Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Μαίου 2020!!!


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

14 θα πας για απλό υπέρηχο και 28 για αυχενική!? 

Στην αρχή εδώ είναι μια φορά το μήνα 25 είναι να πάω για απλό υπέρηχο και να μου πει ποτέ να κάνω την αυχενική 13η βδομάδα αν θυμάμαι καλά την κάνουμε την αυχενική!! Εγώ στις 25 λογικά θα είμαι 11η εβδομάδα 

ναι! 14 υπερηχο και 28 αυχενικη. Μια εβδομαδα πρεπει να εχουμε διαφορα εμεις..25 θα ειμαι 12+3 κ εγω την κανουνε μεταξυ 12ης και 13ης εβδομαδας. ΠΩς ειχα την αισθηση οτι πηγαινουμε πιο συχνα? Εχεις δημοσιο γιατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

ναι! 14 υπερηχο και 28 αυχενικη. Μια εβδομαδα πρεπει να εχουμε διαφορα εμεις..25 θα ειμαι 12+3 κ εγω την κανουνε μεταξυ 12ης και 13ης εβδομαδας. ΠΩς ειχα την αισθηση οτι πηγαινουμε πιο συχνα? Εχεις δημοσιο γιατρο?

Όχι στην αρχή είναι μια φορά το μήνα και προς το τέλος είναι 2 φορές το μήνα και στον 9ο νομίζω κάθε βδομάδα!! Δύστυχος εγώ ιδιώτη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Όχι στην αρχή είναι μια φορά το μήνα και προς το τέλος είναι 2 φορές το μήνα και στον 9ο νομίζω κάθε βδομάδα!! Δύστυχος εγώ ιδιώτη!! 

χαχαχαχα! Γιατι καλε δυστυχως? Το λες για το κοστος γεννας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

χαχαχαχα! Γιατι καλε δυστυχως? Το λες για το κοστος γεννας? 

Χαχαχα ακριβός γι αυτό!! Και το θέμα είναι ότι δυσκολευτικα πολύ να βρω καλό γιατρό!! Κ δεν λυπάμαι τα λεφτά που περνει αυτός αλλά το νοσοκομείο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Εσείς έχετε χρόνια που έχετε φύγει!? Σε πια χώρα είστε!? 

Ελβετια ναι εχει 4 χρονια που ειμαστε εξω και δεν ξερω ποτε θα επιστρεψουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

Ελβετια ναι εχει 4 χρονια που ειμαστε εξω και δεν ξερω ποτε θα επιστρεψουμε!!

Α ωραία ένταξη αν την παλεύεται κάντε λίγο υπομονή!!! Όλοι έξω φεύγουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kate89 είπε:

Καλως μας ηρθες!! Με το καλο να ερθει το μπουμπουκι σου.. Πηγες γιατρο? Ακουσες καρδουλα? Εσυ πως εισαι απο συμπτωματα?

Είχα πάει στο γιατρό 5w και 1d! Είδαμε ότι είναι ο σάκος ενδομήτρια και είχε κ μια κουκίδα μέσα που ήταν το έμβρυο.εοχα κ μια μικρή αποκόλληση. Μ έγραψε ένα σορό εξετάσεις κ με έκλεισε 2 βδομάδες μετά ραντεβού για να ακούσουμε καρδιά! Οπότε τη πέμπτη που θα είναι 7w και 1d έχω ραντεβού κ ελπίζω όλα να είναι καλα.

Από συμπτώματα ξεκίνησα ήπια με λίγες ανακατωσουρες και αρκετές ζαλάδες ήπιους πόνους στη κοιλιά δυσκοιλια και συχνοουρια. Δυστυχώς εδώ και 4 μέρες υποφέρω πια απο συνεχόμενες ολοήμερες ναυτίες που σε κάποιες φάσεις έχω τάση προς εμετό κ έχω κάνει κάνα 2 εμετούς! Σήμερα παρήγγειλα από φαρμακειο αυτό το βραχιολακι για τις ναυτίες μπας κ δω προκοπή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και εμένα το στομάχι μου σήμερα είναι χάλια υποφέρω και είχα στην πρώτη μια τόσο καλή εγκυμοσύνη που μάλλον τώρα η κουκίδα θα με τυρανισει λίγο πάρα πάνω!! Αχχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και εμένα το στομάχι μου σήμερα είναι χάλια υποφέρω και είχα στην πρώτη μια τόσο καλή εγκυμοσύνη που μάλλον τώρα η κουκίδα θα με τυρανισει λίγο πάρα πάνω!! Αχχα! 

Καλημερα!!Ποσο σε καταλαβαινω να ηξερες!!Δεν ειχες τιποτα απο αυτα στην πρωτη εγκυμοσυνη? Ελπιζω τουλαχιστον να μην εχεις εμετους. @pangipot Να εχεις τα πιο ωραια νεα αυριο στην επισκεψη σου! Δυστυχω ολες εχουμε τα θεματα μας με το στομαχι βλεπω...Κοριτσια βαστατε! Υπομονη, θα περασει, να σκεφτεστε μονο να ειναι καλα το σπορι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

Καλημερα!!Ποσο σε καταλαβαινω να ηξερες!!Δεν ειχες τιποτα απο αυτα στην πρωτη εγκυμοσυνη? Ελπιζω τουλαχιστον να μην εχεις εμετους. @pangipot Να εχεις τα πιο ωραια νεα αυριο στην επισκεψη σου! Δυστυχω ολες εχουμε τα θεματα μας με το στομαχι βλεπω...Κοριτσια βαστατε! Υπομονη, θα περασει, να σκεφτεστε μονο να ειναι καλα το σπορι.

στις πριν 22 ώρες, ο/η Kate89 είπε:

 

Ελπίζω αυτό όλα αυτά τα δισαρεστα συμπτώματα τουλάχιστον να σημαίνει ότι το σπορακι είναι καλά και αναπτύσεται ομαλά! Είναι η πρώτη Μ εγκυμοσύνη κ είμαι λίγο στα χαμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

Κ εμενα η πρωτη ειναι.. η @Mamounitsa ειναι εμπειρη μανουλα! Ειμαστε κοντα ηλικιακα? Εγω ειμαι 30 1/2 ?

Α κοντά είμαστε ναι!! Εγώ 28 και 10 μερες χάχα! Επίσης δεν υσχιει όχι συμπτώματα δεν πει καλά η εγκυμοσύνης στη πρώτη μου 9 μήνες δεν ένιωσα έγκυος ούτε λεπτο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Α κοντά είμαστε ναι!! Εγώ 28 και 10 μερες χάχα! Επίσης δεν υσχιει όχι συμπτώματα δεν πει καλά η εγκυμοσύνης στη πρώτη μου 9 μήνες δεν ένιωσα έγκυος ούτε λεπτο!! 

Ναι αυτό το ξέρω το ανάποδο δλδ συμπτώματα πάει καλα, δε ξέρω αν ισχύει! Εγώ είμαι 32 αλλά προσπαθούμε με τον άνδρα Μ από.οταν ήμουν 28,5! Και το γλυκό σπορακι έχει Πητ 2 μέρες πριν τα δικά μ γεννεθλια που θα κλείνω τα 33!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η pangipot είπε:

Ναι αυτό το ξέρω το ανάποδο δλδ συμπτώματα πάει καλα, δε ξέρω αν ισχύει! Εγώ είμαι 32 αλλά προσπαθούμε με τον άνδρα Μ από.οταν ήμουν 28,5! Και το γλυκό σπορακι έχει Πητ 2 μέρες πριν τα δικά μ γεννεθλια που θα κλείνω τα 33!

Αααα έλα ρε συ πως και σας πείρε τόσο καιρό!? Μπορεί το σποτάκι να γεννηθεί την ίδια μέρα με εσένα να έχετε μαζί γενέθλιά!!! Και εμείς στο πρώτο σπορι κάναμε δύο χρόνια να το πιάσουμε τώρα με το δεύτερο μήνα!! Όταν γέννας λένε είσαι πιο γόνιμη γι αυτό μάλλον ήρθε τόσο γρήγορα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Αααα έλα ρε συ πως και σας πείρε τόσο καιρό!? Μπορεί το σποτάκι να γεννηθεί την ίδια μέρα με εσένα να έχετε μαζί γενέθλιά!!! Και εμείς στο πρώτο σπορι κάναμε δύο χρόνια να το πιάσουμε τώρα με το δεύτερο μήνα!! Όταν γέννας λένε είσαι πιο γόνιμη γι αυτό μάλλον ήρθε τόσο γρήγορα!! 

Γενικά είχαμε ένα μέτριο σπερμοδιαγραμμα αλλά όχι κάτι τρομερό δλδ όπου κ να το πήγαμε μας είπαν με αυτό το σπέρμα κάνεις άνετα παιδί! Εμένα όλες οι εξετάσεις τέλειες! Μετά από 2 χρόνια πήραμε απόφαση να προσπαθήσουμε με φάρμακα κ σπερματεγχυση! Η πρώτη δεν ολοκληρώθηκε λόγω πολλών ωαρίων η δεύτερη ναι μεν ολοκληροθηκε αλλά ο γιατρός είδες ένα ποδυποδακι στο τράχηλο προσπάθησε να το τραβήξει αλλά δεν έβγαινε. Μ είπε αν δε μείνεις έγκυος θα το αφαιρέσουμε! Δεν έμεινα μπήκα χειρουργείο ο.γιατρος μπήκε υστεροσκοπικα να δει τι γίνεται στη μήτρα κ τσουπ ένα μικρό διάφραγμα που δε φαινόταν ούτε στη σαλπιγγογραφια ούτε στους υπερήχους! Το αφαίρεσε μας είπε ότι μάλλον αυτό έφταιγε κ ότι τώρα θα μείνω έγκυος φυσιολογικά. Εγώ ήμουν σε πλήρη άρνηση δε μπορούσα να μπω πι.στη διαδικασία προσπαθειών κ αρνητικών αποτελεσμάτων κλπ είμαι διαλυμένη ψυχολογικά! Τελικά ήρθε τυχαία χωρίς να το προσπαθήσουμε καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ολες κοντα ειμαστε ηλικιακα! @pangipot τι ωραια ιστορια..αργησε λιγο το σπορακι αλλα ηρθε! @Mamounitsa κ εσας σας πηρε καιρο το πρωτο μπουμπουκι, ηταν τυχαιο δηλαδη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Γενικά είχαμε ένα μέτριο σπερμοδιαγραμμα αλλά όχι κάτι τρομερό δλδ όπου κ να το πήγαμε μας είπαν με αυτό το σπέρμα κάνεις άνετα παιδί! Εμένα όλες οι εξετάσεις τέλειες! Μετά από 2 χρόνια πήραμε απόφαση να προσπαθήσουμε με φάρμακα κ σπερματεγχυση! Η πρώτη δεν ολοκληρώθηκε λόγω πολλών ωαρίων η δεύτερη ναι μεν ολοκληροθηκε αλλά ο γιατρός είδες ένα ποδυποδακι στο τράχηλο προσπάθησε να το τραβήξει αλλά δεν έβγαινε. Μ είπε αν δε μείνεις έγκυος θα το αφαιρέσουμε! Δεν έμεινα μπήκα χειρουργείο ο.γιατρος μπήκε υστεροσκοπικα να δει τι γίνεται στη μήτρα κ τσουπ ένα μικρό διάφραγμα που δε φαινόταν ούτε στη σαλπιγγογραφια ούτε στους υπερήχους! Το αφαίρεσε μας είπε ότι μάλλον αυτό έφταιγε κ ότι τώρα θα μείνω έγκυος φυσιολογικά. Εγώ ήμουν σε πλήρη άρνηση δε μπορούσα να μπω πι.στη διαδικασία προσπαθειών κ αρνητικών αποτελεσμάτων κλπ είμαι διαλυμένη ψυχολογικά! Τελικά ήρθε τυχαία χωρίς να το προσπαθήσουμε καθόλου!

Έλα ρε συ τι ταλαιπωρία από το ένα στο άλλο μέσο Τρικάλων και εσύ!! Τέλος. Καλό όλα καλά!! Δόξα το Θεό το σπορακι ήρθε!!! Αργά ή γρήγορα τώρα θα ήταν ώρα του!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

Α ολες κοντα ειμαστε ηλικιακα! @pangipot τι ωραια ιστορια..αργησε λιγο το σπορακι αλλα ηρθε! @Mamounitsa κ εσας σας πηρε καιρο το πρωτο μπουμπουκι, ηταν τυχαιο δηλαδη? 

Μας άργησε λίγο εγώ είχα μικρό θέματα κι που μας καθυστέρησε ενώνεις το δεύτερο αν ήταν τυχαίο!? Όχι!! Το επιδιωξαμε για πολλούς λόγους!! 1ος επειδή άργησε το πρώτο δεν ήθελα. Να αργήσει κ το 2 τόσο βέβαια σε καμία των περιπτώσεων δε περίμενα να έρθει τόσο νωρίς αλλά αφού ήρθε καλός να έρθει!! Και ήθελα να είναι κοντά ηλικιακα μετά επίσης βλέπεις ότι όσο πιο γρήγορα τόσο το καλύτερο από όλες τις απόψεις λένε στην αρχή θα είναι δύσκολα γιατί θα έχουν κ μόνο 18 μήνες διαφορά αλλά δε πειράζει θα τα κατάρουμε θέλω να πιστεύω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Έλα ρε συ τι ταλαιπωρία από το ένα στο άλλο μέσο Τρικάλων και εσύ!! Τέλος. Καλό όλα καλά!! Δόξα το Θεό το σπορακι ήρθε!!! Αργά ή γρήγορα τώρα θα ήταν ώρα του!! 

Αν κ έχω την αγωνία κ αν όλα πάνε καλα, κ να τύχει να πάει κάτι στραβά είμαι σε μουντ ότι πλέον μπορώ να μείνω έγκυος! Έφυγε αυτό το σύννεφο κντο βάρος από πάνω μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Μας άργησε λίγο εγώ είχα μικρό θέματα κι που μας καθυστέρησε ενώνεις το δεύτερο αν ήταν τυχαίο!? Όχι!! Το επιδιωξαμε για πολλούς λόγους!! 1ος επειδή άργησε το πρώτο δεν ήθελα. Να αργήσει κ το 2 τόσο βέβαια σε καμία των περιπτώσεων δε περίμενα να έρθει τόσο νωρίς αλλά αφού ήρθε καλός να έρθει!! Και ήθελα να είναι κοντά ηλικιακα μετά επίσης βλέπεις ότι όσο πιο γρήγορα τόσο το καλύτερο από όλες τις απόψεις λένε στην αρχή θα είναι δύσκολα γιατί θα έχουν κ μόνο 18 μήνες διαφορά αλλά δε πειράζει θα τα κατάρουμε θέλω να πιστεύω!! 

κ εμενα μου αρεσει πολυ η μικρη διαφορα ηλικιας, βεβαια δε ξερω ποσο ευκολο ειναι για την μανουλα...θα μας πεις εσυ!? @pangipot ολα καλα θα πανε ρε κοριτσι μου, ηρθε το μπουμπουκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Αν κ έχω την αγωνία κ αν όλα πάνε καλα, κ να τύχει να πάει κάτι στραβά είμαι σε μουντ ότι πλέον μπορώ να μείνω έγκυος! Έφυγε αυτό το σύννεφο κντο βάρος από πάνω μου!

Όλα καλά θα πάνε αγωνία θα έχεις όχι μέχρι να γεννήσεις κ να κρατήσεις σίγουρα αλλά και από εδώ κ πέρα σε όλη σου τη ζωή και εγω έχω πολύ άγχος για το αν όλα θα πάνε καλά μη νομίζεις σκέφτομαι αν την επόμενη φορά που θα πάω γιατρό θα ακούσω πάλι την καρδιά του!! Άσε τρελά είναι όσο το σκεφτόμαστε πιο πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

κ εμενα μου αρεσει πολυ η μικρη διαφορα ηλικιας, βεβαια δε ξερω ποσο ευκολο ειναι για την μανουλα...θα μας πεις εσυ!? @pangipot ολα καλα θα πανε ρε κοριτσι μου, ηρθε το μπουμπουκι σου.

Θα σας πω!! Όταν με το καλό έρθει!!! Άλλοι λένε είναι δύσκολο αλλά ένταξη ο κάθε ένας το βλέπει διαφορετικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια για δώστε τα φώτα σας!! Έχετε κομα πονακια περιόδου!??? Ώρες ώρες με πιάνουν αλλά έντονη ενόχληση σε φάση λέω θα πάω τουαλέτα και φοβάμαι τι θα δω έχετε εσείς καθόλου πονακια!? Σήμερα έβγαλα και σπυράκια στο πρόσωπο το στήθος μου σήμερα τρελάθηκε να πονάει το στομάχι μου χάλια τι γίνετε!? Αλλά κύριος τα πονακια με ανυσηχουν και κάτι υγρά ώρες ώρες κ αυτά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ρε κορίτσια για δώστε τα φώτα σας!! Έχετε κομα πονακια περιόδου!??? Ώρες ώρες με πιάνουν αλλά έντονη ενόχληση σε φάση λέω θα πάω τουαλέτα και φοβάμαι τι θα δω έχετε εσείς καθόλου πονακια!? Σήμερα έβγαλα και σπυράκια στο πρόσωπο το στήθος μου σήμερα τρελάθηκε να πονάει το στομάχι μου χάλια τι γίνετε!? Αλλά κύριος τα πονακια με ανυσηχουν και κάτι υγρά ώρες ώρες κ αυτά!! 

Εγώ που είναι σήμερα 7w ακριβώς παροδικά έχω άλλες φορές πιο έντονα άλλες πιο ήπια! Αλλά είναι αρκετές οι φορές που έχω αγχωθει κ ξαπλώνω αμέσως! Βέβαια επειδή έχω κ ένα θεματακι με τη τουαλέτα δεν είμαι σίγουρη πάντα αν είναι καθαρά κοιλιά η παίζει κ το εντερακι το ρόλο του....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...