Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αίμα την 7η εβδομάδα


Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες και μέλλουσες μανούλες ! Γράφω πρώτη φορά στο forum . Έχω ένα αγοράκι 3 ετών και τώρα είμαι έγκυος στο 2ο ! Συγκεκριμένα είμαι 7 εβδομάδων και 2 ημερών. Παλιότερα πριν αποκτήσω το πρώτο μου παιδάκι είχα μια παλίνδρομη κύηση και χρειάστηκε να κάνω απόξυση ,μετά από 2 μήνες περίπου έμεινα έγκυος στο αγοράκι μου είχα και τότε λίγο αίμα αλλά με τα ουτρατζεσταν ηρέμησε η κατάσταση και το αίμα σταμάτησε . Έπισης είχα και μια αποβολή πριν απο 6 μήνες (δεν είχα προλάβει ακόμα να το συνειδητοποιήσω και αδιαθέτησα σε 3 μέρες ) με λίγα λόγια σας είπα το ιστορικό μου για να το γνωρίζετε διότι αυτή τη στιγμή εδώ και 4 μέρες έχω αίμα προσπαθούμε να το καταπολεμήσουμε με τα ουτρετζεσταν . Σήμερα είχα και πόνους περιόδου . Η ερώτηση μου είναι αν σε ανάλογες εμπειρίες εν τέλη πήγαν όλα καλά ! Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kikikappa είπε:

Καλησπέρα μανούλες και μέλλουσες μανούλες ! Γράφω πρώτη φορά στο forum . Έχω ένα αγοράκι 3 ετών και τώρα είμαι έγκυος στο 2ο ! Συγκεκριμένα είμαι 7 εβδομάδων και 2 ημερών. Παλιότερα πριν αποκτήσω το πρώτο μου παιδάκι είχα μια παλίνδρομη κύηση και χρειάστηκε να κάνω απόξυση ,μετά από 2 μήνες περίπου έμεινα έγκυος στο αγοράκι μου είχα και τότε λίγο αίμα αλλά με τα ουτρατζεσταν ηρέμησε η κατάσταση και το αίμα σταμάτησε . Έπισης είχα και μια αποβολή πριν απο 6 μήνες (δεν είχα προλάβει ακόμα να το συνειδητοποιήσω και αδιαθέτησα σε 3 μέρες ) με λίγα λόγια σας είπα το ιστορικό μου για να το γνωρίζετε διότι αυτή τη στιγμή εδώ και 4 μέρες έχω αίμα προσπαθούμε να το καταπολεμήσουμε με τα ουτρετζεσταν . Σήμερα είχα και πόνους περιόδου . Η ερώτηση μου είναι αν σε ανάλογες εμπειρίες εν τέλη πήγαν όλα καλά ! Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων ! 

καλησπερα κοριτσι μ οταν λες αιμα τι εννοεις ροζ,κοκκινο,καφε..... κανονικη ροη σρταγονες μονο οταν σκουπιζεσαι? εγω ειχα απο 5,5 εβδομαδων εως τις 10 εβδομαδες καφε μονο στο σκουπισμα ..πηρα ουτροτζεσταν κ παιρνω ακομη 2 την ημερα σταματησα να κανω πολλες δουλειες κ περασε.. τωρα ειμαι 11 εβδ κ 5 ημ κ μεχρι στιγμης ολα ειναι καλα...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xrisanthi είπε:

καλησπερα κοριτσι μ οταν λες αιμα τι εννοεις ροζ,κοκκινο,καφε..... κανονικη ροη σρταγονες μονο οταν σκουπιζεσαι? εγω ειχα απο 5,5 εβδομαδων εως τις 10 εβδομαδες καφε μονο στο σκουπισμα ..πηρα ουτροτζεσταν κ παιρνω ακομη 2 την ημερα σταματησα να κανω πολλες δουλειες κ περασε.. τωρα ειμαι 11 εβδ κ 5 ημ κ μεχρι στιγμης ολα ειναι καλα...!!

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση . Αρχικά τη πρώτη μέρα ήταν μόνο καφέ πήρα ουτρατζεσταν και ξεκουραζομουν . Την επόμενη το πρωί με είδε ο γιατρός ακούσαμε και καρδούλα ήταν όλα καλά και δεν υπήρχε αίμα απλώς μου είπε για το υπόλοιπο της ημέρας να ξαπλώνω και να μη κουράζομαι όπως και να προσέχω . Αφού έφυγα από τον γιατρό μετά από λίγες ώρες είχα ξανά καφέ αίμα αλλα αυτή τη φορά περισσότερο ,Μίλησα μαζί του και μου αύξησε τα χάπια σε 6 την ημέρα γιατί είχα και κόκκινο που και που .

Σημερα το πρωί είχα αρκετό κόκκινο και φοβήθηκα μου είπε όμως πως είναι καλύτερα σήμερα να μη με δει και πως μόνο από το πάνε έλα ίσως να κάνουμε ζημιά ... από εκείνη την ώρα έχω καφέ αλλά όταν σκουπίζομαι είναι κόκκινο ! Αυτά ! 

Με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά σου εύχομαι τα καλύτερα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kikikappa είπε:

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση . Αρχικά τη πρώτη μέρα ήταν μόνο καφέ πήρα ουτρατζεσταν και ξεκουραζομουν . Την επόμενη το πρωί με είδε ο γιατρός ακούσαμε και καρδούλα ήταν όλα καλά και δεν υπήρχε αίμα απλώς μου είπε για το υπόλοιπο της ημέρας να ξαπλώνω και να μη κουράζομαι όπως και να προσέχω . Αφού έφυγα από τον γιατρό μετά από λίγες ώρες είχα ξανά καφέ αίμα αλλα αυτή τη φορά περισσότερο ,Μίλησα μαζί του και μου αύξησε τα χάπια σε 6 την ημέρα γιατί είχα και κόκκινο που και που .

Σημερα το πρωί είχα αρκετό κόκκινο και φοβήθηκα μου είπε όμως πως είναι καλύτερα σήμερα να μη με δει και πως μόνο από το πάνε έλα ίσως να κάνουμε ζημιά ... από εκείνη την ώρα έχω καφέ αλλά όταν σκουπίζομαι είναι κόκκινο ! Αυτά ! 

Με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά σου εύχομαι τα καλύτερα !!!

Σε ευχαριστω πολυ..εγω ειχα μονο καφε αλλα κρατησε 5 εβδομαδες μετα απο καθε υπερηχο ειχα παντα περισσοτερο για μια ημερα...εμενα το αιμα αυτο ηταν της εμφυτευσης πισω απο την μητρα υπηρχε μια μπαλιτσα με αιμα κ μ ειχε πει ο γιατρος πως θα βγαζω λιγο λιγο μεχρι ν φυγει...στην προηγουμενη μ κυηση τν μαρτιο ειχα αιμα στην 6η εβδομαδα κατακοκκινο κ ηταν εξωμητριο..ομως στην δικη σ περιπτωση ισως να ειναι κ απο αγγεια  τ τραχηλου π πολλρς φοτες σπανε...πταν ειχες περασει την παλινδρομη τι συμπτωματα ειχες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια...Σιγουρα με την οψη και ελασχιστου αποχρωματισμενου αιματος εστω και σταγονας μπορει να μας πιασει πανικος...Είναι συνηθισμενο να υπαρχει λιγο ροζ αιματακι και με το utragestan γινονται θαυματα και το προτεινουν κατά πολύ οι γυναικολογοι..Κι εγω στην 6η εβδομαδα ειχα δει λιγακι ροζ και με το που μου το εδωσε,δεν ξαναειδα..Μπορει να είναι και συμπτωματικο αλλα εχω ακουσει ότι βοηθαει πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...