Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Ναι όμως εάν είχα θετικό τεστ ωορρηξιας 19η αυτό δεν επηρεάζει;;

Κοίτα αν το πάρουμε λογικά, θέλει μια εβδομάδα για την εμφύτευση, οπότε κ ξεκινάει η χοριακη, άρα κάνε ένα αύριο  με πρωινά ούρα, νομίζω θα δείξει

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Ειμαι καινούργια εδώ.Σας διαβαζω βέβαια καιρό και κατάλαβα ποσο κουράγιο δίνετε η μια στην άλλη.Ευχομαι στην καθεμία αυτό που επιθυμεί!Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι, αν και ξέρω πως είναι μια ερώτηση χιλιοειπωμενη.Ποσο καιρό προσπαθείτε για μωρακι;

Καλως ορισες και ευχομαι οτι επιθυμεις να πραγματοποιηθει εμεις θα σου κανουμε παρεα παντως εδω θα μαστε θα τα λεμε. Εγω προεπαθω απο 2014..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Ναι όμως εάν είχα θετικό τεστ ωορρηξιας 19η αυτό δεν επηρεάζει;;

Αααα αν έκανες ωορηξια αργότερα τότε ναι θα κάνεις πιο μεγάλο κύκλο... Δλδ αν είχες θετικό 19η έκανες ωορηξια περίπου την 20η... Πάει πολύ γιατί τόσο αργά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Βικούλα88 είπε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση! Η φυσιολογική τιμή του θυρεοειδή είναι μέχρι 4,12. Τώρα θα μου πει και η γιατρός την γνωμα της. 

Κορίτσι για την tsh ξέρω ότι πρέπει να είναι κάτω από 2 για να γίνει η εμφύτευση.  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Ειμαι καινούργια εδώ.Σας διαβαζω βέβαια καιρό και κατάλαβα ποσο κουράγιο δίνετε η μια στην άλλη.Ευχομαι στην καθεμία αυτό που επιθυμεί!Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι, αν και ξέρω πως είναι μια ερώτηση χιλιοειπωμενη.Ποσο καιρό προσπαθείτε για μωρακι;

Γεια! Εγώ προσπαθώ από αρχές του '18, αλλά όχι όλο το διάστημα γιατί είχα αποβολές και έπρεπε να περιμένω. Δυστυχώς δεν είναι μόνο η σύλληψη δύσκολη για κάποιους, αλλά και το μετά. Είμαι 34+ χρονών btw. Εσύ τώρα ξεκίνησες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αααα αν έκανες ωορηξια αργότερα τότε ναι θα κάνεις πιο μεγάλο κύκλο... Δλδ αν είχες θετικό 19η έκανες ωορηξια περίπου την 20η... Πάει πολύ γιατί τόσο αργά?

Ναι έκανα ωορρηξία πιο αργά, όμως έχω παρατηρήσει ότι κάθε μήνα κάνω ωορρηξία τόσο αργά και κάνω κανονικό κύκλο 28 ημερών.. δηλαδή δεν μετακινείται ο κύκλος μου.. με έχει προβληματίσει και αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Ναι έκανα ωορρηξία πιο αργά, όμως έχω παρατηρήσει ότι κάθε μήνα κάνω ωορρηξία τόσο αργά και κάνω κανονικό κύκλο 28 ημερών.. δηλαδή δεν μετακινείται ο κύκλος μου.. με έχει προβληματίσει και αυτό..

Άρα ουσιαστικά έχεις 1 μέρα καθυστέρηση σωστά; Άντε κοριτσάκι κάνε τεστ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η mummy5 είπε:

@Xrita εγώ προσπαθώ εδώ και 2, 5 χρόνια αλλά και τις 3 φορες που έμεινα παλινδρομησαν όλες στην 7η εβδομάδα, είμαι 42 ??

(Σ'αγαπώ για τα emoji! ?)

Βρήκατε συγκεκριμένη αιτία για τις παλίνδρομες; Είχατε προλάβει να ακούσετε καρδιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η mummy5 είπε:

Κορίτσι για την tsh ξέρω ότι πρέπει να είναι κάτω από 2 για να γίνει η εμφύτευση.  ?

Λέτε αυτό να επηρεασε που δεν έχω μείνει ακόμα έγκυος??

Πήρα την γυναικολόγο και μου είπε την 21η μέρα που θα πάω για εξέταση προγεστερόνης, να κάνουμε έναν πλήρη αιματολογικό έλεγχο του θυρεοειδούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η mummy5 είπε:

Άρα ουσιαστικά έχεις 1 μέρα καθυστέρηση σωστά; Άντε κοριτσάκι κάνε τεστ!!!!!!

Ναι όμως αγχώνομαι πολύ ? θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή όπως είπα αρχικά για να είμαι σίγουρη ότι δεν θα έρθει η ακατανόμαστη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mt3508 είπε:

Ναι όμως αγχώνομαι πολύ ? θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή όπως είπα αρχικά για να είμαι σίγουρη ότι δεν θα έρθει η ακατανόμαστη!!

Χαρά στην υπομονή σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Ειμαι καινούργια εδώ.Σας διαβαζω βέβαια καιρό και κατάλαβα ποσο κουράγιο δίνετε η μια στην άλλη.Ευχομαι στην καθεμία αυτό που επιθυμεί!Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι, αν και ξέρω πως είναι μια ερώτηση χιλιοειπωμενη.Ποσο καιρό προσπαθείτε για μωρακι;

Καλημέρα κούκλα μου! Σου εύχομαι να έρθει πολύ σύντομα ένα μωράκι! 

Εμείς από το 2015, αλλά τα τελευταία 2 χρόνια πιο εντατικά! Τον Ιούλιο έμεινα έγκυος μετά από 2 εξωσωματικές, αλλά παλλινδρομησε! Τώρα πάμε από το μηδέν! 

Όλα θα γίνουν! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

(Σ'αγαπώ για τα emoji! ?)

Βρήκατε συγκεκριμένη αιτία για τις παλίνδρομες; Είχατε προλάβει να ακούσετε καρδιά;

Ναι ναι είχαμε ακούσει καρδούλα σε όλα, τυχαίο γεγονός είπε η γιατρός οφείλεται στην ηλικία ( τα ωάρια δεν είναι τόσο καλής ποιότητας) παίρνω εδώ κ 5 μηνες- από την τελευταία αποξεση- fertilovit 35+ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Λέτε αυτό να επηρεασε που δεν έχω μείνει ακόμα έγκυος??

Πήρα την γυναικολόγο και μου είπε την 21η μέρα που θα πάω για εξέταση προγεστερόνης, να κάνουμε έναν πλήρη αιματολογικό έλεγχο του θυρεοειδούς.

Είναι πάρα πολύ πιθανό!!! Εμένα το πρώτο που μου είπε να κάνω είναι να το πάμε κάτω από 2!!! Μην αγχώνεσαι με το χαπακι φτιάχνει μέσα σε 1 μήνα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Χαρά στην υπομονή σου! 

Δεν έχω αλλά με απογοητεύει κάθε φορά η στιγμή που στέκομαι πάνω από ένα τεστ και συνειδητοποιώ ότι ούτε αυτό το μήνα τα καταφέραμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα και απο μένα!! Να κάνω μια χαζη ερώτηση και μην γελάσετε εντάξει;  :) στην θηλή μπορεί να βγάλουμε σπυράκι; ?? πο ρεε δούλεμα που θα φάω χαχαχ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mt3508 είπε:

Δεν έχω αλλά με απογοητεύει κάθε φορά η στιγμή που στέκομαι πάνω από ένα τεστ και συνειδητοποιώ ότι ούτε αυτό το μήνα τα καταφέραμε ?

Κοριτσακι μου μην απογοητεύεσαι θα ερθει για όλες μας το μωράκι!!! Έχει για όλες ο Θεός ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Ναι όμως αγχώνομαι πολύ ? θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή όπως είπα αρχικά για να είμαι σίγουρη ότι δεν θα έρθει η ακατανόμαστη!!

Να κάνεις αυτό που νιώθεις, κ να μην σταματάς να ελπίζεις!!! Θετικές σκέψεις μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Αααα αν έκανες ωορηξια αργότερα τότε ναι θα κάνεις πιο μεγάλο κύκλο... Δλδ αν είχες θετικό 19η έκανες ωορηξια περίπου την 20η... Πάει πολύ γιατί τόσο αργά?

Εγώ έμεινα έγκυος μέρα 30+ και 50+. Ειδικά τη δεύτερη φορά κόντευα να τρελαθώ με τα τεστ ωορρηξίας. Πάντως σε κύκλους 30 ημερών (ο μικρότεροι που είχα), έγκυος δεν έμεινα. Και τώρα είμαι 21η και περιμένω ακόμα το θετικό τεστ ωορρηξίας... Λέτε να είναι η τυχερή φορά μου;; ??? Είπαμε την επόμενη φορά να πάρω κλομιφαίνη, αλλά έγραψε εδώ κάποια κοπέλα ότι της έκανε κύστη και έχω ψιλοτρομάξει. Εσύ καλά έχεις πάει με την κλομιφαίνη, ε; Τώρα περιμένεις να δεις αν έχει γίνει το θαύμα; (μακάρι!)

@Mt3508 Ο γιατρός δε σου έχει πει κάτι για τη μικρότερη ωχρινική φάση; Πάντως το ότι έχει καθυστερήσει ήδη μία μέρα είναι καλός οιωνός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μαρία 89 είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα και απο μένα!! Να κάνω μια χαζη ερώτηση και μην γελάσετε εντάξει;  :) στην θηλή μπορεί να βγάλουμε σπυράκι; ?? πο ρεε δούλεμα που θα φάω χαχαχ ?

Ναι εγώ είχα κ έχω..... Έχεις πολλά? Προλακτίνη έχεις κάνει ποτέ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Δεν έχω αλλά με απογοητεύει κάθε φορά η στιγμή που στέκομαι πάνω από ένα τεστ και συνειδητοποιώ ότι ούτε αυτό το μήνα τα καταφέραμε ?

Να ρωτήσεις κ τον γιατρό σου για ποιον λόγο κάνεις τέτοια μέρα ωορρηξία κ μετά δεν έχεις ωχρινικη 15 μέρες. Γιατί ίσως κ αυτό να είναι ένα θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η mummy5 είπε:

Ναι ναι είχαμε ακούσει καρδούλα σε όλα, τυχαίο γεγονός είπε η γιατρός οφείλεται στην ηλικία ( τα ωάρια δεν είναι τόσο καλής ποιότητας) παίρνω εδώ κ 5 μηνες- από την τελευταία αποξεση- fertilovit 35+ 

Καρυότυπο κάνατε και είδε ότι υπήρχε θέμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Να ρωτήσεις κ τον γιατρό σου για ποιον λόγο κάνεις τέτοια μέρα ωορρηξία κ μετά δεν έχεις ωχρινικη 15 μέρες. Γιατί ίσως κ αυτό να είναι ένα θέμα. 

Μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο αυτό; Γιατί δεν το συζήτησα με την γιατρό μου και δεν γνωρίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...