Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχει η σύλληψη συμπτώματα;;


liza_pan93

Recommended Posts

Σχετικα με τα τεστ ωορρηξιας οταν εκανα κυκλους με κλομιφαινη ολα εβγαιναν παντα θετικα...οταν ρωτησα αργοτερα τον ενδοκρινολογο μου γιατι συνεβαινε αυτο μου ειπε οτι λογω που εχω συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων η ορμονη lh ειναι πιο ανεβασμενη σχεδον παντα οποτε τα τεστακια "καταλαβαιναν" ωορρηξια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/10/2019 at 12:18 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Με το cyclacur δε φεύγει η κύστη μέσα σε μια φορά. Ίσως σε βοηθήσει να σου έρθει περίοδος αν δεν σου έχει έρθει... Κ εμενα ήταν άφαντη. Βασικά ερχόταν οποτε ήθελε. 

Κατάλαβα, σε 2-3 μήνες ξανά ωορρηξία...!!! Ήρθε η περίοδος πριν λίγες μέρες αλλά όλο ήταν "φτιαχτό" (duphaston>κλομιφαίνη>περίοδος αλλά καθυστέρηση λόγω της κυστης). Γενικά, η προηγούμενη πρόταση είναι σχεδόν όλη η ζωή μου...με εξαίρεση την κλομιφαίνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η liza_pan93 είπε:

Κατάλαβα, σε 2-3 μήνες ξανά ωορρηξία...!!! Ήρθε η περίοδος πριν λίγες μέρες αλλά όλο ήταν "φτιαχτό" (duphaston>κλομιφαίνη>περίοδος αλλά καθυστέρηση λόγω της κυστης). Γενικά, η προηγούμενη πρόταση είναι σχεδόν όλη η ζωή μου...με εξαίρεση την κλομιφαίνη.

Γλυκουλα μην στενοχωριεσαι! 

Θα φυγει η κυστουλα και προχωρας! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η peacock είπε:

Σχετικα με τα τεστ ωορρηξιας οταν εκανα κυκλους με κλομιφαινη ολα εβγαιναν παντα θετικα...οταν ρωτησα αργοτερα τον ενδοκρινολογο μου γιατι συνεβαινε αυτο μου ειπε οτι λογω που εχω συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων η ορμονη lh ειναι πιο ανεβασμενη σχεδον παντα οποτε τα τεστακια "καταλαβαιναν" ωορρηξια. 

Αμ έτσι εξηγείται! Η αλήθεια είναι @peacockμου πως δεν πήγα ακόμη σε ενδοκρινολόγο....είμαι σε μικρή πόλη και οι 2-3 που έχουμε δεν έχουν καλή φήμη. Ο γυναικολόγος μού είχε πει να μην κάνω τεστάκια ωορρηξίας γιατί άδικα θα αγχώνομαι αφού, έτσι κι αλλιώς, παρακολουθούμε μαζί τον κύκλο. Εγώ όμως ήθελα να σκάσω.......?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Γλυκουλα μην στενοχωριεσαι! 

Θα φυγει η κυστουλα και προχωρας! ??

Σ'ευχαριστώ για την υποστήριξη καρδούλα!!! ❤️

Αχ η άτιμη...ο γιατρός είχε πει πως το έπαθα γιατί δεν έχω συνηθίσει η μήτρα μου να έχει ωορρηξία=κανονική περίοδο..! Οπότε, μάλλον θα το ξαναπάθω. Φοβήθηκα κιόλας από κάτι που μου είπε και λεω να τα παρατήσω προς το παρόν..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η liza_pan93 είπε:

Αμ έτσι εξηγείται! Η αλήθεια είναι @peacockμου πως δεν πήγα ακόμη σε ενδοκρινολόγο....είμαι σε μικρή πόλη και οι 2-3 που έχουμε δεν έχουν καλή φήμη. Ο γυναικολόγος μού είχε πει να μην κάνω τεστάκια ωορρηξίας γιατί άδικα θα αγχώνομαι αφού, έτσι κι αλλιώς, παρακολουθούμε μαζί τον κύκλο. Εγώ όμως ήθελα να σκάσω.......?

Τα τεστ ωορρηξια δε βοηθουν παντα, αναλογα τη περιπτωση...εμενα προσωπικα με μπερδευαν πολυ!

Με την παρακολουθηση της ωορρηξιας οντως ειναι καλυτερα! 

Αυτο το διαστημα που δε θα κανεις ενεργειες για ωορρηξια πηγαινε αν μπορεις σε ενδοκρινολογο θα σε βοηθησει να καταλσβεις τι παιζει! 

Και μη ξεχνας: Κι εμεις που δεν εχουμε περιοδο απο μονες μας εχουμε ψυχη! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Σ'ευχαριστώ για την υποστήριξη καρδούλα!!! ❤️

Αχ η άτιμη...ο γιατρός είχε πει πως το έπαθα γιατί δεν έχω συνηθίσει η μήτρα μου να έχει ωορρηξία=κανονική περίοδο..! Οπότε, μάλλον θα το ξαναπάθω. Φοβήθηκα κιόλας από κάτι που μου είπε και λεω να τα παρατήσω προς το παρόν..............

 Εγω θα προτεινα να μην τα παρατησεις απλα να συντονιστεις και να ψαχτεις λιγο παραπανω γιατι μπορει να σου δωσουν καποια λυση που θα σε βοηθησει παραπανω! 

Οταν εχουμε ενα στοχο, τον κοιταμε κσι προχωραμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Τα τεστ ωορρηξια δε βοηθουν παντα, αναλογα τη περιπτωση...εμενα προσωπικα με μπερδευαν πολυ!

Με την παρακολουθηση της ωορρηξιας οντως ειναι καλυτερα! 

Αυτο το διαστημα που δε θα κανεις ενεργειες για ωορρηξια πηγαινε αν μπορεις σε ενδοκρινολογο θα σε βοηθησει να καταλσβεις τι παιζει! 

Και μη ξεχνας: Κι εμεις που δεν εχουμε περιοδο απο μονες μας εχουμε ψυχη! ? 

Πρέπει να πάω, ναι...να βρω όρεξη και θα πάω γιατί τα έχω παίξει.

Χαχαχαχαχα πόσο με νιώθεις!!! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peacock είπε:

 Εγω θα προτεινα να μην τα παρατησεις απλα να συντονιστεις και να ψαχτεις λιγο παραπανω γιατι μπορει να σου δωσουν καποια λυση που θα σε βοηθησει παραπανω! 

Οταν εχουμε ενα στοχο, τον κοιταμε κσι προχωραμε! 

Αχ το ίδιο είχα κάνει πριν 3 χρόνια κορίτσι...τα παράτησα γιατί έχασα κάθε όρεξη (κατάθλιψη). Έχω αλλάξει καμιά δεκαριά γιατρούς και αυτός που πάω τώρα θεωρείται κορυφαίος! Έχω ακούσει απίστευτα για εκείνον και έτσι πήγα κι εγώ.....αλλά νιώθω πάλι πως "πέφτω" και απογοητεύομαι. Πόσο μα πόσο θαυμάζω όλες τις ΗΡΩΙΔΕΣ που προσπαθούν για χρόνια και χρόνια, πόσο ΘΕΕΣ που είναι επικεντρωμένες στον στόχο τους και κάνουν πέρα κάθε αδυναμία για να καταφέρουν να αποκτήσουν ένα μικράκι ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει να βρεις σωστούς γιατρούς... Νομιζω όλα είναι θέμα χρόνου. Μην ανησυχείς. Κάνε τις εξετάσεις σου. Παρακολουθώ τη ωορρηξία σου.... Κάνε στοχευμενες επαφές κ θα ρθει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πρέπει να βρεις σωστούς γιατρούς... Νομιζω όλα είναι θέμα χρόνου. Μην ανησυχείς. Κάνε τις εξετάσεις σου. Παρακολουθώ τη ωορρηξία σου.... Κάνε στοχευμενες επαφές κ θα ρθει?

Μακάρι..!!! Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Η γιατρός ειπε οτι το κολύμπι είναι η καλύτερη άσκηση στην εγκυμοσύνη😇!! Οποτε εκλεισα και γω διακοπές στην Καραϊβική🏝️🥥🌴!!! Αλλωστε ποια είμαι εγώ  που θα παρακούσω τις οδηγίες της γιατρού😝!!! 
    • Αμαν ρε κοριτσακι μου γλυκο!!! Τωρα είσαι καλα; Να μην ακους κανεναν κ να κανεις ότι αισθανεσαι εσυ!!
    • έχω κάποια ανδρογόνα αυξημένα όχι όλα..δεν μου είπαν κάτι για καμπύλη ζαχάρου ούτε ο γυναικολόγος ούτε ο ενδοκρινολόγος..ίσως επειδή είχα σύλληψη ασχετα αν κατέληξε σε βιοχημική.. εσένα είναι πολύ κάτω από το όριο τα ανδρογόνα;
    • Και εμένα 2η χρόνια!! Και ακρινως όπως τα λες… αν εξαιρέσεις ανάμεσα στις γιορτές που αρρώστησε με γρίπη α και την πέρασε στο πόδι κατά τ αλλά μια χαρά! Ε μια που έλεγα τι ωραία χρόνια (πέρυσι όλο άρρωστος ήταν) Ε μια που αρρωστησαμε 😂😂😂. Κορίτσι μου μπράβο για το κουράγιο σου!!! Θα κρατήσω το θετικό της υπόθεσης ότι έμεινες φυσιολογικά έγκυος,,θα ξανά έρθει σίγουρα! Χαλάρωσε και απόλαυσε τις στιγμές όπως λέγαμε και παλιά! εγώ ταλαιπωρήθηκα παρά πολύ λίγο μετά που γέννησα (ένα εξάμηνο αργότερα) μέχρι κι πρόσφατα με προβλήματα υγείας… είχα φτάσει σε σημείο που δεν μπορούσα να κουνήσω τα πόδια μου και ήταν πολύ σοκαριστικό… δοξα Το θεό βρήκαν το πρόβλημα που έχω απλά άργησαν 2 χρόνια μωρέ! Ελλάς το μεγαλείο σου θα πω εγώ! Έχω πάρει πολύ μεγάλες ποσότητες κορτιζόνης και εννοείται έβαλα κιλά αλλά μου προκάλεσε και αλλά προβλήματα.., το χειρότερο ο καταρράκτης στο μάτι,, θα περάσει και αυτό εννοείται, έχω ξεκαθαρίσει πολύ κόσμο απο την ζωη μου., περάσαμε λίγο δύσκολα και με τον άντρα μου αλλά όλα καλά τώρα ! Με έχουν πρήξει όλοι για δεύτερο παιδί αλλά ενώ τα αγαπάω πολύ τα παιδιά σε αυτή τη φάση δεν θέλω! Δεν έχω χαρεί καθόλου το παιδάκι μου με όλα αυτά και  τώρα είμαστε σε πολύ καλή φάση που απλά θέλω να απολαύσω! 
    • κορίτσι μου θύμισε μου..έκανες καθόλου τεστ ωορρηξίας; με το καλό..κάθε φορά και πιο κοντά στο σποράκι! πόσες μέρες μετά την ωορρηξία είσαι;  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...