Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

Κοριτσια τι συμπαρασταση ειναι αυτη!!! Μολις το εκανα και δυστυχως ειναι αρνητικο ???

Παει και αυτος ο μηνας! Και ολα αυτα με τα καφε που ειχα τι ηταν; Αρχισα να προβληματιζομαι πιο πολυ τωρα!

Μην ανησυχείς βρε συ μπορεί να μην ήταν κάτι, συμβαίνουν αυτά! Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα και αν δεν έρθει ως την Κυριακή να κάνεις άλλο ένα τεστακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Natacha δεν το περνούμε ακόμη μετρητής ? περιμένουμε αν δεν έρθει σε 4 μέρες που είναι το συνηθισμένο που σου έρχεται θα ξανακάνεις ένα τεστ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

@Μαρία 89 ειχα 14/09 ωορρηξια και 6 ημερες μετα την Παρασκευη και το Σαββατο και Δευτερα πρωι ειχα δει καφε στο σκουπισμα μαζι με υγρα διαφανα! Μετα ειχα ελαχιστα πονακια σαν περιοδου αλλα πολυ ελαφρα και μετα τπτ! Αυτα μονο! Απογοητευτηκα πολυ! ???

@Natacha εγώ λέω να μην απογοητευεσαι υπαρχουν ακομη ελπιδες! Μεχρι κυριακη δευτερα μπορεις να κανεις ακομη ενα τεστακι και βλεπουμε. Για το καφε που ειχες δεν ξερω να σε βοηθησω αλλα αν δεν κανω λαθος η εμφυτευση γινεται 10-12 μερες μετα την συλληψη χωρις να βαζω και το χερι μου στην φωτια. Οποταν μπορει και να ηταν τυχαια τα καφε αλλα μπορει και οχι!! Υπομονη ακομη λιγες μερες και που ξερεις μπορει να εχουμε ευχαριστα!!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Ελα ρε πατριδα!!!! Μη μασας καθολου...γρηγορα ολα θα στρωσουν και μη κολλας στον περιορισμο τον ειχα φαει και εγβ πριν μηνες..καλα κανει γιατι μας προστατευει απο σιγουρη αποβολη...αν δεν περασει κανας μηνας θεραπειας δεν ια αλλαξει κατι ...παλιτο ιδιο θα συμβει..ειμαι σιγουρη οτι αν ακολουθησετε οτι σας λεει θα στρωσει το πραγμα! Τη θρομβοφιλια τη ρουφιανα τη μισωωωω λοιπον ενδοκρινολογο δεν εχω να συστησω γιατι ο αντρας μου ειναι αστυνομικος και τον εστειλε σε εναν στο 424 .... Θα σου λεγα νατη παρεις ενα τηλ να σε στειλει σε κανα δικο της ...πες δεν βρισκω θελω τη γνωμη σας... Αυτη σε καλο θα σε στειλει....αντε καλη υπομονη και συντομα ξανα προς τη δοξα θα τραβας!!!!!! Οτι θες στελνε μου...αν γνωριζω κατι...θα ρωτησω και εγω κανενα δικομου αν δεν βρεις τιποτα...

Ναι και γω το προτιμώ από το να περάσω και τρίτη αποβολή, αλλά μου την έδωσε η κατάσταση ρε συ. 3 μήνες το είχαμε παγώσει, 1,5 μήνα τώρα, και 2 μήνες την πρώτη φορά.... 

Καλά λες, θα πάρω να ρωτήσω. Μόλις μου είπε 1,5 μήνα προσοχή, κόλλησε το μυαλό μου... Μπορεί να έχασα και τίποτα από αυτά που έλεγε μετά!!!!

Ήδη μου έχει δώσει οδηγίες και για τη θρομβοφιλια.... @#€&?*@!!!!

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Για τηννθρομβοφιλια τι σου είπε? Πάντως καλό που βρήκες από τι ήταν!!! 

Να σου πω την αλήθεια ανακουφιστηκα που τα βρήκα αυτά γιατί ξέρω τι μου γίνεται! Άντε να περάσει και ο απαιτούμενος χρόνος!

Μου είπε ότι όλες οι μετρήσεις είναι στο ανώτερο όριο ενώ δύο μήνες μετά την αποβολή θα έπρεπε να ήταν πολύ πιο κάτω. Και μια μέτρηση εκτός ορίων.

Οπότε όταν ξεκινήσουμε πάλι προσπάθειες θα παίρνω προληπτικά ένα σαλοσπιρ και αν έχω θετική χοριακη που θα πρέπει να γίνει νωρίς, θα ξεκινήσω και αντιπηκτικες  μέχρι την 8η ή 10η εβδομάδα, δεν θυμάμαι, και αναλόγως τα αποτελέσματα των επαναληπτικών τότε θα δούμε αν θα συνεχίσω την ηπαρίνη. Και μαζι με αυτά μου είπε και κορτιζόνη για μεγαλύτερη ασφάλεια, λόγω των δύο αποβολών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Ναι και γω το προτιμώ από το να περάσω και τρίτη αποβολή, αλλά μου την έδωσε η κατάσταση ρε συ. 3 μήνες το είχαμε παγώσει, 1,5 μήνα τώρα, και 2 μήνες την πρώτη φορά.... 

Καλά λες, θα πάρω να ρωτήσω. Μόλις μου είπε 1,5 μήνα προσοχή, κόλλησε το μυαλό μου... Μπορεί να έχασα και τίποτα από αυτά που έλεγε μετά!!!!

Ήδη μου έχει δώσει οδηγίες και για τη θρομβοφιλια.... @#€&?*@!!!!

Να σου πω την αλήθεια ανακουφιστηκα που τα βρήκα αυτά γιατί ξέρω τι μου γίνεται! Άντε να περάσει και ο απαιτούμενος χρόνος!

Μου είπε ότι όλες οι μετρήσεις είναι στο ανώτερο όριο ενώ δύο μήνες μετά την αποβολή θα έπρεπε να ήταν πολύ πιο κάτω. Και μια μέτρηση εκτός ορίων.

Οπότε όταν ξεκινήσουμε πάλι προσπάθειες θα παίρνω προληπτικά ένα σαλοσπιρ και αν έχω θετική χοριακη που θα πρέπει να γίνει νωρίς, θα ξεκινήσω και αντιπηκτικες  μέχρι την 8η ή 10η εβδομάδα, δεν θυμάμαι, και αναλόγως τα αποτελέσματα των επαναληπτικών τότε θα δούμε αν θα συνεχίσω την ηπαρίνη. Και μαζι με αυτά μου είπε και κορτιζόνη για μεγαλύτερη ασφάλεια, λόγω των δύο αποβολών

Ωραία. Αφού στα είπε κι αυτά όλα καλά... ? Κ εγώ είμαι σύμφωνη μαζί του.... Τι καλά. Αντε παύση 1-2 μήνες κ μετά θα ρθει σίγουρα!!!!!!!!! Μάλλον περίμενε να γεννηθεί καλοκαίρι..... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ωραία. Αφού στα είπε κι αυτά όλα καλά... ? Κ εγώ είμαι σύμφωνη μαζί του.... Τι καλά. Αντε παύση 1-2 μήνες κ μετά θα ρθει σίγουρα!!!!!!!!! Μάλλον περίμενε να γεννηθεί καλοκαίρι..... ?

Χαχαχαχαχαχα μ αρέσει που υπάρχει ταύτιση απόψεων!!! Θα κάνουμε κάτι πάρτι γενεθλίων στην παραλία άλλο πράγμα!!!

Κουτί μου έκατσε το κολυμβητήριο που ξεκίνησα χθες για να περάσει πιο ευχάριστα και η αναμονή! Λοιπόν πήγα χθες πρώτη φορα, έκανα aqua aerobic, και όταν βγήκα νόμιζα ότι ήδη μετά από μια ώρα είχα κάνει κορμάρα!!! Αφού περπατούσα και με άλλο αέρα!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Geo2009 @Bebouli @Μαρία 89 σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για την στηριξη! Η αληθεια είναι πως απογοητευτηκα και με εριξε λιγακι και ξερω πως με καταλαβαινεται απολυτα! Προσπαθω να μην το σκεφτομαι τωρα και αν δεν μου ερθει το σαββατοκυριακο, θα ξανακανω τεστ απο Δευτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου δεν σας γράφω συχνά όμως σας διαβάζω καθημερινά.. Να μην απογοητεύεστε! Και εάν το κάνετε το μόνο που πρέπει να σκέφτεστε είναι ότι όσος χρόνος και εάν χρειαστεί για να έρθει το μωράκι μας αξίζει και αυτό και όλα τα δάκρυα, τις στεναχώριες το άγχος όλου του κόσμου! Δεν είχα την ευτυχία ακόμη να γίνω μανούλα, και δεν ξέρω πως μπορώ να νιώθω ότι αγαπώ τόσο πολύ κάτι που ακόμα υπάρχει μόνο στην σκέψη μου.. Πως να είναι άραγε η στιγμή που μαθαίνεις ότι σε λίγους μήνες θα είναι κοντά σου ;; Θα τρελαθώ! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natacha είπε:

@Geo2009 @Bebouli @Μαρία 89 σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για την στηριξη! Η αληθεια είναι πως απογοητευτηκα και με εριξε λιγακι και ξερω πως με καταλαβαινεται απολυτα! Προσπαθω να μην το σκεφτομαι τωρα και αν δεν μου ερθει το σαββατοκυριακο, θα ξανακανω τεστ απο Δευτερα!

Κρίμα ρε κορίτσι μου γαμωτο!! Τι ατυχία έχουμε ελπίδες όμως νομίζω ακόμα εύχομαι να μην έρθει να μην έρθει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου δεν σας γράφω συχνά όμως σας διαβάζω καθημερινά.. Να μην απογοητεύεστε! Και εάν το κάνετε το μόνο που πρέπει να σκέφτεστε είναι ότι όσος χρόνος και εάν χρειαστεί για να έρθει το μωράκι μας αξίζει και αυτό και όλα τα δάκρυα, τις στεναχώριες το άγχος όλου του κόσμου! Δεν είχα την ευτυχία ακόμη να γίνω μανούλα, και δεν ξέρω πως μπορώ να νιώθω ότι αγαπώ τόσο πολύ κάτι που ακόμα υπάρχει μόνο στην σκέψη μου.. Πως να είναι άραγε η στιγμή που μαθαίνεις ότι σε λίγους μήνες θα είναι κοντά σου ;; Θα τρελαθώ! ♥️

Καλησπερα κορίτσι μου εύχομαι σύντομα να το νιώσεις αυτό το συναίσθημα κι εσύ και όλα τα κορίτσια!! Όπως λες ότι αγαπάς κάτι και μόνο άυλα μίνι στην ιδέα σκέψου πός θα νιώθεις όταν μεγαλώνει μέσα σου και δε μπορώ με τίποτα να περιγράψω τη στιγμή τις πρώτης συνάντησης νομίζω ότι με λόγια απλά δε μπορεί να ειπωθεί πρόσφατο μανούλα εδώ χάχα!!! ? ? ? ? Στελνω μπόλικη μπεμπεδόσκονη μαι εύχομαι να κολλήσετε ολεεςςςςςςς????????❤️??❤️??????❤️❤️?❤️??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: 

Ντορντεα: 26/09

Νatacha : 28/09

liza_pan93 : 01/10

Titika88: 03/10

Marla8: 03/10

Μαρια89 :06/10

lactaki:  09/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Whatever: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

Jesabell:  /10

ViKcy: 15/10

vikujustme: /10

Geo2009 :

Χρυσάφω:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bebouli είπε:

@Mocca καλα θετικά αποτελέσματα να έχεις αύριο με την χοριακη σου!! 

Ευχαριστώ πολύ!!! Εννοείται θα σας ενημερώσω.... Πάντως τα δέκατα συνεχίζουν.... Και 2 μέρες τώρα καούρες... Τι να πω! Θα φανεί αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mocca είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Εννοείται θα σας ενημερώσω.... Πάντως τα δέκατα συνεχίζουν.... Και 2 μέρες τώρα καούρες... Τι να πω! Θα φανεί αύριο!

Έγκυος είσαι εσύ λέμε!! ??? Πρωί πρωί για χοριακηηηη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Έγκυος είσαι εσύ λέμε!! ??? Πρωί πρωί για χοριακηηηη!! 

Αχ σταματά και δεν θα κοιμηθώ όλο το βράδυ!!! εν τω μεταξύ κάνω και ανακαίνιση στο σπίτι επικρατεί ένας πανικός και φοβάμαι μην όλο αυτό είναι από την κούραση μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mocca είπε:

Αχ σταματά και δεν θα κοιμηθώ όλο το βράδυ!!! εν τω μεταξύ κάνω και ανακαίνιση στο σπίτι επικρατεί ένας πανικός και φοβάμαι μην όλο αυτό είναι από την κούραση μου... 

Θα φανεί αύριο!! Κοιμήσου χαλάρωσε και πάμε αύριο να πάρουμε το θετικό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bebouli είπε:

Θα φανεί αύριο!! Κοιμήσου χαλάρωσε και πάμε αύριο να πάρουμε το θετικό!!! 

Δεν ξέρεις πόσο σε ευχαριστώ για την υποστήριξη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mocca είπε:

Δεν ξέρεις πόσο σε ευχαριστώ για την υποστήριξη!!!!!

Όλες τα ίδια περνάμε κορίτσι μου καταλαβαινομαστε πολύ καλά!!!! Στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!!  και είμαι σίγουρη ότι θα έχουμε θετικό αποτέλεσμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλά αποτελέσματα σε όλες!
Θυμίστε μου λίγο, ποιες μέρες του κύκλου μπορούμε να κάνουμε τεστ παπ και καλλιέργεια κολπικού υγρού;
Ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλά αποτελέσματα σε όλες!
Θυμίστε μου λίγο, ποιες μέρες του κύκλου μπορούμε να κάνουμε τεστ παπ και καλλιέργεια κολπικού υγρού;
Ευχαριστώ.

Καλημέρα σε όλες! Εχω την εντύπωση ότι είναι μέχρι την 15η 16η αλλά ρώτα τον γιατρό σου γιατι πχ την δικιά μου δεν τη πολυνοιάζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλά αποτελέσματα σε όλες!
Θυμίστε μου λίγο, ποιες μέρες του κύκλου μπορούμε να κάνουμε τεστ παπ και καλλιέργεια κολπικού υγρού;
Ευχαριστώ.

Εγώ τα κάνω οπότε αν είναι. Μετά το καθάρισμα από περίοδο... Καλημέρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mummy5 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εχω την εντύπωση ότι είναι μέχρι την 15η 16η αλλά ρώτα τον γιατρό σου γιατι πχ την δικιά μου δεν τη πολυνοιάζει

Σε ευχαριστώ. Κι εγώ θυμάμαι ότι πρέπει να είναι κοντά στην ωορηξία, αλλά διαβάζω ότι μπορεί να γίνει όλες τις μέρες εκτός από τις ημέρες της περιόδου.
Επειδή δεν έχω βρει ακόμα τον κατάλληλο γιατρό,ψάχνομαι γιατί πήρα το οκ και μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

Σε ευχαριστώ. Κι εγώ θυμάμαι ότι πρέπει να είναι κοντά στην ωορηξία, αλλά διαβάζω ότι μπορεί να γίνει όλες τις μέρες εκτός από τις ημέρες της περιόδου.
Επειδή δεν έχω βρει ακόμα τον κατάλληλο γιατρό,ψάχνομαι γιατί πήρα το οκ και μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες...

Με το καλό κοριτσι μου! Σου ευχομαι ολόψυχα να γίνει πολύ πολύ σύντομα!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...