Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα να τον χαίρεσαι τον αντρουλη σου! Εύχομαι Να μην έρθει με τίποτα έχεις μέρες ακομα ρε γαμωτο!! Κάθε φορά έχεις τόσο πολύ πιο νωρίς ενοχλήσεις!? 

Σ ευχαριστω πολυυυ... Τον προηγούμενο μήνα καθολου ενοχλήσεις .. γενικότερα Μ έχει τύχει να έχω πόνους ναι.. δεν είμαι αισιόδοξη γενικοτερα ακόμα μια προσπάθεια serpafar k τέρμα μετα.. υγρά έχω αλλά υπάρχουν κ στις δύο περιπτώσεις οπότε .... Θα ξέρουμε μη σ πω κ εντός σουκου... Στέλνει τα σημάδια νωρίτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Καλημερούδια κορίτσι μου.. 22η σήμερα κ έχει γενέθλια ο άντρουλης μου... Χθες είχα κατά διαστήματα κράμπες σημερα προς το παρόν οκ!!! Συνήθως δε Μ αφήνει ούτε τεστ να κάνω 27η θα ξέρω με προετοιμάζει..  την Τρίτη δεν περιμένω ... 

Κοριτσι μου να τον χαιρεσαι!!! 

Πιστευουμε σε σενα...??? Περιμενουμε ευχαριστα νεα.. Κ η @Mantarini ετσι ηταν θυμαμαι κ το ειχε τσακωσει το σπορακι της!!! Θετικη σκεψη!!! Να μην ερθει, να μην ερθει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Σ ευχαριστω πολυυυ... Τον προηγούμενο μήνα καθολου ενοχλήσεις .. γενικότερα Μ έχει τύχει να έχω πόνους ναι.. δεν είμαι αισιόδοξη γενικοτερα ακόμα μια προσπάθεια serpafar k τέρμα μετα.. υγρά έχω αλλά υπάρχουν κ στις δύο περιπτώσεις οπότε .... Θα ξέρουμε μη σ πω κ εντός σουκου... Στέλνει τα σημάδια νωρίτερα...

Καλημεραα !!! Να τον χαιρεσαι :) 

ευχομαι να μην ερθει και να ειναι το πιο ωραιο δωρο !!!! ♥️♥️??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου! Πολύ έχω αγχωθεί! Αν και δεν είμασταν ακριβείς στις προσπάθειες μας αυτό το μήνα, θετικό τεστ ωορρηξιας την 19η αλλά με 28 μέρες κύκλο..γενικά έχω παρατηρήσει ότι αν και αργό να κάνω ωορρηξία έχω κανονικό κύκλο..επίσης τις τελευταίες μέρες νιώθω περίεργα πράγματα που δεν μου έχουν ξανατύχει όπως έντονες ημικρανίες, αποστροφή από αγαπημένα μου φαγητά σε σημείο που χθες πήγαμε ταβερνάκι και μου μύριζαν όλα τα φαγητά, και υπνηλία σε σημείο που μπορώ να κοιμηθώ όπου νάνε..από την άλλη με καθυστερημένη ωορρηξία νομίζετε θα είναι γρήγορα να κάνω τεστακι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Πολύ έχω αγχωθεί! Αν και δεν είμασταν ακριβείς στις προσπάθειες μας αυτό το μήνα, θετικό τεστ ωορρηξιας την 19η αλλά με 28 μέρες κύκλο..γενικά έχω παρατηρήσει ότι αν και αργό να κάνω ωορρηξία έχω κανονικό κύκλο..επίσης τις τελευταίες μέρες νιώθω περίεργα πράγματα που δεν μου έχουν ξανατύχει όπως έντονες ημικρανίες, αποστροφή από αγαπημένα μου φαγητά σε σημείο που χθες πήγαμε ταβερνάκι και μου μύριζαν όλα τα φαγητά, και υπνηλία σε σημείο που μπορώ να κοιμηθώ όπου νάνε..από την άλλη με καθυστερημένη ωορρηξία νομίζετε θα είναι γρήγορα να κάνω τεστακι; 

Άφησε το λιγάκι να περάσουν λίγες μερούλες. Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.Ειμαι καινούργια εδώ.Σας διαβαζω βέβαια καιρό και κατάλαβα ποσο κουράγιο δίνετε η μια στην άλλη.Ευχομαι στην καθεμία αυτό που επιθυμεί!Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι, αν και ξέρω πως είναι μια ερώτηση χιλιοειπωμενη.Ποσο καιρό προσπαθείτε για μωρακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Σ ευχαριστω πολυυυ... Τον προηγούμενο μήνα καθολου ενοχλήσεις .. γενικότερα Μ έχει τύχει να έχω πόνους ναι.. δεν είμαι αισιόδοξη γενικοτερα ακόμα μια προσπάθεια serpafar k τέρμα μετα.. υγρά έχω αλλά υπάρχουν κ στις δύο περιπτώσεις οπότε .... Θα ξέρουμε μη σ πω κ εντός σουκου... Στέλνει τα σημάδια νωρίτερα...

Εύχομαι να μας πεις τα καλύτερα νέα!!! Στην αναμονή!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Πολύ έχω αγχωθεί! Αν και δεν είμασταν ακριβείς στις προσπάθειες μας αυτό το μήνα, θετικό τεστ ωορρηξιας την 19η αλλά με 28 μέρες κύκλο..γενικά έχω παρατηρήσει ότι αν και αργό να κάνω ωορρηξία έχω κανονικό κύκλο..επίσης τις τελευταίες μέρες νιώθω περίεργα πράγματα που δεν μου έχουν ξανατύχει όπως έντονες ημικρανίες, αποστροφή από αγαπημένα μου φαγητά σε σημείο που χθες πήγαμε ταβερνάκι και μου μύριζαν όλα τα φαγητά, και υπνηλία σε σημείο που μπορώ να κοιμηθώ όπου νάνε..από την άλλη με καθυστερημένη ωορρηξία νομίζετε θα είναι γρήγορα να κάνω τεστακι; 

Ολα οσα περιγραφεις τα εχουμε δει κ ως συμπτωματα εγκυμοσυνης..το μυαλο ομως καμια φορα σε μας που το θελουμε τοσο πολυ παιζει περιεργα παιχνιδια..θα συμφωνησω με την star..ασε λιγες μερες να περασουν! Σε ποια μερα του κυκλου εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Βικούλα88 είπε:

Λοιπόν τ αποτελέσματα είναι: 

LH: 2.8

PRL: 16.8

FSH: 7,8

Οιστραδιόλη: 61.6

TSH: 3,12

Δεν έχω καλη γνώση σε ορμονολογικες.. Εάν ειναι 2ης μέρας κύκλου είναι καλές. Μόνο η TSH είναι τσιμπημένη. Ίσως πάρεις χαπάκι για το θυρωειδη.. 

Στείλε όταν μιλήσεις με την γιατρό να ξέρουμε και την γνώμη της ειδικου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Δεν έχω καλη γνώση σε ορμονολογικες.. Εάν ειναι 2ης μέρας κύκλου είναι καλές. Μόνο η TSH είναι τσιμπημένη. Ίσως πάρεις χαπάκι για το θυρωειδη.. 

Στείλε όταν μιλήσεις με την γιατρό να ξέρουμε και την γνώμη της ειδικου!

Ο γιατρός ο δικός μου μου είχε πει μόνο 2η ή 3η μέρα να κάνω ορμονολογικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Χάθηκα λίγο γιατί είχα πάει ένα ταξιδάκι...σήμερα είμαι στη 15η μέρα του κύκλου και πάω στη τουαλέτα όλη μέρα και έχω αίμα ροζ έντονο και αρκετό και στη τουαλέτα και στο χαρτί..στο εσώρουχο σχεδόν τίποτα..τι μπορεί να είναι; έχει συμβεί σε καμία; δε μου έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο πέρα απ’την περίοδο...και όπως καταλαβαίνετε φοβάμαι πολύ

Εμένα μου έχει τύχει αρκετές φορες για 4 μέρες στις γόνιμες μέρες(14-17 περιπου).Είχα πολύ λίγο ροζ αιματακι.Συζητησε το όμως και με το γιατρό σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Δεν έχω καλη γνώση σε ορμονολογικες.. Εάν ειναι 2ης μέρας κύκλου είναι καλές. Μόνο η TSH είναι τσιμπημένη. Ίσως πάρεις χαπάκι για το θυρωειδη.. 

Στείλε όταν μιλήσεις με την γιατρό να ξέρουμε και την γνώμη της ειδικου!

Σ ευχαριστώ για την απάντηση! Η φυσιολογική τιμή του θυρεοειδή είναι μέχρι 4,12. Τώρα θα μου πει και η γιατρός την γνωμα της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Κοριτσι μου να τον χαιρεσαι!!! 

Πιστευουμε σε σενα...??? Περιμενουμε ευχαριστα νεα.. Κ η @Mantarini ετσι ηταν θυμαμαι κ το ειχε τσακωσει το σπορακι της!!! Θετικη σκεψη!!! Να μην ερθει, να μην ερθει!!! 

καλά ναι..  εντονους πόνους περιόδου  και ψυχολογία στα τάρταρα ότι για ακόμα ένα μήνα δεν τα καταφέραμε... Την ημέρα που περιμένα να μου ρθει ήμουν σχεδόν όλη μέρα τουαλέτα για να τσεκάρω γιατί ένιωθα ότι μου ρθε.. Την Πρώτη μέρα καθυστέρησης που έκανα και το τεστ το πρωί ο άντρας μου μου την είχε πει "πάλι τεστ; αφού έκανες και ήταν αρνητικό.." αλλά η μπεμπουλα ήταν εκεί.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

καλά ναι..  εντονους πόνους περιόδου  και ψυχολογία στα τάρταρα ότι για ακόμα ένα μήνα δεν τα καταφέραμε... Την ημέρα που περιμένα να μου ρθει ήμουν σχεδόν όλη μέρα τουαλέτα για να τσεκάρω γιατί ένιωθα ότι μου ρθε.. Την Πρώτη μέρα καθυστέρησης που έκανα και το τεστ το πρωί ο άντρας μου μου την είχε πει "πάλι τεστ; αφού έκανες και ήταν αρνητικό.." αλλά η μπεμπουλα ήταν εκεί.. ??

Αχ συγχαρητήρια!Μας δίνεις κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση! Η φυσιολογική τιμή του θυρεοειδή είναι μέχρι 4,12. Τώρα θα μου πει και η γιατρός την γνωμα της. 

Ναι ξέρω τα όρια (κάποια εργαστήρια δίνουν μέχρι 4.5 ως φυσιολογικό όριο). Δεν έχεις κανένα πρόβλημα με τον θυρεοειδη σου από θέμα υγείας αλλά για την εγκυμοσύνη το θέλουν κάτω από 2 ιδανικά. Σκέψου και εγώ παίρνω χάπι και έχω 2.38.. Βοηθάει στην εμφύτευση όταν είναι ρυθμισμενος.

Η γιατρός σου τι σου είπε ή δεν μιλήσατε ακόμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ναι ξέρω τα όρια (κάποια εργαστήρια δίνουν μέχρι 4.5 ως φυσιολογικό όριο). Δεν έχεις κανένα πρόβλημα με τον θυρεοειδη σου από θέμα υγείας αλλά για την εγκυμοσύνη το θέλουν κάτω από 2 ιδανικά. Σκέψου και εγώ παίρνω χάπι και έχω 2.38.. Βοηθάει στην εμφύτευση όταν είναι ρυθμισμενος.

Η γιατρός σου τι σου είπε ή δεν μιλήσατε ακόμα?

Δεν το ήξερα ότι πρέπει να είναι κάτω από 2. Δεν την βρήκα στο τηλέφωνο ακόμα. Μόλις μιλήσω θα σας στείλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Πρώτη φορά είδε μόνο σάκο 5+4 και 6+6 νομίζω ακούσαμε καρδιά!! Με το καλό να αρχίσεις αυτό το μαγικό ταξίδι Κι να φτάσεις μέχρι τέλους!! 

Υπέροχα!!!  Σου εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bebouli Γεια σου κορίτσι και γεια σας όλες! Την Παρασκευή έχω να πάω για χοριακή! Ειδάλλως, μέχρι την Δευτέρα θα έχει έρθει η...κοκκινούλα ?Πολλά συγχαρητήρια στις εγκυούλες μας!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Ολα οσα περιγραφεις τα εχουμε δει κ ως συμπτωματα εγκυμοσυνης..το μυαλο ομως καμια φορα σε μας που το θελουμε τοσο πολυ παιζει περιεργα παιχνιδια..θα συμφωνησω με την star..ασε λιγες μερες να περασουν! Σε ποια μερα του κυκλου εισαι;;

Σήμερα είμαι στην 29η τον προηγούμενο μήνα είχα κανονικά 28 μέρες κύκλο όμως σκέφτομαι μήπως εποχή άργησε η ωορρηξία μου και έγκυος να είμαι μπορεί να είναι πολύ γρήγορα ακόμα για να κάνω τεστακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Σήμερα είμαι στην 29η τον προηγούμενο μήνα είχα κανονικά 28 μέρες κύκλο όμως σκέφτομαι μήπως εποχή άργησε η ωορρηξία μου και έγκυος να είμαι μπορεί να είναι πολύ γρήγορα ακόμα για να κάνω τεστακι..

Κάνε την Παρασκευή ένα τεστακι με πρωινά ουρά να δεις. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κάνε την Παρασκευή ένα τεστακι με πρωινά ουρά να δεις. ❤️

Αχχ μέχρι την Παρασκευή θα σκάσω! Ελπίζω να έχω πολύ δουλειά για να ξεχνιέμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

liza_pan93 : 01/10

Titika88: 04/10

Mt3508 : 04/10

Marla8: 03/10

Μαρια89 :06/10

lactaki:  09/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

Άντρεα: 23/10

Ντορντεα: /10

Νatacha : 

Whatever:

Geo2009:

Χρυσάφω:

Jesabell: 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Σήμερα είμαι στην 29η τον προηγούμενο μήνα είχα κανονικά 28 μέρες κύκλο όμως σκέφτομαι μήπως εποχή άργησε η ωορρηξία μου και έγκυος να είμαι μπορεί να είναι πολύ γρήγορα ακόμα για να κάνω τεστακι..

Αν είχες κύκλο 28 κ είσαι στην 29η καθόλου νωρίς δεν είναι για τεστακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αν είχες κύκλο 28 κ είσαι στην 29η καθόλου νωρίς δεν είναι για τεστακι...

Ναι όμως εάν είχα θετικό τεστ ωορρηξιας 19η αυτό δεν επηρεάζει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...