Μετάβαση σε περιεχόμενο

άγχος,ψυχολογια..


Guest

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου.

Είναι εφικτό όταν λές οτι θα ξεκινήσεις τις προσπάθειες για ενα μωρο και  να μην έχεις άγχος?ή να μην το σκέφτεσαι συνέχεια?

Δεν ξέρω απο όταν είπαμε να προσπαθούμε στοχευμένα και από οταν είπαμε οτι θέλουμε μωρό το σκέφτομαι συνέχεια(o χαρακτηρας μου ειναι λιγο ανυπομονος δεν ξερω αν φταιει  αυτο) ή αν ετσι νιωθετε και εσεις.

Ετυχε και τωρα στην ωορηξια μου να μην καταφέρουμε να βρεθούμε λόγω περιεργων ωραρίων δουλειας  και πφφ...

Τελοσπάντων δεν θέλω να σας ζαλίζω απλώς το σκεφτομαι εντοναι το θελω πολυ.

Άραγε οι αντρες μας το σκεφτονται και εκεινοι καπως ετσι?ή μονο εμεις λειτουργούμε κατ αυτόν τον τροπο .

Τον προηγουμενο μήνα πιστευα οτι δεν θα μου ερθει περιοδος εντέλη ειπα να μην ξανακοιτάξω για συμπτωματα γιατι εξαλου ειναι ιδια όπως έχω διαβάσει.

Ωστόσο έχω παρατηρήσει ότι απο οταν ξεκινησαμε τις ελευθερες ολοκληρωμένες επαφες σαν να ψιλοσοκαριστηκε ο οργανισμος μου πριν αδιαθετησω  πολυ νωριτερα ξεκινουσαν κατι πονοι κατι ζαλαδες που ποτε δεν τα ειχα εννοειται πως αδιαθετουσα κανονικοτατα!ουτε μια μερα καθυστερησης

εσεις?πως πατε?πως μου ειστε ψυχολογικα???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και σε σένα! 

Ο κύκλο μας όντως τα ψιλοπαιζει όταν αρχίζουν οι ελεύθερες επαφές.

Εγώ δεν είχα καθόλου άγχος όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες. Ήρθε η πρώτη εγκυμοσύνη όμως ήταν βιοχημική. Μετά από αυτό, ναι είχα αγχωθει, πριν καν ξεκινήσουμε προσπάθειες. Αφήσαμε δύο κύκλους να περάσουν και μέσα μου έβραζα που άφηνα τον χρόνο να περάσει.

Δεύτερη εγκυμοσύνη, πάλι βιοχημική. Αυτη τη φορά περισσότερο θύμωσα παρά στεναχωρήθηκα. 

Τώρα αν ρωτήσεις θα σου πω όχι δεν έχω άγχος, ξέρω ότι θα έρθει. Είμαι σίγουρη βασικά ότι θα έρθει σύντομα και θα προχωρήσει μέχρι τέλους!

Είναι λογικό να αγχωνόμαστε αλλά καλό είναι να έχουμε και ένα μέτρο. Να μην μας γίνεται εμμονή γιατί εκεί κάνουμε κακό στον εαυτό μας και κάθε απογοητεύσει την βιώνουμε πιο έντονα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η vikujustme είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.

Είναι εφικτό όταν λές οτι θα ξεκινήσεις τις προσπάθειες για ενα μωρο και  να μην έχεις άγχος?ή να μην το σκέφτεσαι συνέχεια?

Δεν ξέρω απο όταν είπαμε να προσπαθούμε στοχευμένα και από οταν είπαμε οτι θέλουμε μωρό το σκέφτομαι συνέχεια(o χαρακτηρας μου ειναι λιγο ανυπομονος δεν ξερω αν φταιει  αυτο) ή αν ετσι νιωθετε και εσεις.

Ετυχε και τωρα στην ωορηξια μου να μην καταφέρουμε να βρεθούμε λόγω περιεργων ωραρίων δουλειας  και πφφ...

Τελοσπάντων δεν θέλω να σας ζαλίζω απλώς το σκεφτομαι εντοναι το θελω πολυ.

Άραγε οι αντρες μας το σκεφτονται και εκεινοι καπως ετσι?ή μονο εμεις λειτουργούμε κατ αυτόν τον τροπο .

Τον προηγουμενο μήνα πιστευα οτι δεν θα μου ερθει περιοδος εντέλη ειπα να μην ξανακοιτάξω για συμπτωματα γιατι εξαλου ειναι ιδια όπως έχω διαβάσει.

Ωστόσο έχω παρατηρήσει ότι απο οταν ξεκινησαμε τις ελευθερες ολοκληρωμένες επαφες σαν να ψιλοσοκαριστηκε ο οργανισμος μου πριν αδιαθετησω  πολυ νωριτερα ξεκινουσαν κατι πονοι κατι ζαλαδες που ποτε δεν τα ειχα εννοειται πως αδιαθετουσα κανονικοτατα!ουτε μια μερα καθυστερησης

εσεις?πως πατε?πως μου ειστε ψυχολογικα???

 

Καλημέρα!!

Η αλήθεια είναι ότι νομίζω πως εμείς οι γυναίκες έχουμε περισσότερο άγχος και αγωνία..και γω το σκέφτομαι πολύ έντονα, όλο λέω ότι δεν θα το σκέφτομαι και θα κάνω σαν να μη συμβαίνει τίποτα αλλά συνέχεια γυρνάει στο μυαλό μου. Ειδικά οταν πλησιάζουν οι μέρες και λεω μακαρι να ειμαι τυχερή και να ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ εκει είναι που δεν βγαίνει απο το μυαλό μου από την αγωνία μου.

Και εγώ εχω παρατηρήσει πως αρκετά νωρίτερα έχω πονάκια και ζαλάδες αλλα πίστευα οτι ήταν ιδέα μου, επειδή προσέχω το παραμικρό μήπως και είναι συμπτωμα εγκυμοσύνης!

Εύχομαι πολύ σύντομα να δείς θετικότατο τεστ εγκυμοσύνης!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα και σε σένα! 

Ο κύκλο μας όντως τα ψιλοπαιζει όταν αρχίζουν οι ελεύθερες επαφές.

Εγώ δεν είχα καθόλου άγχος όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες. Ήρθε η πρώτη εγκυμοσύνη όμως ήταν βιοχημική. Μετά από αυτό, ναι είχα αγχωθει, πριν καν ξεκινήσουμε προσπάθειες. Αφήσαμε δύο κύκλους να περάσουν και μέσα μου έβραζα που άφηνα τον χρόνο να περάσει.

Δεύτερη εγκυμοσύνη, πάλι βιοχημική. Αυτη τη φορά περισσότερο θύμωσα παρά στεναχωρήθηκα. 

Τώρα αν ρωτήσεις θα σου πω όχι δεν έχω άγχος, ξέρω ότι θα έρθει. Είμαι σίγουρη βασικά ότι θα έρθει σύντομα και θα προχωρήσει μέχρι τέλους!

Είναι λογικό να αγχωνόμαστε αλλά καλό είναι να έχουμε και ένα μέτρο. Να μην μας γίνεται εμμονή γιατί εκεί κάνουμε κακό στον εαυτό μας και κάθε απογοητεύσει την βιώνουμε πιο έντονα

 

είχα προσπαθήσει να το googlaρω στο ιντερνετ αυτο με τις ελευθερες επαφες γιατι ελεγα ή εγω απλα  το σκεφτομαι πολύ ή οντως έχει σχέση με τις ελευθερες επαφες.

ισχύει αυτο που λες για το αγχος απλα ειναι αυτο οταν πλησιαζουν οι μερες της περιοδου  πραγματικα το σκεφτομαι συνεχεια μα συνεχεια κατι σαν εμμονη ενα πραγμα και αυτο δεν ξερω πως μα το ρυθμισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η melita11 είπε:

Καλημέρα!!

Η αλήθεια είναι ότι νομίζω πως εμείς οι γυναίκες έχουμε περισσότερο άγχος και αγωνία..και γω το σκέφτομαι πολύ έντονα, όλο λέω ότι δεν θα το σκέφτομαι και θα κάνω σαν να μη συμβαίνει τίποτα αλλά συνέχεια γυρνάει στο μυαλό μου. Ειδικά οταν πλησιάζουν οι μέρες και λεω μακαρι να ειμαι τυχερή και να ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ εκει είναι που δεν βγαίνει απο το μυαλό μου από την αγωνία μου.

Και εγώ εχω παρατηρήσει πως αρκετά νωρίτερα έχω πονάκια και ζαλάδες αλλα πίστευα οτι ήταν ιδέα μου, επειδή προσέχω το παραμικρό μήπως και είναι συμπτωμα εγκυμοσύνης!

Εύχομαι πολύ σύντομα να δείς θετικότατο τεστ εγκυμοσύνης!!

 

πραγματικα διαβαζω την απαντηση σου και ειμαι και εγω ετσι ακριβως ,

ειδικα εκει που λες θα κανω σαν να μην συμβαινει τιποτα αχαχαχχα ποσο εγω

το θεμα ειναι πως μπορουμε να το αποβαλλουμε ολο αυτο ή εστω να το μετριασουμε.

Σε πολλες συζητησεις εδω στο φορουμ διαβαζω πως δεν ισχυει αυτο που λενε με την πρωτη εμεινα εγκυος.και πραγματικα δε μπορω να καταλαβω γιατι τοτε το λενε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η vikujustme είπε:

πραγματικα διαβαζω την απαντηση σου και ειμαι και εγω ετσι ακριβως ,

ειδικα εκει που λες θα κανω σαν να μην συμβαινει τιποτα αχαχαχχα ποσο εγω

το θεμα ειναι πως μπορουμε να το αποβαλλουμε ολο αυτο ή εστω να το μετριασουμε.

Σε πολλες συζητησεις εδω στο φορουμ διαβαζω πως δεν ισχυει αυτο που λενε με την πρωτη εμεινα εγκυος.και πραγματικα δε μπορω να καταλαβω γιατι τοτε το λενε?

Κοίταξε νομίζω με την πρώτη πρέπει να είσαι πολύ τυχερή για να μείνεις..αλλά υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο.

Η αδερφή μου όταν άρχισε προσπάθειες για μωράκι έπιασε στον πρώτο μήνα, όμως νομίζω ότι η περισσότεροι προσπαθούν αρκετές φορές! Οπως και να έχει υπομονή υπομονή και υπομονή μόνο μπορούμε να κάνουμε !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Όντως εγω το σκεφτομουν συνεχεια και οταν ηταν οι γονιμες μερες που επρεπε να ερθω σε επαφη με τον αντρα μου και οταν πλησιαζε η περιοδος. Ο δικος μου αντρας το σκεφτεται κ εκεινος πολυ και ενω εγω το προηγουμενο μηνα ημουν πιο χαλαρη (λογω διακοπων κ αδειας) εκεινος μου το ανεφερε συνεχεια κ του ελεγα να χαλαρωσει... Αλλα κ οταν ημουν στα κατω μου αρκετες φορες με στηριξε! Καποια στιγμη θα ερθει για ολες μας με οποιοδηποτε τροπο, το ποτε δυστηχως δεν μπορουμε να το καθορισουμε οσο και να θελουμε. Κ εγω εχω  2 φιλες που λενε οτι με την πρωτη επιασαν αλλα δεν το πολυπιστευω, τους πρωτους μηνες ισως ναι. Εντομεταξυ οταν εισαι παντρεμενη αρκετο καιρο ολοι γυρω σου σε ρωτανε, σε κοιτανε στη κοιλια να δουνε μηπως εισαι και δεν το εχεις πει, σου λενε οτι πρεπει να κανεις παιδι κ τι το καθυστερεις, εκει ειναι που νευριαζεις και απογοητευεσαι μετα! κ οταν ολες σου οι φιλες ειναι με μωρακια λες εγω γιατι?! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Όντως εγω το σκεφτομουν συνεχεια και οταν ηταν οι γονιμες μερες που επρεπε να ερθω σε επαφη με τον αντρα μου και οταν πλησιαζε η περιοδος. Ο δικος μου αντρας το σκεφτεται κ εκεινος πολυ και ενω εγω το προηγουμενο μηνα ημουν πιο χαλαρη (λογω διακοπων κ αδειας) εκεινος μου το ανεφερε συνεχεια κ του ελεγα να χαλαρωσει... Αλλα κ οταν ημουν στα κατω μου αρκετες φορες με στηριξε! Καποια στιγμη θα ερθει για ολες μας με οποιοδηποτε τροπο, το ποτε δυστηχως δεν μπορουμε να το καθορισουμε οσο και να θελουμε. Κ εγω εχω  2 φιλες που λενε οτι με την πρωτη επιασαν αλλα δεν το πολυπιστευω, τους πρωτους μηνες ισως ναι. Εντομεταξυ οταν εισαι παντρεμενη αρκετο καιρο ολοι γυρω σου σε ρωτανε, σε κοιτανε στη κοιλια να δουνε μηπως εισαι και δεν το εχεις πει, σου λενε οτι πρεπει να κανεις παιδι κ τι το καθυστερεις, εκει ειναι που νευριαζεις και απογοητευεσαι μετα! κ οταν ολες σου οι φιλες ειναι με μωρακια λες εγω γιατι?! 

όντως συμβαίνει αυτό!Είναι πολύ άσχημο γιατί είναι κάτι πολύ προσωπικό!! και στο κάτω κάτω το οτι είναι κάποιος παντρεμένος δεν σημαίνει ότι μπορεί να ανταπεξέλθει και στις ανάγκες ενός παιδιού.

Έτσι πρέπει ο ένας να χαλαρώνει τον άλλον! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η melita11 είπε:

όντως συμβαίνει αυτό!Είναι πολύ άσχημο γιατί είναι κάτι πολύ προσωπικό!! και στο κάτω κάτω το οτι είναι κάποιος παντρεμένος δεν σημαίνει ότι μπορεί να ανταπεξέλθει και στις ανάγκες ενός παιδιού.

Έτσι πρέπει ο ένας να χαλαρώνει τον άλλον! 

 

Διαβαζω αυτα που γραφετε και πραγματικα ειναι σαν να τα γραφω και εγω! Τον αλλο μήνα κλεινουμε ενα χρονο προσπαθειων...ολο λεμε να μην το σκεφτομαστε αλλα δυστυχως δεν γινετε! Αυριο εχω ραντεβου στο γυναικολογο για να μας πει τι εξετασεις πρεπει να κανουμε για δουμε αν ειναι ολα καλα ή αν φταιει κατι... επισης καθε εβδομαδα μαθαινω οτι ολο και καποια αλλη ειναι εγκυος, σιγουρα χαιρομαι αλλα σιγουρα  σκεφτομαι εμεις γιατι οχι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Happyhappy είπε:

Διαβαζω αυτα που γραφετε και πραγματικα ειναι σαν να τα γραφω και εγω! Τον αλλο μήνα κλεινουμε ενα χρονο προσπαθειων...ολο λεμε να μην το σκεφτομαστε αλλα δυστυχως δεν γινετε! Αυριο εχω ραντεβου στο γυναικολογο για να μας πει τι εξετασεις πρεπει να κανουμε για δουμε αν ειναι ολα καλα ή αν φταιει κατι... επισης καθε εβδομαδα μαθαινω οτι ολο και καποια αλλη ειναι εγκυος, σιγουρα χαιρομαι αλλα σιγουρα  σκεφτομαι εμεις γιατι οχι....

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου και σύντομα να έχετε ένα υγιέστατο σπορακι!! ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Happyhappy είπε:

Διαβαζω αυτα που γραφετε και πραγματικα ειναι σαν να τα γραφω και εγω! Τον αλλο μήνα κλεινουμε ενα χρονο προσπαθειων...ολο λεμε να μην το σκεφτομαστε αλλα δυστυχως δεν γινετε! Αυριο εχω ραντεβου στο γυναικολογο για να μας πει τι εξετασεις πρεπει να κανουμε για δουμε αν ειναι ολα καλα ή αν φταιει κατι... επισης καθε εβδομαδα μαθαινω οτι ολο και καποια αλλη ειναι εγκυος, σιγουρα χαιρομαι αλλα σιγουρα  σκεφτομαι εμεις γιατι οχι....

Να πας κορίτσι μου στο γιατρό σου, να κάνετε τις εξετάσεις σας και με το καλό σου εύχομαι να έρθει σύντομα μια εγκυμοσύνη! 

Πόσο σε καταλαβαίνω στο τελευταίο που γράφεις. Εγώ μετράω δύο βιοχημικές κυήσεις και χαίρομαι για τους γύρω μου που τα καταφέρνουν αλλά αναρωτιέμαι κιόλας καμμία φορα γιατί εγώ όχι και μάλιστα δύο φορές.... 

Θα τα καταφέρουμε ομως και μεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η vikujustme είπε:

πραγματικα διαβαζω την απαντηση σου και ειμαι και εγω ετσι ακριβως ,

ειδικα εκει που λες θα κανω σαν να μην συμβαινει τιποτα αχαχαχχα ποσο εγω

το θεμα ειναι πως μπορουμε να το αποβαλλουμε ολο αυτο ή εστω να το μετριασουμε.

Σε πολλες συζητησεις εδω στο φορουμ διαβαζω πως δεν ισχυει αυτο που λενε με την πρωτη εμεινα εγκυος.και πραγματικα δε μπορω να καταλαβω γιατι τοτε το λενε?

Δεν ξέρω τι μπορεί να βοηθήσει εσένα θα σου πω όμως τι βοήθησε εμένα στη δική μου περίπτωση.

Μπήκα στο φόρουμ χωρίς να συμμετέχω ενεργά και διάβασα για πολλές κοπέλες με βιοχημικές και τις ιστορίες τους. Μέχρι τότε νόμιζα (παράλογα) ότι ήμουν η μόνη αλλά εδώ διάβαζα αυτά που γράφαν και ταυτιζομουν, ένιωθα σα να έγραφα εγω. Κατάλαβα ότι δεν ήμουν η μόνη, αυτά συμβαίνουν και έτσι χαλάρωσα πραγματικά. Όχι ότι δεν το σκέφτομαι καθόλου, αυτό δεν γίνεται!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η melita11 είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου και σύντομα να έχετε ένα υγιέστατο σπορακι!! ?

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ!! Και σε εσενα ευχομαι οτι καλυτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η whatever είπε:

Να πας κορίτσι μου στο γιατρό σου, να κάνετε τις εξετάσεις σας και με το καλό σου εύχομαι να έρθει σύντομα μια εγκυμοσύνη! 

Πόσο σε καταλαβαίνω στο τελευταίο που γράφεις. Εγώ μετράω δύο βιοχημικές κυήσεις και χαίρομαι για τους γύρω μου που τα καταφέρνουν αλλά αναρωτιέμαι κιόλας καμμία φορα γιατί εγώ όχι και μάλιστα δύο φορές.... 

Θα τα καταφέρουμε ομως και μεις!

Σου ευχομαι πολυ πολυ συντομα να εχεις οτι επιθυμεις!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Happyhappy είπε:

Σου ευχομαι πολυ πολυ συντομα να εχεις οτι επιθυμεις!! ❤️

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! Και σε σένα το ίδιο εύχομαι! Όλα τα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...