Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ είχα τόση προλακτίνη κ δεν ε πήρα τίποτα. Για αρχή προηγείται ο θυροειδης. Θα δεις θα ρυθμιστεί κ θα πέσει κ η προλακτίνη!!!!! Για να σου δημιουργήσει πρόβλημα ή προλακτίνη πρέπει να είναι πάνω από 100. Εννοώ πρόβλημα για εμφύτευση. 

Σε ευχαριστω πολυ ????? Μακαρι να ρυθμιστει και να πανε ολα καλα !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Ευχαριστω πολυ για το σχολιο σου κοριτσι μου η αληθεια ειναι οτι οταν διαβαζω τετοια μηνυματα ηρεμω λιγο :) 

αυτο που δεν ξερω ειναι αν χρειαστει θεραπεια για αυτα να σταματησουμε τις προσπαθειες η να συνεχισουμε ... αυτο αν μπορειτε λιγο να με βοηθησετε 

η κουνιάδα μου συνέχιζε κανονικά τις προσπάθειες, γιαυτο και εμεινε στους 2 μήνες! ΄ρώτα το γιατρό σου όμως καλύτερα, ίσως διαφέρει η φαρμακευτική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ετσι μου ειπε...Λες να μην;;

Όχι απλά ρώτησα κορίτσι.... Οπότε περιμένουμε μετά περίοδο. Κ μετά θα κάνεις τεστακια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου!Τι κανετε;;Δεν πολυ μπαινω αυτες τις ημέρες και δεν εχω προλαβει να σας παρακολουθησω..Αν ηταν κάποια εγκυούλα θα το ειχα δει..

Παίρνω τωρα και 5 μερες τα primolut για να αδιαθετήσω και μου εχουν κανει πολυ πόνο στις ωοθηκες και στη μεση..Εχει καμμιά ,αναλογη εμπειρία απο χάπια για να αδιαθετήσεις;;Θα τα παιρνω αλλες 5 μερες ,και μετα θα περιμενω...Αμάν πιαααα

Ναι μετά από λίγες μέρες θα σου έρθει η περίοδος νομίζω μετά από 4-5 μέρες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όχι απλά ρώτησα κορίτσι.... Οπότε περιμένουμε μετά περίοδο. Κ μετά θα κάνεις τεστακια? 

Για  να δουμε..Μπα τεστακια δεν...Υπερηχο πρωτα ο Θεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

η κουνιάδα μου συνέχιζε κανονικά τις προσπάθειες, γιαυτο και εμεινε στους 2 μήνες! ΄ρώτα το γιατρό σου όμως καλύτερα, ίσως διαφέρει η φαρμακευτική

Ναι εννοειται θα ρωτησω !!!  :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! 

Πήρα και γω σήμερα τα αποτελέσματα από τις ανοσολογικές και βλέπω ότι έχω μετρήσεις εκτός ορίων σε διάφορα. 

Αυτό όμως που μου έκανε εντύπωση είναι ο θυρεοειδής.

Tsh 0.02 με όρια 0.35-4.78. Τον Ιούλιο είχα ξανακάνει και ήταν 1.6 αλλά σε άλλο εργαστήριο

Anti TG 97.2 όριο <70

Anti TPO 3113.8 ?? οριο <70

Τα δύο τελευταία μάλλον δείχνουν κάτι για χασιμοτο;

Και έχω και αλλα εκτός ορίων...

Ένα ινωδογονο, κάτι αντιπυρηνικα αντισώματα, ένα έναντι γλιαδινης IgG, μια crp....

Τουλάχιστον βγήκε ο καρυότυπος καλός.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Πήρα και γω σήμερα τα αποτελέσματα από τις ανοσολογικές και βλέπω ότι έχω μετρήσεις εκτός ορίων σε διάφορα. 

Αυτό όμως που μου έκανε εντύπωση είναι ο θυρεοειδής.

Tsh 0.02 με όρια 0.35-4.78. Τον Ιούλιο είχα ξανακάνει και ήταν 1.6 αλλά σε άλλο εργαστήριο

Anti TG 97.2 όριο <70

Anti TPO 3113.8 ?? οριο <70

Τα δύο τελευταία μάλλον δείχνουν κάτι για χασιμοτο;

Και έχω και αλλα εκτός ορίων...

Ένα ινωδογονο, κάτι αντιπυρηνικα αντισώματα, ένα έναντι γλιαδινης IgG, μια crp....

Τουλάχιστον βγήκε ο καρυότυπος καλός.....

Αρχικά κλείσε αύριο κιόλας ραντεβού σε ενδοκρινολογο.... Επίσης μάλλον έχεις κ κάποιο αυτοανοσο..... Οπότε κλείσε ραντεβού κ σε ένα ανοσολογο... Καλά με τέτοιο θυροειδη πως αντεχες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αρχικά κλείσε αύριο κιόλας ραντεβού σε ενδοκρινολογο.... Επίσης μάλλον έχεις κ κάποιο αυτοανοσο..... Οπότε κλείσε ραντεβού κ σε ένα ανοσολογο... Καλά με τέτοιο θυροειδη πως αντεχες? 

Έχω αύριο ραντεβού με την αιματολογο που μου έγραψε τις εξετάσεις. Να δω λες και ενδοκρινολόγο και ανοσολογο;

Τι να σου πω δεν ξέρω πως άντεχα. Βασικά δεν ξέρω καθόλου τι εννοείς από συμπτώματα.

Μπορεί από τον Ιούλιο να έπεσε τόσο πολύ; Τόσα χρόνια που κάνω εξετάσεις πάντα είχα καλό θυροειδή.... Τι έγινε τώρα; Μπορεί να επηρεάστηκε από τις 2 βιοχημικές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

vikujustme: 25/09

Ντορντεα: 26/09

Νatacha : 28/09

liza_pan93 : 01/10

Titika88: 03/10

Marla8: 03/10

Μαρια89 :06/10

lactaki:  09/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Whatever: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

Jesabell:  /10

ViKcy: 15/10

Geo2009 :

Χρυσάφω:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Έχω αύριο ραντεβού με την αιματολογο που μου έγραψε τις εξετάσεις. Να δω λες και ενδοκρινολόγο και ανοσολογο;

Τι να σου πω δεν ξέρω πως άντεχα. Βασικά δεν ξέρω καθόλου τι εννοείς από συμπτώματα.

Μπορεί από τον Ιούλιο να έπεσε τόσο πολύ; Τόσα χρόνια που κάνω εξετάσεις πάντα είχα καλό θυροειδή.... Τι έγινε τώρα; Μπορεί να επηρεάστηκε από τις 2 βιοχημικές;

Καλησπερα....ολα αυτα ειχα κανει και εγω....μη κανεις τιποτα πριν πας στη λευκου να τα αξιολογησει και θα σε στειλει αυτη αλλου...( Αυτη δεν σου τα εγραψε??? Αν θυμαμαι καλα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η whatever είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Πήρα και γω σήμερα τα αποτελέσματα από τις ανοσολογικές και βλέπω ότι έχω μετρήσεις εκτός ορίων σε διάφορα. 

Αυτό όμως που μου έκανε εντύπωση είναι ο θυρεοειδής.

Tsh 0.02 με όρια 0.35-4.78. Τον Ιούλιο είχα ξανακάνει και ήταν 1.6 αλλά σε άλλο εργαστήριο

Anti TG 97.2 όριο <70

Anti TPO 3113.8 ?? οριο <70

Τα δύο τελευταία μάλλον δείχνουν κάτι για χασιμοτο;

Και έχω και αλλα εκτός ορίων...

Ένα ινωδογονο, κάτι αντιπυρηνικα αντισώματα, ένα έναντι γλιαδινης IgG, μια crp....

Τουλάχιστον βγήκε ο καρυότυπος καλός.....

Εμενη αυξημενη ειναι η TSH : 4,98 ενω θα επρεπε να ειναι απο  0.30-4.50 

Anti-TG : 12 

Anti-TRO : 13 

Να κλεισεις ραντευου κοπελα μου να μπορεσεις να τ θυμισεις !!! :) 
και εγω το ιδιο εκανα εκλεισα να δω τι θα κανω λογικα χαπι θα μ δωσει να τ ρυθμισουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου!Τι κανετε;;Δεν πολυ μπαινω αυτες τις ημέρες και δεν εχω προλαβει να σας παρακολουθησω..Αν ηταν κάποια εγκυούλα θα το ειχα δει..

Παίρνω τωρα και 5 μερες τα primolut για να αδιαθετήσω και μου εχουν κανει πολυ πόνο στις ωοθηκες και στη μεση..Εχει καμμιά ,αναλογη εμπειρία απο χάπια για να αδιαθετήσεις;;Θα τα παιρνω αλλες 5 μερες ,και μετα θα περιμενω...Αμάν πιαααα

Καλησπερα χρυσαφω μου...εγω τα επαιρνα αυτα και τη τελευταια φορα που τα πηρα εμεινα εγκυος τοτε το δεκεμβριο...χαχαχα εγω τα ειχα παρει ομως για το αντιθετο να τη καθυστερησω ηθελα ...δεν ειναι τιποτα αυτα....ουτε ενεχουν κινδυνο ουτε επηρεαζουν σε κατι...και τωρα αυγουστο θα τα επαιρνα παλι αλλα δεν με αφησε γιατι κανω προσπαθειες και αυτα αλλαζουν το κυκλο....μη τα φοβασαι καθολου..και δεν νομιζω αυτα να σου προκαλουν πονο...αλλα δεν επιμενω κιολας...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Καλησπερα....ολα αυτα ειχα κανει και εγω....μη κανεις τιποτα πριν πας στη λευκου να τα αξιολογησει και θα σε στειλει αυτη αλλου...( Αυτη δεν σου τα εγραψε??? Αν θυμαμαι καλα) 

Ναι καλά θυμάσαι. Αύριο έχω ραντεβού με τη Λευκού οπότε θα δούμε. Μου ελυσες και την απορία αν θα με παραπέμψει αλλού αν χρειαστεί! 

Και είπα να τα έπαιρνα αύριο τα αποτελέσματα να μην προλάβαινα να τα δω και να τα επεξεργαστώ αλλά δεν άντεξα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Εμενη αυξημενη ειναι η TSH : 4,98 ενω θα επρεπε να ειναι απο  0.30-4.50 

Anti-TG : 12 

Anti-TRO : 13 

Να κλεισεις ραντευου κοπελα μου να μπορεσεις να τ θυμισεις !!! :) 
και εγω το ιδιο εκανα εκλεισα να δω τι θα κανω λογικα χαπι θα μ δωσει να τ ρυθμισουμε

Αύριο έχω ραντεβού με την αιματολογο και θα δω αν με παραπέμψει και αλλού! 

Ε ναι φαντάζομαι ότι το χακαπι μου θα το πάρω! 

Οι τιμές των anti είναι που δεν μου άρεσαν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η whatever είπε:

Ναι καλά θυμάσαι. Αύριο έχω ραντεβού με τη Λευκού οπότε θα δούμε. Μου ελυσες και την απορία αν θα με παραπέμψει αλλού αν χρειαστεί! 

Και είπα να τα έπαιρνα αύριο τα αποτελέσματα να μην προλάβαινα να τα δω και να τα επεξεργαστώ αλλά δεν άντεξα!!!

Καλημερα!!!!! Ναι ναι θα σε πει τι πρεπει να κανεις τι να παρεις και σε τι αλλη ειδικοτητα πρεπει να πας ..κ εγω ετσι ειχα κανει τα μελετησα μονη...χαχαχα και επειδη ολες οι τιμες ηταν μικρες στα αντισωματα νομιζα συμβαινει το αντιθετο...  Πηγα και ηρθα φιλε ..  μετα ηρεμησα! Εγω ειχα βιταμινη d και σιδηρο μονο χαμηλα...βιταμινη d  ανελαρκεια βασικα.. κ ειχα κανει ολες τις ανοσολογικες τις ορμονολογικες τις βιοχημικες και μια ακομη μονη της " τυποποιηση οροτυπων των HLA που σχετιζονται με την κοιλιοκακη" στο εγραψα ολο οπως το λεει.....θρομβοφιλιες και για ολα τα αυτοανοσα σου εκανε??? Στον αντρα μου βγηκε ανεβασμενο ενα και τελικα ειχε αυτοανοσο hashimoto....αυτα μας εδωσε θεραπειες τον αντρα μου και υπερηχο στον ενδοκρινολογο....

Αυτο που θα σε σεεντυπωσιασει σ αυτην ειναι οταν μαγνητοφωνει το πορισμα και κανει τη συνταγογραφηση....η γυναικα τα λεει τοσο γρηγορα λες και λεει ποιημα...δεν υπαρχειιιιι επισης θελω να παρατηρησεις το δεντρακι στο γραφειο της απο τα μωρακια..... Τελειοοοοοοοο να βαλουμε και εμεις το δικο μας καποτεεεεε!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Titika88 είπε:

Καλημερα!!!!! Ναι ναι θα σε πει τι πρεπει να κανεις τι να παρεις και σε τι αλλη ειδικοτητα πρεπει να πας ..κ εγω ετσι ειχα κανει τα μελετησα μονη...χαχαχα και επειδη ολες οι τιμες ηταν μικρες στα αντισωματα νομιζα συμβαινει το αντιθετο...  Πηγα και ηρθα φιλε ..  μετα ηρεμησα! Εγω ειχα βιταμινη d και σιδηρο μονο χαμηλα...βιταμινη d  ανελαρκεια βασικα.. κ ειχα κανει ολες τις ανοσολογικες τις ορμονολογικες τις βιοχημικες και μια ακομη μονη της " τυποποιηση οροτυπων των HLA που σχετιζονται με την κοιλιοκακη" στο εγραψα ολο οπως το λεει.....θρομβοφιλιες και για ολα τα αυτοανοσα σου εκανε??? Στον αντρα μου βγηκε ανεβασμενο ενα και τελικα ειχε αυτοανοσο hashimoto....αυτα μας εδωσε θεραπειες τον αντρα μου και υπερηχο στον ενδοκρινολογο....

Αυτο που θα σε σεεντυπωσιασει σ αυτην ειναι οταν μαγνητοφωνει το πορισμα και κανει τη συνταγογραφηση....η γυναικα τα λεει τοσο γρηγορα λες και λεει ποιημα...δεν υπαρχειιιιι επισης θελω να παρατηρησεις το δεντρακι στο γραφειο της απο τα μωρακια..... Τελειοοοοοοοο να βαλουμε και εμεις το δικο μας καποτεεεεε!!!!?

Αααα και επισης ολα αυτα μαζι με μενα τα κοινοπιουσε και στη γυναικολογο μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η whatever είπε:

Έχω αύριο ραντεβού με την αιματολογο που μου έγραψε τις εξετάσεις. Να δω λες και ενδοκρινολόγο και ανοσολογο;

Τι να σου πω δεν ξέρω πως άντεχα. Βασικά δεν ξέρω καθόλου τι εννοείς από συμπτώματα.

Μπορεί από τον Ιούλιο να έπεσε τόσο πολύ; Τόσα χρόνια που κάνω εξετάσεις πάντα είχα καλό θυροειδή.... Τι έγινε τώρα; Μπορεί να επηρεάστηκε από τις 2 βιοχημικές;

Α αν έχεις αιματολογο οκ. Μην πας σε ανοσολογο.. Αλλά ενδοκρινολογο οπωσδήποτε. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Α αν έχεις αιματολογο οκ. Μην πας σε ανοσολογο.. Αλλά ενδοκρινολογο οπωσδήποτε. ?

Αααακυρο.....σε λαθος σημειο το εβαλα!!!! Για τη θεσσαλονικια ητανννννν χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aaaa και κατι ακομα που το χω ξαναπει ...εκει μεσα δεν ηταν μονο γυναικες οπως εγω που μου λειπει μια βιταμινη ουτε μονο γυναικες με χασιμοτο και θρομβοφιλια ηταν γυναικες που και τι δδν ειχαν και αληθεια υοηρχε προβλημα και επειδη μιλησα με καποιες γιατι εχει πολυυυυ αναμονη δεν φανταζεσαι τι ακουγα γι αυτη τη γιατρο!!! Και η ιδια μου ειπε ..οτι παιρναει απο ανθρωπινο χερι ολα γινονται! Μιλαμε για περιπτωσειε βαριες τους βοηθησε και εκαναν παιδακι! Εκανες τη πιο σωστη επιλογη...αυτα! 

Υγ εγω ειμαι κωλοπεριεργη...για να συμπαθησω γιατρο οχι ενας! 10 φουρνοι πρεπει να γκρεμιστουν...αν δεν εχω χημεια δεν παω σε κανεναν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια ενα ακομη τελευταιο και εφυγα για δουλεια! Αυτη εχει τοσο μεγαλη αναμονη που μπορει να εχεις ραντεβου μετα απο 1μιση δυο μηνες...και μου λεει η αξιολογηση δεν επηγει απλα πρεπει να πετυχω τις εξετασεις ακριβως μετα την αποβολη για να αξιολογησουμε καλυτερα ολο το γεγονος και με εβαλε σφηνα σε ενα αλλο ραντεβου με τα εγραψε πετυχαμε τον οργανισμο στη φαση της αποβολης και την αξιολογηση οντως τη καναμε μετα απο μηνα.....αυτα εφυγαααα καλημερεςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...