απολειες χαχα εννοώ ότι κάποιες κοπέλες μέτα δυσκολευονται να μπουν!!! H @Kate89? Έχει πάρα πολύ καιρό να μπει ελπίζω όλα να είναι καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι αν και συνήθως μετά υπάρχουν απολειες χαχα εννοώ ότι κάποιες κοπέλες μέτα δυσκολευονται να μπουν!!! H @Kate89? Έχει πάρα πολύ καιρό να μπει ελπίζω όλα να είναι καλά!!! 

Εε σίγουρα θ έχουμε κάποια κενά χάχα αλλά επειδή είμαστε στις ίδιες εβδομάδες έχουμε ίδιες απορίες.. Γ αυτό τ είπα.. 

Ισχύει έχει αρκετό καιρό ν φανεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antouanetta είπε:

Εε σίγουρα θ έχουμε κάποια κενά χάχα αλλά επειδή είμαστε στις ίδιες εβδομάδες έχουμε ίδιες απορίες.. Γ αυτό τ είπα.. 

Ισχύει έχει αρκετό καιρό ν φανεί! 

Σίγουρα και απορίες αλλά ξέρεις και πόσα ξενύχτια θα θες έναν άνθρωπο να σε καταλαβαίνει κ να μη κοιμάται κ αυτός ενώ ο άντρα σου δίπλα ροχαλιζει χαχα!! Ωραία θα είναι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Σίγουρα και απορίες αλλά ξέρεις και πόσα ξενύχτια θα θες έναν άνθρωπο να σε καταλαβαίνει κ να μη κοιμάται κ αυτός ενώ ο άντρα σου δίπλα ροχαλιζει χαχα!! Ωραία θα είναι!! 

Hahahaha το κάνω εικόνα ε!!! 😂😂😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/1/2020 at 3:39 ΜΜ, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι ένταξη σαφώς και δε γίνεται εγώ δυστηχος δεν τρώω ούτε γιαούρτι ούτε γάλα οπωτε κύριος στο συμπλήρωμα αν φάω θα είναι τυρί κα μόνο!! 

Κορίτσια, εγώ πήρα της frezyderm την οδοντόκρεμα εγκυμοσύνης που έχει ενισχυμένο ασβέστιο. Μαζί με μια μαλακη οδοντοβουρτσα, με έχει βοηθήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antouanetta είπε:

Εε σίγουρα θ έχουμε κάποια κενά χάχα αλλά επειδή είμαστε στις ίδιες εβδομάδες έχουμε ίδιες απορίες.. Γ αυτό τ είπα.. 

Ισχύει έχει αρκετό καιρό ν φανεί! 

Ναι, που ναι η @Kate89?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rouri είπε:

που ναι η @Kate89?

Ελπίζω Ν μας γράψει σύντομα κ ν είναι καλά ❤️ θα. Τ κοιτάξω αυτό μ την οδοντόκρεμα π λες κάποιες φορές κ μένα ματωνουν αλλά απ τότε π έκανα καθαρισμό ματωνουν μια στις τόσες.., πριν τον καθαρισμό σχεδόν κάθε μέρα ξυπνούσα τ πρωί κ ήταν φουλ χάλια... 

Επίσης έχω πολύ καταρροη.. Εσείς? Μ δημιούργησε κ φλεματα τ πρωί κ μ είπαν ν χρησιμοποιώ φυσιομερ τ απλό ν μ φύγει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Ελπίζω Ν μας γράψει σύντομα κ ν είναι καλά ❤️ θα. Τ κοιτάξω αυτό μ την οδοντόκρεμα π λες κάποιες φορές κ μένα ματωνουν αλλά απ τότε π έκανα καθαρισμό ματωνουν μια στις τόσες.., πριν τον καθαρισμό σχεδόν κάθε μέρα ξυπνούσα τ πρωί κ ήταν φουλ χάλια... 

Επίσης έχω πολύ καταρροη.. Εσείς? Μ δημιούργησε κ φλεματα τ πρωί κ μ είπαν ν χρησιμοποιώ φυσιομερ τ απλό ν μ φύγει.. 

Το πρωί μπορεί να έχω λίγη καταρροη. Κ μένα φυσιομερ μ πε η γιατρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rouri είπε:

Το πρωί μπορεί να έχω λίγη καταρροη. Κ μένα φυσιομερ μ πε η γιατρος. 

Κ κάνω κ παλλινδρομιση κ έχει ερεθιστει ο λαιμός μ.. 

Αυτά 😅 λεπτομέρειες νμζω καλά είμαστε 😊😊

Πως πάνε οι κοιλίτσες σας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Κ κάνω κ παλλινδρομιση κ έχει ερεθιστει ο λαιμός μ.. 

Αυτά 😅 λεπτομέρειες νμζω καλά είμαστε 😊😊

Πως πάνε οι κοιλίτσες σας? 

Μεγαλώνουν χααχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Μεγαλώνουν χααχα!! 

Είδα μια κοπέλα πριν λίγο στο ινσταγκραμ που γέννησε 5διμα 😳😳 σοκ  μιλάμε γ κοιλιά όχι αστεία ζωή ν έχει η κοπέλα! Κ μετά μ φαίνεται η δική μ μεγάλη κ βαριά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω μυξουλες εχω κορίτσια αλλα διάβασα ότι ειναι φυσιολογικό και όσο φτάνουμε προς το τελος θα γινει πιο έντονο! Και η δικη μου κοιλιτσα μεγαλώνει! Και ο μπέμπης κουνιέται πολυ έντονα σε ανατριχιαστικό επίπεδο! Αυριο δουλεύω κιολας και δεν θέλω καθολου 🤯🤯🤯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η HaveFaith είπε:

Κι εγω μυξουλες εχω κορίτσια αλλα διάβασα ότι ειναι φυσιολογικό και όσο φτάνουμε προς το τελος θα γινει πιο έντονο! Και η δικη μου κοιλιτσα μεγαλώνει! Και ο μπέμπης κουνιέται πολυ έντονα σε ανατριχιαστικό επίπεδο! Αυριο δουλεύω κιολας και δεν θέλω καθολου 🤯🤯🤯

Ααα θ συνεχιστεί δλδ αυτό? Νμζα έφευγε 🙄, υπομονή κορίτσι μ.. Μέχρι πότε θ δουλεύεις? Ποιον μήνα..? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Ααα θ συνεχιστεί δλδ αυτό? Νμζα έφευγε 🙄, υπομονή κορίτσι μ.. Μέχρι πότε θ δουλεύεις? Ποιον μήνα..? 

29/02 θα ειναι η τελευταια μου μερα επίσημα αλλα θα πηγαίνω καμια ωριτσα χαλαρα και μετα... απλά ανυπομονώ να απενεργοποιησω το ξυπνητηρι! Δυσκολεύομαι πολυ να σηκωθώ το πρωι.. 7:30 ξυπναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η HaveFaith είπε:

29/02 θα ειναι η τελευταια μου μερα επίσημα αλλα θα πηγαίνω καμια ωριτσα χαλαρα και μετα... απλά ανυπομονώ να απενεργοποιησω το ξυπνητηρι! Δυσκολεύομαι πολυ να σηκωθώ το πρωι.. 7:30 ξυπναω

Φαντάζομαι 😐. ., αντε να περάσει γρήγορα ο καιρός ν ξεκουραστείς κ εσυυ! Δεν τ πάω κ καλά μ τ πρωινά.. Με τ μωράκι θ συνηθίσω.. Μόνο έτσι χάχα.. Μετά που θ σταματήσεις θ κάτσεις ν απολαύσεις ύπνο όσο μπορείς! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antouanetta5 δημα???? Απαπααααα εκεί πρέπει να έχεις κ μάνα και. Πεθερά να βοηθούν και πάλι δεν φτάνει χαχα!!

@HaveFaith κουνιεται τόσο. Που ανατριχιαζεις φαντάσου σε δύο μήνες που θα φεύγει όλο το μωρό με την κοιλιά δεξιά και μετά αριστερά χαχα, α θα είναι λες και το έχεις φάει και κουνιεται χαχα!! Αχ ανυπομονώ εγώ ρε κορίτσια κάτι γαργαλιτα πολύ λίγο και πολύ χαμιλα και εσάς χαμιλα χτυπούν??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

@Antouanetta5 δημα???? Απαπααααα εκεί πρέπει να έχεις κ μάνα και. Πεθερά να βοηθούν και πάλι δεν φτάνει χαχα!!

@HaveFaith κουνιεται τόσο. Που ανατριχιαζεις φαντάσου σε δύο μήνες που θα φεύγει όλο το μωρό με την κοιλιά δεξιά και μετά αριστερά χαχα, α θα είναι λες και το έχεις φάει και κουνιεται χαχα!! Αχ ανυπομονώ εγώ ρε κορίτσια κάτι γαργαλιτα πολύ λίγο και πολύ χαμιλα και εσάς χαμιλα χτυπούν??? 

Πραγματικά εκεί θες βοήθεια όχι αστεία!!! Χαχαχα 

Εμένα κουνιέται αρκετά.. Κάποιες φορές φαίνεται κιόλας κάνει σαν μικρές κινήσεις η κοιλιά μ.. Αλλά δν την νιώθω έντονα όλη μέρα ε.., και κάποιες φορές είναι λες κ μ "πατάει" την κύστη μ χαχαχα νμζω τωρα θ αρχίσουν σιγά σιγά ν ανεβαίνουν τ μωρακια.. Κ εμένα κάποιες φορές λέω μα τόσο χαμηλά είναι? 😅Κ μετά πλάι δίπλα απ τον αφαλό μ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
    • Θα μιλήσεις με γιατρό οδοντίατρο για αρχή και με τον γυναικολόγο σου κλείσε ραντεβού να πας να σε δει ο οδοντίατρος και να δείτε τι μπορεί να κάνετε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...