Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vikujustme είπε:

καλημερα.εχω αδιαθετησει..

Καλημερααα!! Μεγάλη απογοήτευση το ξέρω!! Πάμε δυναμικά να πετύχουμε τον επόμενο μήνα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lactaki είπε:

@Mocca έχουμε θεματακι εδώ έλα στη παρέα μας αν θες!!! Στην ίδια φάση όλες!! Καλώς ορισες

Καλώς σας βρήκα βρε κορίτσια μου!!!!! Σε ευχαριστώ που ανταποκρίθηκες! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Καλημερααα!! Μεγάλη απογοήτευση το ξέρω!! Πάμε δυναμικά να πετύχουμε τον επόμενο μήνα!! 

Και εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Όταν αποτυγχάνουμε συνεχίζουμε δυναμικά!! Δεν έχουμε κ άλλη επιλογή άλλωστε!! Εγώ σήμερα 2η μέρα καθυστέρησης... Μόλις έβαλα και θερμόμετρο και έχω 37.. για να δούμε!!!! Αύριο λέω να κανω χοριακή αν συνεχιστεί η καθυστέρηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Ντορντεα: 26/09

Νatacha : 28/09

liza_pan93 : 01/10

Titika88: 03/10

Marla8: 03/10

Μαρια89 :06/10

lactaki:  09/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Whatever: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

Jesabell:  /10

ViKcy: 15/10

vikujustme: /10

Geo2009 :

Χρυσάφω:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Titika88 είπε:

Καλημερα!!!!! Ναι ναι θα σε πει τι πρεπει να κανεις τι να παρεις και σε τι αλλη ειδικοτητα πρεπει να πας ..κ εγω ετσι ειχα κανει τα μελετησα μονη...χαχαχα και επειδη ολες οι τιμες ηταν μικρες στα αντισωματα νομιζα συμβαινει το αντιθετο...  Πηγα και ηρθα φιλε ..  μετα ηρεμησα! Εγω ειχα βιταμινη d και σιδηρο μονο χαμηλα...βιταμινη d  ανελαρκεια βασικα.. κ ειχα κανει ολες τις ανοσολογικες τις ορμονολογικες τις βιοχημικες και μια ακομη μονη της " τυποποιηση οροτυπων των HLA που σχετιζονται με την κοιλιοκακη" στο εγραψα ολο οπως το λεει.....θρομβοφιλιες και για ολα τα αυτοανοσα σου εκανε??? Στον αντρα μου βγηκε ανεβασμενο ενα και τελικα ειχε αυτοανοσο hashimoto....αυτα μας εδωσε θεραπειες τον αντρα μου και υπερηχο στον ενδοκρινολογο....

Αυτο που θα σε σεεντυπωσιασει σ αυτην ειναι οταν μαγνητοφωνει το πορισμα και κανει τη συνταγογραφηση....η γυναικα τα λεει τοσο γρηγορα λες και λεει ποιημα...δεν υπαρχειιιιι επισης θελω να παρατηρησεις το δεντρακι στο γραφειο της απο τα μωρακια..... Τελειοοοοοοοο να βαλουμε και εμεις το δικο μας καποτεεεεε!!!!?

Καλημέρα!!!! Ναι το πρόσεξα το δεντράκι και μου άρεσε πολύ!!! Θα το βάλουμε και το δικό μας, να είσαι σίγουρη!!!

Θρομβοφιλια μου ζήτησε μόνο την επίκτητη και εκεί βγήκε το ινωδογονο αυξημένο. Γενικώς αυξημένο ινωδογονο σημαίνει και μεγαλύτερη πήξη του αίματος. Λες αυτό να σημαίνει ότι πρέπει να κάνω και τις υπόλοιπες για θρομβοφιλια; 

Γενικώς έκανα για διάφορα αυτοάνοσα και γω. Κοιλιοκάκη, ρευματοειδή αρθρίτιδα ( έχουμε Ιστορικό) και κάτι άλλα. 

Ο άντρας σου παίρνει κάτι για το χασιμοτο; Διάβασα διάφορα για αυτό. Άλλοι λένε ότι ρυθμίζεις την tsh και είσαι οκ και οι δείκτες του χασιμοτο δεν μπορούν να μειωθούν και άλλοι λένε ότι με το σελήνιο μπορείς να ρίξεις τους δείκτες.

στις πριν 3 ώρες, ο/η Titika88 είπε:

Aaaa και κατι ακομα που το χω ξαναπει ...εκει μεσα δεν ηταν μονο γυναικες οπως εγω που μου λειπει μια βιταμινη ουτε μονο γυναικες με χασιμοτο και θρομβοφιλια ηταν γυναικες που και τι δδν ειχαν και αληθεια υοηρχε προβλημα και επειδη μιλησα με καποιες γιατι εχει πολυυυυ αναμονη δεν φανταζεσαι τι ακουγα γι αυτη τη γιατρο!!! Και η ιδια μου ειπε ..οτι παιρναει απο ανθρωπινο χερι ολα γινονται! Μιλαμε για περιπτωσειε βαριες τους βοηθησε και εκαναν παιδακι! Εκανες τη πιο σωστη επιλογη...αυτα! 

Αυτό το πιστεύω και γω! Η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο που τα περισσότερα περνάν από ανθρώπινο χέρι και τελικά όλα γίνονται! 

Εγώ έκανα τις εξετάσεις δύο μήνες μετά την αποβολή. Το μόνο που είχα κάνει τότε ήταν ορμονολογικες που είχαν βγει καλές. Όπως και ο θυρεοειδής ήταν τότε καλός. Απλά στο προηγούμενο ραντεβού της Λευκού είχα κλείσει κατευθείαν και για τα αποτελέσματα.

Πολλές οι πληροφορίες στα μηνύματα σου και τις χρειαζομουν γενικώς!!! Σ' ευχαριστώ κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα!!!! Ναι το πρόσεξα το δεντράκι και μου άρεσε πολύ!!! Θα το βάλουμε και το δικό μας, να είσαι σίγουρη!!!

Θρομβοφιλια μου ζήτησε μόνο την επίκτητη και εκεί βγήκε το ινωδογονο αυξημένο. Γενικώς αυξημένο ινωδογονο σημαίνει και μεγαλύτερη πήξη του αίματος. Λες αυτό να σημαίνει ότι πρέπει να κάνω και τις υπόλοιπες για θρομβοφιλια; 

Γενικώς έκανα για διάφορα αυτοάνοσα και γω. Κοιλιοκάκη, ρευματοειδή αρθρίτιδα ( έχουμε Ιστορικό) και κάτι άλλα. 

Ο άντρας σου παίρνει κάτι για το χασιμοτο; Διάβασα διάφορα για αυτό. Άλλοι λένε ότι ρυθμίζεις την tsh και είσαι οκ και οι δείκτες του χασιμοτο δεν μπορούν να μειωθούν και άλλοι λένε ότι με το σελήνιο μπορείς να ρίξεις τους δείκτες.

Αυτό το πιστεύω και γω! Η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο που τα περισσότερα περνάν από ανθρώπινο χέρι και τελικά όλα γίνονται! 

Εγώ έκανα τις εξετάσεις δύο μήνες μετά την αποβολή. Το μόνο που είχα κάνει τότε ήταν ορμονολογικες που είχαν βγει καλές. Όπως και ο θυρεοειδής ήταν τότε καλός. Απλά στο προηγούμενο ραντεβού της Λευκού είχα κλείσει κατευθείαν και για τα αποτελέσματα.

Πολλές οι πληροφορίες στα μηνύματα σου και τις χρειαζομουν γενικώς!!! Σ' ευχαριστώ κορίτσι μου!!!

Δεν θα σου δωσω καμια συμβουλη γιατι θελω να πας και να τ ακουσεις μονο απτη γιατρο μολις δει τα αποτελεσματα θ σε βαλει επαναληπτικες και οτι αλλο επιπλσον χρειαστει...στον αντρα μου εδωσε σεληνιο και παιρνει ακομα μεχρι και σημερα!!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες! Όπως σας έχω ξαναπεί είχα ωορρηξία στις 14/09/2019 άρα σήμερα είμαι 12 μέρες μετά. Περίοδος δεν μου έρχετε πάντα 14 μέρες μετά, καμια φορά μπορει να καθυστερήσει 2 μέρες. Εαν κάνω μια χοριακή σήμερα θα δείξει κάτι ή να βράσω λιγες μέρες ακόμα στο ζουμί μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natacha είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες! Όπως σας έχω ξαναπεί είχα ωορρηξία στις 14/09/2019 άρα σήμερα είμαι 12 μέρες μετά. Περίοδος δεν μου έρχετε πάντα 14 μέρες μετά, καμια φορά μπορει να καθυστερήσει 2 μέρες. Εαν κάνω μια χοριακή σήμερα θα δείξει κάτι ή να βράσω λιγες μέρες ακόμα στο ζουμί μου; 

Χαχχαχαχαχαχ λογικά θα δείξει 12η μέρα αλλά βράσε λιγο ακόμη στο ζουμί σου για πιο σίγουρα αποτελέσματα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mocca είπε:

Και εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Όταν αποτυγχάνουμε συνεχίζουμε δυναμικά!! Δεν έχουμε κ άλλη επιλογή άλλωστε!! Εγώ σήμερα 2η μέρα καθυστέρησης... Μόλις έβαλα και θερμόμετρο και έχω 37.. για να δούμε!!!! Αύριο λέω να κανω χοριακή αν συνεχιστεί η καθυστέρηση...

Καλώς ήρθες!!! Ααα εσύ θα μας ευχάριστα νέα το βλέπω!!! Χαρά την υπομονή σου όμως ε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bebouli λες ε; Θα περιμενω λιγο ακομα τοτε! Και κυρίως γιατί φοβάμαι να δω το αρνητικό αποτέλεσμα... Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natacha είπε:

@Bebouli λες ε; Θα περιμενω λιγο ακομα τοτε! Και κυρίως γιατί φοβάμαι να δω το αρνητικό αποτέλεσμα... Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή!

Θετική σκέψη!! Κάνε μεθαύριο αν θέλεις μια χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

Ωραια! Θα προσπαθήσω να κρατηθώ εως το Σαββατο! ???

Εγώ θα γίνω η πέτρα του σκανδάλου χάχα! Κάνε ένα τεστ καλέ!! Φυσικά και θα δείξει η χοριακη νιώθεις κάτι!? Περίεργο?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mamounitsa 6 μερες μετα την ωορρηξια Παρασκευη βραδυ, Σαββατο πρωι και Δευτερα πρωι (Κυριακη οχι) ειδα ελαχιστο καφε στο σκουπισμα μαζι με υγρα! Μονο στο σκουπισμα ομως! Δευτερα το ειδα μονο μια φορα το πρωι και τελος! Δευτερα απογευμα και Τριτη πρωι ειχα σαν πολυ απαλα πονακια σαν περιοδου! Ελαφρα ομως οχι πονος! Απο εκει και περα τιποτα! Σημερα το πρωι ειχα παλι υγρα σαν ωορρηξιας ομως διαφανα και λιγα! Συγνωμη για τις πολλες λεπτομεριες. Ορμονικες εξετασει εκανα αυτο το μηνα και ηταν καλες... δεν ξερω εχω μπερδευτει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, μόλις μου ήρθαν και εμένα τα τεστάκια! Αντε να δούμε και αυτό τον μήνα! @Natacha ευχομαι να μην σου έρθουν για κανα 10μηνο τουλάχιστον!!!!!! χαχαχα Καλή δύναμη σε όλες , θετικές σκεψεις και ό,τι επιθυμούν οι καρδιές μας και οι κοιλιές μας να έρθουν σύντομα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

@Mamounitsa 6 μερες μετα την ωορρηξια Παρασκευη βραδυ, Σαββατο πρωι και Δευτερα πρωι (Κυριακη οχι) ειδα ελαχιστο καφε στο σκουπισμα μαζι με υγρα! Μονο στο σκουπισμα ομως! Δευτερα το ειδα μονο μια φορα το πρωι και τελος! Δευτερα απογευμα και Τριτη πρωι ειχα σαν πολυ απαλα πονακια σαν περιοδου! Ελαφρα ομως οχι πονος! Απο εκει και περα τιποτα! Σημερα το πρωι ειχα παλι υγρα σαν ωορρηξιας ομως διαφανα και λιγα! Συγνωμη για τις πολλες λεπτομεριες. Ορμονικες εξετασει εκανα αυτο το μηνα και ηταν καλες... δεν ξερω εχω μπερδευτει!

Έχεις ωραια δυμτωματακια γιατί δε κάνεις ένα  τεστακι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

@Mamounitsa 6 μερες μετα την ωορρηξια Παρασκευη βραδυ, Σαββατο πρωι και Δευτερα πρωι (Κυριακη οχι) ειδα ελαχιστο καφε στο σκουπισμα μαζι με υγρα! Μονο στο σκουπισμα ομως! Δευτερα το ειδα μονο μια φορα το πρωι και τελος! Δευτερα απογευμα και Τριτη πρωι ειχα σαν πολυ απαλα πονακια σαν περιοδου! Ελαφρα ομως οχι πονος! Απο εκει και περα τιποτα! Σημερα το πρωι ειχα παλι υγρα σαν ωορρηξιας ομως διαφανα και λιγα! Συγνωμη για τις πολλες λεπτομεριες. Ορμονικες εξετασει εκανα αυτο το μηνα και ηταν καλες... δεν ξερω εχω μπερδευτει!

Πολύ ωραία ακούγονται όλα! Νομίζω ότι μπορείς να κάνεις ένα τεστάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Natacha είπε:

@mummy5 σε ευχαριστω τοοοσο πολυ! Και σε εσενα ευχομαι αυτος ο μηνας να ειναι ο τυχερος σου! ????

ΜΑΚΑΡΙ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mummy5 γιατι εχω της hometest και διαβασα πως αυτα ανιχνευουν την ορμονη απο 25 και πανω και φοβαμαι μην βγει αρνητικο επειδη ειμαι πριν την καθυστερηση και απογοητευτω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

@mamounitsa γιατι εχω της hometest και διαβασα πως αυτα ανιχνευουν την ορμονη απο 25 και πανω και φοβαμαι μην βγει αρνητικο επειδη ειμαι πριν την καθυστερηση και απογοητευτω! 

Κάνε κάνε κάνε χαχαχααα!!! Σίγουρα θα δείξουν καλύτερα κ από τα γνωστά είναι .. όπως νιώθεις εσύ όμως ε μη σε πρίζουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

@mamounitsa γιατι εχω της hometest και διαβασα πως αυτα ανιχνευουν την ορμονη απο 25 και πανω και φοβαμαι μην βγει αρνητικο επειδη ειμαι πριν την καθυστερηση και απογοητευτω! 

Τις home test μου έδειξε 4 μέρες πριν την καθυστέρηση κάνε και ανέβασε το μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Έχεις ωραια δυμτωματακια γιατί δε κάνεις ένα  τεστακι? 

Α εχει κ στο σπίτι ακούς??χαχαχαααα... Κ κρατιέται ακομαα να το κάνει κ να δει το +++++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki θα κανω τοτε αυριο πρωι! 

@Mamounitsa μακαρι να αχνοφαινεται κατι και να το ανεβασω να μου πειτε γνωμες! 

Ομως κοριτσια το στηθος μου δεν με ποναει! Ισως ελαχιστο αν το πιεσω! Βεβαια το τελευταιο χρονο δεν με ποναει πριν την περιοδο και για αυτο δεν ελπιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...