Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενδομητρίωση


Άντρεα

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας!! Με ενδιαφέρει το θέμα σας και το παρακολουθώ.. Εσείς που έχετε διαγνωστεί και το έχετε ψάξει αν μπορείτε να με διαφωτίσετε.. Εμφανίζεται ξαφνικά; έχει πάντα συμπτώματα; πήγα σε ένα γιατρό και μ είπε ότι πρέπει να κάνω λαπαροσκοπηση γτ δε ξέρει αν έχω ή όχι.. Εντωμεταξύ αμη έχω 10,6 και στην περίοδο μου δεν έχω καμία αλλαγή.. Σε υπέρηχο δε φαίνεται τπτ.. Υπάρχει λέτε περίπτωση με όσα έχετε δει; μας απασχολεί γτ είχαμε πιάσει μωράκι, το χάσαμε και μετά από 2+ χρόνια δεν έχουμε πιάσει ακόμη.. 

Καλησπερα κορίτσι μου νομίζω δεν μπορούν να ξέρουν ποτέ ακριβός το χρόνο που εμφανίζεται!! Δεν έχει πάντα συμπτώματα στην περίπτωση τι δική μου δεν είχα και αποτι λένε ο μόνος ασφαλές τρόπος για να σιγουρευτουμ ότι υπάρχει είναι η λαπαροσκοπηση αλλά μη τρελαθούμε δεν είναι έτσι απλό!! Έχεις υποψίες ενδομητριωσης έχεις συμπτώματα η ή υπογονιμοτητα!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 98
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Είχες δηλαδή κανονικά γόνιμες μέρες? 

ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΝ ΕΙΧΑ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΤΑ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ? ΑΝ ΛΕΣ ΑΥΤΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ Μ ΕΙΧΕ ΠΕΟ ΠΩΣ Η ΕΝΕΣΗ Π ΕΚΑΝ ΕΧΕΙ ΔΡΑΣΗ ΓΙΑ 28 ΜΕΡΕΣ Κ ΕΠΕΙΤΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΜΠΕΙ ΞΑΝΑ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Κ Ν ΕΧΩ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 45 ΜΕΡΕΣ ΑΠ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ..ΑΥΤΟ Κ ΕΚΑΝΑ... ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΟΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕΧΡΙ Ν ΒΡΩ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΜΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΗΓΕΙΤΕ ΩΟΡΗΞΙΑ ΣΤΙΣ 62 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ ΕΚΑΝΑ ΩΟΡΗΞΙΑ Κ ΣΤΙΣ 75 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Συγνώμη ο γιατρός έκανε λαπαροσκόπηση για την υδροσαλπιγγα αλλά δεν την έβγαλε όλη ούτε την έδεσε τιποτα? Αν και καλύτερο είναι να βγει .. με το καλό το μωράκι σού

ΝΑΙ Κ ΟΜΩΣ ΕΝΩ ΕΜΕΝΑ Μ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΟΛΗ..ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ Ν ΕΧΩ ΕΠΑΦΕΣ ΝΟΕΜΒΡΗ Κ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΙΑ Ν ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑΞΑ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ Μ ΕΙΧΕ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΗΤΑΝ  ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΜΟΛΙΣ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΕΙ Κ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ Κ Μ ΖΗΤΗΣΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ Τ, Κ ΣΤΗΝ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ Κ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΙΔΑΜΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΣΤΑ ΑΓΓΕΙΑ Τ ΠΑΧΕΩΣ ΕΝΤΕΡΟΥ Κ ΤΡΕΦΟΤΑΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ Κ ΑΝ ΑΡΓΟΥΣΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ Μ ΕΚΑΝΑΝ ΙΛΕΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΑΡΧΙΣΕΙ Ν ΕΠΙΡΕΑΖΕΙ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου νομίζω δεν μπορούν να ξέρουν ποτέ ακριβός το χρόνο που εμφανίζεται!! Δεν έχει πάντα συμπτώματα στην περίπτωση τι δική μου δεν είχα και αποτι λένε ο μόνος ασφαλές τρόπος για να σιγουρευτουμ ότι υπάρχει είναι η λαπαροσκοπηση αλλά μη τρελαθούμε δεν είναι έτσι απλό!! Έχεις υποψίες ενδομητριωσης έχεις συμπτώματα η ή υπογονιμοτητα!? 

Έχω υπογονιμοτητα αλλά έχω υπάρξει έγκυος.. Βέβαια ζω σε ένα περιβάλλον που γενικά είμαι στην τσίτα εδω και πολυυυυυυυ καιρό.. Δηλ θεωρώ πως παίζει ρόλο και αυτό που δεν πιάνουμε... Ναι πήγα για μια γνώμη στον Πάντο και μ είπε λαπαροσκοπηση για πιθανή ενδομητριωση.. Αλλά δε θέλω να την κάνω χωρίς κάποια ένδειξη κάτι.. Έτσι μόνο για να γίνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Έχω υπογονιμοτητα αλλά έχω υπάρξει έγκυος.. Βέβαια ζω σε ένα περιβάλλον που γενικά είμαι στην τσίτα εδω και πολυυυυυυυ καιρό.. Δηλ θεωρώ πως παίζει ρόλο και αυτό που δεν πιάνουμε... Ναι πήγα για μια γνώμη στον Πάντο και μ είπε λαπαροσκοπηση για πιθανή ενδομητριωση.. Αλλά δε θέλω να την κάνω χωρίς κάποια ένδειξη κάτι.. Έτσι μόνο για να γίνει.. 

Ακριβός αυτό θα σου έλεγα τώρα!! Δεν είναι λόγος να κάνεις λαπαροσκοπηση χωρίς κάποια ένδειξη φυσικά μη το δεχτείς έτσι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ακριβός αυτό θα σου έλεγα τώρα!! Δεν είναι λόγος να κάνεις λαπαροσκοπηση χωρίς κάποια ένδειξη φυσικά μη το δεχτείς έτσι!! 

Ναι έτσι λέω! Δε θέλω έτσι.. Κ πρόβλημα να υπάρχει όντως προτιμώ να κάνω εξωσωματική και να το αντιμετωπίσω μετά πάρα να κάνω τώρα επέμβαση χωρίς προφανή λόγο και να χάσω κ άλλο χρόνο... Δεν έχω κ άλλο κουράγιο υπομονής! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Ναι έτσι λέω! Δε θέλω έτσι.. Κ πρόβλημα να υπάρχει όντως προτιμώ να κάνω εξωσωματική και να το αντιμετωπίσω μετά πάρα να κάνω τώρα επέμβαση χωρίς προφανή λόγο και να χάσω κ άλλο χρόνο... Δεν έχω κ άλλο κουράγιο υπομονής! 

Σε κατάλαβενω απόλυτα!! Έχεις κάποιο καλό γιατρό τουλάχιστον που να τον εμπιστεύεσαι Απόλυτα!!?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Σε κατάλαβενω απόλυτα!! Έχεις κάποιο καλό γιατρό τουλάχιστον που να τον εμπιστεύεσαι Απόλυτα!!?? 

Δυστυχώς όχι...Όχι ότι δεν υπάρχουν.. Έχω πέσει σε λάθος γιατρούς και δεν μπορώ να εμπιστευτώ κανέναν... Αν δεν πιάσω το μωρό μ στα χέρια μ θα έχω για όλους αμφιβολίες... Τώρα θα πάω στον μουστακαρια.. Εύχομαι να πάει καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Δυστυχώς όχι...Όχι ότι δεν υπάρχουν.. Έχω πέσει σε λάθος γιατρούς και δεν μπορώ να εμπιστευτώ κανέναν... Αν δεν πιάσω το μωρό μ στα χέρια μ θα έχω για όλους αμφιβολίες... Τώρα θα πάω στον μουστακαρια.. Εύχομαι να πάει καλά.. 

Νι σε κατάλαβενω δεν τον ξέρω το γιατρό αλλά επειδή κ εγώ πέρασα από πολλούς μέχρι να καταλήξω κατάλαβα πως καλύτερα είναι κάποιος σε δημόσιο και όχι ιδιώτης κατ εμέ!! Εγώ σε όσους ιδιώτες πήγα μόνο λεφτά ήθελαν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας!! Με ενδιαφέρει το θέμα σας και το παρακολουθώ.. Εσείς που έχετε διαγνωστεί και το έχετε ψάξει αν μπορείτε να με διαφωτίσετε.. Εμφανίζεται ξαφνικά; έχει πάντα συμπτώματα; πήγα σε ένα γιατρό και μ είπε ότι πρέπει να κάνω λαπαροσκοπηση γτ δε ξέρει αν έχω ή όχι.. Εντωμεταξύ αμη έχω 10,6 και στην περίοδο μου δεν έχω καμία αλλαγή.. Σε υπέρηχο δε φαίνεται τπτ.. Υπάρχει λέτε περίπτωση με όσα έχετε δει; μας απασχολεί γτ είχαμε πιάσει μωράκι, το χάσαμε και μετά από 2+ χρόνια δεν έχουμε πιάσει ακόμη.. 

Γεια σου κορίτσι μου! Δεν είναι υπερβολικά ψηλή η αμη σου; αυτό που οφείλεται σου είπε ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η love30 είπε:

Την ενδομητριοση μπορούν να τη δουν και με μαγνητική για να μην μπείτε στον κόπο για λαπαροσκόπηση  τουλάχιστον για μια πρώτη εικόνα

Φαίνεται πάντα από την μαγνητική; ανεξαρτήτως μεγέθους και περιοχής που βρίσκεται; Ο γιατρός μου είπε πως μόνο με τη λαπαροσκόπιση μπορούμε να ξέρουμε σίγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Δεν είναι υπερβολικά ψηλή η αμη σου; αυτό που οφείλεται σου είπε ο γιατρός;

Ψηλή;νομίζω πρέπει να είναι τριψηφιος για να φανεί κάποιο πρόβλημα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Ψηλή;νομίζω πρέπει να είναι τριψηφιος για να φανεί κάποιο πρόβλημα.. 

ίσως κάνουν διαφορετικές μετρήσης στη Κύπρο τότε.

6,9 είναι το ανότατο φυσιολογικό με βάση το χαρτί του μικροβιολογικού εδώ για αυτό παραξενευτηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

ίσως κάνουν διαφορετικές μετρήσης στη Κύπρο τότε.

6,9 είναι το ανότατο φυσιολογικό με βάση το χαρτί του μικροβιολογικού εδώ για αυτό παραξενευτηκα

6.9 ng/ml ή pmol/l;

Γιατί είναι τελείως διαφορετικές μονάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

6.9 ng/ml ή pmol/l;

Γιατί είναι τελείως διαφορετικές μονάδες.

Αχ κορίτσια συγγνώμη τη ca125 εννοούσα 10,6.. Αμη έχω 4.69 πω πω χίλια συγγνώμη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Αχ κορίτσια συγγνώμη τη ca125 εννοούσα 10,6.. Αμη έχω 4.69 πω πω χίλια συγγνώμη.. 

Καλέ, πες τι μονάδες έχει δίπλα στο 6.9! Γιατί κοίταξα και τη CA125 μου και είναι κι αυτή μεγαλύτερη. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η wild lavender είπε:

Καλέ, πες τι μονάδες έχει δίπλα στο 6.9! Γιατί κοίταξα και τη CA125 μου και είναι κι αυτή μεγαλύτερη. ?

Ca125 : 10,6 U/mL και ΑΜΗ 4,69ng/mL

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Ca125 : 10,6 U/mL και ΑΜΗ 4,69ng/mL

Ευχαριστώ πολύ. Εμένα για την CA125 λέει τιμές αναφοράς 0-35 U/ml, όχι 10.6. Κι εγώ που έχω 8.5, η αιματολόγος μου είπε ότι είναι εντάξει και δεν έδωσε σημασία. Πωπω, θα πρέπει να το κοιτάξω. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Εμένα για την CA125 λέει τιμές αναφοράς 0-35 U/ml, όχι 10.6. Κι εγώ που έχω 8.5, η αιματολόγος μου είπε ότι είναι εντάξει και δεν έδωσε σημασία. Πωπω, θα πρέπει να το κοιτάξω. ?

Κορίτσι μου φυσικά είσαι μια χαρά!  το 10,6 είναι η τιμή που βρήκανε σε μένα.. Από 0 έως 35 είναι το όριο.. Όσο πιο χαμηλά τόσο πιο καλά μ είπαν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Κορίτσι μου φυσικά είσαι μια χαρά!  το 10,6 είναι η τιμή που βρήκανε σε μένα.. Από 0 έως 35 είναι το όριο.. Όσο πιο χαμηλά τόσο πιο καλά μ είπαν.. 

Συνεννόηση κλαρινέτο ?

Μπερδεύτηκες εσύ, σε μπέρδεψα κι εγώ με την κοπέλα από την Κύπρο, ο,τι να 'ναι, χαχα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η wild lavender είπε:

Συνεννόηση κλαρινέτο ?

Μπερδεύτηκες εσύ, σε μπέρδεψα κι εγώ με την κοπέλα από την Κύπρο, ο,τι να 'ναι, χαχα. 

 

Χαχαχαχα το κατάλαβα! Αλλά δεν πειράζει σιγά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Αχ κορίτσια συγγνώμη τη ca125 εννοούσα 10,6.. Αμη έχω 4.69 πω πω χίλια συγγνώμη.. 

Τώρα μάλιστα :) λέω και γω! Για ca125 δεν ξέρω, δεν έχω κάνει μέχρι σήμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/9/2019 at 5:24 ΜΜ, ο/η xrisanthi είπε:

ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΝ ΕΙΧΑ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΤΑ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ? ΑΝ ΛΕΣ ΑΥΤΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ Μ ΕΙΧΕ ΠΕΟ ΠΩΣ Η ΕΝΕΣΗ Π ΕΚΑΝ ΕΧΕΙ ΔΡΑΣΗ ΓΙΑ 28 ΜΕΡΕΣ Κ ΕΠΕΙΤΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΜΠΕΙ ΞΑΝΑ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Κ Ν ΕΧΩ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 45 ΜΕΡΕΣ ΑΠ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ..ΑΥΤΟ Κ ΕΚΑΝΑ... ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΟΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕΧΡΙ Ν ΒΡΩ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΜΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΗΓΕΙΤΕ ΩΟΡΗΞΙΑ ΣΤΙΣ 62 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ ΕΚΑΝΑ ΩΟΡΗΞΙΑ Κ ΣΤΙΣ 75 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!!

στις On 23/9/2019 at 12:55 ΜΜ, ο/η Άντρεα είπε:

Φαίνεται πάντα από την μαγνητική; ανεξαρτήτως μεγέθους και περιοχής που βρίσκεται; Ο γιατρός μου είπε πως μόνο με τη λαπαροσκόπιση μπορούμε να ξέρουμε σίγουρα

Εγώ έκανα μαγνητική για να μην κάνω άσκοπα λαπαροσκόπηση και τα είδαν μια χαρά έκανα και με σκιαγραφικό και χωρίς 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/9/2019 at 5:29 ΜΜ, ο/η xrisanthi είπε:

ΝΑΙ Κ ΟΜΩΣ ΕΝΩ ΕΜΕΝΑ Μ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΟΛΗ..ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ Ν ΕΧΩ ΕΠΑΦΕΣ ΝΟΕΜΒΡΗ Κ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΙΑ Ν ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑΞΑ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ Μ ΕΙΧΕ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΗΤΑΝ  ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΜΟΛΙΣ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΕΙ Κ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ Κ Μ ΖΗΤΗΣΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ Τ, Κ ΣΤΗΝ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ Κ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΙΔΑΜΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΣΤΑ ΑΓΓΕΙΑ Τ ΠΑΧΕΩΣ ΕΝΤΕΡΟΥ Κ ΤΡΕΦΟΤΑΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ Κ ΑΝ ΑΡΓΟΥΣΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ Μ ΕΚΑΝΑΝ ΙΛΕΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΑΡΧΙΣΕΙ Ν ΕΠΙΡΕΑΖΕΙ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ...

Γιατροί σου λένε μετά τι να πεις και εγώ έκανα 3 εξωσωματικές χωρίς να μου ζητήσουν σαλπιγγογραφια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/9/2019 at 5:35 ΜΜ, ο/η melodyy είπε:

Έχω υπογονιμοτητα αλλά έχω υπάρξει έγκυος.. Βέβαια ζω σε ένα περιβάλλον που γενικά είμαι στην τσίτα εδω και πολυυυυυυυ καιρό.. Δηλ θεωρώ πως παίζει ρόλο και αυτό που δεν πιάνουμε... Ναι πήγα για μια γνώμη στον Πάντο και μ είπε λαπαροσκοπηση για πιθανή ενδομητριωση.. Αλλά δε θέλω να την κάνω χωρίς κάποια ένδειξη κάτι.. Έτσι μόνο για να γίνει.. 

Μίλα με το γιατρό σου αν είναι να κάνεις μία μαγνητική πρώτα δεν είναι τόσο εύκολα κάθε λίγο και λιγάκι κάνε λαπαροσκόπηση και παρεμβάσεις και αλλαγές πάει και το ενδομήτριο με τόσες παρεμβάσεις που θέλουν οι γιατροί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...