Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αφρωδης κένωση (SOS)


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια. Έχω τρελαθεί αυτές τις μέρες. Λοιπόν ακολουθεί σεντόνι. Ο μικρός μου αύριο γίνεται 3μηνων. Την προηγούμενη εβδομάδα είχαμε πάει θάλασσα και το εκανα μια βουτιά ίσα ισα, μετά παρασκευή ξανά πάω για μπάνιο ο άντρας μου τον ξανά βάζει από τοτε δεν μου έκανε καμία κένωση η τελευταία που έκανε ήταν την Παρασκευή. Λοιπόν μου κάνει κακα την Τετάρτη πρωί και το βράδυ τα έβγαλε όλα πριν όμως από αυτό είχα πάρει την παιδίατρο και μου είπε να του δώσω 3φορες την ημέρα λίγο χαμομήλι. Και μετά τα έβγαλε. Αλλά έκανε αφρωδης ήταν και κολλώδες τι είναι αυτό; Τώρα πάλι ακόμα δεν μου έχει κάνει από Τετάρτη αλλά έχει αερια.λετε να κρυωσε η είναι κάτι άλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!βασικά σου είχε πει ο γιατρός ότι μπορείς να τον βάλεις θάλασσα?Γιατί και εμένα η μικρή 3 μηνών είναι και μας είπε όχι ο παιδίατρος...όσον αφορά τις κενώσεις μέχρι και βδομάδα μπορεί να κανει(αν θηλάζεις).πάρε καλύτερα τον παιδίατρο να τον ρωτήσεις για να σου φύγει η ανησυχία!θερμόμετρο έβαλες?αν έχει καλή θερμοκρασία δε νομίζω να είναι κάτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο αφορά την θάλασσα ναι αλλά όχι πολύ ίσα ίσα μπήκε για 2 λεπτά και τέλος δεν έκατσε πολύ. Ναι θηλάζω δεν ξέρω αν είναι από έντονη ροή γιατί όταν τρώει μετά από λίγο τρέχει πάρα πολύ δεν πνίγεται αλλά τον ακούω πως καταπίνει δεν ξέρω αν φταίει αυτο. Η παιδίατρος είπε θα με πάρει σε λίγο γιατί την πήρα να της πω . Τώρα θα δειξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείς μπορεί να μην ειναι κάτι!μιλά και με τη  παιδίατρο να δεις τι θα σου πει!Μπορεί να φταίει και το χαμομήλι!Δε νομίζω να έχει να κάνει με τη ροή σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα αύριο κλείνει τον τρίτο και η γιατρός μου απαγόρευσε θάλασσα δια ροπάλου Ούτε κάνα τα ποδαράκια τέλος πάντων κάθε γιατρός έχει άλλη άποψη.μιλησε με τον γιατρό σου εμένα κάνει κακα μπορεί και κάθε τρεις ημέρες δεν θηλάζω βέβαια αλλά ξέρω στα μωρά που θηλάζουν δεν υπαρχει προβλημα μεχρι και μια εβδομάδα να μην κάνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά μίλησα με την παιδίατρο και μου λέει να μην ανησυχώ γιατί τα μωρά που θηλάζουν κάνουν τέτοια κακακια. Επίσης μου είπε ότι είναι επειδή τόσες μέρες δεν εκανε και τα βγάζει έτσι. Μου είπε να συνεχίσω το χαμομιλη μεχρι δευτερα και αν συνεχιστεί να τον δει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κορίτσι! 

Τα «αφρώδη» κακά δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Θα σου πρότεινα όμως να σταματήσεις το χαμομήλι γιατί όχι απλά δε συνίσταται η καταναλωση του από τόσο μικρό βρεφάκι, αλλά είναι και δυνητικά επικίνδυνη. Όλοι οι επίσημοι φορείς υγείας αναφέρουν ότι δεν επιτρέπεται να δίνουμε κανένα απολύτως αφέψημα σε μωρά κάτω των 2 ετών! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/8/2019 at 3:53 ΜΜ, ο/η Anastasialzr είπε:

Τελικά μίλησα με την παιδίατρο και μου λέει να μην ανησυχώ γιατί τα μωρά που θηλάζουν κάνουν τέτοια κακακια. Επίσης μου είπε ότι είναι επειδή τόσες μέρες δεν εκανε και τα βγάζει έτσι. Μου είπε να συνεχίσω το χαμομιλη μεχρι δευτερα και αν συνεχιστεί να τον δει. 

Και εγώ έδινα χαμομήλι στο 1ο μου παιδί που είχε δυσκολία με τις κενώσεις, δεν έκοψε τον θηλασμό ούτε επαθε τίποτα αντιθέτως έκανε κακα και ανακουφιζοταν το καημένο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA βρε κορίτσι μου, γιατί δίνεις στην κοπέλα συμβουλές που ακριβώς από πάνω γραφω ότι είναι επικίνδυνες; Ξαναλέω ότι όλοι οι επίσημοι φορείς υγείας αναφέρουν ξεκάθαρα ότι απαγορεύεται η κατανάλωση οποιουδήποτε αφεψήματος πριν τα 2 έτη. Δεν έχει να κάνει μόνο με το θηλασμο και ότι αντικαθιστούν τις πολύτιμες ουσίες του μητρικού γάλακτος. Πυροδοτούν αλλεργίες, εμποδίζουν την απορρόφηση του σιδήρου και συγκεκριμένα το χαμομήλι είναι πιθανό να έχει προσβληθεί από ένα βακτήριο που προκαλεί αλλαντίαση στα βρέφη. Κι εμένα η μάνα μου μου έβαζε μέλι στην πιπίλα και «δεν έπαθα τίποτα», αντιθετως ηρεμούσα, είναι αρκετά καλό επιχείρημα για να προτρέπω κι αλλες μαμάδες να το κάνουν; Μην τρελαθούμε τελείως. Καλά για τους παιδιάτρους που έχουν μείνει 30 χρόνια πίσω δε θα μιλησω καν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

@KONSTANTIA βρε κορίτσι μου, γιατί δίνεις στην κοπέλα συμβουλές που ακριβώς από πάνω γραφω ότι είναι επικίνδυνες; Ξαναλέω ότι όλοι οι επίσημοι φορείς υγείας αναφέρουν ξεκάθαρα ότι απαγορεύεται η κατανάλωση οποιουδήποτε αφεψήματος πριν τα 2 έτη. Δεν έχει να κάνει μόνο με το θηλασμο και ότι αντικαθιστούν τις πολύτιμες ουσίες του μητρικού γάλακτος. Πυροδοτούν αλλεργίες, εμποδίζουν την απορρόφηση του σιδήρου και συγκεκριμένα το χαμομήλι είναι πιθανό να έχει προσβληθεί από ένα βακτήριο που προκαλεί αλλαντίαση στα βρέφη. Κι εμένα η μάνα μου μου έβαζε μέλι στην πιπίλα και «δεν έπαθα τίποτα», αντιθετως ηρεμούσα, είναι αρκετά καλό επιχείρημα για να προτρέπω κι αλλες μαμάδες να το κάνουν; Μην τρελαθούμε τελείως. Καλά για τους παιδιάτρους που έχουν μείνει 30 χρόνια πίσω δε θα μιλησω καν... 

Οι παιδίατροι φταίνε εγώ έχω δυο γιατρούς  με διαφορετικές απόψεις πάνω στο θέμα χαμομήλι άντε να βγάλεις άκρη.εγω βέβαια δεν του δίνω χαμομήλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Οι παιδίατροι φταίνε εγώ έχω δυο γιατρούς  με διαφορετικές απόψεις πάνω στο θέμα χαμομήλι άντε να βγάλεις άκρη.εγω βέβαια δεν του δίνω χαμομήλι.

Φυσικά και οι παιδίατροι φταίνε. Σε θέματα για τα οποία μιλάει η επιστήμη και επίσημες έρευνες, η αποψάρα τους περισσεύει... Είναι τουλάχιστον απαράδεκτο να έχουν να κάνουν με βρέφη και παιδιά και να μην ενημερώνονται για τις εξελίξεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το χαμομιλη δεν κάνει κακο ημαρτον ζούμε στο 2019 του δίνω από 2μηνων και ανακουφίζεται και γενικώς μου το έχει πει παιδίατρος δεν το πήρα και είπα α κάτσε να του δωσω. Και η μαμά μου μου έδινε μικρη. Παλιά δίναν όλοι και όλοι οι παιδίατροι το συνηστουσαν. Τέλος πάντων έχω παιδίατρο και ξέρω τι κάνω από το να δώσω ξένο πρωτιμο να δώσω χαμομιλη για να ενεργηθει. Εξελίξεις θα γινοντσι πολλές τι πάει να πει ότι στο μέλλον θα λένε α το χαμομιλη δεν είναι καλό έφερνε καρκίνο και αλλεργίες και χίλιες άλλες αηδιες. Εγώ είμαι της άποψης ότι έκαναν παλιά και όχι ότι κάνουν τώρα ότι βγει στην μόδα να το κάνουν έλεος ποσοστά περνούν από παντού .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Anastasialzr είπε:

Κορίτσια το χαμομιλη δεν κάνει κακο ημαρτον ζούμε στο 2019 του δίνω από 2μηνων και ανακουφίζεται και γενικώς μου το έχει πει παιδίατρος δεν το πήρα και είπα α κάτσε να του δωσω. Και η μαμά μου μου έδινε μικρη. Παλιά δίναν όλοι και όλοι οι παιδίατροι το συνηστουσαν. Τέλος πάντων έχω παιδίατρο και ξέρω τι κάνω από το να δώσω ξένο πρωτιμο να δώσω χαμομιλη για να ενεργηθει. Εξελίξεις θα γινοντσι πολλές τι πάει να πει ότι στο μέλλον θα λένε α το χαμομιλη δεν είναι καλό έφερνε καρκίνο και αλλεργίες και χίλιες άλλες αηδιες. Εγώ είμαι της άποψης ότι έκαναν παλιά και όχι ότι κάνουν τώρα ότι βγει στην μόδα να το κάνουν έλεος ποσοστά περνούν από παντού .

Και εμείς παιδίατρο έχουμε και δεν το συστήνει αυτό λέμε,οι απόψεις διίστανται,Ο καθένας κάνει ότι θεωρεί σωστό στο παιδί του δεν επιβάλουμε σε κάποιον να κάνει κάτι απλά γνώμες λέμε.παλια και εμάς μα έδιναν όπως και μέλι όπως είπε η κοπέλα παραπάνω αυτό δε σημαίνει όμως πως είναι και το σωστό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι απλά η άλλη κοπέλα λέει σου προτεινο να το σταματήσεις. Έχω παιδίατρο για να μου πει τι να κάνω. Άλλαξα κιόλας παιδίατρο γιατί η προηγούμενη ήθελε να του δώσω ξένο εφόσον δεν κάνει κακακια. Και λέω ξένο δεν δίνω. Και άλλαξα παιδίατρο και η άλλη μου λέει όχι ξένο δώστου χαμομιλη δεν κάνει κακο μην φοβάσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχολίασε τι να σου πω. Πλέον δεν ακούω κανέναν αλήθεια ιδικά σήμερα που πήγα να χάσω το μικρό μου οπότε δεν με ενδιαφέρει ότι και να πεις. Μάλλον εσύ πρέπει να ενημερωθείς λίγο καλυτερα. Καλό βράδυ και καλή τύχη σε εσένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Anastasialzr είπε:

Σχολίασε τι να σου πω. Πλέον δεν ακούω κανέναν αλήθεια ιδικά σήμερα που πήγα να χάσω το μικρό μου οπότε δεν με ενδιαφέρει ότι και να πεις. Μάλλον εσύ πρέπει να ενημερωθείς λίγο καλυτερα. Καλό βράδυ και καλή τύχη σε εσένα 

Κανε ότι θεωρείς σωστό καθε γιατρος ειπαμε εχει άλλη άποψη.τι έπαθε το μωράκι σου;αν θέλεις μας λες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου ελπίζω να είστε καλά!βασικά το χαμομήλι δεν το προτείνουν πλέον οι περισσότεροι....Το ότι δεν σου κάνει κακα δε σημαίνει ότι θα δώσεις ξένο για να ενεργηθει το μωρό!άλλοι λένε για υποθέτα γλυκερινης άλλη να περιμένεις Μέχρι μια βδομάδα!μπορείς να τον βοηθήσεις με ασκησουλες !παλιά δεν υπήρχε τόση ενημέρωση και γενικά οι γονείς μας δεν πρόσεχαν όπως προσέχουμε τώρα τα μωρά μας και έκαναν πολλά που σήμερα πολλοί γιατροί  δεν επιτρέπουν...Το τι θα κάνεις είναι επιλογή σου...Εγώ πολλές φορές απλά σκέφτομαι ότι για να λένε σε κάτι οι περισσότεροι όχι και κάποιοι Ναι κάτι γίνεται..όπως και να έχει πρεπει να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου προχωράς και βλέπεις!

Εμένα μου λέει η μαμά μου συνέχεια που είναι και νέα δω σε λίγο ζουμακι από το φαγητό στο μωρό εγώ σας έδινα!Εγώ της λέω δε δίνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσι μου ελπίζω να είστε καλά!βασικά το χαμομήλι δεν το προτείνουν πλέον οι περισσότεροι....Το ότι δεν σου κάνει κακα δε σημαίνει ότι θα δώσεις ξένο για να ενεργηθει το μωρό!άλλοι λένε για υποθέτα γλυκερινης άλλη να περιμένεις Μέχρι μια βδομάδα!μπορείς να τον βοηθήσεις με ασκησουλες !παλιά δεν υπήρχε τόση ενημέρωση και γενικά οι γονείς μας δεν πρόσεχαν όπως προσέχουμε τώρα τα μωρά μας και έκαναν πολλά που σήμερα πολλοί γιατροί  δεν επιτρέπουν...Το τι θα κάνεις είναι επιλογή σου...Εγώ πολλές φορές απλά σκέφτομαι ότι για να λένε σε κάτι οι περισσότεροι όχι και κάποιοι Ναι κάτι γίνεται..όπως και να έχει πρεπει να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου προχωράς και βλέπεις!

Εμένα μου λέει η μαμά μου συνέχεια που είναι και νέα δω σε λίγο ζουμακι από το φαγητό στο μωρό εγώ σας έδινα!Εγώ της λέω δε δίνω!

Αν είναι δυνατόν ακου ζουμακι απο το φαγητό απορώ πως  τα σκέφτονται αυτά τα πράματα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Αν είναι δυνατόν ακου ζουμακι απο το φαγητό απορώ πως  τα σκέφτονται αυτά τα πράματα ??

Καλά έχω ακούσει παρά πολλά!!!!δεν είναι μόνο το πώς τα σκέφτονται αλλά ότι μας τα έκαναν!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς υπάρχουν κοπέλες σαν την @Narcissa που δεν έχουν κατανοήσει ποιος είναι ο ρόλος ενός φόρουμ. Ο καθένας λέει την γνώμη του, εμείς δεν είμαστε τόσο καταρτισμενες όπως εσύ και δεν συστήνω του σε κανέναν, λέω απλά τι έκανα εγώ και κατά πόσον επηρέασε τον θηλασμό ή όχι και αν βοηθήθηκε το παιδί μου. Και επειδή έχω ήδη 2 παιδιά επέτρεψε μου να σου πω ότι οτιδήποτε απόλυτο σχετικά με τα παιδιά είναι απλά μια τεράστια μπούρδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δυστυχώς υπάρχουν κοπέλες σαν την @Narcissa που δεν έχουν κατανοήσει ποιος είναι ο ρόλος ενός φόρουμ. Ο καθένας λέει την γνώμη του, εμείς δεν είμαστε τόσο καταρτισμενες όπως εσύ και δεν συστήνω του σε κανέναν, λέω απλά τι έκανα εγώ και κατά πόσον επηρέασε τον θηλασμό ή όχι και αν βοηθήθηκε το παιδί μου. Και επειδή έχω ήδη 2 παιδιά επέτρεψε μου να σου πω ότι οτιδήποτε απόλυτο σχετικά με τα παιδιά είναι απλά μια τεράστια μπούρδα.

Κι εγώ επειδή έχω στοιχειώδη λογική, επίτρεψε μου να ξαναπώ ότι όπου υπάρχουν επιστημονικά δεδομένα, η αποψάρα του καθενός περισσεύει. Το ίδιο και η εμπειρία του. Anyway! Η αλήθεια είναι ότι φυσικά δε μου πέφτει λόγος τι κάνετε εσυ ή η θεματοθέτρια με τα παιδιά σας, απλά εξέφρασα την ειλικρινή μου απορία για ποιο λόγο μπορεί κάποιος να δίνει συνειδητά επικίνδυνες συμβουλές, έστω και με τον έμμεσο τρόπο που το έκανες εσυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

Κι εγώ επειδή έχω στοιχειώδη λογική, επίτρεψε μου να ξαναπώ ότι όπου υπάρχουν επιστημονικά δεδομένα, η αποψάρα του καθενός περισσεύει. Το ίδιο και η εμπειρία του. Anyway! Η αλήθεια είναι ότι φυσικά δε μου πέφτει λόγος τι κάνετε εσυ ή η θεματοθέτρια με τα παιδιά σας, απλά εξέφρασα την ειλικρινή μου απορία για ποιο λόγο μπορεί κάποιος να δίνει συνειδητά επικίνδυνες συμβουλές, έστω και με τον έμμεσο τρόπο που το έκανες εσυ. 

Η στοιχειώδη λογική σου δεν σου επιτρέπει να δεις ότι δεν έδωσα καμία συμβουλή σε κανέναν, αντιθέτως εσύ με τις επιστημονικές σου γνώσεις - δεν μας είπες βέβαια πως τις απέκτησες και ποια είναι η προέλευση τους, όπως συχνά συμβαίνει στο φόρουμ να μιλάνε για "επιστημονικά δεδομένα" έτσι αόριστα - της λες τι ακριβώς πρέπει να κάνει και επιτίθεσαι σε όποιον δεν συμφωνεί με την δική σου άποψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταματήστε να τσακωνεστε και χαρείτε την ζωή με τα παιδιά σας και τους έξω μην είστε κακίες και προσπαθήστε να εξηγήσετε όχι να φάτε τον άλλον. Εγώ μετά από αυτό που έπαθα με το μικρό μου τα έχω δει αλλιώς καθώς έπινε γάλα πνίγηκε και τον είδα να γίνεται μπλε και να μην ξέρω τι να κάνω και να ουρλιάζω παλιά καλά ήμουν σπίτι της μάνας μου και ήταν ο πατέρα μου εκεί και τον γύρισε και τον χτύπαγε στην πλάτη όπως βλέπει στα βίντεο γενικά. Αν ήμουν μόνη στο σπίτι θα έχανα το μικρό μου είναι το μόνο σίγουρο. Ενημερωθείτε για όλα και κυρίως για πρώτες βοήθειες . Καλή συνέχεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...