Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Μαίου 2020!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η pangipot είπε:

@Mamounitsa εγώ με όσα περνάω αυτή τη στιγμή ούτε να ακούσω για επόμενη εγκυμοσύνη! Χαχαχαχαχαχαχα

Ακόμα δεν έχεις ζήσει τίποτα χωρίς να θέλω να σε τρομάξω χχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate89 είπε:

χαχαχαχχα @Mamounitsa και @pangipot κ εγω ετσι ειμαι...φυσικα και ειμαι χαρουμενη που θα ερθει ενα παιδακι αλλα ποιος ειπε οτι η εγκυμοσυνη ειναι για ολες ωραια περιοδος??ε??? ?

Συμφωνώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρέ μαζί σας! Αλλά αυτό το να τρώω κ να βγαίνει η να τρώω με το ζόρι δε παλεύεται!είμαι υπομονετικός άνθρωπος γενικά κ ανεκτικός κ στο πόνο κ στις δυσκολίες αλλά παιδιά το να πεινάς κ να μη μπορείς να φας είναι τρομερό πράγμα! Ξέρω ότι κάθε περίοδος έχει τα δικά της με έχει ενημερώσει κ η μάνα μ! Αλλά θεωρώ θα είναι πιο εύκολα διαχειρισιμα από εμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η pangipot είπε:

Μωρέ μαζί σας! Αλλά αυτό το να τρώω κ να βγαίνει η να τρώω με το ζόρι δε παλεύεται!είμαι υπομονετικός άνθρωπος γενικά κ ανεκτικός κ στο πόνο κ στις δυσκολίες αλλά παιδιά το να πεινάς κ να μη μπορείς να φας είναι τρομερό πράγμα! Ξέρω ότι κάθε περίοδος έχει τα δικά της με έχει ενημερώσει κ η μάνα μ! Αλλά θεωρώ θα είναι πιο εύκολα διαχειρισιμα από εμένα!

Δε θα το έλεγα όλες οι φάσεις ειναι δύσκολες σκέψου καταρχήν κοπέλες που έχουν ναυτίες από την αρχή μέχρι να γεννήσουν! Καλά για το φαΐ άσε έχω και εγώ θέμα είναι ότι χειρότερο μπορείς να μου κάνεις μετά από την καισαρική σκέψου για 4 μέρες δε μου έδειχναν να φάω χάχα!! Σε ποιον σε εμένα που έπαιζε να τους φάω ζοντανους! Υπομονή ρε κοριτσι θα φτιάξουν όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε σήμερα; Εγώ σήμερα φου ναυτίες αλλα προς το.παρον μόνο με τάση για εμετό κρατάω τη τροφή! Έχω έντονη ζαλάδα (όλα γύρω Μ γυριζουν....χαχαχαχα) 

Αλλά.εχω μια απορία είμαι 9+1 πονάει.το.στηθος.γενικα αλλά.δεν νιώθω ευαισθησία.στη θηλές! Είμαι αναίσθητη η απλά δεν έτυχε;είναι κάτι σημαντικό αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Κορίτσια τι κάνετε σήμερα; Εγώ σήμερα φου ναυτίες αλλα προς το.παρον μόνο με τάση για εμετό κρατάω τη τροφή! Έχω έντονη ζαλάδα (όλα γύρω Μ γυριζουν....χαχαχαχα) 

Αλλά.εχω μια απορία είμαι 9+1 πονάει.το.στηθος.γενικα αλλά.δεν νιώθω ευαισθησία.στη θηλές! Είμαι αναίσθητη η απλά δεν έτυχε;είναι κάτι σημαντικό αυτό;

Καλησπέρα!! Εγώ είμαι 9 και 3 χάχα. Η αλήθεια είναι μου έχουν ελαττώσει τα συμπτώματα αλλά μπορεί κάποια μέρα να με πιάσει πιο έντονα.. Εμένα συνήθως οι ζαλάδες κλτ με πιάνουν από απόγευμα κ μετά.. Κ τ στήθος μ μια μέρα με πονάει πιο έντονα κ την άλλη όχι.. Δν ξέρω φυσιολογικό είναι τ συμπτώματα αλλάζουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Κορίτσια τι κάνετε σήμερα; Εγώ σήμερα φου ναυτίες αλλα προς το.παρον μόνο με τάση για εμετό κρατάω τη τροφή! Έχω έντονη ζαλάδα (όλα γύρω Μ γυριζουν....χαχαχαχα) 

Αλλά.εχω μια απορία είμαι 9+1 πονάει.το.στηθος.γενικα αλλά.δεν νιώθω ευαισθησία.στη θηλές! Είμαι αναίσθητη η απλά δεν έτυχε;είναι κάτι σημαντικό αυτό;

Γεια! Εγω 11+4 αλλα αυτήν την ευαισθησία που λες την ένιωθα μονο στην αρχή αρχή. Τωρα οχι. Εμένα οι πρωινές ναυτίες έχουν σχεδόν περάσει αλλα μου έρχονται κατι άκυρες ώρες όπως 12 το βραδυ! Σημερα είδαμε και το μπεμπακι μας ετσι για να δούμε τι κανει και ηταν πολυ ζωηρό! Σε μια εβδομαδα αυχενική ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antouanetta είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ είμαι 9 και 3 χάχα. Η αλήθεια είναι μου έχουν ελαττώσει τα συμπτώματα αλλά μπορεί κάποια μέρα να με πιάσει πιο έντονα.. Εμένα συνήθως οι ζαλάδες κλτ με πιάνουν από απόγευμα κ μετά.. Κ τ στήθος μ μια μέρα με πονάει πιο έντονα κ την άλλη όχι.. Δν ξέρω φυσιολογικό είναι τ συμπτώματα αλλάζουν.. 

Επίσης δεν κάνω εμετό έχω είχα  αναγούλες όλον το. Καιρό το κρατάω δεν μπορώ ν κάνω εμετό τ χειρότερο μ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η HaveFaith είπε:

Γεια! Εγω 11+4 αλλα αυτήν την ευαισθησία που λες την ένιωθα μονο στην αρχή αρχή. Τωρα οχι. Εμένα οι πρωινές ναυτίες έχουν σχεδόν περάσει αλλα μου έρχονται κατι άκυρες ώρες όπως 12 το βραδυ! Σημερα είδαμε και το μπεμπακι μας ετσι για να δούμε τι κανει και ηταν πολυ ζωηρό! Σε μια εβδομαδα αυχενική ??

Τελεια!!! ? Εγώ στις 22 τ μηνα θα τ δω πάλι.. Κ μένα πολύ αργά μ πιάνουν κάποιες φορές ξυπνάω τ βράδυ απ την αναγούλα κ κάθομαι καθιστή μέχρι ν μ φύγει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η pangipot είπε:

Κορίτσια τι κάνετε σήμερα; Εγώ σήμερα φου ναυτίες αλλα προς το.παρον μόνο με τάση για εμετό κρατάω τη τροφή! Έχω έντονη ζαλάδα (όλα γύρω Μ γυριζουν....χαχαχαχα) 

Αλλά.εχω μια απορία είμαι 9+1 πονάει.το.στηθος.γενικα αλλά.δεν νιώθω ευαισθησία.στη θηλές! Είμαι αναίσθητη η απλά δεν έτυχε;είναι κάτι σημαντικό αυτό;

Καλησπερα!! Εγω δεν νιωθω τιποτα στις θηλες μου, λες να ειμαστε μουλαρες? @HaveFaith εισαι η πρωτη που θα κανει αυχενικη και περιμενω πως και πως να μας πεις την εμπειρια σου!Αυτο με τα συμπτωματα που περνανε κ ερχονται το εχουμε περασει ολες αλλα λογικα οσο πιο κοντα στο περας του τριμηνου ερχομαστε, τοσο θα εξασθενουν τα συμπτωματα. Δεν με πειραζει καθολου ομως!! Σε μενα παντως αυτη η απαισια γευση στο στομα παραμενει και σημερα 10+6 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! 10 ακριβός σήμερα!! Ένα στομάχι χάλια ιδικά από μεσιμερι και μετά ευεσθητες θηλες και εγώ δεν έχω! Γενικά αν δε με χάλαγε το στομάχι μου θα ήμουν μια χάρα!! Και για να μη ξεχνιόμαστε 7 και σήμερα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

Καλησπερα!! Εγω δεν νιωθω τιποτα στις θηλες μου, λες να ειμαστε μουλαρες? @HaveFaith εισαι η πρωτη που θα κανει αυχενικη και περιμενω πως και πως να μας πεις την εμπειρια σου!Αυτο με τα συμπτωματα που περνανε κ ερχονται το εχουμε περασει ολες αλλα λογικα οσο πιο κοντα στο περας του τριμηνου ερχομαστε, τοσο θα εξασθενουν τα συμπτωματα. Δεν με πειραζει καθολου ομως!! Σε μενα παντως αυτη η απαισια γευση στο στομα παραμενει και σημερα 10+6 ?

Εγω να δεις πως το περιμενω!!! σημερα μου ειπε και ότι ο πλακούντας ειναι τέλειος. Μου έδειχνε κατι εκει στο μόνιτορ αλλα τιποτα δεν καταλάβαινα! Και το μπεμπέ το είδαμε απο την κοιλια οχι απο τον κόλπο! Τελειοοο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Είμαι χάλια! Έχω φτάσει στα όρια μου! Χθες έκανα έναν ακόμα πολύ άσχημο κ μεγάλο εμετό με αίμα στην αρχή! Και έκτοτε έχω καούρα κ κάψιμο σε όλο τον οισοφάγο σε ότι κ αν φάω η καταπιω! Έχω αρχίσει να λέω χίλιες φορές νηστική παρά αυτό το πράγμα!με έχει διαλύσει!συγγνώμη για την ένταση αλλά είμαι σε απελπισία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/10/2019 at 6:26 ΜΜ, ο/η Σουβλιτσα είπε:

 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η pangipot είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Είμαι χάλια! Έχω φτάσει στα όρια μου! Χθες έκανα έναν ακόμα πολύ άσχημο κ μεγάλο εμετό με αίμα στην αρχή! Και έκτοτε έχω καούρα κ κάψιμο σε όλο τον οισοφάγο σε ότι κ αν φάω η καταπιω! Έχω αρχίσει να λέω χίλιες φορές νηστική παρά αυτό το πράγμα!με έχει διαλύσει!συγγνώμη για την ένταση αλλά είμαι σε απελπισία!

Κουράγιο κορίτσι μου πρέπει να είναι πολύ ζόρικο αυτό.... Δεν παίρνεις κάποιο φάρμακο εγκεκριμένο από το γιατρό σου; δεν νομίζω ότι θα σε άφηνε έτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

 

Κουράγιο κορίτσι μου πρέπει να είναι πολύ ζόρικο αυτό.... Δεν παίρνεις κάποιο φάρμακο εγκεκριμένο από το γιατρό σου; δεν νομίζω ότι θα σε άφηνε έτσι. 

Μ έχει δοσει το vomex A αλλά.μεσα λέει να αποφεύγεται στη διάρκεια την εγκυμοσύνης! Χθες πήρα κ θα πάρω πάλι για κάποιες μέρες να περάσει όλος αυτός ο ερεθισμός! Σήμερα μόνο ψωμί πάει κάτω κ έφτιαξα κ ζελέ (ούτε σε νοσοκομείο τόσο πλουσιοπάροχο φαγητό) γτ οτιδήποτε άλλο με ενοχλεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Μ έχει δοσει το vomex A αλλά.μεσα λέει να αποφεύγεται στη διάρκεια την εγκυμοσύνης! Χθες πήρα κ θα πάρω πάλι για κάποιες μέρες να περάσει όλος αυτός ο ερεθισμός! Σήμερα μόνο ψωμί πάει κάτω κ έφτιαξα κ ζελέ (ούτε σε νοσοκομείο τόσο πλουσιοπάροχο φαγητό) γτ οτιδήποτε άλλο με ενοχλεί!

Καταλαβαίνω αλλά με τα χάπια ίσως βοηθηθείς.. Νιώθεις καλύτερα;; 

Οι υπόλοιπες πως είστε;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Εγω και επίσημα μπαίνω στο δευτερο τρίμηνο. Πολυ έντονες ζαλάδες τύπου να μην με κρατάνε τα πόδια μου και έντονες αναγούλες το πρωι. Ευτυχώς γενικότερα δεν ξερνάω στην ζωή μου όποτε και τωρα μονο αναγούλες. Σε γενικές γραμμές... ωραία χαλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη είμαι από τις τελευταίες εδώ μέσα σε ηλικία κύησης κοιτάξτε να μπαίνετε μια μια στο 4ο κ να Μ λέτε ότι ακόμα έχετε ναυτίες κ αναγουλες! Θα σας βρω.....μια ελπίδα έχω κ γω που καλοπερναω....πιστεύω σε κάτι μη Μ το γκρεμίζετε....χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η pangipot είπε:

Επειδη είμαι από τις τελευταίες εδώ μέσα σε ηλικία κύησης κοιτάξτε να μπαίνετε μια μια στο 4ο κ να Μ λέτε ότι ακόμα έχετε ναυτίες κ αναγουλες! Θα σας βρω.....μια ελπίδα έχω κ γω που καλοπερναω....πιστεύω σε κάτι μη Μ το γκρεμίζετε....χαχαχαχαχα

Εγώ πάντως που είμαι 11+2 δεν μπορώ να σου πω ότι βλέπω τεράστια διαφορά. Σίγουρα είναι καλύτερα αλλά όχι καλά. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και μωράκια όμορφη Κυριακή εύχομαι με όσο το δυνατόν λιγότερες ναυτίες!! Εχθές είχαμε τα γενέθλια του μικρού όλη μέρα ήμουν χάλια και μέσα στο άγχος και το τρέξιμο το βράδυ έφαγα μετά από όλη μέρα! Μόλις περάσει το 1ο τρίμηνο σίγουρα θα είμαστε καλύτερα σπάνια κρατάνε αυτά τα συμπτώματα μετά!! Το 1ο και το 3ο είναι τα πιο δύσκολα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και μωράκια όμορφη Κυριακή εύχομαι με όσο το δυνατόν λιγότερες ναυτίες!! Εχθές είχαμε τα γενέθλια του μικρού όλη μέρα ήμουν χάλια και μέσα στο άγχος και το τρέξιμο το βράδυ έφαγα μετά από όλη μέρα! Μόλις περάσει το 1ο τρίμηνο σίγουρα θα είμαστε καλύτερα σπάνια κρατάνε αυτά τα συμπτώματα μετά!! Το 1ο και το 3ο είναι τα πιο δύσκολα!! 

? (κόλλησε αυτό με τα νύχια)! να το χαίρεσαι το μπουμπούκι σου, γερός και πάντα χαρούμενος!! ? Έχω αρχίσει και νιώθω ότι το χαλασμένο στομάχι θα με συνοδεύει μέχρι το τέλος πάντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate89 είπε:

? (κόλλησε αυτό με τα νύχια)! να το χαίρεσαι το μπουμπούκι σου, γερός και πάντα χαρούμενος!! ? Έχω αρχίσει και νιώθω ότι το χαλασμένο στομάχι θα με συνοδεύει μέχρι το τέλος πάντως 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου! Και εσύ με το καλό να υποδεχτείς το μωρακι σου!!! 

Για το στομάχι όχι ρε μη το λες αν και εγώ όταν με. Πιάνει το ίδιο πιστεύω χαχαχα αλλά υπομονή θα αλλάξει αυτό σύντομα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγκυούλες! 

Ήρθα και εγώ στην ομάδα σας! Είμαι 8 εβδομάδων και 5 ημερών σήμερα, αύριο θα ακούσουμε την καρδούλα για 2η φορά, πρώτα ο Θεός, ελπίζω όλα να πηγαίνουν καλά. Αυχενική διαφάνεια έχω στισ 12 εβδομάδες και 5 ημέρες, οπότε υπομονή ακομη. Απο συμπτώματα, τις τελευταίες 10 μέρες είμαι πολύ καλύτερα ευτυχώς. Ελπίζω και εσείς να νιώθετε κάθεμέρα και πιο όμορφα και να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας όλες. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΑγγελικήΓΖ είπε:

Καλησπέρα εγκυούλες! 

Ήρθα και εγώ στην ομάδα σας! Είμαι 8 εβδομάδων και 5 ημερών σήμερα, αύριο θα ακούσουμε την καρδούλα για 2η φορά, πρώτα ο Θεός, ελπίζω όλα να πηγαίνουν καλά. Αυχενική διαφάνεια έχω στισ 12 εβδομάδες και 5 ημέρες, οπότε υπομονή ακομη. Απο συμπτώματα, τις τελευταίες 10 μέρες είμαι πολύ καλύτερα ευτυχώς. Ελπίζω και εσείς να νιώθετε κάθεμέρα και πιο όμορφα και να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας όλες. ❤️

Καλώς ήρθες με το καλό να ακούσεις πάλι το μωράκι σου! Εμείς έχουμε ακόμα μέχρι να ξανακουσουμε! Περιμένουμε νέα σου!

@Mamounitsa μετράμε αντίστροφα κ για τα δικά σ νέα! ;)

Εγώ αύριο πάω για για εξετάσεις γτ λήγουν μεθαύριο κ θα μπω σιγά σιγά κ γω στην αντίστροφη μέτρηση για να το ακούσουμε κ να το δούμε! 

Αύριο βάση Τερ θα είμαι 10εβδ ακριβως!

Από.συμπτωματα παίρνω σιρόπακι κ κρατάω το φαγητό αλλά ο ένας εμετός στανταρακι! Κ σήμερα με ενοχλεί η κοιλίτσα Μ ελπίζω να μην είναι κάτι ανησυχητικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες!! 10+4 σήμερα κ νομίζω είμαι λίγο καλύτερα!! Έχω το στομάχι μου αλλά κάποιες ώρες τη μέρα πια όχι όλη τη μέρα!! @pangipotμην ανυσυχεις μήπως κουραραστικες λίγο πάρα πάνω κ σε έπιασε η κοιλιά σου!!! Έχω ακόμα λίγες μερουλες 2+σημερα χάχα 3 δηλαδή θέλω να πάω κ να δω ότι είναι καλά ο θέλω πάρα πολύ!!! @ΑγγελικήΓΖκαλός ήρθες κ με το καλό κ εσένα το νινακια σου!! Εύχομαι να πάνε ολας καλά μέχρι τέλος!! Εσύ σε ποιο μαιευτήριο γεννας!?, @Kate89 πως είσαι εσύ!??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...