Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

Καλησπερα παρεακι!!! 6η μερα καθυστερησης..... (θυμιζω οτι εχω ενα αρνητικο τεστ την 4η μερα καθυστερησης, οπου το ειχα κανει βραδυ)... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά καλησπερα,

Σήμερα το πρωί είχα μια επαφή μιας κ ο γυναικολόγος που μου έκανε την σαλπιγγογραφια μου ειπε να προσπαθήσω κανονικα γ αυτόν το μηνα και ότι θα εχω λιγο αιμα απλα την επομενη μερα(την εκανα την τριτη)..το αίμα μειώθηκε, μέχρι σήμερα το πρωί που μετά την επαφή ξανα ειχα οχι παρα πολυ..Εχω αρχίσει να ανησυχώ..Είναι φυσιολογικό αυτό?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεχίζεται ο πόνος στην μέση και στο στήθος, ανακατωσουρες κτλ

Είμαι τόσο αγχωμενη...είμαι πολύ σίγουρη ότι είμαι έγκυος..το θέλω τόσο πολύ!!

Εσείς κορίτσια μου πως είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Συνεχίζεται ο πόνος στην μέση και στο στήθος, ανακατωσουρες κτλ

Είμαι τόσο αγχωμενη...είμαι πολύ σίγουρη ότι είμαι έγκυος..το θέλω τόσο πολύ!!

Εσείς κορίτσια μου πως είστε;

Έχεις καθυστέρηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά καλησπερα,

Σήμερα το πρωί είχα μια επαφή μιας κ ο γυναικολόγος που μου έκανε την σαλπιγγογραφια μου ειπε να προσπαθήσω κανονικα γ αυτόν το μηνα και ότι θα εχω λιγο αιμα απλα την επομενη μερα(την εκανα την τριτη)..το αίμα μειώθηκε, μέχρι σήμερα το πρωί που μετά την επαφή ξανα ειχα οχι παρα πολυ..Εχω αρχίσει να ανησυχώ..Είναι φυσιολογικό αυτό?

 

Πόσες μέρες μετά σου είπε ο γιατρός να ξεκινήσεις επαφές? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Πόσες μέρες μετά σου είπε ο γιατρός να ξεκινήσεις επαφές? 

Αυτός που μου έκανε την εξεταση μου ειπε και κατευθειαν ..Τώρα μίλησα με την μαια του γιατρού μου και ειπε να μην ξανα ερθω σε επαφή μεχρι την δευτερα που θα με δει ο γιατρός..Και θα μου πει και τι θα κανουμε απο εδω και περα..Μάλλον δεν θα είναι τόσο απλή η συνέχεια.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natasha24 είπε:

Αυτός που μου έκανε την εξεταση μου ειπε και κατευθειαν ..Τώρα μίλησα με την μαια του γιατρού μου και ειπε να μην ξανα ερθω σε επαφή μεχρι την δευτερα που θα με δει ο γιατρός..Και θα μου πει και τι θα κανουμε απο εδω και περα..Μάλλον δεν θα είναι τόσο απλή η συνέχεια.. ?

Όλα καλά θα πάνε, μην ανησυχείς! Ακόλουθα τις οδηγίες που σου έδωσαν μόνο! Μπορεί να το ζορισατε λιγάκι, δεν νομίζω ότι έχει γίνει κάτι κακό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Όλα καλά θα πάνε, μην ανησυχείς! Ακόλουθα τις οδηγίες που σου έδωσαν μόνο! Μπορεί να το ζορισατε λιγάκι, δεν νομίζω ότι έχει γίνει κάτι κακό! 

Ναι σίγουρα ζοριστηκε..Και λογικο και το αίμα εν μέρη..απλά μπορω να πω οτι τωρα ξεκίνησα  να αγχώνομαι πιο πολύ για την συνέχεια γτ μου ειπε ναι μεν η μια άνοιξε αλλα μπορεί να έχει συμφυσεις και διαβασα λιγο στο ιντερνετ για λαμπαροσκοπηση κλπ..κι έχω φοβηθεί ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Ναι σίγουρα ζοριστηκε..Και λογικο και το αίμα εν μέρη..απλά μπορω να πω οτι τωρα ξεκίνησα  να αγχώνομαι πιο πολύ για την συνέχεια γτ μου ειπε ναι μεν η μια άνοιξε αλλα μπορεί να έχει συμφυσεις και διαβασα λιγο στο ιντερνετ για λαμπαροσκοπηση κλπ..κι έχω φοβηθεί ??

Μη φοβάσαι καθόλου, ότι χρειαστεί να κάνεις θα το κάνεις προκειμένου να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα! Αν δεν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου πάρε και μία δεύτερη γνώμη, δεν χάνεις τίποτα! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Μη φοβάσαι καθόλου, ότι χρειαστεί να κάνεις θα το κάνεις προκειμένου να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα! Αν δεν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου πάρε και μία δεύτερη γνώμη, δεν χάνεις τίποτα! ???

Όχι ο γιατρός μου μια χαρά είναι ευτυχως..!!Απλά εγώ είμαι φοβητσιαρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Έχεις καθυστέρηση;

Όχι 25/10 περιμένω αλλά αυτά που νιώθω δεν τα έχω ξανά νιώσει και το σώμα μου νιώθει αλλαγές και γι'αυτό το λόγο νιώθω σιγουρια απλά φοβάμαι την απογοήτευση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Όχι ο γιατρός μου μια χαρά είναι ευτυχως..!!Απλά εγώ είμαι φοβητσιαρα??

Πάντως κ εγώ όταν είχα κάνει σαλπιγκογραφια με υπέρηχο, που αν θυμάμαι καλά αυτή έκανες κ εσύ, είχα λίγο αίμα 2 μέρες. Μπορεί αν ήταν κ λίγο κλειστή η σαλπιγκα σου  να σου τη ζόρισε λίγο παραπάνω για να περάσει το υγρό... Υπόθεση κάνω.... 

Και εμένα πάντως μου είχαν να έχω επαφές σε εκείνο το κύκλο κ μάλιστα έμεινα πρώτη φορά έγκυος μετά την εξέταση.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Πάντως κ εγώ όταν είχα κάνει σαλπιγκογραφια με υπέρηχο, που αν θυμάμαι καλά αυτή έκανες κ εσύ, είχα λίγο αίμα 2 μέρες. Μπορεί αν ήταν κ λίγο κλειστή η σαλπιγκα σου  να σου τη ζόρισε λίγο παραπάνω για να περάσει το υγρό... Υπόθεση κάνω.... 

Και εμένα πάντως μου είχαν να έχω επαφές σε εκείνο το κύκλο κ μάλιστα έμεινα πρώτη φορά έγκυος μετά την εξέταση.... 

Εμένα ηταν και οι δυο βουλωμενες και μου άνοιξε την μια..Η άλλη Δεν άνοιγε με τιποτα!!Η αλήθεια είναι ότι πόνεσα πάρα πολύ.. Κ τώρα ποναω ωρες ωρες Αν βηξω ,η γελάσω Όχι κατι τρομακτικό αλλα μικρα πονακια!!πραγματικά χαιρομαι που σου πήγαν όλα καλά!!μακάρι να εχω και εγω την ίδια τυχη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Εμένα ηταν και οι δυο βουλωμενες και μου άνοιξε την μια..Η άλλη Δεν άνοιγε με τιποτα!!Η αλήθεια είναι ότι πόνεσα πάρα πολύ.. Κ τώρα ποναω ωρες ωρες Αν βηξω ,η γελάσω Όχι κατι τρομακτικό αλλα μικρα πονακια!!πραγματικά χαιρομαι που σου πήγαν όλα καλά!!μακάρι να εχω και εγω την ίδια τυχη??

Μπορεί για αυτό το λόγο να έχεις πιο πολύ αίμα από εμένα... 

Έχω ακούσει πάντως πολλές κοπέλες που πέτυχαν σύλληψη μετά την εξέταση.... Μακάρι να συμβεί κ  σε εσένα κ σε όλα τα κορίτσια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Μπορεί για αυτό το λόγο να έχεις πιο πολύ αίμα από εμένα... 

Έχω ακούσει πάντως πολλές κοπέλες που πέτυχαν σύλληψη μετά την εξέταση.... Μακάρι να συμβεί κ  σε εσένα κ σε όλα τα κορίτσια!!! 

Μακαριιι..απο το στόμα σου και στου Θεού τα αυτι!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλησπερα παρεακι!!! 6η μερα καθυστερησης..... (θυμιζω οτι εχω ενα αρνητικο τεστ την 4η μερα καθυστερησης, οπου το ειχα κανει βραδυ)... ?

Πότε σκέφτεσαι να κάνεις το επόμενο τεστ;;;που εύχομαι να είναι θετικό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Angel1990 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου,ηρθε η καταραμενη τελικα σημερα... 

Δεν πειράζει κοριτσακι μουυ..τον άλλο μήνα ισως εισαι τυχερή.. μην στεναχωριέσαι ολα καλα θα πανε θα δεις!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natasha24 είπε:

Ναι σίγουρα ζοριστηκε..Και λογικο και το αίμα εν μέρη..απλά μπορω να πω οτι τωρα ξεκίνησα  να αγχώνομαι πιο πολύ για την συνέχεια γτ μου ειπε ναι μεν η μια άνοιξε αλλα μπορεί να έχει συμφυσεις και διαβασα λιγο στο ιντερνετ για λαμπαροσκοπηση κλπ..κι έχω φοβηθεί ??

Καλησπέρα Νατάσσα μου έχω κάνει κ εγώ αυτή την εξέταση όπως σου είχα πει κ θυμάμαι ότι είχα για κάνα δυο μέρες αίμα και ο γιατρός μου μου είχε πει να μην έχω καθόλου επαφές μέσα σε εκείνον το μήνα γιατί λέει λόγο της ραδιενέργειας δεν θέλουμε σε περίπτωση που μείνεις να περάσει στο παιδί αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που έπιασαν μωράκι εκείνο το μήνα! Οπότε μην φοβάσαι και μην ανχωνεσαι γιατί μπορεί να έχει γίνει ήδη το θαυματακι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Τι να σ πω εγώ κατάλαβα ότι ηρεμεί λίγο το σύστημα κ όταν ενεργοποιηθεί ξανά είναι πιο γόνιμο. Δε θα τα πάρω όμως. Μίλησα ΚΜΕ το γιατρό μου στο νοσοκομείο για 2η γνώμη κ Μ πε να μη πάρω τίποτα.. ούτε σερπαφαρ. Να κάνω αυτή τη προσπάθεια την τελευταία τώρα κ τέλος.. 

Κορίτσια θα χαλαρώσω για λίγο θα σταματήσω να πηγαίνω κ για υπέρηχο για κάποιο διάστημα.. άλλωστε ξέρω τις γόνιμες κτλ.. θέλω να ήρεμησω λιγακι

Να κάνεις αυτή την τρίτη - εύχομαι και τυχερή - προσπάθεια και να σταματήσεις τα χάπια και τους υπερηχους. Είσαι 29 χρονών μπουμπούκι και πέρασες πολλά τον τελευταίο χρόνο. Κάτσε κι απόλαυσε άλλα πράγματα να είναι ήρεμο το μυαλό σου και θα έρθει το μωρό. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Πότε σκέφτεσαι να κάνεις το επόμενο τεστ;;;που εύχομαι να είναι θετικό!!!

Κυριακη ή ισως λιγο αργοτερα λεω....θα δω!!! Καποια κοπελα μου ειπε να μετρηθω κολπικα αυριο πρωι πρωι και αν εχω 37.1 τοτε στανταρ ειμαι εγκυος....εμενα μου φαινεται κουλο!!! Αυτη παντως το εκανε και στα δυο της παιδια...δεν εκανε τεστ  κυησης. Μονο θερμομετρηθηκε κολπικα το πρωι και ειχε 37.1...... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Κυριακη ή ισως λιγο αργοτερα λεω....θα δω!!! Καποια κοπελα μου ειπε να μετρηθω κολπικα αυριο πρωι πρωι και αν εχω 37.1 τοτε στανταρ ειμαι εγκυος....εμενα μου φαινεται κουλο!!! Αυτη παντως το εκανε και στα δυο της παιδια...δεν εκανε τεστ  κυησης. Μονο θερμομετρηθηκε κολπικα το πρωι και ειχε 37.1...... ???

Κοριτσι μου αν θελεις κ εχεις υπομονη να κανουμε μαζι ξανα τεστακι.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσι μου αν θελεις κ εχεις υπομονη να κανουμε μαζι ξανα τεστακι.!!!

Θυμισε μου, ειχες κανει κι εσυ τεστ και ηταν αρνητικο? Ποτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Κυριακη ή ισως λιγο αργοτερα λεω....θα δω!!! Καποια κοπελα μου ειπε να μετρηθω κολπικα αυριο πρωι πρωι και αν εχω 37.1 τοτε στανταρ ειμαι εγκυος....εμενα μου φαινεται κουλο!!! Αυτη παντως το εκανε και στα δυο της παιδια...δεν εκανε τεστ  κυησης. Μονο θερμομετρηθηκε κολπικα το πρωι και ειχε 37.1...... ???

Σοβαρά τώρα;;;;;πρώτη φορά το ακούω αυτό!!!εγώ να σου πω την αλήθεια θα έκανα τεστακι σκέψου το βρε κορίτσι μου με παραξενευει πολύ που έχεις 6 μέρες καθυστέρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...