Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Α εχει κ στο σπίτι ακούς??χαχαχαααα... Κ κρατιέται ακομαα να το κάνει κ να δει το +++++

Έλα ντε κ εγώ πιστεύω πρέπει να το κάνει!!!!! Να δούμε ένα θετικό επιτέλους!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natacha είπε:

@lactaki θα κανω τοτε αυριο πρωι! 

@Mamounitsa μακαρι να αχνοφαινεται κατι και να το ανεβασω να μου πειτε γνωμες! 

Ομως κοριτσια το στηθος μου δεν με ποναει! Ισως ελαχιστο αν το πιεσω! Βεβαια το τελευταιο χρονο δεν με ποναει πριν την περιοδο και για αυτο δεν ελπιζω!

Τωρα καλέ τι αύριο!!??? Μη σκάσουμε χάχα κ εμένα αυτή τη φορά δε με πόνεσε το στήθος δεν είναι πάντα ίδια τα Συμπτώματα και σε όλες τις περιπτώσεις!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια με ξεσηκωνετε να φυγω απο τη δουλεια να παω για χοριακη ή για τεστ! Χαχαχαχα

Την απογοητευση φοβαμαι μονο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

Κοριτσια με ξεσηκωνετε να φυγω απο τη δουλεια να παω για χοριακη ή για τεστ! Χαχαχαχα

Την απογοητευση φοβαμαι μονο! 

Χάχα έλα ρε σιγά μη το περνεις έτσι πες ότι εγλχει γίνει έχει γίνει απλά πρέπει να μάθεις κ μαζί με εσένα κ εμείς! Εγώ λέω τεστακι κ μετά αν βγει θετικό χωριακη αφού τα έχεις σπίτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξει με πείσατε! Οχι πως δεν ηθελα! Χαχαχαχα

@Mamounitsa εσυ το τεστ το ειχες κανει πρωι ή απογευμα; Ρωταω γιατι γραφει για πρωινα ουρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χάχα έλα ρε σιγά μη το περνεις έτσι πες ότι εγλχει γίνει έχει γίνει απλά πρέπει να μάθεις κ μαζί με εσένα κ εμείς! Εγώ λέω τεστακι κ μετά αν βγει θετικό χωριακη αφού τα έχεις σπίτι 

Το άλλο το κορίτσι που ήταν μαζί σ έγγυος που είναι δε μας γράφει νέα της @Wannabeamammy ..ήταν με τη δικερη μητρα που αγχωνοταν η κανω λάθος?

. Εσύ ξανά πηγές το είδατε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

Ενταξει με πείσατε! Οχι πως δεν ηθελα! Χαχαχαχα

@Mamounitsa εσυ το τεστ το ειχες κανει πρωι ή απογευμα; Ρωταω γιατι γραφει για πρωινα ουρα...

Όχι το είχα κάνει μεσιμερι δεν κρατιόμουν αφού σ λέω κ 4 μέρες πριν χαχα αν είσαι με καθυστέρηση ή στην αναμονή που είσαι εσύ θα δείξει όπως δειποτε κ χωρίς πρωινά! Αυτό να το ξέρεις πάντα αν και εύχομαι να είναι το τελευταίο που κάνεις για φέτος!!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Το άλλο το κορίτσι που ήταν μαζί σ έγγυος που είναι δε μας γράφει νέα της @Wannabeamammy ..ήταν με τη δικερη μητρα που αγχωνοταν η κανω λάθος?

. Εσύ ξανά πηγές το είδατε??

Όντος ρε λακτακο δε έχω ιδέα χάθηκε η εγλυουλα εύχομαι να είναι καλά!!!! Ναι εγώ πήγα εχθές αφού σας το είπα δεν το είπα!???? ? ? Ακούσαμε καρδιά 7 εβδομάδων ακριβός όλα υπέροχα Δόξα το Θεό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Όντος ρε λακτακο δε έχω ιδέα χάθηκε η εγλυουλα εύχομαι να είναι καλά!!!! Ναι εγώ πήγα εχθές αφού σας το είπα δεν το είπα!???? ? ? Ακούσαμε καρδιά 7 εβδομάδων ακριβός όλα υπέροχα Δόξα το Θεό!! 

Τι ωραία κοριτσάκι μου! Όλα καλά ως το τέλος να πάνε! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Τι ωραία κοριτσάκι μου! Όλα καλά ως το τέλος να πάνε! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου εύχομαι ολόψυχα σύντομα κ εσύ με υπέροχα νέα!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natacha είπε:

Κοριτσια με ξεσηκωνετε να φυγω απο τη δουλεια να παω για χοριακη ή για τεστ! Χαχαχαχα

Την απογοητευση φοβαμαι μονο! 

Τι έγινε δε σχολίασες ακόμη!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

Πλησιαζει η ωρα! ??? Σε κανενα μισαωρο θα το κανω και θα σας το ανεβασω κατευθειαν κοριτσια μου!!! 

Σε ευχαριστώ ευχαριστώ πολυυυυ!!! Εύχομαι από σήμερα να μου κάνεις και εσύ παρέα σε αυτό το μεγάλο ταξίδι!!! Περιμένουμε με αγωνία!!!!! ? ? ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

Πλησιαζει η ωρα! ??? Σε κανενα μισαωρο θα το κανω και θα σας το ανεβασω κατευθειαν κοριτσια μου!!! 

@Natacha αντε αντε και περιμένουμε με αγωνία!!!!! Μας εσκασες ντε τελειωνεε :) τι αγωνία και αυτή!! Εύχομαι να δούμε θετικό τεστάκι!!+ ❤❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Όχι το είχα κάνει μεσιμερι δεν κρατιόμουν αφού σ λέω κ 4 μέρες πριν χαχα αν είσαι με καθυστέρηση ή στην αναμονή που είσαι εσύ θα δείξει όπως δειποτε κ χωρίς πρωινά! Αυτό να το ξέρεις πάντα αν και εύχομαι να είναι το τελευταίο που κάνεις για φέτος!!!! ? 

@Mamounitsa με το καλό το μωράκι σου !!! Και όλα να πάνε υπέροχα!! :) να σε ρωτήσω μια απορία που την έχω.. τι συμπτώματα είχες και έκανες το τεστ 4 μέρες νωρίτερα; τα τεστ μπορούν να δείξουν τοσες μερες νωρίτερα; δεν το ηξερα.. επειδη λενε να τα κανουμε μετα απο καθυστερηση ή την ημέρα που περιμένουμε περίοδο.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μαρία 89 είπε:

@Mamounitsa με το καλό το μωράκι σου !!! Και όλα να πάνε υπέροχα!! :) να σε ρωτήσω μια απορία που την έχω.. τι συμπτώματα είχες και έκανες το τεστ 4 μέρες νωρίτερα; τα τεστ μπορούν να δείξουν τοσες μερες νωρίτερα; δεν το ηξερα.. επειδη λενε να τα κανουμε μετα απο καθυστερηση ή την ημέρα που περιμένουμε περίοδο.. ?

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Έτσι λένε ότι πρέπει να τα κάνεις με καθυστέρηση αλλά διαφέρουν τα τεστ αυτά τις  home test  είναι πολύ ευαίσθητα! Το είχα κάνει 4 μέρες πριν στην πρώτη μου εγκυμοσηνη όχι τώρα και αυτό που με είχε κάνει να μου μπουν ιδέες ήταν ότι είχα έντονη όσφρηση όλα μου ερχόντουσαν εντοΝα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Titika88 είπε:

Δεν θα σου δωσω καμια συμβουλη γιατι θελω να πας και να τ ακουσεις μονο απτη γιατρο μολις δει τα αποτελεσματα θ σε βαλει επαναληπτικες και οτι αλλο επιπλσον χρειαστει...στον αντρα μου εδωσε σεληνιο και παιρνει ακομα μεχρι και σημερα!!!!  

Λοιπόν πατρίδα η γιατρός μιλούσε στο μαγνητοφωνακι και γω σκεφτόμουν εσένα και γελούσα!!! Γρήγορη ήταν όντως!!!

Διάγνωση χασιμοτο και ενδείξεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Βιταμίνες και γω ο άντρας μου, παύση προσπαθειών για έναμιση μήνα (αυτό ήταν μαχαίρια στην καρδιά.....) και επίσκεψη σε ενδοκρινολόγο για υπέρηχο και αγωγή.

Οπότε τώρα ψάχνω για ενδοκρινολόγο. Αν υπάρχει κάποια πρόταση για γιατρό είναι καλοδεχούμενη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Ντορντεα: 26/09

Νatacha : 28/09

liza_pan93 : 01/10

Titika88: 03/10

Marla8: 03/10

Μαρια89 :06/10

lactaki:  09/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Whatever: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

Jesabell:  /10

ViKcy: 15/10

vikujustme: /10

Geo2009 :

Χρυσάφω:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Λοιπόν πατρίδα η γιατρός μιλούσε στο μαγνητοφωνακι και γω σκεφτόμουν εσένα και γελούσα!!! Γρήγορη ήταν όντως!!!

Διάγνωση χασιμοτο και ενδείξεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Βιταμίνες και γω ο άντρας μου, παύση προσπαθειών για έναμιση μήνα (αυτό ήταν μαχαίρια στην καρδιά.....) και επίσκεψη σε ενδοκρινολόγο για υπέρηχο και αγωγή.

Οπότε τώρα ψάχνω για ενδοκρινολόγο. Αν υπάρχει κάποια πρόταση για γιατρό είναι καλοδεχούμενη!

 

Ελα ρε πατριδα!!!! Μη μασας καθολου...γρηγορα ολα θα στρωσουν και μη κολλας στον περιορισμο τον ειχα φαει και εγβ πριν μηνες..καλα κανει γιατι μας προστατευει απο σιγουρη αποβολη...αν δεν περασει κανας μηνας θεραπειας δεν ια αλλαξει κατι ...παλιτο ιδιο θα συμβει..ειμαι σιγουρη οτι αν ακολουθησετε οτι σας λεει θα στρωσει το πραγμα! Τη θρομβοφιλια τη ρουφιανα τη μισωωωω λοιπον ενδοκρινολογο δεν εχω να συστησω γιατι ο αντρας μου ειναι αστυνομικος και τον εστειλε σε εναν στο 424 .... Θα σου λεγα νατη παρεις ενα τηλ να σε στειλει σε κανα δικο της ...πες δεν βρισκω θελω τη γνωμη σας... Αυτη σε καλο θα σε στειλει....αντε καλη υπομονη και συντομα ξανα προς τη δοξα θα τραβας!!!!!! Οτι θες στελνε μου...αν γνωριζω κατι...θα ρωτησω και εγω κανενα δικομου αν δεν βρεις τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Λοιπόν πατρίδα η γιατρός μιλούσε στο μαγνητοφωνακι και γω σκεφτόμουν εσένα και γελούσα!!! Γρήγορη ήταν όντως!!!

Διάγνωση χασιμοτο και ενδείξεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Βιταμίνες και γω ο άντρας μου, παύση προσπαθειών για έναμιση μήνα (αυτό ήταν μαχαίρια στην καρδιά.....) και επίσκεψη σε ενδοκρινολόγο για υπέρηχο και αγωγή.

Οπότε τώρα ψάχνω για ενδοκρινολόγο. Αν υπάρχει κάποια πρόταση για γιατρό είναι καλοδεχούμενη!

 

Για τηννθρομβοφιλια τι σου είπε? Πάντως καλό που βρήκες από τι ήταν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι συμπαρασταση ειναι αυτη!!! Μολις το εκανα και δυστυχως ειναι αρνητικο ???

Παει και αυτος ο μηνας! Και ολα αυτα με τα καφε που ειχα τι ηταν; Αρχισα να προβληματιζομαι πιο πολυ τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

Κοριτσια τι συμπαρασταση ειναι αυτη!!! Μολις το εκανα και δυστυχως ειναι αρνητικο ???

Παει και αυτος ο μηνας! Και ολα αυτα με τα καφε που ειχα τι ηταν; Αρχισα να προβληματιζομαι πιο πολυ τωρα!

@Natacha μου μην στεναχωριέσαι υπάρχουν ελπιδες ακόμη.. σε 2 μέρες δεν περιμένεις; ισως να μην εδειξε να ειναι λιγο νωρις! Απο την στιγμη που δεν κατεβηκε η ακατανωμαστη υπαρχουν ελπιδες!! ?? τι συμπτωματα εχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαρία 89 ειχα 14/09 ωορρηξια και 6 ημερες μετα την Παρασκευη και το Σαββατο και Δευτερα πρωι ειχα δει καφε στο σκουπισμα μαζι με υγρα διαφανα! Μετα ειχα ελαχιστα πονακια σαν περιοδου αλλα πολυ ελαφρα και μετα τπτ! Αυτα μονο! Απογοητευτηκα πολυ! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...